Рішення від 07.11.2025 по справі 200/6673/25

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 листопада 2025 року Справа№200/6673/25

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Тарасенка І.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «МЕДЛАЙТС» (юридична адреса: 85114, Донецька область, м. Костянтинівка, вул. Театральна, 1, офіс 10К, код ЄДРПОУ 44524852) до Головного управління Державної податкової служби у Донецькій області (юридична адреса: 87515, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Італійська, 59, код ЄДРПОУ 44070187) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання виключити з переліку платників податків,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «МЕДЛАЙТС» звернулось до Донецького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Головного управління Державної податкової служби у Донецькій області. позивач просить суд: 1) визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Донецькій області про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку № 17058 від 18.08.2025 року; 2) зобов'язати Головне управління ДПС у Донецькій області виключити Товариство з обмеженою відповідальністю «МЕДЛАЙТС» з переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

Позовні вимоги мотивовані тим, що внесення платника податків до переліку ризикових платників на підставі п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку фактично надалі повністю «блокує» здійснення фінансово-господарської діяльності Позивача, адже є підставою для зупинення реєстрації в ЄРПН в подальшому всіх складених позивачем ПН/РК. При цьому, самостійно проведений аналіз Критеріїв ризиковості здійснення операцій, що викладений у Додатку 3 до Порядку зупинення реєстрації ПН/РК, свідчить, що фінансово-господарські операції позивача не відповідають жодному з його підкритеріїв. Зазначає, що контролюючим органом у Рішенні жодним чином не обґрунтовано та не наведено цифрових показників та розрахунків нібито відповідності позивача п. 8 Критерії ризиковості платника податків та/або Критеріїв ризиковості операцій. У відповідача були відсутні законні та достатні підстави для включення позивача до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку та прийняття оскаржуваного Рішення.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 05 вересня 2025 року відкрито спрощене позовне провадження у даній справі без проведення судового засідання та повідомлення сторін. В ухвалі було запропоновано відповідачу у п'ятнадцятиденний строк з моменту отримання ухвали про відкриття провадження у справі надати суду відзив на позовну заяву зі всіма доказами на його підтвердження, які наявні у відповідача.

Представник відповідача надав суду відзив, в якому заперечував щодо позовних вимог, просив суд відмовити в задоволенні позовних вимог з тих підстав, що віднесення позивача до платників, які відповідають критеріям ризиковості, є одним із заходів щодо збору, опрацювання та використання інформації, необхідної для виконання покладених на відповідача функцій та завдань органів ДПС, тобто є лише діяльність контролюючого органу з виконанням своїх повноважень, яка сама по собі не створює для платника податків жодних правових наслідків у вигляді зміни або припинення його прав та не породжують для нього обов'язкових юридичних наслідків. Включення суб'єктом владних повноважень до бази даних певної інформації не створює жодних перешкод для діяльності платника податку.

Відповідачем зазначено, що Додаток 1 до Порядку № 1165 містить перелік Критеріїв ризиковості платника податку на додану вартість.

Згідно з відомостями інформаційних баз даних ДПС України, комісією ГУ ДПС у Донецькій області з питань зупинення податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Комісія) відповідно до пункту 6 Порядку № 1165, у зв'язку з виявленням обставин та/або отриманням інформації контролюючим органом у процесі поточної діяльності прийнято рішення 13.03.2025 року № 5930 про відповідність ТОВ «МЕДЛАЙТС» пункту 8 Критеріям ризиковості платника податку, за кодом податкової інформації, яка є підставою для розгляду питання про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку: 07 - вiдсутнiсть вiдомостей щодо сплати сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соцiальне страхування та/або недостатня кiлькiсть трудових ресурсiв, необхiдних для здiйснення господарської операцiї в обсягах, зазначених у податковiй накладнiй/розрахунку коригування (за вiдсутностi iнформацiї щодо придбання послуг з виконання робiт, необхiдних для здiйснення господарської операцiї) - для виробникiв товарiв/постачальникiв послуг.

У графі «Інформація, за якою встановлена відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку» вказано: тип операції -постачання, період здійснення господарської операції - з 01.10.2024 року по 13.03.2025 року, код згідно з УКТЗЕД операцій, визначеної як ризикова - 7210 (Жерсть біла електролітична плакована 0,21х751х710,7, Лист в рулоні 1250х0.45 mm (RAL - 8017) МАТ), податковий номер платника податку, задіяного в ризиковій операції - 41232638 (ТОВ «ОХОРОННА КОМПАНІЯ МІНОТАВР»); тип операції - постачання, період здійснення господарської операції - з 01.10.2024 року по 13.03.2025 року, код згідно з УКТЗЕД операцій, визначеної як ризикова - 7306 (Труба 20х20х1,2х6000, Труба 20х20х1,2х6050, Труба 32х1,2х5120), податковий номер платника податку, задіяного в ризиковій операції - 41232638 (ТОВ «ОХОРОННА КОМПАНІЯ МІНОТАВР»).

Відповідач звертає увагу, що про дотримання контролюючим органом вимог обґрунтованості під час прийняття відповідного акта індивідуальної дії свідчить належна мотивація його висновку, зокрема, зі встановленням обставинам, а також за умови посилання на докази, якими такі обставини обґрунтовані, із зазначенням причин їх прийняття чи відхилення.

За результатами розгляду надісланого ТОВ «МЕДЛАЙТС» повідомлення про подання інформації та копій документів щодо невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку та сканокопій доданих документів, у встановлені терміни, комісією ГУ ДПС у Донецькій області з питань зупинення податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Комісія) відповідно до пункту 6 Порядку № 1165, у урахуванням отриманих від платника податку інформації та копій відповідних документів від 13.08.2025 року № 2 прийнято рішення 18.08.2025 року № 17058 про відповідність ТОВ «МЕДЛАЙТС» пункту 8 Критеріям ризиковості платника податку, за кодом податкової інформації, яка є підставою для розгляду питання про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку: 14 - постачання товарів/послуг за рахунок сформованого реєстраційного ліміту (СУМнакл) у зв'язку з придбанням товарів, не пов'язаних з господарською діяльністю платника податку, якщо постачальник не є виробником товару/послуги, що постачається.

У графі «Інформація, за якою встановлена відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку» вказано: тип операції -постачання, період здійснення господарської операції - з 01.10.2024 року по 13.03.2025 року, код згідно з УКТЗЕД операцій, визначеної як ризикова - 7210 (Жерсть біла електролітична плакована 0,21х751х710,7, Лист в рулоні 1250х0.45 mm (RAL - 8017) МАТ), податковий номер платника податку, задіяного в ризиковій операції - 41232638 (ТОВ «ОХОРОННА КОМПАНІЯ МІНОТАВР»); тип операції - постачання, період здійснення господарської операції - з 01.10.2024 року по 13.03.2025 року, код згідно з УКТЗЕД операцій, визначеної як ризикова - 7306 (Труба 20х20х1,2х6000, Труба 20х20х1,2х6050, Труба 32х1,2х5120), податковий номер платника податку, задіяного в ризиковій операції - 41232638 (ТОВ «ОХОРОННА КОМПАНІЯ МІНОТАВР»).

Відповідно до відомостей інформаційних баз даних ДПС України, на розгляд комісії центрального рівня (комісії ДПС України з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних) скарга на рішення від 18.08.2025 року № 17058 комісії ГУ ДПС у Донецькій області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від ТОВ «МЕДЛАЙТС» не надходила.

Представник відповідача зазначає, що доводи позивача про відсутність у Рішенні конкретного переліку документів не можуть бути підставою для його скасування, оскільки форма та зміст Рішення відповідають вимогам чинного законодавства.

Отже, представник Головного управління Державної податкової служби у Донецькій області зазначив, що оскаржуване позивачем рішення відповідача прийняті комісією на підставі п. 8 Критеріїв - у контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/ розрахунку коригування

З огляду на викладене, представник відповідача вважає, що рішення Комісії про внесення ТОВ «МЕДЛАЙТС» до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості, є обґрунтованим та прийняте в межах чинного законодавства.

За приписами частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 22.09.2025 року, було відмовлено у задоволенні клопотання представника Головного управління ДПС у Донецькій області про розгляд справи № 200/6673/25 за правилами загального позовного провадження.

Дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступне.

Позивач - товариство з обмеженою відповідальністю «МЕДЛАЙТС» є юридичною особою, зареєстроване як юридична особа 24.09.2021 року та є включеним до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (код ЄДРПОУ 44524852, юридична адреса: 85114, Донецька область, м. Костянтинівка, вул. Театральна, 1, офіс 10К). Основним видом діяльності позивача є за КВЕД: 41.20 Будівництво житлових і нежитлових будівель. Інші види діяльності: 25.11 Виробництво будівельних металевих конструкцій і частин конструкцій; 25.62 Механічне оброблення металевих виробів; 25.94 Виробництво кріпильних і ґвинтонарізних виробів; 42.22 Будівництво споруд електропостачання та телекомунікацій; 43.12 Підготовчі роботи на будівельному майданчику; 43.21 Електромонтажні роботи; 43.22 Монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування; 43.29 Інші будівельно-монтажні роботи; 43.31 Штукатурні роботи; 43.33 Покриття підлоги й облицювання стін; 43.34 Малярні роботи та скління; 43.39 Інші роботи із завершення будівництва; 43.91 Покрівельні роботи; 43.99 Інші спеціалізовані будівельні роботи, н.в.і.у.; 46.73 Оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням; 68.20 Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна; 71.11 Діяльність у сфері архітектури; 71.12 Діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах; 81.10 Комплексне обслуговування об'єктів.

Позивач перебуває на обліку у ГУ ДПС у Донецькій області (Краматорська ДПІ) з 24.09.2021 року та є платником податку на додану вартість з 01.01.2022 року.

Відповідач - Головне управління ДПС в Донецькій, є юридичною особою публічного права - установою, яка є територіальним органом Державної фіскальної служби України, яка в свою чергу, була створена в процесі перетворення Державної податкової служби України, та яка наділена правовим статусом контролюючого органу. Загальний обсяг правоздатності такого суб'єкта податкових відносин, як «контролюючий орган», визначено положеннями ст. 41 Податкового кодексу України. Зміст функцій контролю цих органів визначено положеннями ст. 61 Податкового кодексу України.

Рішенням про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку № 5930 від 13.03.2025 року ТОВ «МЕДЛАЙТС» було визнано таким, що відповідає критеріям ризиковості платника податку. Комісією регіонального рівня відповідно до пункту 6 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 підставою для визнання вказано п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку.

В обґрунтування рішення № 5930 від 13.03.2025 року Комісією регіонального рівня вказано коди податкової інформації, яка є підставою для прийняття рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку:

07 - недостатня кількість трудових ресурсів, необхідних для здійснення господарської операції в обсягах, зазначених у податковій накладній/розрахунку коригування (за відсутності інформації щодо придбання послуг з виконання робіт, які необхідні для здійснення господарської операції).

У графі «Інформація, за якою встановлена відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку» вказано: тип операції - постачання, період здійснення господарської операції - з 01.10.2024 року по 13.03.2025 року, код згідно з УКТЗЕД операцій, визначеної як ризикова - 7210 (Жерсть біла електролітична плакована 0,21х751х710,7, Лист в рулоні 1250 х 0.45 mm (RAL - 8017) МАТ), податковий номер платника податку, задіяного в ризиковій операції - 41232638 (ТОВ «ОХОРОННА КОМПАНІЯ МІНОТАВР»); тип операції -постачання, період здійснення господарської операції - з 01.10.2024 року по 13.03.2025 року, код згідно з УКТЗЕД операцій, визначеної як ризикова - 7306 (Труба 20х20х1,2х6000, Труба 20х20х1,2х6050, Труба 32х1,2х5120), податковий номер платника податку, задіяного в ризиковій операції - 41232638 (ТОВ «ОХОРОННА КОМПАНІЯ МІНОТАВР»).

Водночас, за результатами розгляду пояснень та первинних документів Рішенням про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку №17058 від 18.08.2025 ТОВ «МЕДЛАЙТС» було знову визнано таким, що відповідає критеріям ризиковості платника податку.

В обґрунтування рішення №17058 від 18.08.2025 Комісією регіонального рівня вказано коди податкової інформації, яка є підставою для прийняття рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку:

14 - постачання товарів/послуг за рахунок сформованого реєстраційного ліміту (СУМнакл) у зв'язку з придбанням товарів, не пов'язаних з господарською діяльністю платника податку, якщо постачальник не є виробником товару/послуги, що постачається.

13 серпня 2025 року ТОВ «МЕДЛАЙТС» подано Повідомлення № 2 про подання інформації та копій документів щодо невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку, що додаються: видаткова накладна № РН-0131/01 від 31.01.2025 року, видаткова накладна № РН-0131/02 від 31.01.2025 року, товарно-транспортна накладна № 0000131/01 31.01.2025 року, наказ № 02 від 14.12.2022 року, пояснення Вих. № 01/1308 від 13.08.2025 року, 20-ОПП від 20.03.2024 року, 20-ОПП від 17.01.2023 року, рішення № 12/12 єдиного учасника від 12.12.2022 року, декларація № 045544/23 про провадження господарської діяльності від 12.09.2023 року, рішення № 05/10 єдиного учасника від 05.10.2023 року, 20-ОПП від 17.01.2025 року, ліцензія на право зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки) від 26.12.2023 року, 20-ОПП від 19.01.2025 року, 20-ОПП від 27.10.2023 року, 20-ОПП від 17.01.2023 року, 20-ОПП від 09.01.2025 року, 20-ОПП від 20.12.2023 року, 20-ОПП від 14.01.2025 року, 20-ОПП від 06.05.2024 року, 20-ОПП від 04.05.2024 року, акти надання послуг за січень - грудень 2023 року, 2024 року, 2025 року, договір № 12 оренди офісного приміщення від 05.10.2023 року з додатком № 1, ОСВ по рахунку 631 за 01.10.2023 року - 12.08.2025 року, договір № 02/03-24 суборенди приміщення від 02.03.2024 року з додатком № 1, договір суборенди нерухомого майна від 01.01.2024 року з актом прийому-передачі від 01.01.2024 року, акт надання послуг за березень - грудень 2024 року, ОСВ по рахунку 631 за 01.01.2024 року - 12.08.2025 року, ОСВ по рахунку 631 за 01.03.2024 року - 12.08.2025 року, договір № 12/12 суборенди від 22.12.2022 року з актом прийому-передачі, договір оренди складського приміщення від 01.09.2024 року з актом приймання-передачі, договір суборенди будівельних машин і механізмів № С/БМ-1/2 від 01.03.2024 року з додатком № 1, ОСВ по рахунку 631 за 01.01.2023 - 12.08.2025 роки, ОСВ по рахунку 631 за 01.09.24-12.08.25, акт звірки взаємних розрахунків за період: Березень 2024 року - Січень 2025 року, акт інвентаризації на 12.03.2025 року, договір суборенди будівельних машин і механізмів № С/БМ-1 від 19.01.2023 року з додатком № 1, акт інвентаризації на 14.03.2025 року, ОСВ по рахунку 104 за 01.01.25-12.03.25, платіжні інструкції оренди техніки, акт інвентаризації на 13.03.2025 року, ОСВ по рахунку 106 за 01.01.25-12.03.25, видаткові накладні, ОСВ по рахунку 106 за 01.01.25-12.03.25, ОСВ по рахунку 203 за 01.01.25-12.03.25, штатний розпис від 01.01.2025 року, Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску 03/2025, 4/2025, 5/2025, додаток Д1 Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам за 5/2025, 4/2025, 3/2025, платіжні доручення, додаток 4ДФ Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору 3/2025, 4/2025, 5/2025, договір № 44524852-1 від 27.07.2023 року, податкова накладна 8 від 17.11.2023 року, податкова накладна 48 від 29.12.2023 року, податкова накладна 1923 від 28.07.2023 року, податкова накладна 4 від 24.11.2023 року, податкова накладна 2 від 16.01.2025 року, договір № 109 від 01.11.2023 року, податкова накладна 3 від 30.01.2025 року, податкова накладна 5 від 31.01.2025 року, податкова накладна 2 від 16.01.2025 року, податкова накладна 4 від 31.01.2025 року, товарно-транспортна накладна від 24.11.2023 року, договір поставки 2/04 від 01.07.2024 року, квитанції.

Крім того, позивачем була подана інформація в якій було зазначено, що підприємство кожен місяць безперервно нараховує та виплачує заробітну плату усім найманим працівникам, а саме з січня 2023 року по січень 2025 року 10 особам, з січня 2025 року по теперішній час 15 найманим працівникам. Відповідні нарахування по податкам та зборам зроблені і сплачені в бюджет у відповідний строк.

Також позивачем надана інформація про те, що з дотриманням законодавства України на роботу прийнято одного працівника з інвалідністю 3-ї групи.

В січні 2025 року додатково на роботу прийнято 5 працівників виробничих, будівельних професій та згідно законодавства засобами електронної звітності відправлені відповідні повідомлення про прийняття працівників на роботу. Станом на 17.07.2025 року на підприємстві працює 15 осіб (а саме - директор, бухгалтер, 2 інженери-консультанти, менеджер з постачання, виконроб, модельник, електромонтер, архітектор, штукатур, монтажник, водій самоскидів та вантажних машин, водій-бульдозерист, водій-екскаваторник, водій-кранівник). Незважаючи на посади, особи на яких покладено певні посадові обов'язки менеджменту компанії приймають безпосередню участь у проведенні будівельних робіт за винятком бухгалтера. Загальний фонд заробітної плати - 120100 грн на місяць. Відрахування до бюджету кожного місяця становлять: 21618,00 грн ПДФО, 25334,80 грн ЄСВ, 6005,00 грн військового збору

За результатами розгляду надісланого ТОВ «МЕДЛАЙТС» повідомлення про подання інформації та копій документів щодо невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку та сканокопій доданих документів, у встановлені терміни, комісією ГУ ДПС у Донецькій області з питань зупинення податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Комісія) відповідно до пункту 6 Порядку № 1165, у урахуванням отриманих від платника податку інформації та копій відповідних документів від 13.08.2025 року № 2 прийнято рішення 18.08.2025 року № 17058 про відповідність ТОВ «МЕДЛАЙТС» пункту 8 Критеріям ризиковості платника податку, за кодом податкової інформації, яка є підставою для розгляду питання про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку: 14 - постачання товарів/послуг за рахунок сформованого реєстраційного ліміту (СУМнакл) у зв'язку з придбанням товарів, не пов'язаних з господарською діяльністю платника податку, якщо постачальник не є виробником товару/послуги, що постачається.

У графі «Інформація, за якою встановлена відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку» вказано: тип операції - постачання, період здійснення господарської операції - з 01.10.2024 року по 13.03.2025 року, код згідно з УКТЗЕД операцій, визначеної як ризикова - 7210 (Жерсть біла електролітична плакована 0,21х751х710,7, Лист в рулоні 1250 х 0.45 mm (RAL - 8017) МАТ), податковий номер платника податку, задіяного в ризиковій операції - 41232638 (ТОВ «ОХОРОННА КОМПАНІЯ МІНОТАВР»); тип операції - постачання, період здійснення господарської операції - з 01.10.2024 року по 13.03.2025 року, код згідно з УКТЗЕД операцій, визначеної як ризикова - 7306 (Труба 20х20х1,2х6000, Труба 20х20х1,2х6050, Труба 32х1,2х5120), податковий номер платника податку, задіяного в ризиковій операції - 41232638 (ТОВ «ОХОРОННА КОМПАНІЯ МІНОТАВР»).

До того ж, вказано про ненадання платником податку копій документів, які можуть свідчити про невідповідність критеріям ризиковості платника податку, а саме пояснення платника № 9242864392 від 13.08.2025 року, платіжні інструкції, акти приймання - передачі, договори, договір з додатками до нього, акт приймання - передачі товарів (робіт, послуг), рахунки - фактури/інвойси.

Отже, Рішення № 17058 від 18.08.2025 року прийнято у зв'язку з виявленням обставин та/або отриманням інформації контролюючим органом у процесі поточної діяльності, що отримана з баз даних ДПС під час виконання функцій контролю, а не за наслідками подання останнім податкової накладної/розрахунку коригування для реєстрації.

Як вбачається з матеріалів справи, з 1 кварталу 2023 року, товариство з обмеженою відповідальністю «МЕДЛАЙТС» здійснює будівельно- ремонті роботи, які не підлягають ліцензуванню (а саме - ремонтні), а також здійснює оптову торгівлю будматеріалами. Підприємство отримало ліцензію на провадження господарської діяльності з будівництва об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з середніми (СС2) наслідками. Для організації роботи підприємством було орендовано три нежитлових приміщення в якості офісу і два склади, закуплено офісна техніка та меблі. Для здійснення своєї господарської діяльності Товариство має достатньо технічних ресурсів.

Станом на 31.12.2024 року, що підтверджено фінансовою звітністю на балансі обліковується основних засобів залишковою вартістю понад 4000000 гривень. З метою провадження господарської діяльності товариством сформовано матеріально-технічну: придбані спеціальні будівельні інструменти, прилади, агрегати та обладнання.

З метою ведення господарської діяльності укладено договір оренди офісного приміщення, договори оренди складських приміщень з прилеглими територіями. Договори оренди, акти приймання послуг оренди додаються. Інформація про наявні основні засоби, власні та орендовані, підтверджується Повідомленнями про об'єкти оподаткування за формою 20-ОПП: Офіс - Донецька область, Краматорський район, м. Костянтинівка, ВУЛ. ТЕАТРАЛЬНА, БУД. 1, КВ. (ОФІС) 10К; Офіс - м. Київ, вулиця Польова, 21, кабінет 440; Склад - Волинська область, Луцький район, м. Луцьк, вул. Наливайка, 90; Склад - Київська область, Броварський р-н, смт. Велика Димерка, вул. Броварська, буд 150; Екскаватор Hyundai ROBEX 210; Екскаватор-погрузчик JCB 3CX SUPER; Екскаватор-навантажувач Case 580 Super R; Автокран XCMG QY25K; Автокран LIEBHERR LTM 1070 4.2; Автокран XCMG XCT35; Колісний поворотний екскаватор Atlas 1605М; Бульдозер HOW HOLLAND D180; Вилковий навантажувач Mitsubishi FG; Бетонозмішувач КамАЗ 53229 TIGARBO; Бетонозмішувач Скиф БСМ-160; Бетонозмішувач BWA-200 320 л; Бетонозмішувач RONIX 2450; Автотранспорт IvecoEuroCargo ML 140Е21; Автотранспорт MANTGL 2014; АВТОПРИЧЕП SCHMITZ; АВТОПРИЧЕП WIELTON; Автогудронатор Ticab Abs-3000; Насосна станція 0.9 кВт Hmax 48 m Qmax 85 л/хв.

Будівельна техніка знаходиться в оренді по договору суборенди №№ С/БМ-1 від 19.01.2023 року та договору суборенди № С/БМ-1/2 від 01.03.2024 року,

Наприкінці 2023 року отримано в користування місце на Нафтобазі за адресою: Дніпропетровська обл., м. Дніпро, вул. Океанська, буд. 11. В зв'язку з чим позивачем отримано ліцензію на право зберігання пального реєстраційний номер 04680414202300467, термін дії з 29.12.2023 року до 29.12.2028 року.

Для ведення господарської діяльності на підприємстві в оренді та у власності знаходиться будівельна техніка, автомобілі вантажні, спецтехніка, обладнання та інструменти, які потребують паливно-мастильних матеріалів. Тому для ведення діяльності, а саме для заправки техніки, обладнання директором ТОВ «Медлайтс» у 2023 році були укладені договори з ТОВ «КОМПАНІЯ ОККО-БІЗНЕС», ТОВ «БК ГП» та з ТОВ «УКРНАФТА-ПОСТАЧ» на поставку ПММ, які і є у товарному залишку на сьогодні.

Товарні запаси у вигляді ПММ частково зберігаються на Нафтобазі, а інша кількість ПММ зберігається у вигляді Паливних карток та за необхідності використовується.

Для здійснення господарської діяльності наше підприємство використовує багато спеціального інструмента, необхідного для виконання робіт, які потребують електроенергії. В даному випадку, якщо на об'єкті виконання робіт немає можливості підключитися до енергомережі, використовується Дизельна електростанція GrantVolt DGV I33 TS, яка потребує дизельного палива в середньому 7-8 л на годину.

Для виконання будівельних робіт доволі часто укладаються договори, де необхідні матеріали надає Замовник, але також використовуються товарні залишки отримані від Постачальників, які є і платниками ПДВ, і не є платниками ПДВ. Форма КБ-2в використовується як опис підтвердження дійсності виконаних робіт. Вона включає всі матеріальні та інші затрати, власне виконавця, а також матеріали та послуги, отримані від Замовника в роботу. Це в договорах, додатках до договорів, актах приймання-передачі та інших документах. Правильність визначення вартості матеріальних ресурсів в актах виконаних робіт здійснюється шляхом зіставлення даних ресурсної відомості до актів приймання виконаних робіт з даними бухгалтерського обліку підрядника. Рахунками, накладними на придбання матеріалів, актами приймання-передачі матеріалів від Замовника (обумовлений ДБН Д.1.1-1-2000 «Правила визначення вартості будівництва»). Форма КБ-2в описує загальний кошторис виконаних робіт на визначеному об'єкті, і в кінцевому варіанті дорівнює складеній договірній ціні, що погоджена для сплати Замовником, тобто з загального кошторису робіт виключено вся вартість матеріальних ресурсів, які замовник передавав у роботу згідно акту приймання-передачі матеріалів в роботу.

При ведені господарської діяльності укладені договори з ТОВ «АУРІ ВТ», ТОВ «ОХОРОННА КОМПАНІЯ МІНОТАВР», ТОВ «ДЕЙЛІ АВТО», ТОВ «ЗАВОД МЕХАНІЧНОЇ ОБРОБКИ № 2», ТОВ «ПІДЛОГА ЮА», ТОВ «МЕТАЛЕВА КРАЇНА», ТОВ «СТРОЙПРО ІНВЕСТ» на придбання товарно-матеріальних залишків. ТМЦ використовуються позивачем для виконання будівельних робіт. ТОВ «МЕДЛАЙТС» здійснює оптову торгівлі, і залишки ТМЦ продаються згідно укладених договорів.

Суд, перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, приходить до висновку про наступне.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України № 2755-VI від 02.12.2010 року.

Пунктом 201.1 статті 201 Податкового кодексу України визначено, що на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 на виконання вимог пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України затверджено Порядок з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок № 1165), який визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, організаційні та процедурні засади діяльності Комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, права та обов'язки їх членів.

Додатком 1 до Порядку № 1165 встановлено наступні Критерії ризиковості платника податку на додану вартість:

1. Платника податку на додану вартість (далі - платник податку) зареєстровано (перереєстровано) на підставі недійсних (втрачених, загублених) та підроблених документів згідно з інформацією, наявною в контролюючих органах.

2. Платника податку зареєстровано (перереєстровано) в органах державної реєстрації фізичними особами з подальшою передачею (оформленням) у володіння чи управління неіснуючим, померлим, безвісти зниклим особам згідно з інформацією, наявною в контролюючих органах.

3. Платника податку зареєстровано (перереєстровано) в органах державної реєстрації фізичними особами, що не мали наміру провадити фінансово-господарської діяльності або здійснювати повноваження, згідно з інформацією, наданою такими особами.

4. Платника податку зареєстровано (перереєстровано) та ним проваджено фінансово- господарську діяльність без відома і згоди його засновників і призначених у законному порядку керівників згідно з інформацією, наданою такими засновниками та/або керівниками.

5. Платник податку - юридична особа не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах Казначейства (крім бюджетних установ).

6. Платником податку не подано контролюючому органу податкової звітності з податку на додану вартість за два останніх звітних (податкових) періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України.

7. Платником податку на прибуток підприємств не подано контролюючому органу фінансової звітності за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України.

8. У контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній / розрахунку коригування.

Пунктом 6 Порядку №1165 передбачено, що питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.

У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

У рішенні зазначається підстава, відповідно до якої встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Пунктом 6 вказаного Порядку № 1165 також визначено, що у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, який склав та/або подав податкову накладну/розрахунок коригування для реєстрації в Реєстрі, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація такої податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється (крім розрахунку коригування, складеного відповідно до вимог підпунктів б і в підпункту 97.4 пункту 97 підрозділу 2 розділу ХХ Перехідні положення Кодексу).

Таким чином, внесення платника податків до переліку ризикових платників на підставі пункту восьмого Критеріїв ризиковості платника податку фактично є підставою для зупинення реєстрації в ЄРПН в подальшому всіх складених платником податку податкових накладних/розрахунків коригування.

Так, пунктом 6 Порядку № 1165 визначено, що комісія регіонального рівня постійно проводить моніторинг щодо відповідності/невідповідності платників податку критеріям ризиковості платника податку.

Комісією регіонального рівня розглядається питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, у разі виявлення обставин та/або отримання інформації, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку та/або отримання інформації та копій відповідних документів від платника податку, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

У разі виявлення обставин та/або отримання інформації, про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, та прийняття комісією регіонального рівня рішення про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку платник податку отримує таке рішення в електронному кабінеті в день його прийняття.

Документами, необхідними для розгляду питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, можуть бути: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Інформацію та копії документів, подані платником податку, комісія регіонального рівня розглядає протягом семи робочих днів, що настають за датою їх надходження, та приймає відповідне рішення.

За результатами розгляду інформації та копій документів комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, яке платник податку отримує в електронному кабінеті у день його прийняття.

Виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

Як вже зазначалося судом, відповідачем прийнято рішення від 18 серпня 2025 року № 17058 про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку на підставі п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку.

Вказане рішення обґрунтоване ненаданням платником податку копій документів, які можуть свідчити про невідповідність критеріям ризиковості платника податку, а саме пояснення платника № 9242864392 від 13.08.2025 року, платіжні інструкції, акти приймання - передачі, договори, договір з додатками до нього, акт приймання - передачі товарів (робіт, послуг), рахунки - фактури/інвойси».

Верховний Суд у постанові від 19 листопада 2021 року по справі № 140/17441/20 зазначив, що при вирішенні спорів такої категорії суди, з огляду на правове регулювання і характер цих відносин, мають досліджувати і надавати оцінку змісту оскаржуваного рішення, змісту протоколу засідання комісій та наданих податковим органом документів, порядку прийняття рішення та повноваженням комісії контролюючого органу.

Суд зазначає, що комісія, приймаючи рішення з посиланням на те, що у контролюючих органах наявна податкова інформація, має обґрунтувати, на підставі якої інформації комісія дійшла такого висновку та надати належні, допустимі докази в підтвердження цієї інформації. Така ж позиція викладена у постанові Верховного Суду від 30 листопада 2021 року по справі № 340/1098/20.

Так, загальними вимогами, які висуваються до акта індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.

Однак відповідач не надав жодного належного доказу, який би досліджувався в ході засідання Комісії, і який би слугував підставою для прийняття оскаржуваного рішення та був покладений в основу їх прийняття.

Суд звертає увагу на те, що податкова інформація, наявна у контролюючого органу, є лише статистичними даними, які самі по собі не можуть свідчити про вчинення підприємством порушень та не підтверджує ризиковість платника податків.

Будь-яка податкова інформація, зокрема, надана іншими контролюючими органами носить виключно інформативний характер та не є належним доказом в розумінні закону. Така позиція підтримується Верховним Судом, про що свідчить правовий висновок останнього, викладений у постановах від 02.04.2020 року по справі № 160/93/19, від 04.06.2020 року по справі № 340/422/19 та від 16.04.2021 по справі № 813/1301/15.

Верховний Суд у постанові від 22 липня 2021 по справі № 520/480/20 вказав, що саме лише посилання контролюючого органу про те, що аналіз діяльності товариства свідчить про наявність ризиків маніпулювання показниками податкової звітності та даними Єдиного реєстру податкових накладних, а також мінімізації платежів до бюджету, без належного обґрунтування і документального підтвердження, не може свідчити про відповідність рішення критеріям правомірності, які пред'являються до рішень суб'єктів владних повноважень і закріплені у частині другій статті 2 КАС України.

У постанові від 23 червня 2022 року у справі № 640/6130/20 Верховний Суд зазначив, що питання відповідності підприємства Критеріям ризиковості платника ПДВ має розглядатися Комісією регіонального рівня за наслідками подання товариством для реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування та моніторингу платника податку і податкової накладної/розрахунку коригування, що направлена для реєстрації. Віднесення суб'єкта господарювання до ризикових на підставі рішення, яке прийнято не за наслідками подання останнім податкової накладної/розрахунку коригування для реєстрації суперечить положенням Порядку № 1165.

За змістом п. 6 Порядку № 1165 у разі відповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку згідно з пунктом 8 Додатка 1 у відповідних полях рішення зазначається детальна інформація, за якою встановлено відповідність критеріям ризиковості платника податку, тип операції (придбання/постачання), період здійснення господарської операції, код згідно з УКТЗЕД/ДКПП/умовним кодом товару, податковий номер платника податку, задіяного в ризиковій операції.

Суд зазначає, що у спірному рішенні хоча і вказано підстави для його прийняття, однак не відображено фактичних обставин прийняття такого рішення, не вказано детальної інформації, за якою встановлено відповідність позивача критеріям ризиковості платника податку. Крім цього, в спірному рішенні не зазначено суті та характеру наявної податкової інформації, що стала підставою для прийняття спірного рішення.

Отже, вказане рішення не містять належних обґрунтувань підстав та причин віднесення позивача до ризикових платників податків відповідно до пункту 8 Критеріїв ризиковості платників податку.

Суд зазначає, за змістом пункту 6 Порядку № 1165 у рішенні про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку (додаток 4) за результатами розгляду інформації та копій документів, надісланих відповідно до абзацу восьмого цього пункту, комісія регіонального рівня у відповідних полях рішення зазначає детальну інформацію, за якою встановлено відповідність критеріям ризиковості платника податку, зазначає/обирає з переліку документ/документи, не наданий/не надані платником податку, який може/які можуть свідчити про невідповідність критеріям ризиковості платника податку.

Однак, у оскаржуваному рішенні Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку в порушення зазначених вимог п. 6 Порядку № 1165 та всупереч формі самого рішення не відображено фактичних обставин прийняття такого рішення, не зазначено з переліку документу та/або документів, який/які не надано та який/які можуть свідчити про невідповідність критеріям ризиковості платника податку.

Суд встановив, що позивачем було подано податковому органу повідомлення про подання інформації та копій документів щодо невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку, та пояснення, водночас, відповідач не зазначив, чому не було враховано наданих позивачем документів, та/або чому останні не спростовують висновків податкового органу за п. 8 Критеріїв.

Крім того, позивачем була надана інформація щодо поставки товару за кодами згідно УКТЗЕД операції, визначеної як ризикова, а саме код 7210 та 7306, про які йдеться в рішенні про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника № 17058 від 18.08.2025 року по п. 8 Критеріїв ризиковості платника податків позивачем у поясненнях від 13.08.2025 року.

Так позивачем було зазначено наступне.

Код УКТЗЕД 7210 було отримано від контрагента товариство з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фірма «РОМ ЛТД» (Код ЄДРПОУ 20796716) 28.07.2023 року та прийнято згідно договору поставки № 44524852-1 від 27.07.2023 року та видаткової накладної № 3202 від 28.07.2023 року. Здійснена оплата поставленого товару Товариством з обмеженою відповідальністю «МЕДЛАЙТС» на р/р Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фірма «РОМ ЛТД» 28.07.2023 року. Через систему електронної звітності отримана зареєстрована податкова накладна № 1923 від 28.07.2023 року.

Код УКТЗЕД 7306 було отримано від контрагента ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВIДПОВIДАЛЬНIСТЮ «ДЖ.Т.І.» (Код ЄДРПОУ 43807171). Поставка товару, у т.ч. коду УКТЗЕД 7306, здійснювалась по договору поставки № 109 від 01.11.2023 року протягом листопада 2023 року. Договір, відповідні видаткові накладні, податкові накладні, квитанції про реєстрацію податкових накладних, товаро-транспортні накладні додаються. Оплата товару здійснена 04.12.2023 року.

Відповідно товар за кодами згідно УКТЗЕД операції, визначеної як ризикова, а саме код 7210 та 7306 було реалізовано керівником ТОВ «Медлайтс» ТОВ «ОХОРОННА КОМПАНІЯ МІНОТАВР» (Код ЄДРПОУ 41232638) про яке йдеться в рішенні про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника № 17058 від 18.08.2025 року по п. 8 Критеріїв ризиковості платника податків. Ознак ризиковості підприємство не мало і не має. Поставка товару здійснювалося відповідно до договору поставки № 02/04 від 01.07.2024 року.

Код УКТЗЕД 7210 було реалізовано відповідно до видаткових накладних № РН - 0116/01 від 16.01.2025 року та № РН-0130/01 від 30.01.2025 року. Доставлено відповідно до товаро-транспортних накладних № 000 116/01 від 16.01.2025 року та № 00000130/01 від 30.01.2025 року.

Виписано та зареєстровано податкові накладні № 2 від 16.01.2025 року та № 3 від 30.01.2025 року, отримані квитанції про реєстрацію та додаються.

Код УКТЗЕД 7306 було реалізовано відповідно до видаткових накладних № РН - 0131/01 від 31.01.2025 року та № РН-0131/02 від 31.01.2025 року. Доставлено відповідно до товаро-транспортної накладної № 0000131/01 від 31.01.2025 року (товар доставлявся в один і той же час, однією машиною) Виписано та зареєстровано податкові накладні № 4 від 31.01.2025 року та № 5 від 31.01.2025 року, отримані квитанції про реєстрацію та додаються.

Здійснена оплата на рахунок ТОВ «МЕДЛАЙТС» 06 лютого 2025 року від ТОВ «ОХОРОННА КОМПАНІЯ МІНОТАВР». Платіжна інструкція № 12234 від 06.02.25 року додається.

Відтак, суд дійшов висновку про ненадання належної оцінки поданим контролюючому органу позивачем переліку документів та відсутність конкретизації підстав їх неврахування у спірному рішенні Комісії, а також, контролюючим органом не наведено фактичних обставин, які є підтвердженням ризиковості здійснення операцій, що зумовило включення позивача до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

За викладених обставин, суд зазначає, що спірне рішення, яким встановлено відповідність товариства пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податків було прийнято контролюючим органом без наявних на те правових підстав, при цьому, під час розгляду даного спору, відповідачем не було доведено обґрунтованості прийняття спірного рішення.

З огляду на викладене, з урахуванням наведених норм та встановлених обставин, суд вважає, що рішення про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку, є протиправним та підлягає скасуванню, а позовні вимоги в цій частині такими, що підлягають задоволенню.

Щодо позовної вимоги про виключення позивача з переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості, суд зазначає таке.

Визначена Додатком 4 Порядку № 1165 форма Рішення про відповідність/ невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку передбачає можливість оскарження Рішення в адміністративному або судовому порядку.

Згідно змісту абз. 14 п. 6 Порядку № 1165 у разі надходження до контролюючого органу відповідного рішення суду, яке набрало законної сили, комісія регіонального рівня виключає платника податку з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

Отже, рішення комісії регіонального рівня про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника може бути оскаржено до суду та після надходження до контролюючого органу відповідного рішення суду, яке набрало законної сили, комісія регіонального рівня виключає платника податку з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

Згідно з ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Згідно з ч. 5 ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог товариства з обмеженою відповідальністю «МЕДЛАЙТС».

Відповідно до ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач при зверненні до суду сплатив судовий збір у розмірі 3028 грн (квитанція до платіжної інструкції на переказ готівки № ПН102556С1 від 25.08.2025 року).

Отже сплачений позивачем судовий збір підлягає стягненню з відповідача за рахунок бюджетних асигнувань.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 72-77, 139, 241-246, 255, 263, 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «МЕДЛАЙТС» (юридична адреса: 85114, Донецька область, м. Костянтинівка, вул. Театральна, 1, офіс 10К, код ЄДРПОУ 44524852) до Головного управління Державної податкової служби у Донецькій області (юридична адреса: 87515, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Італійська, 59, код ЄДРПОУ 44070187) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання виключити з переліку платників податків - задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Донецькій області (юридична адреса: 87515, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Італійська, 59, код ЄДРПОУ 44070187) про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку № 17058 від 18.08.2025 року.

Зобов'язати Головне управління ДПС у Донецькій області (юридична адреса: 87515, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Італійська, 59, код ЄДРПОУ 44070187) виключити Товариство з обмеженою відповідальністю «МЕДЛАЙТС» (юридична адреса: 85114, Донецька область, м. Костянтинівка, вул. Театральна, 1, офіс 10К, код ЄДРПОУ 44524852) з переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної податкової служби у Донецькій області (юридична адреса: 87515, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Італійська, 59, код ЄДРПОУ 44070187) на користь товариства з обмеженою відповідальністю «МЕДЛАЙТС» (юридична адреса: 85114, Донецька область, м. Костянтинівка, вул. Театральна, 1, офіс 10К, код ЄДРПОУ 44524852) понесені судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 3028 (три тисячі двадцять вісім) грн 00 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Суддя І.М. Тарасенко