10 листопада 2025 року м. Київ справа №320/20528/25
Суддя Київського окружного адміністративного суду Парненко В.С., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін у місті Києві адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулась до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (далі - відповідач), в якому просить суд:
- визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві протиправною;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві здійснити перерахунок пенсії за віком ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), на найбільш вигідних умовах з метою оптимізації розміру пенсії та нарахування всіх належних надбавок з дати звернення із заявою, а саме з 25.09.2024 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що 25 вересня 2024 року вона звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України у місті Києві із заявою про перерахунок пенсії за віком на найбільш вигідних умовах, однак відповіді на звернення не отримала, вважає бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у місті Києві, яка полягає у невчиненні дій щодо перерахунку пенсії, протиправною, оскільки така бездіяльність порушує її право на своєчасне та повне пенсійне забезпечення.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями справу № 320/20528/25 передано на розгляд судді Київського окружного адміністративного суду Парненко В.С.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 28.04.2025 позовну заяву залишено без руху та надано строк на усунення недоліків позову.
На виконання ухвали суду від 28.04.2025 надійшла заява про поновлення строку звернення до суду.
Відповідно до частини 2 статті 122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
За загальним правилом, перебіг строку на звернення до адміністративного суду починається від дня виникнення права на адміністративний позов, тобто коли особа дізналася або могла дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч.1 ст. 121 КАС України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Судом встановлено, що пропущений позивачем строк звернення до суду з цією позовною заявою підлягає поновленню.
Таким чином, недоліки позову, встановлені ухвалою суду від 28.04.2025, усунуті.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 26.05.2025 відкрито провадження в адміністративній справі №320/20528/25 та вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Відповідно до частини 7 статті 18 КАС України особам, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, суд вручає будь-які документи у справах, в яких такі особи беруть участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення на офіційні електронні адреси таких осіб, що не позбавляє їх права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.
Суд вважає відповідача належним чином повідомленим про можливість подання відзиву у зазначені строки та належним чином повідомленим про судовий розгляд справи.
В матеріалах справи відсутній відзив на позовну заяву.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши усі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено таке.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у місті Києві та отримує пенсію за віком, призначену відповідно до положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Загальний страховий стаж позивачки становить орієнтовно 32 роки 3 місяці.
Незважаючи на тривалий трудовий стаж, розмір призначеної пенсії становить 2 980 гривень на місяць, що, на думку позивачки, не відповідає обсягу набутого нею страхового стажу та сплачених внесків.
З матеріалів справи вбачається, що трудова діяльність ОСОБА_1 підтверджується записами у трудовій книжці.
Зокрема, у період з 1975 по 1976 рік вона проходила навчання у Київському міжрегіональному технічному училищі (КМТУ). З 27 липня 1976 року по 16 листопада 1981 року працювала старшим продавцем у Шевченківському універмазі. З 29 листопада 1981 року по 20 липня 1985 року обіймала посаду продавця, а згодом старшого продавця у Торгово-побутовому підприємстві №229. У період з 1 грудня 1987 року по 17 червня 1995 року працювала контролером у Печерському торговому центрі. Надалі, з 10 квітня по 22 травня 1996 року, вона також виконувала обов'язки продавця в тому ж підприємстві.
Крім того, у 1999 році позивачка перебувала на обліку в Печерському центрі зайнятості та отримувала допомогу по безробіттю з 12 березня по 8 вересня 1999 року. З 1 квітня 2008 року по 18 серпня 2009 року працювала гардеробницею у Спеціалізованій школі №135 міста Києва. З 26 березня по 27 листопада 2010 року обіймала посаду прибиральниці у гуртожитку №7 Київського національного університету технологій та дизайну.
Починаючи з 24 травня 2013 року і до теперішнього часу, ОСОБА_1 працює касиром у торговельному центрі ТОВ «Ашан Україна Гіпермаркет».
25 вересня 2024 року позивачка звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України у місті Києві із письмовою заявою про проведення перерахунку пенсії за віком на найбільш вигідних для неї умовах відповідно до чинного законодавства. Проте відповіді на своє звернення вона не отримала, а відповідних дій з боку Пенсійного фонду здійснено не було.
У зв'язку з цим ОСОБА_1 вважає бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у місті Києві, яка полягає у невиконанні обов'язку щодо проведення перерахунку пенсії за віком, протиправною, оскільки така бездіяльність порушує її конституційне право на належне пенсійне забезпечення, гарантоване законодавством України. Позивачка просить суд визнати бездіяльність відповідача протиправною та зобов'язати його здійснити перерахунок її пенсії за віком на найбільш вигідних умовах.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Відповідно до статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає, зокрема, право на отримання пенсій та інших видів соціальних виплат.
Правові засади загальнообов'язкового державного пенсійного страхування визначені Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV.
Відповідно до статті 24 Закону №1058-IV, Страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
До страхового стажу для обчислення розміру пенсії за віком, з якого обчислюється розмір пенсії по інвалідності або у зв'язку з втратою годувальника, крім наявного страхового стажу, зараховується також на загальних підставах відповідно період з дня встановлення інвалідності до досягнення застрахованою особою віку, передбаченого частиною першою статті 26 цього Закону, та період з дня смерті годувальника до дати, коли годувальник досяг би віку, передбаченого частиною першою статті 26 цього Закону.
Період, протягом якого особа, яка підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття, отримувала допомогу по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності), допомогу по частковому безробіттю, допомогу по частковому безробіттю на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та матеріальну допомогу в період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації, включається до страхового стажу.
Час перебування на інвалідності у зв'язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховується до стажу роботи із шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і у пільгових розмірах.
Для осіб, стосовно яких згідно із Законом України "Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей" встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, період позбавлення особистої свободи зараховується до страхового стажу для призначення пенсії за віком, а також до страхового стажу роботи із шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і у пільгових розмірах.
Період, протягом якого особа перебувала у відпустці без збереження заробітної плати, передбаченій пунктом 20 частини першої статті 25 Закону України "Про відпустки", включається до страхового стажу.
Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом, а також даних, включених на підставі цих документів до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування
У разі якщо за період з 1 липня 2000 року по 31 грудня 2016 року в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування відсутні відомості, необхідні для обчислення страхового стажу військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), поліцейським, особам рядового і начальницького складу відповідно до цього Закону, страховий стаж обчислюється на підставі довідки про проходження військової служби та про сплачені суми страхових внесків.
Страховий стаж обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків з урахуванням сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної заробітної плати, є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок
Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків з урахуванням сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної заробітної плати, є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду, відповідної доплати до суми страхових внесків з урахуванням сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної заробітної плати на дату здійснення доплати, таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.
У разі якщо зазначену доплату не було здійснено, до страхового стажу зараховується період, визначений за кожний місяць сплати страхових внесків за формулою:
ТП = Св : В, де:
ТП - тривалість періоду, що зараховується до страхового стажу та визначається в місяцях;
Св - сума фактично сплачених страхових внесків за відповідний місяць з урахуванням сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної заробітної плати;
В - мінімальний страховий внесок за відповідний місяць.
Періоди роботи після призначення пенсії зараховуються до страхового стажу на загальних підставах.
Страховий стаж враховується в одинарному розмірі, крім випадків, передбачених цим Законом.
За кожний повний рік стажу роботи (врахованого в одинарному розмірі) на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, зайнятість на яких давала та дає право на пенсію на пільгових умовах, до страхового стажу додатково зараховується по одному року.
Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.
Депортованим особам, які знаходилися на спецпоселенні (період якого визначається з моменту депортації до моменту зняття режиму спецпоселень включно), період роботи на спецпоселенні зараховується до страхового стажу для призначення пенсії у потрійному розмірі. Різниця між розміром пенсії, обчисленим відповідно до статті 27 цього Закону з урахуванням пільгового обчислення стажу, передбаченого цим абзацом, та розміром пенсії, обчисленим відповідно до статті 27 цього Закону без урахування такого пільгового обчислення стажу, фінансується за рахунок коштів державного бюджету.
Пільговий порядок обчислення стажу роботи, передбачений законодавством, що діяло раніше, за період з 1 січня 2004 року застосовується виключно в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах та за вислугу років.
Як вбачається зі статі 26 Закону, особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років за наявності мінімального страхового стажу: до 31 грудня 2017 року - не менше 15 років, а починаючи з 1 січня 2018 року цей стаж щороку збільшується на один рік і з 2028 року становитиме не менше 35 років.
Жінки 1961 року народження і старші мають право на пенсію за віком раніше 60 років, залежно від дати народження (від 55 до 60 років).
Якщо особа не має необхідного страхового стажу для виходу на пенсію у 60 років, вона може отримати право на пенсію після досягнення 63 років - за наявності від 15 до 35 років стажу (залежно від року звернення).
У разі відсутності такого стажу право на пенсію надається після досягнення 65 років - за наявності від 15 до 25 років страхового стажу.
Особа, яка не мала необхідного стажу на момент досягнення відповідного віку, може набути це право після його накопичення. Починаючи з 1 січня 2028 року, у разі наявності 40 і більше років страхового стажу, пенсія за віком призначається незалежно від віку.
Стаття 27 Закону зазначає, що розмір пенсії за віком визначається за формулою
П = Зп ? Кс, де:
П - розмір пенсії, у гривнях;
Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, у гривнях;
Кс - коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до статті 25 цього Закону.
За бажанням застрахованої особи частина розміру пенсії за віком за період страхового стажу, набутого до дня набрання чинності цим Законом, може бути визначена відповідно до раніше діючого законодавства, а частина розміру пенсії за період страхового стажу, набутого після набрання чинності цим Законом, - відповідно до цього Закону.
При цьому частина розміру пенсії за віком, обчислена за раніше діючим законодавством, не може перевищувати максимальних розмірів пенсій, визначених законом для відповідних категорій пенсіонерів, та не може бути нижчою, ніж розмір трудової пенсії за віком з урахуванням цільової грошової допомоги на прожиття, що діяли на день набрання чинності цим Законом.
Розмір пенсії за віком, обчислений за раніше діючим законодавством, підвищується з дня набрання чинності цим Законом до дня її призначення в порядку, передбаченому частинами першою та другою статті 42 цього Закону.
Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.
Як вбачається зі ст. 40 Закону, для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням особи можуть бути враховані також будь-які 60 місяців підряд страхового стажу до цієї дати, якщо є підтвердження первинними документами або якщо після 2000 року стаж менший ніж 60 місяців.
Особа має право виключити з розрахунку до 10% періодів страхового стажу, зокрема час навчання, військової служби, догляду за дітьми чи особами з інвалідністю, а також періоди карантину чи воєнного стану. Період, що враховується для визначення заробітку, не може бути меншим ніж 60 місяців.
Заробітна плата для обчислення пенсії визначається за формулою:
Зп = Зс Ч (Ск : К),
де Зп - заробіток для обчислення пенсії, Зс - середня зарплата в Україні за три роки, що передують зверненню, Ск - сума коефіцієнтів заробітної плати, К - кількість місяців стажу.
Коефіцієнт заробітної плати (Кз) визначається як співвідношення між індивідуальною заробітною платою особи (Зв) і середньою зарплатою в Україні (Зс) за відповідний місяць. Якщо внески сплачувалися з мінімальної зарплати, для розрахунку враховується саме її розмір.
Для підприємців дохід визначається на підставі фактично сплачених податків або єдиного соціального внеску у фіксованому розмірі, відповідно до чинного законодавства.
Таким чином, пенсія обчислюється з урахуванням усіх офіційно підтверджених доходів, із можливістю коригування періодів стажу та доходів у межах, визначених законом.
До заробітної плати (доходу), з якої обчислюється пенсія, включаються всі суми, з яких фактично сплачено страхові внески в межах максимальної величини бази нарахування єдиного соціального внеску. Для періодів до прийняття чинного закону враховуються доходи, з яких раніше нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір до Пенсійного фонду, у межах установлених законом розмірів. Також враховується дохід, з якого особа сплатила добровільні страхові внески або здійснила доплату відповідно до ст. 24 цього Закону (ст. 41 Закону).
Щорічно з 1 березня проводиться індексація пенсій шляхом підвищення показника середньої заробітної плати, з якої сплачено страхові внески. Збільшення здійснюється на коефіцієнт, що враховує 50% зростання споживчих цін і 50% зростання середньої зарплати за три попередні роки. Пенсіонерам, які після призначення пенсії продовжували працювати, проводиться перерахунок з урахуванням не менш ніж 24 місяців додаткового страхового стажу. Перерахунок може здійснюватися щороку автоматично на найбільш вигідних умовах, без звернення особи (ст. 42 Закону).
Пенсії, призначені за попередніми законами, підлягають перерахунку за новими правилами, на підставі наявних у пенсійній справі документів. При цьому може бути врахована заробітна плата за період, визначений статтею 40 Закону, із застосуванням середньої заробітної плати працівників за 2002 рік (ст. 43 Закону).
Звернення за призначенням або перерахунком пенсії здійснюється особисто або в електронній формі шляхом подання заяви та необхідних документів до органів Пенсійного фонду. Пенсія за віком може бути призначена автоматично при досягненні пенсійного віку, якщо всі необхідні дані є у системі персоніфікованого обліку. Органи Пенсійного фонду мають право вимагати і перевіряти документи, що підтверджують стаж та заробіток (ст. 44 Закону).
Пенсія за віком призначається з дня, що настає після досягнення пенсійного віку, якщо звернення відбулося протягом трьох місяців. У разі виникнення права на підвищення пенсії - перерахунок проводиться з першого числа місяця звернення, якщо заява подана до 15 числа, або з наступного місяця, якщо після 15. Пенсійний фонд розглядає документи протягом 10 днів і приймає рішення про призначення, перерахунок або відмову (ст. 45 Закону).
Як вбачається з матеріалів справи, позивач 25.09.2024 року звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України у місті Києві із письмовою заявою про проведення перерахунку пенсії за віком на найбільш вигідних умовах. Відповіді на звернення позивачка не отримала, доказів надання відповіді або здійснення відповідних дій відповідачем - суду не подано.
Невчинення відповідачем дій щодо розгляду заяви позивача та проведення перерахунку пенсії, з урахуванням поданої заяви, суперечить обов'язку суб'єкта владних повноважень діяти відповідно до Конституції та закону.
Таким чином, суд приходить до висновку, що бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві, яка полягає у невчиненні дій щодо перерахунку пенсії за заявою від 25.09.2024 року, є протиправною, а позовні вимоги підлягають задоволенню повністю, оскільки під час судового розгляду справи є доведеним право ОСОБА_1 на перерахунок пенсії за віком на найбільш вигідних умовах з метою оптимізації розміру пенсії та нарахування всіх належних надбавок.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. А, згідно ч.1 ст.90 цього ж Кодексу, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих сторонами доказів, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 143 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.
Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Враховуючи задоволення позовних вимог, сума судового збору, яка підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень становить 1211,20 грн.
Керуючись статтями 241 - 246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, cуд,
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві, що полягає у не здійсненні перерахунку пенсії за віком ОСОБА_1 .
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві здійснити перерахунок пенсії за віком ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), на найбільш вигідних умовах з метою оптимізації розміру пенсії та нарахування всіх належних надбавок з дати звернення із заявою, а саме з 25.09.2024 року.
Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) сплачений судовий збір у розмірі 1211,20 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (вул. Бульварно-Кудрявська, буд. 16, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 42098368).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Суддя Парненко В.С.