Рішення від 07.11.2025 по справі 280/6947/25

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 листопада 2025 року Справа № 280/6947/25 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Максименко Л.Я., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "ЗОГ-АЗС"

до Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області

про визнання протиправними та скасування рішень, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «ЗОГ-АЗС» (далі - позивач) звернулось до Запорізького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області ( далі - відповідач), в якій позивач просить суд:

визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області №46 від 12.06.2025 про накладення штрафу у розмірі 299 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 5083,00 грн. за порушення вимоги ч.4. ст. 8 ЗУ “Про рекламу», відповідно до вимог п.1 ч.2 та ч.7 ст. 27 ЗУ “Про рекламу»;

визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області №47 від 12.06.2025 про накладення штрафу у розмірі 299 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 5083,00 грн. за порушення вимоги ч.4. ст. 8 ЗУ “Про рекламу», відповідно до вимог п.1 ч.2 та ч.7 ст. 27 ЗУ “Про рекламу».

В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що не погоджуються з рішеннями №46, №47 від 12.06.2025 про накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу. Вказує, що розміщена зовнішня реклама ТОВ «ЗОГ-АЗС» із текстом «з додатком/картою ЗОГ; знижки на пальне: від -1 грн/л до -5 грн/л; в телеграм-каналі ЗОГ!» та реклама «Все буде ОК; знижки на пальне: від -1 грн/л до -5 грн/л; Заправляйся у своїх!» не є рекламою конкретного товару або розпродажу в розумінні ч. 4 ст. 8 Закону України «Про рекламу». Зазначає, що реклама не підпадає під кваліфікацію «реклами зі зниженням цін» у розумінні Закону, а є інформацією про маркетингову політику компанії. З урахуванням викладеного, вважає оскаржувані постанови протиправними та просить позовні вимоги задовольнити.

Відповідач позовні вимоги не визнав, у письмовому відзиві від 28.08.2025 вх. №43547 посилається на те, що на підставі матеріалів справи та протоколів засідання від 12 червня 2025 року, встановлено недотримання вимог ч. 4 ст. 8 Закону України «Про рекламу», а саме: не зазначення в рекламі про зниження ціни на товар відомості про дату початку і закінчення дії знижки ціни на товар, товариством з обмеженою відповідальністю «ЗОГ-АЗС», рекламодавцем зовнішньої реклами, розміщеній у вигляді банерної розтяжки на залізному заборі поряд зі в'їздом до заправних станцій, за адресою: місто Запоріжжя, вулиця Рельєфна, будинок 1-А та місто Запоріжжя, вулиця Українська, будинок 52, відповідно до вимог п. 1 ч. 2 та ч. 7 ст. 27 Закону України «Про рекламу» Головним управлінням прийняті оскаржувані рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу. Вказує, що рекламні конструкції не місять відомостей про місце, дату початку і закінчення знижки ціни на продукцію, що стало підставою для накладання на позивача штрафних санкцій. За таких обставин, просить у задоволенні позову відмовити.

Ухвалою суду від 13.08.2025 відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі №280/6947/25.

Ухвалою суду від 25.08.2025 заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ЗОГ-АЗС" про забезпечення позову - повернено без розгляду.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Згідно з п. 10 ч.1 ст. 4 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч.4 ст. 243 КАС України, судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Розглянувши матеріали та з'ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, судом встановлено наступне.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Запорізькій області було складено протокол про порушення законодавства про рекламу №46 від 02.06.2025, в якому вказано, що головним спеціалістом сектору контролю за рекламою та дотриманням антитютюнового законодавства управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами ОСОБА_1 в ході поточного контролю було виявлено, що Товариством з обмеженою відповідальністю «ЗОГ-АЗС», рекламодавцем зовнішньої реклами: «Все буде ОК; знижки на пальне -1 грн/л до -5 грн/л; Заправляйся у своїх!», розміщеній у вигляді банерної розтяжки на залізній конструкції поряд зі в'їздом до заправної станції, за адресою: місто Запоріжжя, вулиця Українська, будинок 52 порушено вимоги ч. 4 ст. 8 Закону України «Про рекламу»: «Реклама про зниження ціни на товар, про розпродаж повинна містити відомості про місце, дату початку і закінчення дії знижки ціни на товар, розпродаж, а також про співвідношення розміру нової ціни до попередньої ціни реалізації товару або про розмір знижки».

Крім того, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Запорізькій області було складено протокол про порушення законодавства про рекламу №47 від 02.06.2025, в якому вказано, що головним спеціалістом сектору контролю за рекламою та дотриманням антитютюнового законодавства управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Данилейком Дмитром Дмитровичем в ході поточного контролю було виявлено, що Товариством з обмеженою відповідальністю «ЗОГ-АЗС», рекламодавцем зовнішньої реклами: «Все буде ОК; знижки на пальне -1 грн/л до -5 грн/л; Заправляйся у своїх!», розміщеній у вигляді банерної розтяжки на залізній конструкції поряд зі в'їздом до заправної станції, за адресою: місто Запоріжжя, вулиця Рельєфна, будинок 1-А порушено вимоги ч. 4 ст. 8 Закону України «Про рекламу»: «Реклама про зниження ціни на товар, про розпродаж повинна містити відомості про місце, дату початку і закінчення дії знижки ціни на товар, розпродаж, а також про співвідношення розміру нової ціни до попередньої ціни реалізації товару або про розмір знижки».

02.06.2025 року Головним управлінням направлені Товариству з обмеженою відповідальністю «ЗОГ-АЗС» вимоги №46, 47 про надання інформації, передбаченої ч.2 ст. 26 ЗУ «Про рекламу», у вигляді завірених належним чином копій документів: свідоцтво про державну реєстрацію; дозвіл на розміщення зовнішньої реклами; договір з замовником (виробником, розповсюджувачем) реклами (за наявності);погоджений оригінал-макет реклами; (за наявності); документи, що підтверджують вартість розповсюдженої (виготовлення, розповсюдження) реклами; (за наявності); письмове пояснення щодо порушення законодавства про рекламу.

10.06.2025 до Головного управління від позивача надійшли листи №78, 79, де він зазначає, що на банерах розміщена інформація про маркетингову політику компанії та не є рекламою.

04.06.2025 Головним управлінням направлено Товариству з обмеженою відповідальністю «ЗОГ-АЗС» запрошення на розгляд справи про порушення законодавства про рекламу, яке відбудеться 12.06.2025 у приміщенні Головного управління.

12.06.2025 відповідачем винесено постанови про накладення штрафу за порушення вимог ч. 4 ст. 8 Закону України «Про рекламу» про рекламу № 46, 47 на суму 5083,00 грн. кожна.

Не погоджуючись із постановами про накладення штрафу позивач звернувся із вказаним позовом до суду.

Вирішуючи спір по суті суд виходить з наступного.

Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно пункту 1 Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 02.09.2015 за № 667 (далі за текстом - Положення), Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України та який реалізує державну політику у галузі ветеринарної медицини, сферах безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, карантину та захисту рослин, ідентифікації та реєстрації тварин, санітарного законодавства, санітарного та епідемічного благополуччя населення (крім виконання функцій з реалізації державної політики у сфері епідеміологічного нагляду (спостереження) та у сфері гігієни праці та функцій із здійснення дозиметричного контролю робочих місць і доз опромінення працівників), з контролю за цінами, попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення, метрологічного нагляду, ринкового нагляду в межах сфери своєї відповідальності, насінництва та розсадництва (в частині сертифікації насіння і садивного матеріалу), реєстрації та обліку машин в агропромисловому комплексі, державного нагляду (контролю) у сфері агропромислового комплексу, державного нагляду (контролю) у сферах охорони прав на сорти рослин, насінництва та розсадництва, державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів і рекламу в цій сфері, за якістю зерна та продуктів його переробки, державного нагляду (контролю) за додержанням заходів біологічної і генетичної безпеки щодо сільськогосподарських рослин під час створення, дослідження та практичного використання генетично модифікованого організму у відкритих системах на підприємствах, в установах та організаціях агропромислового комплексу незалежно від їх підпорядкування і форми власності, здійснення радіаційного контролю за рівнем радіоактивного забруднення сільськогосподарської продукції і продуктів харчування.

Пунктом 7 цього Положення передбачено, що Держпродспоживслужба здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи.

Засади рекламної діяльності в Україні визначає Закон України "Про рекламу" від 03.07.1996 № 270/96-ВР (далі за текстом - Закон України "Про рекламу"), який також регулює відносини, що виникають у процесі виробництва, розповсюдження та споживання реклами.

За визначеннями, наведеними у статті 1 Закону України «Про рекламу»:

реклама - реклама - інформація про особу, ідею та/або товар, розповсюджена за грошову чи іншу винагороду або з метою самореклами в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена, щоб сформувати або підтримати у прямий (пряма реклама, телепродаж) або непрямий (спонсорство, розміщення товару (продакт-плейсмент) спосіб обізнаність споживачів реклами та їхній інтерес щодо таких особи, ідеї та/або товару;

товар - будь-який предмет господарського обігу, у тому числі продукція, роботи, послуги, цінні папери, торговельні марки, інші об'єкти права інтелектуальної власності;

знижка - тимчасове зменшення ціни товару, яке надається покупцям (споживачам).

зовнішня реклама - реклама, що розміщується на спеціальних тимчасових і стаціонарних конструкціях - рекламоносіях, розташованих на відкритій місцевості, а також на зовнішніх поверхнях будинків, споруд, на елементах вуличного обладнання, над проїжджою частиною вулиць і доріг.

За приписами ч.1 ст.7 Закону України «Про рекламу», основними принципами реклами є: законність, точність, достовірність, використання форм та засобів, які не завдають споживачеві реклами шкоди.

Частиною 2 статті 26 Закону України «Про рекламу», визначено, що на вимогу органів державної влади, на які згідно із законом покладено контроль за дотриманням вимог законодавства про рекламу, за фактом виявлення такими органами порушення або в ході розгляду повідомлення (звернення, скарги, заяви тощо) третіх осіб про порушення вимог законодавства про рекламу рекламодавці, виробники та розповсюджувачі реклами зобов'язані надавати документи, усні та/або письмові пояснення, відео- та аудіозаписи, а також іншу інформацію, що стосуються виявленого порушення чи повідомлення про нього та необхідні для здійснення такими органами повноважень щодо державного контролю.

Крім того, відповідний орган державної влади має право: вимагати від рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами усунення виявлених порушень вимог законодавства; вимагати припинення дій, що перешкоджають здійсненню державного контролю; надавати (надсилати) рекламодавцям, виробникам та розповсюджувачам реклами обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень; приймати рішення про визнання реклами недобросовісною, прихованою, про визнання порівняння в рекламі неправомірним з одночасним зупиненням її розповсюдження; приймати рішення про зупинення розповсюдження відповідної реклами.

Відповідно до частини першої статті 27 Закону України «Про рекламу» особи, винні у порушенні законодавства про рекламу, несуть дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну та кримінальну відповідальність відповідно до закону.

Відповідно до частини 2 статті 27 Закону України «Про рекламу», відповідальність за порушення законодавства про рекламу несуть: 1) рекламодавці, винні: у замовленні реклами продукції, виробництво та/або обіг якої заборонено законом; у наданні недостовірної інформації виробнику реклами, необхідної для виробництва реклами; у замовленні розповсюдження реклами, забороненої законом; у недотриманні встановлених законом вимог щодо змісту реклами та у замовленні розповсюдження реклами (у тому числі користувацького контенту, який визнається рекламою), в якій не дотримано встановлені законом вимоги щодо її змісту; у порушенні порядку розповсюдження реклами, якщо реклама розповсюджується ними самостійно; 2) виробники реклами, винні у порушенні прав третіх осіб при виготовленні реклами; 3) розповсюджувачі реклами, винні у порушенні встановленого законодавством порядку розповсюдження та розміщення реклами.

Частиною 4 статті 27 вказаного Закону встановлено, що центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, за поданням державних органів, зазначених у статті 26 цього Закону, або самостійно у випадках, передбачених цією статтею, крім тих, які віднесено виключно до компетенції Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Антимонопольного комітету України, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері організації та проведення азартних ігор та лотерейній сфері, а також крім тих, які віднесено до компетенції Національного банку України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, накладає штрафи у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, за процедурою, визначеною Законом України "Про адміністративну процедуру", на: рекламодавців за вчинення дій, передбачених пунктом 1 частини другої цієї статті, - у розмірі п'ятикратної вартості розповсюдженої реклами; виробників реклами за вчинення дій, передбачених пунктом 2 частини другої цієї статті, - у розмірі п'ятикратної вартості виготовлення реклами; розповсюджувачів реклами за вчинення дій, передбачених пунктом 3 частини другої цієї статті, - у розмірі п'ятикратної вартості розповсюдження реклами.

Згідно з частиною п'ятою статті 27 Закону України «Про рекламу» вартість розповсюдженої реклами визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості без урахування суми внесених (нарахованих) податків, зборів (обов'язкових платежів), які встановлені Податковим кодексом України.

Приписи частини сьомої статті 27 Закону України «Про рекламу» визначають, що у разі неможливості встановлення вартості реклами, розповсюдженої з порушенням вимог Закону України "Про рекламу", на рекламодавців та розповсюджувачів реклами рішенням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, накладається штраф у розмірі до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Процедура та порядок здійснення контролю за дотриманням законодавства про рекламу у сфері захисту прав споживачів реклами встановлені Законом України «Про рекламу» а також Порядком накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 № 693 (далі - Порядок).

Відповідно до пункту 2 Порядку підставою для розгляду справи про порушення законодавства про рекламу (далі - справа) та накладення штрафу є протокол, що складається посадовими особами Держпродспоживслужби або її територіальних органів.

Згідно з пунктами 3,4 Порядку, рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу, передбачені статтею 27 Закону України “Про рекламу», приймають Голова Держпродспоживслужби, його заступники, керівники територіальних органів Держпродспоживслужби та їх заступники (далі - уповноважені особи).

Уповноважена особа розпочинає розгляд справи не пізніше трьох робочих днів з дня оформлення протоколу, зазначеного у пункті 2 цього Порядку.

За приписами п.п. 5-8 Порядку, Уповноважена особа з урахуванням положень статті 32 Закону України “Про адміністративну процедуру» повідомляє суб'єкту реклами про дату, час та місце розгляду справи поштовим відправленням, технічними засобами електронних комунікацій або шляхом вручення повідомлення суб'єкту реклами або його представнику, якщо суб'єкт реклами сповістив уповноважену особу про відповідне уповноваження свого представника на отримання повідомлень, про що на копії повідомлення, яка залишається в уповноваженої особи, робиться відповідна позначка, засвідчена підписом такого представника.

У повідомленні зазначаються права та обов'язки суб'єкта реклами, зокрема інформація про право бути присутнім під час розгляду та вирішення справи, порядок ознайомлення з матеріалами, а також способи подання пояснень і зауважень та строк, протягом якого суб'єкт реклами має право їх подати.

Справа розглядається уповноваженою особою не пізніше 30 календарних днів з дня оформлення протоколу, зазначеного у пункті 2 цього Порядку.

У разі надходження від суб'єкта реклами або його представника клопотання про відкладення розгляду справи уповноважена особа переносить дату та час розгляду справи у межах загального строку розгляду такої справи.

Справа розглядається за участю суб'єкта реклами або його представника.

Таким чином, штрафні санкції за порушення законодавства про рекламу застосовуються на підставі рішення Держпродспоживслужби, яке приймається за наслідками розгляду справи про порушення законодавства про рекламу, підставою для початку розгляду якої, у свою чергу, є протокол про порушення законодавства про рекламу.

Як встановлено з матеріалів справи, підставою для винесення оскаржуваних рішень стало те, що посадовою особою Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області було виявлено, що Товариством з обмеженою відповідальністю «ЗОГ-АЗС» на залізній конструкції поряд зі в'їздом до заправної станції, за адресою: місто Запоріжжя, вулиця Українська, будинок 52, а також, на залізному заборі поряд зі в'їздом до заправної станції, за адресою: місто Запоріжжя, вулиця Рельєфна, будинок 1-А розміщені банерні розтяжки з надписами: «Все буде ОК; знижки на пальне -1 грн/л до -5 грн/л; Заправляйся у своїх!», чим порушено вимоги ч. 4 ст. 8 Закону України «Про рекламу», а саме: реклама про зниження ціни на товар, про розпродаж повинна містити відомості про місце, дату початку і закінчення дії знижки ціни на товар, розпродаж, а також про співвідношення розміру нової ціни до попередньої ціни реалізації товару або про розмір знижки, про що уповноваженою особою відповідача складенол протоколи № 46 та 47 від 02.06.2025.

Також, як вказує відповідач 04.06.2025 Головним управлінням направлено Товариству з обмеженою відповідальністю «ЗОГ-АЗС» запрошення на розгляд справи про порушення законодавства про рекламу. Вказані доводи підтверджуються копіями запрошення на розгляд по справи, з доказами його направлення позивачу, зокрема, фіскальним чеком АТ "Укрпошта".

Тож, суд відхиляє твердження позивача про те, що Головне управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області порушило ст. 49 Закону України «Про адміністративну процедуру» від 17.02.2022 №2073-IX, положеннями якої визначено, що адміністративний орган повідомляє адресата та заінтересованих осіб про початок адміністративного провадження невідкладно, а за наявності обґрунтованих причин - не пізніше трьох робочих днів після його початку, у порядку, передбаченому цим Законом.

У разі якщо адресат та/або заінтересована особа невідомі, адміністративний орган розміщує повідомлення на своєму офіційному веб-сайті або оприлюднює його в інший визначений законодавством спосіб

В даному випадку, запрошення від 04.06.2025 було направлено на адресу реєстрації позивача цією ж датою, тобто у встановлені строки. Вказані обставини не спростовано позивачем.

Крім того, по суті виявленого порушення ТОВ «ЗОГ-АЗС» покликається на те, що розміщена зовнішня реклама ТОВ «ЗОГ-АЗС» із текстом «з додатком/картою ЗОГ; знижки на пальне: від -1 грн/л до -5 грн/л; в телеграм-каналі ЗОГ!» та реклама «Все буде ОК; знижки на пальне: від -1 грн/л до -5 грн/л; Заправляйся у своїх!» не є рекламою конкретного товару або розпродажу в розумінні ч. 4 ст. 8 Закону України «Про рекламу».

Аналізуючи вказані обставини, суд зазначає, що згідно з ч.3 ст.9 Закону України «Про рекламу» інформаційний, авторський чи редакційний матеріал, в якому привертається увага до конкретної особи чи товару, який формує або підтримує обізнаність та інтерес глядачів (слухачів, читачів, користувачів) щодо цих особи чи товару та який розповсюджується за грошову чи іншу винагороду, повинен ідентифікуватися як реклама з дотриманням вимог цього Закону з використанням слова "реклама".

Виходячи з наведеного, розміщені ТОВ «ЗОГ-АЗС» рекламні конструкції є рекламою у розумінні Закону України «Про рекламу», так як містять заклик щодо придбання товару позивача зі знижкою.

Так, згідно ч.ч. 4, 5, 6 ст.15 Закону України «Про захист прав споживачів» № 1023-XII від 12.05.1991, вживання понять "знижка" або "зменшена ціна" або будь-яких інших, аналогічних за значенням, дозволяється лише з додержанням таких умов:

1) якщо вони застосовуються до продукції, яку безпосередньо реалізує суб'єкт господарювання;

2) якщо такого роду знижка або зменшення ціни застосовується протягом визначеного та обмеженого періоду часу;

3) якщо ціна продукції є нижчою від її звичайної ціни.

Дія положень цієї частини поширюється також на продукцію, що є харчовим продуктом.

Вживання поняття "розпродаж" або будь-яких інших, аналогічних йому, дозволяється лише з додержанням таких умов:

1) якщо здійснюється розпродаж усіх товарів у межах певного місця або чітко визначеної групи товарів;

2) якщо тривалість розпродажу обмежено в часі;

3) якщо ціни товарів, що підлягають розпродажу, є меншими від їх звичайної ціни.

Дія положень цієї частини поширюється також на продукцію, що є харчовим продуктом.

Після публічного повідомлення про початок проведення розпродажу, застосування знижок або зменшення ціни до споживачів повинна доводитися інформація про ціну продукції, що була встановлена до початку проведення відповідного розпродажу, застосування знижок або зменшення ціни, а також ціну цієї ж продукції, встановлену після їх початку.

У постанові від 02.08.2018 у справі №814/2539/14 Верховний суд зробив висновок, що реклама це інформація, а вивіска (табличка) спосіб розміщення інформації. Вивіска (табличка) може мати як рекламний характер, так і інформаційний. Різниця полягає у змісті інформації, а не способі її представлення.

При цьому, ч. 4 ст. 8 Закону України «Про рекламу» передбачає, що реклама про зниження ціни на товар, про розпродаж повинна містити відомості про місце, дату початку і закінчення дії знижки ціни на товар, розпродаж, а також про співвідношення розміру нової ціни до попередньої ціни реалізації товару або про розмір знижки.

Отже, відповідно до наведеної норми, у випадку реклами знижки цін та реклами про розпродаж, вона обов'язково повинна містити такі дані: 1) про місце де діє знижка, або проводиться розпродаж; 2) дату початку і дату закінчення дії знижки чи розпродажу; 3) співвідношення розміру знижки на товар до його попередньої ціни.

Судом встановлено, що в даному випадку вказана рекламні конструкції: «з додатком/картою ЗОГ; знижки на пальне від -/ грн/л до -5 грн/л; в телеграм-каналі ЗОГ!», розміщені у вигляді банерної розтяжки на залізній конструкції поряд зі в'їздом до заправної станції, за адресою: місто Запоріжжя, вулиця Українська, будинок 52 та на залізному заборі поряд зі в'їздом до заправної станції, за адресою: місто Запоріжжя, вулиця Рельєфна, будинок 1-А, не містять необхідних даних, що стало підставою для накладення на позивача штрафних санкцій оскаржуваними рішеннями.

Отже, суд приходить до висновку щодо правомірності прийнятих рішень №46 від 12.06.2025 та №47 від 12.06.2025 про накладення штрафу за порушення вимог законодавства про рекламу та відсутність підстав для їх скасування.

Частиною першою статті 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Суд, відповідно до статті 90 КАС України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

За таких обставин, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.

Зважаючи відмову у задоволенні позовних вимог, розподіл судових витрат не здійснюється

Керуючись статтями 2, 77, 139, 241, 243-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "ЗОГ-АЗС" (69097, Запорізька область, місто Запоріжжя, вул.Сергієнка Василя, 1, оф. 7, код ЄДРПОУ 45167140) до Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області (Запорізька область, місто Запоріжжя, б. Приймаченко Марії, 20-А, 69036, код ЄДРПОУ 40311343) про визнання протиправними та скасування рішень, - відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення,а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення у повному обсязі складено та підписано 07.11.2025.

Суддя Л.Я. Максименко