10 листопада 2025 року м. Київ справа № 320/35062/25
Київський окружний адміністративний суд у складі судді Сас Є.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області
про визнання дії протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
Рух справи
позивач звернувся до Київського окружного адміністративного суду, з урахуванням заяви від 10.10.2025, з вимогами:
1. Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, яка полягає у непроведенні перерахунку щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці ОСОБА_1 на підставі довідок про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, виданих Територіальним управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області від 08 травня 2025 року № 04-532 від 08 травня 2025 року, для здійснення перерахунку щомісячного довічного утримання судді у відставці, починаючи з 01 січня 2021 року; № 04-533 від 08 травня 2025 року, для здійснення перерахунку щомісячного довічного утримання судді у відставці починаючи з 01 січня 2022 року; № 04-534 від 08 травня 2025 року, для здійснення перерахунку щомісячного довічного утримання судді у відставці починаючи з 01 січня 2023 року; № 04-535 від 08 травня 2025 року, для здійснення перерахунку щомісячного довічного утримання судді у відставці, починаючи з 01 січня 2024 року.
2. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити перерахунок та виплату щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці ОСОБА_1 на підставі довідок про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, виданих Територіальним управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області № 04-532 від 08 травня 2025 року, для здійснення перерахунку щомісячного довічного утримання судді у відставці, починаючи з 01 січня 2021 року; № 04-533 від 08 травня 2025 року, для здійснення перерахунку щомісячного довічного утримання судді у відставці починаючи з 01 січня 2022 року; № 04-534 від 08 травня 2025 року, для здійснення перерахунку щомісячного довічного утримання судді у відставці починаючи з 01 січня 2023 року; № 04-535 від 08 травня 2025 року, для здійснення перерахунку щомісячного довічного утримання судді у відставці, починаючи з 01 січня 2024 року, з урахуванням раніше проведених виплат.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області (далі - ГУ ПФУ в Донецькій області, відповідач) та отримує щомісячне довічне грошове утримання, як суддя у відставці, відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів». Територіальним управлінням Державної судової адміністрації в Донецькій області 08.05.2025 складено довідки за №04-532, №04-533, №04-534 та №04-535 про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, станом на 01.01.2021, 01.01.2022, 01.01.2023 та 01.01.2024. У зв'язку з чим, позивач звернувся до ГУ ПФУ в Донецькій області з заявою про перерахунок довічного грошового утримання судді у відставці на підставі зазначених довідок. Проте, жодний дій відповідачем здійснено не було, позивач вважає таку бездіяльність протиправною, що стало підставо до звернення із даним адміністративним позовом.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 25.07.2025 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Головним управлінням Пенсійного фонду України у Київській області (далі - ГУ ПФУ у Київській області) на адресу суду направлено пояснення, якими зазначає, що позивач, відповідно до електронної бази отримувачі пенсій, на обліку в ГУ ПФУ у Київській області не перебуває та пенсію не отримує, на підставі чого, у задоволенні позову просить відмовити.
10.10.2025 позивачем на адресу суду направлено заяву про зміну неналежного відповідача на належного.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 14.10.2025 замінено неналежного відповідача з Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області на належного - Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області.
Відповідач правом на надання відзиву на позовну заяву не скористався, про відкриття провадження у справі був проінформований належним чином, шляхом направлення ухвали про заміну неналежного відповідача у справі в електронний кабінет в підсистемі «Електронний суд», про що свідчить довідка про доставку електронного листа, сформована програмним забезпеченням «Діловодство спеціалізованого суду».
Інших заяв по суті справи до суду не надходило
Обставини, встановлені судом та зміст спірних правовідносин
Постановою Верховної Ради України № 4742-VI від 17.05.2012 позивача звільнено з посади судді Жовтневого районного суду міста Маріуполя Донецької області.
З травня 2012 року позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області та отримує щомісячне довічне грошове утримання судді у відставці.
На виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 14.03.2025 у справі №200/247/25 Територіальним управлінням Державної судової адміністрації від 08.05.2025 складено довідки про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці № 04-532 для здійснення перерахунку щомісячного довічного утримання судді у відставці, починаючи з 01 січня 2021 року; № 04-533 для здійснення перерахунку щомісячного довічного утримання судді у відставці починаючи з 01 січня 2022 року; № 04-534 для здійснення перерахунку щомісячного довічного утримання судді у відставці починаючи з 01 січня 2023 року; № 04-535 для здійснення перерахунку щомісячного довічного утримання судді у відставці, починаючи з 01 січня 2024 року.
Позивач 01.09.2025 звернувся до відповідача із заявою про здійснення перерахунку щомісячного утримання судді у відставці на підставі вищевказаних довідок, проте відповідачем жодних дій щодо перерахунку пенсії позивача здійснено не було, відповіді на отриману заяву позивач не отримував.
Вважаючи таку бездіяльність відповідача протиправною, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Норми права, які застосував суд та мотиви їх застосування
В статті 130 Конституції України передбачено, що держава забезпечує фінансування та належні умови для функціонування судів і діяльності суддів. Розмір винагороди судді встановлюється законом про судоустрій.
Організація судової влади та здійснення правосуддя в Україні, що функціонує на засадах верховенства права відповідно до європейських стандартів і забезпечує право кожного на справедливий суд визначена в Законі України «Про судоустрій і статус суддів» від 02.06.2016 року №1402-VIII (зі змінами)(далі - Закон №1402-VIII).
В цьому Законі врегульовані також питання забезпечення суддів і статусу судді у відставці.
Згідно з частиною 3 статті 142 Закону №1402-VIII щомісячне довічне грошове утримання виплачується судді у відставці в розмірі 50 відсотків суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді. За кожний повний рік роботи на посаді судді понад 20 років розмір щомісячного довічного грошового утримання збільшується на 2 відсотки грошового утримання судді.
У разі зміни розміру складових суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді, здійснюється перерахунок раніше призначеного щомісячного довічного грошового утримання (ч. 4 ст. 142 Закону №1402-VIII).
Згідно із частиною 1 статті 135 Закону №1402-VIII суддівська винагорода регулюється цим Законом та не може визначатися іншими нормативно-правовими актами.
Частиною 2 статті 135 Закону №1402-VIII визначено, що суддівська винагорода складається з посадового окладу та доплат за: 1) вислугу років; 2) перебування на адміністративній посаді в суді; 3) науковий ступінь; 4) роботу, що передбачає доступ до державної таємниці.
Після рішення Конституційного Суду України від 18.02.2020 №2-р/2020 щомісячне довічне грошове утримання судді у відставці має бути співмірним із суддівською винагородою, яку отримує повноважний суддя. Закон №1402-VIII встановлює суддівську винагороду для суддів та імперативно закріплює, що суддівська винагорода регулюється лише цим Законом та не може визначатися іншими нормативно-правовими актами (стаття 135 Закону № 1402-VIII).
У разі зміни розміру складових суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді, здійснюється перерахунок раніше призначеного щомісячного довічного грошового утримання. Щомісячне довічне грошове утримання судді виплачується незалежно від заробітку (прибутку), отримуваного суддею після виходу у відставку. Щомісячне довічне грошове утримання суддям виплачується органами Пенсійного фонду України за рахунок коштів Державного бюджету України (ч. 4, 5 ст. 142 Закону №1402-VIII).
Статтею 7 Закону України від 15.12.2020 № 1082-IX "Про Державний бюджет України на 2021 рік" встановлено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня - 2189 гривень, з 1 липня - 2294 гривні, з 1 грудня - 2393 гривні, а для основних соціальних і демографічних груп населення: дітей віком до 6 років: з 1 січня - 1921 гривня, з 1 липня - 2013 гривень, з 1 грудня - 2100 гривень; дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня - 2395 гривень, з 1 липня - 2510 гривень, з 1 грудня - 2618 гривень; працездатних осіб: з 1 січня - 2270 гривень, з 1 липня - 2379 гривень, з 1 грудня - 2481 гривня; працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді: з 1 січня - 2102 гривні; працездатних осіб, який застосовується для визначення посадових окладів працівникам інших державних органів, оплата праці яких регулюється спеціальними законами: з 1 січня - 2102 гривні; працездатних осіб, який застосовується для визначення посадового окладу прокурора окружної прокуратури: з 1 січня - 1600 гривень; осіб, які втратили працездатність: з 1 січня - 1769 гривень, з 1 липня - 1854 гривні, з 1 грудня - 1934 гривні.
Статтею 7 Закону України від 02.12.2021 № 1928-IX "Про Державний бюджет України на 2022 рік" встановлено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня - 2393 гривні, з 1 липня - 2508 гривень, з 1 грудня - 2589 гривень, а для основних соціальних і демографічних груп населення: дітей віком до 6 років: з 1 січня - 2100 гривень, з 1 липня - 2201 гривня, з 1 грудня - 2272 гривні; дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня - 2618 гривень, з 1 липня - 2744 гривні, з 1 грудня - 2833 гривні; працездатних осіб: з 1 січня - 2481 гривня, з 1 липня - 2600 гривень, з 1 грудня - 2684 гривні; працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді: з 1 січня - 2102 гривні; працездатних осіб, який застосовується для визначення посадових окладів працівників інших державних органів, оплата праці яких регулюється спеціальними законами, а також працівників податкових і митних органів: з 1 січня - 2102 гривні; працездатних осіб, який застосовується для визначення посадового окладу прокурора окружної прокуратури: з 1 січня - 1600 гривень; осіб, які втратили працездатність: з 1 січня - 1934 гривні, з 1 липня - 2027 гривень, з 1 грудня - 2093 гривні.
Статтею 7 Закону України від 03.11.2022 №2710-ІХ "Про Державний бюджет України на 2023 рік" встановлено з 1 січня 2023 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі 2589 гривень, а для основних соціальних і демографічних груп населення: дітей віком до 6 років - 2272 гривні; дітей віком від 6 до 18 років - 2833 гривні; працездатних осіб - 2684 гривні; працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді, - 2102 гривні; працездатних осіб, який застосовується для визначення посадових окладів працівників інших державних органів, оплата праці яких регулюється спеціальними законами, а також працівників податкових і митних органів - 2102 гривні; працездатних осіб, який застосовується для визначення посадового окладу прокурора окружної прокуратури, - 1600 гривень; осіб, які втратили працездатність, - 2093 гривні.
Статтею 7 Закону України від 09.11.2023 №3460-IX «Про Державний бюджет України на 2024 рік» встановлено з 1 січня 2024 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі 2920 гривень, а для основних соціальних і демографічних груп населення: дітей віком до 6 років - 2563 гривні; дітей віком від 6 до 18 років - 3196 гривні; працездатних осіб - 3028 гривні; працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді, - 2102 гривні; працездатних осіб, який застосовується для визначення посадових окладів працівників інших державних органів, оплата праці яких регулюється спеціальними законами, а також працівників податкових і митних органів - 2102 гривні; працездатних осіб, який застосовується для визначення посадового окладу прокурора окружної прокуратури, - 1600 гривень; осіб, які втратили працездатність, - 2361 гривні.
Верховний Суд у постанові від 30.11.2021 року у справі №360/503/21 сформував наступні правові висновки про те, що виплата суддівської винагороди регулюється статтею 130 Конституції України та статтею 135 Закону №1402-VIII. Норми інших законодавчих актів до цих правовідносин (щодо виплати суддівської винагороди) застосовуватися не можуть. Разом із цим розмір посадового окладу судді, який є складовим елементом суддівської винагороди, на пряму залежить від прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Верховний Суд зазначив, що Законом №966-XIV не визначено такого виду прожиткового мінімуму, як «прожитковий мінімум для працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді». Водночас Законом №966-XIV судді не віднесені до соціальної демографічної групи населення стосовно яких прожитковий мінімум повинен встановлюватися окремо. Водночас Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» фактично змінено складову для визначення базового розміру посадового окладу судді, що порушує гарантії незалежності суддів, одна з яких передбачена частиною другою статті 130 Конституції України і частиною третьою статті 135 Закону №1402-VIIІ.
При цьому будь-які обмеження суддівської винагороди не можуть бути застосовані іншими нормативно-правовими актами, окрім Закону України «Про судоустрій і статус суддів».
Конституційний Суд України в пункті 4.1 рішення від 11.03.2020 року в справі №4-р/2020 з посиланням в тому числі на норми міжнародного права зазначив, що Конституційний Суд України неодноразово висловлював юридичні позиції щодо незалежності суддів, зокрема їх належного матеріального забезпечення, зміни розміру суддівської винагороди, рівня довічного грошового утримання суддів у відставці (рішення Конституційного Суду України від 24 червня 1999 року №6-рп/99, від 20 березня 2002 року №5-рп/2002, від 1 грудня 2004 року №19-рп/2004, від 11 жовтня 2005 року №8-рп/2005, від 18 червня 2007 року №4-рп/2007, від 22 травня 2008 року №10-рп/2008, від 3 червня 2013 року №3-рп/2013, від 19 листопада 2013 року №10-рп/2013, від 8 червня 2016 року №4-рп/2016, від 4 грудня 2018 року №11 -р/2018, від 18 лютого 2020 року №2-р/2020).
Конституційний Суд України послідовно вказував: однією з конституційних гарантій незалежності суддів є особливий порядок фінансування судів; встановлена система гарантій незалежності суддів не є їхнім особистим привілеєм; конституційний статус судді передбачає достатнє матеріальне забезпечення судді як під час здійснення ним своїх повноважень (суддівська винагорода), так і в майбутньому у зв'язку з досягненням пенсійного віку (пенсія) чи внаслідок припинення повноважень і набуття статусу судді у відставці (щомісячне довічне грошове утримання); гарантії незалежності суддів є невід'ємним елементом їх статусу, поширюються на всіх суддів України та є необхідною умовою здійснення правосуддя неупередженим, безстороннім і справедливим судом; суддівська винагорода є гарантією незалежності судді та невід'ємною складовою його статусу; зменшення органом законодавчої влади розміру посадового окладу судді призводить до зменшення розміру суддівської винагороди, що, у свою чергу, є посяганням на гарантію незалежності судді у виці матеріального забезпечення та передумовою впливу як на суддю, так і на судову владу в цілому (перше речення абзацу третього пункту 2 мотивувальної частини Рішення від 24 червня 1999 року №6-рп/99, перше речення абзацу шостого підпункту 2.2 пункту 2 мотивувальної частини Рішення від 3 червня 2013 року № 3-рп/2013, друге речення абзацу шостого підпункту 3.2., абзаци двадцять сьомий, тридцять третій, тридцять четвертий підпункту 3.3 пункту 3 мотивувальної частини Рішення від 4 грудня 2018 року №11-р/2018).
Отже, для спірних правовідносин спеціальними є норми статті 135 Закону №1402-VIII, які мають пріоритет стосовно пізніших положень Законів України «Про Державний бюджет України на 2021 рік», «Про Державний бюджет України на 2022 рік», «Про Державний бюджет України на 2023 рік» та «Про Державний бюджет України на 2024 рік».
Вказане вище узгоджується з правовою позицією Верховного Суду, викладеною у постановах від 10.11.2021 у справі №400/2031/21, від 30.11.2021 у справі №360/503/21, від 12.07.2023 по справі №140/5481/22.
Відповідно до приписів Закону України «Про судоустрій і статус суддів» постановою правління Пенсійного фонду України від 25.01.2008 №3-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 12.03.2008 за №200/14891, затверджено Порядок подання документів для призначення (перерахунку) і виплати щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці територіальними органами Пенсійного фонду України (далі - Порядок ПФУ №3-1).
У пунктах 6-9 розділу IV Порядку ПФУ №3-1 вказано, що перерахунок щомісячного довічного грошового утримання проводиться органом, що призначає щомісячне довічне грошове утримання, на підставі довідки про суддівську винагороду, надісланої відповідним органом (без звернення судді у відставці), або за зверненням судді у відставці. Документи про перерахунок щомісячного довічного грошового утримання розглядає орган, що призначає щомісячне довічне грошове утримання, та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про перерахунок або про відмову в перерахунку щомісячного довічного грошового утримання.
Орган, що приймає рішення про перерахунок щомісячного довічного грошового утримання, не пізніше 10 днів після винесення рішення інформує особу про перегляд щомісячного довічного грошового утримання із зазначенням його розміру або про відмову в перегляді щомісячного довічного грошового утримання із зазначенням причин відмови та порядку його оскарження.
Перерахунок щомісячного довічного грошового утримання проводиться з дня виникнення права на відповідний перерахунок.
У разі якщо внаслідок перерахунку розмір щомісячного довічного грошового утримання зменшується, щомісячне довічне грошове утримання виплачується в раніше встановленому розмірі, про що орган, що призначає щомісячне довічне грошове утримання, повідомляє суддю.
Отже, підставою для перерахунку щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці є зміна розміру складових суддівської винагороди працюючого на відповідній посаді судді.
Підставою для вчинення органом Пенсійного фонду України дій, спрямованих на такий перерахунок, може бути як відповідна заява судді у відставці та додані до неї документи, так і надіслана відповідним органом (після взаємодії відповідних суб'єктів владних повноважень між собою) до органу Пенсійного фонду України довідка про суддівську винагороду.
Оцінка аргументів учасників справи та висновки суду
З урахуванням встановлених обставин справи, наведених норм чинного законодавства України, суд встановив, що суддівська винагорода і довічне грошове утримання суддів регулюються виключно Законом України «Про судоустрій і статус суддів» №1402-VIII. Зміна складових суддівської винагороди працюючого судді є підставою для перерахунку щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці.
Закони про Державний бюджет на 2021- 2024 роки не можуть змінювати базові показники суддівської винагороди, оскільки це суперечить встановленим законодавством нормам.
Рішення Донецького окружного адміністративного суду у справі № 200/247/25, яким констатовано наявність у позивача права на проведення перерахунку довідчого грошового утримання, набрало законної сили.
Хоча органи ПФУ і мають право покликатись на невідповідність довідки ДСА вимогам законодавства, проте у даній справі такі заперечення не надійшли.
Пенсійний фонд, отримавши заяву позивача та довідки ДСА, був зобов'язаний у 10-денний строк здійснити перерахунок, але цього не зробив. Така бездіяльність є протиправною.
Суд дійшов висновку, що перерахунок довічного грошового утримання має бути проведений з: 01.01.2021, 01.01.2022, 01.01.2023 та 01.01.2024 відповідно до виданих довідок від 08.05.2025 № 04-532, № 04-533, № 04-534, № 04-535.
З урахуванням повноважень суду, передбачених статтею 245 Кодексу адміністративного судочинства України суд визнає відповідну бездіяльність відповідача протиправною та зобов'язує його здійснити перерахунок та виплату щомісячного довічного грошового утримання позивача, як судді у відставці, за даними довідок Територіального управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області № 04-532, № 04-533, № 04-534 та № 04-535 від 08.05.2025 про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці станом на 01.01.2021, 01.01.2022, 01.01.2023 та 01.01.2024, з урахуванням раніше проведених виплат.
З огляду на наведене вище, позовні вимоги необхідно задовольнити.
Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись статтями 242-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
1. Позовні вимоги - задовольнити.
2. Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, яка полягає у непроведенні перерахунку щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці ОСОБА_1 на підставі довідок про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, виданих Територіальним управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області від 08 травня 2025 року № 04-532 для здійснення перерахунку щомісячного довічного утримання судді у відставці, починаючи з 01 січня 2021 року; № 04-533 для здійснення перерахунку щомісячного довічного утримання судді у відставці починаючи з 01 січня 2022 року; № 04-534 для здійснення перерахунку щомісячного довічного утримання судді у відставці починаючи з 01 січня 2023 року; № 04-535 для здійснення перерахунку щомісячного довічного утримання судді у відставці, починаючи з 01 січня 2024 року.
3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити перерахунок та виплату щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці ОСОБА_1 на підставі довідок про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, виданих Територіальним управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області № 04-532 від 08 травня 2025 року, для здійснення перерахунку щомісячного довічного утримання судді у відставці, починаючи з 01 січня 2021 року; № 04-533 від 08 травня 2025 року, для здійснення перерахунку щомісячного довічного утримання судді у відставці починаючи з 01 січня 2022 року; № 04-534 від 08 травня 2025 року, для здійснення перерахунку щомісячного довічного утримання судді у відставці починаючи з 01 січня 2023 року; № 04-535 від 08 травня 2025 року, для здійснення перерахунку щомісячного довічного утримання судді у відставці, починаючи з 01 січня 2024 року, з урахуванням раніше проведених виплат.
4. Стягнути на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_1 ) сплачений судовий збір у розмірі 1211 (одна тисяча двісті одинадцять гривень) 20 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (Дніпропетровська область, м. Дніпро, вул. Надії Алексєєнко, 106; код ЄДРПОУ 13486010).
5. Надіслати учасникам справи (їх представникам) копію судового рішення в порядку, передбаченому ч. 5 ст. 251 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення може бути оскаржене до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення та набирає законної сили в порядку встановленому статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Сас Є.В.