Рішення від 28.10.2025 по справі 713/1508/25

Справа № 713/1508/25

Провадження №2/713/531/25

РІШЕННЯ

іменем України

28.10.2025 м. Вижниця

Вижницький районний суд Чернівецької області в складі: головуючого судді Кибич І.А., за участю секретаря судових засідань Троценко Л.Г., з участю представника позивача адвоката Руденко Т.С., з участю представника відповідача Черьомухіної А.В., представника третьої особи Савка О.Т., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Вижниця в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , інтереси якого представляє адвокат Руденко Таїсія Сергіївна, до Акціонерного товариства «Чернівціобленерго», де третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача є Товариство з обмеженою відповідальністю «Чернівецька обласна енергопостачальна компанія», про захист прав споживача, визнання протиправним та скасування рішення комісії з розгляду акту про порушення, оформлених протоколом, -

ВСТАНОВИВ:

Стислий виклад позиції позивача.

Позивач ОСОБА_1 , інтереси якого представляє адвокат Руденко Т.С., звернувся в суд з позовом про захист прав споживача шляхом визнання протиправним та скасування рішення комісії з розгляду акту про порушення №CV 3136 від 25.02.2025 року, оформленого протоколом №48 від 16.04.2025 року, до відповідача АТ «Чернівціобленерго», де третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача є ТОВ «Чернівецька обласна енергопостачальна компанія».

Просить визнати протиправними та скасувати рішення комісії Акціонерного товариства «Чернівціобленерго» з розгляду Акту про порушення №CV 3136 від 25.02.2025 року, оформлене протоколом №48 від 16.04.2025 року.

Свої позовні вимоги обґрунтував наступним.

16.04.2025 року комісією з розгляду актів про порушення Правил роздрібного ринку електричної енергії АТ «Чернівціобленерго» (Вижницька дільниця Прутського регіону) було розглянуто Акт про порушення №CV 3136 від 25 лютого 2025 року, в результаті чого було прийнято рішення, оформлене протоколом №48.

Рішення комісії полягає у наступному: «Порушення не усунуто. Надати копію протоколу комісії з розгляду акта про порушення цих Правил відповідному електропостачальнику та додаткову інформацію, необхідну для здійснення коригуючого розрахунку електропостачальником щодо дати останнього контрольного огляду чи технічної перевірки, величини договірної потужності об'єкта споживача та обсягу (помісячно), що підлягає перерахунку до дати складання акта про порушення ПРРЕЕ. Зобов'язати споживача здійснити заходи з усунення виявленого порушення».

Таким чином, АТ «Чернівціобленерго» вирішило здійснити перерахунок спожитої позивачем електричної енергії за відповідним тарифом для непобутових споживачів.

25.02.2025 року представниками оператора системи розподілу - АТ «Чернівціобленерго» (Вижницька дільниця) ОСОБА_2 , ОСОБА_3 було проведено перевірку об'єкта - житлового будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 (о/р НОМЕР_1 ), якою встановлено нібито порушення п.2.3.12 ПРРЕЕ в частині використання ел.енергії на непобутові потреби на об'єкті побутового споживача, про що складено Акт про порушення №CV 3136 від 25 лютого 2025 року.

На стор.3 Акту у пункті 5 «Перелік струмоприймачів, приєднаних споживачем до електричної мережі та режим роботи» зазначено: паспортні дані всіх струмоприймачів не надано, обстежити внутрішні ел. мережі та струмоприймачі, на предмет непобутового використання ел. ен. - не допущено. Режим роботи зг. договору. Дозволена потужність споживання відповідно до умов Договору: зг. догов. кВт (по об'єкту). У пункті 9 Акту «Заходи, яких було вжито або яких необхідно вжити для усунення порушення» зазначено: негайно припинити споживання ел.енергії на непобутові потреби, укласти відповідні договори зг. ПРРЕЕ до 25.03.25 споживачу. Акт підписано представниками оператора системи ОСОБА_2 та ОСОБА_3 . Споживач ОСОБА_1 від підпису Акту відмовився.

Разом з представником були присутні на засіданні комісії 16.04.2025 року по розгляду Акту про порушення №CV 3136 від 25 лютого 2025 року. Враховуючи те, що ним, як побутовим споживачем не використовується електрична енергія на непобутові потреби, комісії АТ «Чернівціобленерго» було повідомлено про те, що споживач не згоден з порушенням, зазначеним у Акті та надано письмові зауваження, а саме: споживач ОСОБА_1 не згоден з порушенням, зазначеним у Акті про порушення №CV 3136 від 25.02.2025 року, використовує електричну енергію виключно на побутові потреби, будь-яка нотаріальна, підприємницька, господарська та незалежна професійна діяльність за адресою АДРЕСА_2 не здійснюється. У Акті про порушення зазначена адреса: АДРЕСА_1 . За адресою у АДРЕСА_3 , на об'єкті якого установлено лічильник споживання електричної енергії на непобутові потреби, що було встановлено і при розгляді Акту на засіданні комісії 16.04.2025 року. Акт про недопуск, складений представниками ОСР відсутній, що підтверджено членами комісії під час засідання 16.04.2025 року. З тексту самого Акту про порушення вбачається, що допуск до об'єкта Споживача був, адже, у Акті зазначено відомості про засоби вимірювання електричної енергії споживача на дату складання акта про порушення, місце, кількість та тавро установлених пломб (індикаторів) згідно з актом про пломбування та/або актом про збереження пломб, їх стан, де зазначено, що пломби без порушень. Фотографії, які були продемонстровані на засіданні комісії 16.04.2025 року відображають об'єкт, що належить ФГ «Ішхан» та знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 , отже, до об'єкту Споживача за адресою: АДРЕСА_1 взагалі не мають відношення. Тобто, дані фотознімки не мають відношення і до Акту про порушення №CV 3136 від 25.02.2025 року.

Окрім того, визначальним для порушення, передбаченого п.2.3.12 ПРРЕЕ є саме здійснення підприємницької, господарської або іншої незалежної професійної діяльності (наприклад, адвокатської діяльності) на об'єкті побутового споживача, а для підтвердження факту такого порушення є саме наявність рекламних вивісок, табличок, зокрема, зафіксовані фото (відео) з відповідною рекламою. Однак, такі докази на підтвердження порушення, зазначеного у Акті про порушення №CV 3136 від 25.02.2025 року відсутні, що було підтверджено і членами комісії при розгляді зазначеного Акту на засіданні 16.04.2025 року.

Згідно інформації, наданої представниками ОСР останній контрольний огляд об'єкта і споживача проводився 01.07.2024 року, а технічна перевірка - у 2021 році (дата останньої - 25.02.2025 року), що суперечить пп.4 п.2.5.4 Кодексу комерційного обліку електричної енергії. Згідно Паспорта точки розподілу електричної енергії, що є додатком №2 до Договору про надання послуг з розподілу електричної енергії №21121648 від 25.10.2016 року об'єктом споживача є житловий будинок за адресою: АДРЕСА_2 . Тобто, даний об'єкт є житловою нерухомістю та не має статусу комерційного приміщення. Всупереч зазначеному, відповідачем було прийнято рішення про те, що факт використання електричної енергії побутовим споживачем на непобутові потреби підтверджено.

Зазначив, що акт не містить зазначення саме змісту виявленого представниками ОСР порушення, адже в акті не вказано, яку професійну та/або господарську діяльність веде Споживач на об'єкті перевірки, в чому вона полягає і якими доказами підтверджується. У протоколі №48 від 16.04.2025 року комісія АТ «Чернівціобленерго» зазначила про те, що 25.02.2025 року уповноваженими представниками АТ «Чернівціобленерго» складено акт про порушення ПРРЕЕ № CV 3136 від 25.02.2025 року на об'єкті побутового споживача ОСОБА_1 АДРЕСА_1 . Порушення, що було виявлено зазначене у п.2.3.12, п.2.3.глави ПРРЕЕ. Однак, зазначений протокол не містить конкретного зазначення щодо того, яка саме «підприємницька» діяльність нібито ведеться Споживачем на об'єкті за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідач при прийняті оскаржуваного рішення не зазначає про будь-які уніфіковані докази, які б підтверджували факт споживання Позивачем електричної енергії на непобутові потреби (інформації від місцевих органів державної влади, місцевого самоврядування, податкової служби чи доказів розміщення реклами, вивісок про надання послуг) на об'єкті Споживача за адресою: АДРЕСА_1 .

За результатами обстеження внутрішніх електричних мереж встановлюється факт споживання електричної енергії на непобутові потреби, що є підставою для зобов'язання споживача здійснити заходи з усунення виявленого порушення. Доказів стосовно того, що Споживач не допустив представників ОСР на об'єкт на обстеження, що відображено на стор.3 Акту у п.5 не підтверджено Відповідачем належними та допустимими доказами, адже представниками АТ «Чернівціобленерго» не складався Акт про недопуск, як того вимагають вимоги ПРРЕЕ. Зазначив, що є побутовим споживачем в розумінні Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312 та Закону України «Про ринок електричної енергії» та використовує електричну енергію на об'єкті перевірки для побутових потреб.

Представник відповідача АТ «Чернівціобленерго» позовні вимоги не визнала, надала відзив в якому зазначила.

Між АТ «Чернівціобленерго» та ОСОБА_1 за об'єктом, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , наявні договірні відносини від 25.10.2016 р., (особовий рахунок № НОМЕР_1 ). ОСОБА_1 приєднався до умов публічного Договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії шляхом споживання електричної енергії, однак жодною із сторін не було ініційовано укладання договору в паперовій формі. 20.11.2019 року АТ «Чернівціобленерго» складено Паспорт точки розподілу електричної енергії за об'єктом розташованим за адресою: АДРЕСА_2 .

Щодо складення Акту про порушення №CV 3136 від 25.02.2025 р. Згідно п. 8.2.5. ПРРЕЕ у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником оператора системи, від якого споживач одержує електричну енергію, порушень цих Правил, у тому числі фактів безоблікового споживання електричної енергії, на місці виявлення порушення у присутності споживача (представника споживача) або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об'єкт (територію) споживача для проведення перевірки, оформлюється акт про порушення згідно з формою, наведеною в додатку 9 до цих Правил. Акт про порушення складається у двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві.

25 лютого 2025 року уповноваженими представниками АТ «Чернівціобленерго» проведено перевірку об'єкта, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , за результатами якої складено акт про порушення №CV3136. Даним актом зафіксовано порушення, що відповідає п. 2.3.12. глави 2.3. ПРРЕЕ, а саме: в частині використання електричної енергії на непобутові потреби на об'єкті побутового споживача.

У відповідності до вимог п. 8.2.5. ПРРЕЕ, Акт про порушення № CV3136 від 25.02.2025 року складений у присутності позивача, а саме ОСОБА_1 (паспорт НОМЕР_2 ), Позивач від внесення зауважень щодо складеного Акту про порушення, а також підписувати Акт про порушення - відмовився, а тому, згідно вимог чинного законодавства України, Акт про порушення підписаний двома уповноваженими представниками АТ «Чернівціобленерго», а факт відмови від підпису ОСОБА_1 зафіксований відеозйомкою. Таким чином Акт про порушення №CV3136 від 25.02.2025 року складений з дотриманням вимог передбаченими ПРРЕЕ.

16.04.2025 року відбулося засідання комісії по розгляду Акту про порушення № CV3136 від 25.02.2025 р., про що було складено відповідний протокол №48. За результатами розгляду акту, комісією було встановлено, що факт порушення, яке передбачене п. 2.3.12. глави 2.3. ПРРЕЕ - підтверджено. Споживач не здійснив заходів, щодо усунення даного правопорушення з розгляду Комісією було вирішено наступне: «Порушення не усунуто. Надати копію протоколу комісії акта про порушення цих Правил відповідному електропостачальнику та додаткову інформацію, необхідну для здійснення коригуючого розрахунку електропостачальником щодо дати останнього контрольного огляду чи технічної перевірки, величини договірної потужності об'єкта споживача та обсягу (помісячно), що підлягає перерахунку до дати складання акта про порушення ПРРЕЕ. Зобов'язати споживача здійснити заходи з усунення виявленого порушення.» Поряд з цим, варто зазначити, що в позові позивач стверджує, що в Акті про порушення зазначена адреса « АДРЕСА_1 », тим самим намагається ототожнити об'єкти, розташовані за різними адресами, а саме: АДРЕСА_3 та АДРЕСА_4 . Позивач наполягає, що саме за адресою АДРЕСА_1 нібито розташоване Фермерське господарство «Ішхан», на об'єкті якого встановлено лічильник для непобутового споживання, і що ця адреса зазначена в Акті про порушення № CV3136 від 25.02.2025 р.

Однак такі твердження не відповідають дійсності. По-перше, у графі 4 сторінки 1 зазначеного Акту вказана фактична адреса виявленого порушення - АДРЕСА_1 . По-друге, відповідно до паспорта точки розподілу за Договором №0141 від 22.08.2019 року, Форелеве господарство розташоване за адресою: АДРЕСА_3 . Таким чином, спроба Позивача ототожнити ці дві різні адреси є необґрунтованою та вводить в оману Суд, а саме: щодо місця встановлення приладу обліку та характеру споживання електроенергії.

Аналіз положень ПРРЕЕ свідчить, що обстеження внутрішніх електричних мереж та струмоприймачів споживача на предмет використання електроенергії за фіксованою ціною для побутових споживачів на непобутові потреби є правом оператора системи розподілу, а не його обов'язком. При цьому ПРРЕЕ не встановлюють вимог щодо обов'язкового складання окремого акту про недопуск до обстеження внутрішніх електричних мереж. Водночас, поняття “відмова в доступі до об'єкта споживача» згідно з п. 1.1 ПРРЕЕ передбачає фіксацію відповідним актом про недопуск. Проте, у разі недопуску, сам акт про порушення може містити відомості про створення споживачем перешкод у проведенні обстеження, що фактично засвідчує недопуск, про що власне було і зазначено в п.5 Акту. Таким чином, відсутність окремого акта про недопуск не спростовує сам факт недопущення представників ОСР до проведення обстеження, якщо відповідні відомості належним чином зафіксовані в акті про порушення. Тому відмова споживача у допуску представників ОСР може вважатися встановленою за змістом Акта про порушення.

Позивач стверджує, що докази на підтвердження порушення, зазначеного у Акті про порушення № CV3136 від 25.02.2025 р. відсутні, що власне нібито підтверджено і членами комісії при розгляді даного Акту на засіданні 16.04.2025 р. Однак дане твердження не відповідає дійсності, оскільки в протоколі №48 від 16.04.2025 р. зазначено, що факт споживання побутовим споживачем ОСОБА_1 електричної енергії на непобутові потреби підтверджується фотофіксацією, а також споживанням.

Шляхом моніторингу Інтернет джерел, в тому числі аналітичної системи Youcontrol, було виявлено, що ОСОБА_1 з 23.02.1999 року зареєстрований як ФОП, основним видом діяльності якого являється 03.12 Прісноводне рибальство. Поряд з цим на просторах Інтернету наявні ряд статей про те, що ОСОБА_1 займається підприємницькою діяльністю у вищезазначеній сфері, серед яких: форелі» «Ферма замість сміттєзвалища.

Представниками ОСР було надано електропостачальнику ТОВ «ЧОЕК» наступну інформацію необхідну для здійснення коригуючого розрахунку, а саме обсяг електричної енергії, що підлягає перерахунку (кВт*год) з дати останнього контрольного огляду по дату складення Акту про порушення № CV3136 від 25.02.2025 р.: Серпень - 6648, Вересень - 24951, Жовтень - 29411, Листопад - 21639, Грудень - 22684, Січень - 21903, Лютий - 17740. Отже, при аналізі споживання електричної енергії ОСОБА_1 встановлено, що в літній, осінній та зимовий періоди простежується рівномірне споживання, тобто споживання складає більше 20000 кВт, що є не типовим для побутового споживача. Середньостатистичний щомісячний обсяг споживання електричної енергії побутового споживача на території діяльності АТ «Чернівціобленерго» в розрізі сезонів, а саме: в літній, осінній та зимовий періоди: В літній період за 2024 р. споживання складає 140 кВт*год В осінній та зимній періоди за 2024 р. споживання складає 200 кВт*год. В лютому 2025 року під час перевірки представниками ОСР об'єкта, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , встановлено використання електричної енергії побутовим споживачем на непобутові потреби, що власне підтверджується споживанням, яке наведене вище. Споживання ФГ «Ішхан» в лютому місяці 2025 року становило - 18144 кВт, після складення Акту про порушення № CV3136 від 25.02.2025 р. представниками ОСР було зобов'язано Тертеряна Л. негайно припинити споживання електричної енергії на непобутові потреби, про що зазначено в п. 9 Акту, і вже в березні 2025 року споживання ФГ «Ішхан» зросло і становило - 33 379 кВт.

Таким чином, вважає за доцільне зазначити, що навколо ФГ «Ішхан» облаштовані лічильники для використання електричної енергії на побутові потреби приватних домоволодінь в тому числі і об'єкта, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , проте через самовільно встановлені кабелі підключено відповідні електроустановки на непобутові потреби, які зафіксовані на відеозаписі. Отже, ОСОБА_4 використовував електричну енергію як побутовий споживач на непобутові потреби. Просить відмовити в задоволенні позову.

Заяви (клопотання) учасників справи.

В судовому засіданні в режимі відеоконференції представник позивача адвокат Руденко Т.С. заявлений позов підтримала, посилаючись на викладені в позовній заяві обставини просила позовні вимоги задовольнити. Підтримала надану відповідь на відзив, у якій зазначила, що не погоджується із запереченнями АТ «Чернівціобленерго».

Відповідач у своєму відзиві стверджує про те, що на об'єкті позивача за адресою: АДРЕСА_2 споживач використовує електричну енергію для професійної та/або господарської діяльності, про що складено відповідний Акт про порушення №CV 3136 від 25 лютого 2025 року. До даного Акту долучено фотознімки. Відповідач у своєму відзиві на позовну заяву зазначає про те, що «побутове споживання електроенергії - це витрати електроенергії, що здійснюються в межах житла для забезпечення потреб домогосподарства. Воно включає освітлення, роботу побутової техніки (холодильник, пральна машина, телевізор тощо), опалення та приготування їжі. Це споживання не пов'язане з отриманням доходів від господарської діяльності».

Однак, як вбачається з протоколу №48 засідання комісії з розгляду актів про порушення Правил роздрібного ринку електричної енергії АТ «Чернівціобленерго» (Вижницька дільниця Прутського регіону) по розгляду Акту про порушення №CV 3136 від 25 лютого 2025 року, яке відбулося 16.04.2025 року, комісія розглянула: Акт про порушення №CV 3136 від 25 лютого 2025 року, згідно якого виявлено порушення ПРРЕЕ, передбачене п.п.2.3.12., п.2.3 глави 2 ПРРЕЕ, затверджених постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року №312 із змінами і доповненнями, а саме: споживання електричної енергії побутовим споживачем на непобутові потреби (підприємницька діяльність), за результатом розгляду якого прийняла оскаржуване рішення. Тобто, при прийняті рішення, що оскаржуються Позивачем у справі №713/1508/25 комісією АТ «Чернівціобленерго» (Вижницька дільниця Прутського регіону) не розглядалися будь-які інші документи, на які посилається представник АТ «Чернівціобленерго» у відзиві на позовну заяву, через що такі документи не можуть бути належними та допустимими доказами у даній справі.

Позивач не погоджується з твердженням відповідача про те, що ним ототожнюються адреси « АДРЕСА_2 » та « АДРЕСА_3 ». Адже за адресою: АДРЕСА_2 розміщений житловий будинок, що складається з: житлового будинку літ. «А», літньої кухні з підвалом літ.»Б», сараїв літ. «В», «Г», гаражу літ. «Д» та вигрібної ями літ. «В.я», а за адресою: АДРЕСА_3 - закінчений будівництвом об'єкт, тип об'єкта: споруда, споруда та будівлі, форелеве господарство, що підтверджується Інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав №427089330 від 15.05.2025 року. Басейни, що відображені на фотознімках до Акту про порушення №CV 3136 від 25 лютого 2025 року відсутні за адресою Споживача по АДРЕСА_2 . Згідно Паспорта точки розподілу електричної енергії, що є Додатком №2 до Договору споживача про надання послуг №0141 22.08.2019 року, укладеного між АТ «Чернівціобленерго» та ФГ «Ішхан» за адресою: АДРЕСА_3 знаходиться форелеве господарство (ЕІС-код: 62Z4214531926503), тобто, електроенергія за даною адресою дійсно використовується непобутовим споживачем на непобутові потреби. Згідно Паспорта точки розподілу електричної енергії, що є Додатком №2 до Договору №21121648 від 25.10.2016 року, укладеного між АТ «Чернівціобленерго» та ОСОБА_1 об'єктом споживача є житловий будинок за адресою: АДРЕСА_2 . Враховуючи вищенаведене, порушення зазначене у Акті №CV 3136 від 25 лютого 2025 року НЕ може бути підтверджено фотознімками, що є додатком до Акту. У свою чергу, Відповідач зазначає про адресу « АДРЕСА_5 », однак, згідно відомостей з Державного реєстру речових прав за адресами: АДРЕСА_4 та АДРЕСА_6 нерухоме майно відсутнє (інформаційні довідки додаються). До того ж, Позивач ОСОБА_1 не зареєстрований як фізична особа-підприємець за адресою: АДРЕСА_2 . Поряд з цим, посилання Відповідача на те, що «на просторах Інтернету наявні ряд статей про те, що Позивач займається підприємницькою діяльністю у сфері прісноводного рибальства» НЕ може бути належним та допустимим доказом того, що ОСОБА_1 здійснюється підприємницька та/або господарська діяльність за адресою: АДРЕСА_2 . Адже ОСОБА_1 є засновником та керівником Фермерського господарства «Ішхан», що підтверджується інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, через що Позивач висвітлював діяльність Товариства у мережі Інтернет.

За адресою: АДРЕСА_2 не здійснюється будь-яка професійна, в т.ч. підприємницька та/або господарська діяльність , спрямована на отримання прибутку, що також свідчить про відсутність використання електричної енергії побутовим споживачем на непобутові потреби.

Відповідач при прийняті оскаржуваних рішень не зазначає про будь-які уніфіковані докази, які б підтверджували факт споживання Позивачем електричної енергії на непобутові потреби на об'єкті Споживача за адресою: АДРЕСА_2 .

Просила позовні вимоги задовольнити.

В судовому засіданні представник відповідача Черьомухіна А.В. позовні вимоги не визнала, підтримала поданий відзив, просила відмовити в задоволенні позову.

Також підтримала письмові заперечення на відповідь на відзив на позов у яких зазначила, що позивач на ст.2-3 вказує про те, що: «при прийняті рішення, що оскаржуються Позивачем у справі №713/1508/25 комісією АТ «Чернівціобленерго» (Вижницька дільниця Прутського регіону) не розглядалися будь-які інші документи, на які посилається Відповідач у відзиві на позовну заяву, через що такі документи не можуть бути належними та допустимими доказами у даній справі», однак такі доводи є безпідставними. Так, безпосередньо на засіданні комісії 16.04.2025 р. представниками ОСР було досліджено: Акт про порушення №CV 3136 від 25 лютого 2025 року та фото, які є додатками до даного акту. Проте, жодна норма чинного законодавства не регламентує, що лише документи, які розглядалися на засіданні комісії, можуть бути використані як докази у судовому процесі, крім того, під час судового розгляду сторони мають право подавати додаткові докази на підтвердження своїх доводів, в даному випадку на підтвердження правомірності дій Товариства. По-друге, докази, надані Відповідачем у відзиві, а саме: анкета з аналітичної системи Youcontrol, викопіювання з географічної інформаційної системи, статті про те, що споживач займається підприємницькою діяльністю, а також фотознімки підтверджують обставини, викладені в Акті про порушення №CV 3136 від 25 лютого 2025 року. В той же час, фотознімки, надані Відповідачем, є додатками до Акту про порушення №CV 3136 від 25 лютого 2025 року, про що зазначено на ст. 4 Акту та безпосередньо фіксують обставини, що стали підставою для складання відповідного Акту. Вони є невід'ємною частиною зазначеного документа та підтверджують наявність порушення саме на об'єкті за адресою: АДРЕСА_2 .

Докази долучені Відповідачем, мають пряме відношення до предмета спору, підтверджують обставини, викладені в Акті про порушення №CV 3136 від 25 лютого 2025 року, а саме фіксація факту використання електричної енергії на непобутові потреби на об'єкті побутового споживача та є належними і достатніми у відповідності до вимог Цивільного процесуального кодексу України. Доводи Позивача щодо нібито відсутності нерухомого майна за адресою « АДРЕСА_4 » та « АДРЕСА_6 » є необґрунтованими та не спростовують фактичного місця розташування об'єкта. Зазначене Відповідачем формулювання адреси у Акті про порушення №CV 3136 від 25 лютого 2025 року - «20-8а» - не є самостійною поштовою адресою об'єкта нерухомого майна, а використовується виключно як внутрішній умовний ідентифікатор у базі даних оператора системи розподілу. У технічній документації ОСР такі умовні позначення можуть поєднувати частину офіційної адреси з внутрішнім порядковим номером об'єкта, присвоєним для цілей обліку та ідентифікації. Фактично об'єкт, розташований за адресою АДРЕСА_2 , що підтверджується іншими матеріалами справи, у тому числі паспортом точки розподілу електричної енергії.

Просила відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі

В судовому засіданні представник третьої особи ТОВ «ЧОЕК» Савка О.Т. підтримав подані пояснення, в яких зазначив, що між ТОВ «ЧОЕК» та побутовим споживачем ОСОБА_1 укладений договір про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг шляхом вчинення споживачем дій, що засвідчують його бажання укласти договір, а саме фактом споживання електричної енергії. на підставі даних комерційного обліку, які зібрані у порядку розділу VIII Кодексу Комерційного обліку, у відповідності із врегульованим тарифом здійснювалося нарахування за спожиту електричну енергію. 25 лютого 2025 року АТ «Чернівціобленерго» склало Акт про порушення № CV 3136, у якому зафіксовано, що ОСОБА_1 порушив п. 2.3.12 Правил роздрібного ринку електричної енергії. Суть порушення полягала у споживанні електричної енергії, призначеної для побутових потреб, з метою здійснення підприємницької діяльності, тобто використанні електроенергії на непобутові потреби. В акті було зазначено, які саме дії споживач мав виконати, щоб усунути порушення та привести використання електроенергії у відповідність до вимог законодавства. 16 квітня 2025 року, під час засідання комісії з розгляду цього акту, встановлено, що ОСОБА_1 вимоги не виконав, отже порушення залишилося неусунутим. Надалі Товариство з обмеженою відповідальністю «Чернівецька обласна енергопостачальна компанія» отримало від АТ «Чернівціобленерго» відповідний пакет документів, що стосується особового рахунку ОСОБА_1 , зокрема і лист АТ «Чернівціобленерго» від 18 квітня 2025 року за вих. № 1/1-02/99, для подальшого здійснення коригувань обсягів спожитої електричної енергії відповідно до встановлених процедур. На підставі отриманих матеріалів, на виконання п. 2.3.12. Правил роздрібного ринку електричної енергії, ТОВ «ЧОЕК» провело відповідні коригування за вказаним споживачем. Просив відмовити в задоволенні позову.

Суд, заслухавши представника позивача ОСОБА_5 , представника відповідача Черьомухіну А.В., представника третьої особи Савка О.Т., вивчивши та дослідивши матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення справи по суті, прийшов до висновку, що в задоволенні позову ОСОБА_1 , інтереси якого представляє адвокат Руденко Т.С. необхідно відмовити.

В силу ч.1 ст.4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів .

На підставі ст.12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій. Суд, зберігаючи об'єктивність і неупередженість: 1) керує ходом судового процесу; 2) сприяє врегулюванню спору шляхом досягнення угоди між сторонами; 3) роз'яснює у випадку необхідності учасникам судового процесу їхні процесуальні права та обов'язки, наслідки вчинення або невчинення процесуальних дій; 4) сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом; 5) запобігає зловживанню учасниками судового процесу їхніми правами та вживає заходів для виконання ними їхніх обов'язків.

В силу ст.13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у цивільних справах не є обов'язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд має право збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи лише у випадках, коли це необхідно для захисту малолітніх чи неповнолітніх осіб або осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності.

На підтвердження позовних вимог представником позивача адвокатом Руденко Т.С. надано такі докази:

копію паспорта громадянина України серії НОМЕР_2 від 18.12.2001 року, згідно якого - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_7 ;

копію акту про порушення №СV 3136, складеного 25.02.2025 року о 12.20 год., ін. ОСОБА_2 та ОСОБА_6 , за участю особи, яка допустила представників оператора системи на об'єкт (територію) споживача ОСОБА_1 , характеристика об'єкта - житловий будинок, ЕІС код 62Z3704259223464. Перевіркою встановлено, що в АДРЕСА_1 , о/р НОМЕР_1 порушено п.2.3.12 ПРРЕЕ в частині використання електричної енергії на непобутові потреби на об'єкті побутового споживача. Наявний запис, що паспортні дані всіх струмоприймачів не надано. Обстежити внутрішні ел. мережі та струмоприймачі на предмет непобутового споживання ел. енергії не допущено.

Заходи, яких було вжито або яких необхідно вжити для усунення порушень: негайно припинити споживання ел. енергії на непобутові потреби, укласти відповідні договори згідно ПРРЕЕ до 25.03.2025 року споживачу.

Зазначено, що комісія оператора системи з розгляду акта про порушення буде проводити засідання 12.03.2025 року о 12.00 год. за адресою: м. Вижниця, вул. Ю. Федьковича, 6.

Акт підписаний ОСОБА_2 та ОСОБА_6 . Наявний запис, що ОСОБА_1 від підпису, внесення зауважень та отримання примірника акту відмовився.

До акта про порушення додаються: фотофіксація, відеофіксація;

копію протоколу №48 засідання комісії по розгляду акту про порушення №CV 3136 від 25.02.2025 року, складеного 16.04.2025 року комісією у складі: голови - керівника Прутського регіону Крушніцького В.І., членів комісії - провідного інженера ЦЛВВЕ Московчук В.А., менеджера з клієнтських відносин ОСОБА_7 , ЕІС код 62Z3704259223464, споживач ОСОБА_4 та представник споживача адвокат Руденко Т.С., договір №21121648.

Комісією розглянуто акт про порушення №CV 3136 від 25.02.2025 року, згідно якого виявлено порушення ПРРЕЕ, передбачене у п.п.2.3.12, п.2.3 глави 2 ПРЕЕ, затверджених постановою НКРЕКП від 14.03.2018 року №312 із змінами і доповненнями, а саме: споживання електричної енергії побутовим споживачем на непобутові потреби (підприємницька діяльність). Представник споживача адвокат надала письмові пояснення та зауваження на окремому аркуші, який є додатком до даного протоколу.

25.02.2025 року уповноваженими представниками АТ «Чернівціобленерго» складено акт про порушення ПРРЕЕ №CV 3136 від 25.02.2025 року на об'єкті побутового споживача ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 , порушення, що було виявлено, зазначене у п.п.2.3.12, п.2.3 глави ПРРЕЕ, а саме: споживання електричної енергії побутовим споживачем на непобутові потреби. Даний факт підтверджено фотофіксацією. Споживач не здійснив заходів щодо усунення даного правопорушення.

Рішення комісії: Порушення не усунуто. Надати копію протоколу комісії з розгляду актів про порушення цих Правил відповідному електропостачальнику та додаткову інформацію, необхідну для здійснення коригуючого розрахунку електропостачальником щодо дати останнього контрольного огляду чи технічної перевірки, величини договірної потужності об'єкта споживача та обсягу (помісячно), що підлягає перерахунку до дати складання акта про порушення ПРРЕЕ. Зобов'язати споживача здійснити заходи з усунення виявленого порушення.

Акт підписаний всіма членами комісії. Наявний запис, що копію протоколу отримала ОСОБА_8 16.04.2025 року;

копію письмових пояснень ОСОБА_1 , які є додатком до протоколу від 16.04.205 року до акту про порушення №CV 3136 від 25.02.2025 року, згідно яких - споживач ОСОБА_1 не згоден з порушенням, зазначеним у акті про порушення №СV 3136 від 25.02.2025 року, а саме: п.2.3.12 ПРРЕЕ використання електричної енергії на непобутові потреби на об'єкті побутового споживача.

ОСОБА_1 використовує електричну енергію виключно на побутові потреби, тобто використовує її для задоволення власних умов постійного проживання.

Будь яка нотаріальна, підприємницька, господарська та незалежна професійна діяльність за адресою споживача: АДРЕСА_2 , не здійснюється.

У акті про порушення зазначена адреса: АДРЕСА_1 .

За адресою у АДРЕСА_3 , на об'єкті якого установлено лічильник споживання електричної енергії на непобутові потреби, що було встановлено і при розгляді Акту на засіданні комісії 16.04.2025 року.

Пунктом 2.3.12. ПРРЕЕ визначено, що підтвердженням факту споживання електричної енергії за фіксованою ціною для побутових споживачів на непобутові потреби, можуть слугувати: отримана інформація від місцевих органів державної влади, місцевого самоврядування, податкової служби; рекламні вивіски та фасадні таблички на об'єктах; зафіксовані фото (відео) з відповідною рекламою; рекламна інформація з продажу товарів чи надання платних послуг на відповідних сайтах мережі Internet, тощо.

Окрім того, п.2.3.12, ПРРЕЕ визначено, що лише у разі підтвердження фактів споживання споживачем електричної енергії за фіксованою ціною для побутових споживачів на непобутові потреби та у разі недопуску споживачем представників ОСР/ОСП на об'єкт для обстеження внутрішніх електричних мереж, увесь обсяг використаної електричної енергії на такому об'єкті споживача вважається таким, що використаний на непобутові потреби

Акт про недопуск складений представниками ОСР відсутній, що підтверджено членами комісії під час засідання 16.04.2025 року.

З тексту самого акту про порушення вбачається, що допуск до об'єкта споживача був, адже у акті зазначено відомості про засоби вимірювання електричної енергії споживача на дату складання акта про порушення, місце, кількість та тавро установлених пломб (індикаторів) згідно з актом про пломбування та/або актом про збереження пломб, їх стан, де зазначено, що пломби без порушень.

Фотографії, які були продемонстровані на засіданні комісії 16.04.2025 року відображають об'єкт, що належить ФГ "Ішхан" та знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 , отже, до об'єкту Споживача за адресою: АДРЕСА_2 взагалі не мають відношення. Тобто, дані фотознімки не мають відношення і до Акту про порушення №CV 3136 від 25.02.2025 року.

Окрім того, визначальним для порушення, передбаченого п.2.3.12 ПРРЕЕ є саме здійснення підприємницької, господарської або іншої незалежної професійної діяльності (наприклад адвокатської діяльності) на об'єкті побутового споживання, а для підтвердження факт такого порушення є саме наявність рекламних вивісок, табличок, зокрема, зафіксовані фото (відео) з відповідною рекламою. Однак, такі докази на підтвердження порушення, зазначеного у акті про порушення №CV 3136 від 25.02.2025 року відсутні, що було підтверджено і членами комісії при розгляді зазначеного акту на засіданні 16.04.2025 року.

Таким чином, вищенаведеним в повній мірі спростовуються обставини, викладені у акті про порушення №СV 3136 від 25.02.2025 року, через що споживач просив врахувати надані зауваження при прийнятті рішення комісією з розгляду акта про порушення ПРРЕЕ.

Згідно інформації, наданої представниками ОСР останній контрольний огляд об'єкта споживача проводився у 01.07.2024 року, а технічна перевірка у 2021 році (дата останньої - 25.02.2025 року), що суперечить пп.4 п.2.5.4 Кодексу комерційного обліку електричної енергії.

Письмові пояснення підписані представником споживача ОСОБА_1 адвокатом Руденко Т. 16.04.2025 року;

копію акту №060081 від 11.10.2021 року встановлення/заміни/технічної перевірки/ контрольного огляду/пломбування/розпломбування вузла обліку електричної енергії (засобів комерційного обліку) на об'єкті побутового споживача, згідно якого - представник АТ «Чернівціобленерго» та побутовий споживач Тертерян Л.А., підтвердили, що на фасаді житлового будинку, що в АДРЕСА_2 , було встановлено електролічильник. Акт підписаний майстром та споживачем;

Копію договору №0141 споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії укладеного 22.08.2019 року з даних якого вбачається, що даний договір укладено між АТ «Чернівціобленерго» Вижницький РЕМ, в особі начальника Піщальник А.С. та ФГ «Ішхан», в особі керівника Тертеряна Л.А. Предмет договору: Оператор системи надає споживачу послуги з розподілу електричної енергії, параметри якості якої відповідають показникам, визначеним Кодексом системи передачі, затвердженого постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року №309 та Кодексу систем розподілу затвердженого постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року №310, за об'єктом, технічні параметри якого фіксуються в Паспорті точки розподілу за об'єктом споживача, який є додатком 2 до цього Договору, та в особовому рахунку Споживача, облікових базах даних Оператора системи.

копію паспорту точки розподілу (передачі) електричної енергії, який є додатком №2 до договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії №21121648, згідно якого ЕІС-код точки комерційного обліку присвоєно житловому будинку, що розташований в АДРЕСА_2 .

копію паспорту точки розподілу електричної енергії, який є додатком №2 до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії №0141 серпня 2019 року. Фермерське господарство «Ішхан»: ЕІС-код 62Z42145319226503, форелеве господарство - адреса об'єкту АДРЕСА_3 ; ЕІС-код 62Z0322727722891, господарство по вирощуванню риби - адреса об'єкту с.Слобода Банилів.

витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 18.07.2025 року, згідно якого - ФГ «Ішхан» зареєстровано 12.11.2007 року, керівник: Тертерян Л.А. основний вид діяльності: 03.22 Прісноводне рибництво (аквакультура) Додаткові: 01.45 Розведення овець і кіз 03.21 Морське рибництво (аквакультура) 10.20 Перероблення та консервування риби, ракоподібних і молюсків 46.19 Діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту 47.23 Роздрібна торгівля рибою, ракоподібними та молюсками в спеціалізованих магазинах.

Інформаційний витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна №436033464 від 18.07.2025 року з даних якого вбачається, що інформація про власника нерухомого майна, розташованого в АДРЕСА_4 відсутня.

Інформаційний витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна №436034494 від 18.07.2025 року з даних якого вбачається, що інформація про власника нерухомого майна, розташованого в АДРЕСА_6 відсутня.

Інформаційний витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна №427089330 від 15.05.2025 року з даних якого вбачається, що ОСОБА_9 є власником земельної ділянки площею 0,09 га, кадастровий номер 7320580500:01:001:1857; земельної ділянки площею 0,0658 га, кадастровий номер 7320580500:01:001:1855; земельної ділянки площею 0,0942 га, кадастровий номер 7320580500:01:001:1856; закінченого будівництвом об'єкту: споруда, споруда та будівлі, форелеве господарство, що розташоване в АДРЕСА_8 ; 1/2 частки житлового будинку, що розташований в АДРЕСА_2 .

На підтвердження заперечень проти позовних вимог представником відповідача ОСОБА_10 надано такі докази:

Копію викопіювання земельних ділянок, кадастрові номери: 7320580500:01:001:1860; 7320580500:01:001:1511, 7320580500:01:001:1510; 7320580500:01:001:0152, 7320580500:01:001:0151; 7320580500:01:001:1856.

копію листа АТ «Чернівціобленерго» №1/1-02/99 від 18.04.2025 року, адресованого ТОВ «ЧОЕК», згідно якого - оператором системи АТ «Чернівціобленерго» виявлено факт споживання електричної енергії на об'єкті побутового споживача на непобутові потреби та складено акт про порушення Правил роздрібного ринку електричної енергії (далі ПРРЕЕ).

відеозапис тривалістю 27 секунд, що є додатком до акту про порушення CV 3102 від 25.02.2025 року, на якому зафіксовано, що невідома особа запитує ОСОБА_1 , чи буде він підписувати акт про порушення, яке виявилося у використання електричної енергії на непобутові потреби. На що ОСОБА_1 зазначив, що порушення немає, відмовився від підписання, отримання копії акту та від написання зауважень.

У відповідності до п.2.3.12 ПРРЕЕ надали копію протоколу комісії з розгляду акта про порушення цих правил та додаткову інформацію, необхідну для здійснення коригуючого розрахунку електропостачальником згідно таблиці, за якою: № договору 21121648, ОСОБА_1 , АДРЕСА_2 , дата останнього контрольного огляду - 25.08.2024 року, порушення не усунуто, величина договірної потужності об'єкта споживача - 20 кВт, обсяг, що підлягає перерахунку 144976 кВт/год, з них: серпень - 6648; вересень - 24951; жовтень - 29411; листопад - 21639; грудень - 22684; січень - 21903; лютий - 17740;

При вирішенні позовних вимог про захист прав споживача шляхом визнання протиправним та скасування рішення комісії з розгляду акту про порушення, оформленого протоколом суд застосовує такі норми права.

Правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку електричної енергії, регулює відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, розподілом, купівлею-продажем, постачанням електричної енергії для забезпечення надійного та безпечного постачання електричної енергії споживачам з урахуванням інтересів споживачів, розвитку ринкових відносин, мінімізації витрат на постачання електричної енергії та мінімізації негативного впливу на навколишнє природне середовище визначає Закон України «Про ринок електричної енергії».

Відповідно до ч.1 ст.4 ЗУ «Про ринок електричної енергії», учасники ринку електричної енергії провадять свою діяльність на ринку електричної енергії на договірних засадах.

Згідно ч.2 ст.58 ЗУ «Про ринок електричної енергії», побутові споживачі та малі непобутові споживачі мають право на отримання універсальних послуг відповідно до цього Закону.

Відповідно до п.62 ч.1 ст.1 ЗУ «Про ринок електричної енергії» побутовий споживач - індивідуальний побутовий споживач (фізична особа, яка використовує електричну енергію для забезпечення власних побутових потреб, що не включають професійну та/або господарську діяльність) або колективний побутовий споживач (юридична особа, створена шляхом об'єднання фізичних осіб - побутових споживачів, яка розраховується за електричну енергію за показами загального розрахункового засобу обліку в обсязі електричної енергії, спожитої для забезпечення власних побутових потреб таких фізичних осіб, що не включають професійну та/або господарську діяльність).

Згідно п.47 ч. 1 ст.1 ЗУ «Про ринок електричної енергії», непобутовий споживач - фізична особа - підприємець або юридична особа, яка купує електричну енергію, що не використовується нею для власного побутового споживання.

А відповідно до п.42 ч.1 ст.1 ЗУ «Про ринок електричної енергії», малий непобутовий споживач - споживач, який не є побутовим споживачем і купує електричну енергію для власного споживання, електроустановки якого приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 50 кВт.

У частині 4 ст.46 ЗУ «Про ринок електричної енергії» передбачено, що оператор системи розподілу надає послуги з розподілу електричної енергії на підставі договорів про надання послуг з розподілу. Договори про надання послуг з розподілу є публічними договорами приєднання та укладаються на основі типових договорів, форма яких затверджується Регулятором.

Оплата послуг з розподілу здійснюється за тарифами, які регулює Регулятор відповідно до затвердженої ним методики. Тарифи на послуги з розподілу електричної енергії оприлюднюються операторами систем розподілу в порядку та строки, визначені нормативно-правовими актами, що регулюють функціонування ринку електричної енергії.

Відповідно до ч.1 та ч. 2 ст.56 ЗУ «Про ринок електричної енергії», постачання електричної енергії споживачам здійснюється електропостачальниками, які отримали відповідну ліцензію, за договором постачання електричної енергії споживачу.

Договір постачання електричної енергії споживачу укладається між електропостачальником та споживачем та передбачає постачання всього обсягу фактичного споживання електричної енергії споживачем у певний період часу одним електропостачальником. Постачання електричної енергії споживачам здійснюється за вільними цінами.

Відповідно до п. 8 Правил роздрібного ринку електричної енергії договір про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг укладається шляхом приєднання до умов договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг, опублікованого в засобах масової інформації та на веб-сайті постачальника, шляхом оплати рахунка, отриманого від постачальника універсальної послуги, або фактичного споживання будь-яких обсягів електричної енергії, або підписання заяви-приєднання до умов договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг.

Пунктами 2.1.3, 2.1.4, 2.1.6 Правил споживачі укладають договір споживача про розподіл (передачу) електричної енергії шляхом приєднання до публічного договору за наявності чинного паспорта точки розподілу. У разі надання послуги з приєднання до електричних мереж ініціатором укладення договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії є оператор системи.

Договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії є публічним договором приєднання та укладається з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України за формою договору, що є додатком 3 до цих Правил.

Фактом приєднання споживача до умов договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які свідчать про його бажання укласти договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії, зокрема повернення (надання) підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка оператора системи розподілу та/або документально підтверджене споживання електричної енергії.

Відповідно до ч.2 та ч.3 ст.58 ЗУ «Про ринок електричної енергії» побутові споживачі та малі непобутові споживачі мають право на отримання універсальних послуг відповідно до цього Закону.

Споживач зобов'язаний: 1) сплачувати за електричну енергію та надані йому послуги відповідно до укладених договорів; 2) надавати постачальникам послуг комерційного обліку, з якими він уклав договір, доступ до своїх електроустановок для здійснення монтажу, технічного обслуговування та зняття показників з приладів обліку споживання електричної енергії; 3) дотримуватися правил технічної експлуатації, правил безпеки під час експлуатації власних електроустановок, нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, та умов укладених договорів; 4) врегулювати у порядку, визначеному кодексом систем розподілу, відносини щодо технічного забезпечення розподілу електричної енергії з оператором системи розподілу; 5) надавати стороні, з якою укладено договір про постачання/купівлю-продаж електричної енергії, інформацію про максимальну дозволену потужність споживання власних об'єктів споживання за договором з оператором системи розподілу/оператором системи передачі, якщо така потужність дозволяє споживати 600 ГВт·год на рік та більше при максимальній виробничій потужності споживання (цілодобове споживання протягом року); 6) не здійснювати несанкціонований відбір електричної енергії.

Станом на 25.02.2025 року взаємовідносини, які виникають під час купівлі-продажу електричної енергії між електропостачальником (електропостачальниками) та споживачем (для власного споживання), а також їх взаємовідносини з іншими учасниками роздрібного ринку електричної енергії, регулювалися Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 14.03.2018 року №312 (п.1.1.1. ПРРЕЕ).

У п.1.1.2. ПРРЕЕ визначено, що у цих Правилах терміни вживаються в таких значеннях:

акт про порушення - документ установленої форми, який складається для фіксації факту порушення на об'єкті споживача цих Правил;

відмова в доступі до об'єкта споживача - дії та/або бездіяльність споживача (власника або користувача об'єкта споживача) та/або власника, користувача земельної ділянки, на якій розташований/розміщений об'єкт споживача, внаслідок яких створюються перешкоди представникам електропостачальника, оператора системи розподілу (передачі) щодо виконання своїх функцій, передбачених цими Правилами, що засвідчується відповідним актом про недопуск;

договір про постачання електричної енергії споживачу - домовленість двох сторін (електропостачальник і споживач), що є документом певної форми, яка передбачає постачання всього обсягу фактичного споживання електричної енергії споживачем у певний період часу одним електропостачальником за вільними цінами;

об'єкт побутового споживача - квартира, житловий будинок (частина будинку), приватне домогосподарство, садовий будинок та інші об'єкти житлової нерухомості, визначені у пункті 14.1.129 Податкового кодексу України, що належать індивідуальному побутовому споживачу на праві власності або користування та яким присвоєні окремі адреси, а також земельна ділянка, призначена для індивідуального житлового будівництва зазначених об'єктів житлової нерухомості;

побутові потреби - споживання (використання) електричної енергії для задоволення умов постійного або тимчасового проживання та/або перебування фізичних осіб на об'єкті побутового споживача, включаючи прибудинкову (присадибну територію) у тому числі для індивідуального будівництва (реконструкції) об'єктів приватного домогосподарства, крім нотаріальної, підприємницької, господарської та незалежної професійної діяльності, зокрема діяльності дата-центрів, центрів обробки даних, зі створення віртуальних активів (майнінгу) та надання інших платних послуг, у тому числі у сфері сільського зеленого туризму тощо;

побутовий споживач - індивідуальний побутовий споживач (фізична особа, яка використовує електричну енергію для забезпечення власних побутових потреб, що не включають професійну та/або господарську діяльність) або колективний побутовий споживач (юридична особа, створена шляхом об'єднання фізичних осіб - побутових споживачів, яка розраховується за електричну енергію за показами загального розрахункового засобу обліку в обсязі електричної енергії, спожитої для забезпечення власних побутових потреб таких фізичних осіб, що не включають професійну та/або господарську діяльність).

Згідно з пунктом 2.3.12. ПРРЕЕ споживання електричної енергії за відповідним тарифом (ціною) відповідно до комерційної пропозиції має бути забезпечене окремим комерційним обліком.

Окремі фізичні точки комерційного обліку мають бути забезпечені засобами вимірювальної техніки, які дають можливість організувати комерційний облік за відповідним тарифом (ціною) на всій площадці вимірювання.

Вид об'єкта електрифікації та призначення використання електроустановок площадок вимірювання, в тому числі для окремого обліку споживання на непобутові потреби, відображаються в паспорті точки розподілу/передачі.

У разі зміни потреб споживання на об'єкті індивідуального побутового споживача, інформація щодо типу споживання (побутові/непобутові потреби) площадок вимірювання відображається в паспорті точки розподілу/передачі.

Електрична енергія, яка використовується на об'єкті індивідуального побутового споживача на непобутові потреби, зокрема для підприємницької, господарської та незалежної професійної діяльності, надання платних послуг, здійснення нотаріальної діяльності, діяльності дата-центрів, центрів обробки даних, діяльності зі створення віртуальних активів (майнінгу), надання інших платних послуг, у тому числі у сфері сільського зеленого туризму тощо, обліковується за умовною (віртуальною) точкою комерційного обліку окремо та оплачується за відповідними тарифами (цінами) для непобутових споживачів електропостачальника.

У разі споживання електричної енергії на об'єкті індивідуального побутового споживача на непобутові потреби побутовий споживач зобов'язаний звернутись до оператора системи із заявою про організацію окремого обліку споживання електричної енергії на непобутові потреби та оформлення акта розподіленої електричної енергії (додаток 11 до договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії). Організація обліку має бути здійснена шляхом створення умовних (віртуальних) точок комерційного обліку для побутових та непобутових потреб з використанням існуючого засобу вимірювальної техніки. Обсяги споживання електричної енергії на об'єкті індивідуального побутового споживача на непобутові потреби визначаються постачальником послуг комерційного обліку розрахунковим шляхом в межах обсягів соціальних нормативів для користування послугами з постачання та розподілу електричної енергії у житлових приміщеннях, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 року №409 (далі - постанова КМУ №409). Споживач зобов'язаний надати дані та документи для оформлення акта розподіленої електричної енергії.

У разі споживання електричної енергії на об'єкті споживача (крім побутового споживача) за фіксованою ціною для побутових споживачів (колективний побутовий споживач, утримання місць загального користування, технічні цілі та інші випадки передбачені законодавством) та на цілі, для яких застосування фіксованої ціни на електричну енергію не передбачено, споживач має звернутись до оператора системи із заявою про організацію окремого обліку споживання електричної енергії на непобутові потреби, шляхом встановлення додаткового засобу обліку.

У разі виявлення оператором системи фактів споживання побутовим споживачем та іншими споживачами електричної енергії за фіксованою ціною для побутових споживачів на непобутові потреби (на потреби для яких застосування фіксованої ціни на електричну енергію не передбачено) оператор системи складає акт про порушення ПРРЕЕ, в якому зазначаються зобов'язання споживача здійснити заходи з усунення виявленого порушення шляхом негайного припинення споживання електричної енергії на непобутові потреби та протягом 30 днів з дня складення акта про порушення ПРРЕЕ організації комерційного обліку на непобутові потреби та укладення договору з електропостачальником за відповідним тарифом. Підтвердженням факту споживання електричної енергії за фіксованою ціною для побутових споживачів на непобутові потреби, можуть слугувати:

отримана інформація від місцевих органів державної влади, місцевого самоврядування, податкової служби;

рекламні вивіски та фасадні таблички на об'єктах;

зафіксовані фото (відео) з відповідною рекламою;

рекламна інформація з продажу товарів чи надання платних послуг на відповідних сайтах мережі Internet, тощо.

Такий акт про порушення розглядається оператором системи у порядку передбаченому розділом VIII цих Правил.

При складенні акта про порушення ОСР/ОСП має право обстежувати внутрішні електричні мережі та струмоприймачі на об'єкті споживача на предмет споживання електричної енергії на непобутові потреби.

У разі наявності підтверджених фактів споживання споживачем електричної енергії за фіксованою ціною для побутових споживачів на непобутові потреби та у разі недопуску споживачем представників ОСР/ОСП на об'єкт для обстеження внутрішніх електричних мереж, увесь обсяг використаної електричної енергії на такому об'єкті споживача вважається таким, що використаний на непобутові потреби.

У разі підтвердження за результатами обстеження внутрішніх електричних мереж факту споживання електричної енергії на непобутові потреби, у протоколі комісії з розгляду акта про порушення зазначаються зобов'язання споживачу здійснити заходи з усунення виявленого порушення.

ОСР/ОСП надає копію протоколу комісії з розгляду акта про порушення цих Правил відповідному електропостачальнику та додаткову інформацію, необхідну для здійснення коригуючого розрахунку електропостачальником щодо дати останнього контрольного огляду чи технічної перевірки, дати усунення порушення, величини договірної потужності об'єкта споживача та обсягу (помісячно), що підлягає перерахунку до дати складання акта про порушення ПРРЕЕ або акта розподіленої електричної енергії (додаток 11 до договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії (у разі наявності).

Електропостачальник, на підставі рішення комісії з розгляду акта про порушення ПРРЕЕ, проводить перерахунок вартості за фактично спожиту електричну енергію на об'єкті споживача за відповідним тарифом (ціною) згідно чинного законодавства з дня останнього контрольного огляду засобу комерційного обліку чи технічної перевірки до дня виявлення порушення, але не більше ніж за 6 місяців та за період з дня виявлення порушення до дня його усунення, та надає споживачу коригуючий платіжний документ для оплати.

У разі не сплати коригуючого платіжного документу у тридцятиденний строк з дня його отримання, постачання електричної енергії такому споживачу припиняється за ініціативою електропостачальника в установленому цими Правилами порядку.

У разі оформлення акта розподіленої електричної енергії на побутові та непобутові потреби (додаток 11 до договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії) розподіл обсягів індивідуального побутового споживача здійснюється:

на побутові потреби в межах обсягів соціальних нормативів для користування послугами з постачання та розподілу електричної енергії у житлових приміщеннях, встановлених постановою КМУ №409;

на непобутові потреби у розмірі перевищення обсягів соціальних нормативів для користування послугами з постачання та розподілу електричної енергії у житлових приміщеннях, встановлених постановою КМУ №409.

Акт про порушення складається представниками оператора системи, які мають таке право згідно з посадовою інструкцією, пройшли відповідне навчання та інструктаж, після пред'явлення ними службових посвідчень.

В акті про порушення мають бути зазначені зміст виявленого порушення з посиланням на відповідні пункти цих Правил необхідні для визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії параметри, що характеризують електроустановку споживача, схему підключення електроустановки споживача та її графічне зображення із зазначенням, ЕІС код площадки комерційного обліку, за якою виявлено порушення (за наявності), та у разі виявлення порушень, зазначених у пункті 8.4.2 глави 8.4 цього розділу:

меж балансової належності;

перерізів та матеріалу всіх проводів (кабелів), наявних у схемі підключення;

номінальної сили струму спрацювання комутаційних апаратів, задіяних у схемі підключення;

фазування лічильника на дату оформлення акта про порушення.

Особа, яка допустила представників оператора системи на об'єкт (територію) споживача для проведення перевірки, має пред'явити представникам оператора системи документ, що посвідчує її особу. Відповідні дані, що посвідчують особу, зазначаються в акті про порушення (крім випадку складення акта у присутності споживача). У разі відмови особи, яка допустила представників оператора системи на об'єкт (територію) споживача для проведення перевірки, пред'являти представникам оператора системи документ, що посвідчує її особу, відповідна відмова особи має фіксуватися відеозйомкою, про що зазначається в акті про порушення.

Споживачі, представники оператора системи, інші особи, присутні при перевірці, під час здійснення перевірки електроустановок мають право здійснювати фото- та відеозйомку для фіксації виявлених порушень та/або відмови споживача (представника споживача або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об'єкт (територію) споживача для проведення перевірки) підписувати акт про порушення та пред'являти документ, що посвідчує його особу, про що зазначається в акті про порушення.

В акті про порушення заповнюються всі графи та рядки без пропусків. Виправлення чи підчищення не допускаються. Текст повинен бути однозначним, без можливості подвійного тлумачення. Якщо графи та рядки акта про порушення не стосуються виявленого порушення, у них проставляються прочерки.

В акті зазначаються заходи, яких було вжито або яких необхідно вжити для усунення допущених порушень.

Акт про порушення складається у двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві.

Акт про порушення підписується представником (представниками) оператора системи, який (які) брали участь у перевірці, та споживачем (представником споживача) або іншою особою, яка допустила представників оператора системи на об'єкт (територію) споживача для проведення перевірки.

У разі відмови споживача (представника споживача або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об'єкт (територію) споживача для проведення перевірки) підписати акт про порушення або залишення ним місця порушення в акті про порушення робиться відповідний запис. У цьому разі акт про порушення вважається дійсним, якщо його підписали більше одного уповноваженого представника оператора системи та незаінтересована особа (представник житлово-експлуатаційної організації, балансоутримувача або управителя будинку, виборна особа будинкового, вуличного, квартального чи іншого органу самоорганізації населення або представник органу місцевого самоврядування, інший споживач тощо) за умови посвідчення цієї особи або більше одного уповноваженого представника оператора системи, а відмова споживача (представника споживача або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об'єкт (територію) споживача для проведення перевірки) підписувати акт про порушення підтверджується відеозйомкою.

До акта про порушення сторонами можуть бути додані пояснення, зауваження та докази, перелік яких (за наявності) зазначається в цьому акті.

Представники оператора системи перед складанням акта про порушення зобов'язані повідомити споживача про його право внести пояснення та зауваження до акта, викласти мотиви своєї відмови від його підписання або підписати його без зауважень.

Облік бланків актів про порушення ведеться оператором системи у пронумерованому, прошнурованому та скріпленому печаткою журналі.

Акти про порушення та документи, що підтверджують факт їх отримання споживачем, повинні зберігатися оператором системи протягом трьох років з дня оформлення акта про порушення.

У пункті 8.2.6. ПРРЕЕ передбачено, що акт про порушення розглядається комісією з розгляду актів про порушення, що створюється оператором системи і має складатися не менше ніж з трьох уповноважених представників оператора системи.

Споживач має право бути присутнім на засіданні комісії з розгляду актів про порушення.

Оператор системи повинен вести журнал реєстрації засідань комісії з розгляду актів про порушення, у якому зазначаються дата проведення засідання; номер протоколу; склад комісії; склад запрошених на засідання комісії (представники Регулятора, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів); відмітка про присутність або відсутність споживача; перелік питань, які розглядалися на засіданні комісії; час розгляду кожного з питань, зміст окремої думки учасників комісії (у разі її наявності) та стислий зміст рішення.

У разі розгляду акта щодо використання на об'єкті побутового споживача електричної енергії на непобутові потреби, оператор системи додатково запрошує на засідання комісії електропостачальника та надсилає копію відповідного акта про порушення.

Споживач має бути повідомлений оператором системи про місце, час і дату засідання комісії не пізніше ніж за 7 календарних днів до призначеної дати засідання.

У разі відмови споживача або представника споживача від отримання акта про порушення, у якому визначено місце, час та дату проведення засідання комісії, або окремого повідомлення про місце, час і дату засідання комісії оператор системи направляє споживачу таке повідомлення рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення на адресу, визначену в даних щодо споживача, наявних в оператора системи, у строк до 60 календарних днів від дати складення акта (крім випадків проведення експертизи або отримання висновку заводу виробника пломби та/або індикатора, та/або засобу вимірювальної техніки електричної енергії; повторного розгляду акта на засіданні комісії з розгляду актів про порушення). У такому разі оператор системи має право розглянути акт про порушення на засіданні комісії, яке має відбутися по закінченню 30 календарних днів від дати направлення споживачу такого повідомлення, але не пізніше 90 календарних днів від дати направлення такого повідомлення. За зверненням споживача оператор системи може розглянути акт про порушення на засіданні комісії раніше указаного терміну.

Акт про порушення, не розглянутий у визначеному цими Правилами порядку протягом 90 календарних днів від дня його складення, вважається недійсним та підлягає скасуванню, крім випадків необхідності проведення експертизи або отримання висновку заводу виробника пломб, індикаторів та/або засобу вимірювальної техніки електричної енергії для встановлення факту порушення. Якщо для розгляду акта про порушення необхідні результати експертного дослідження та/або обстеження заводом виробником, перебіг зазначеного терміну починається з дати їх отримання оператором системи.

Комісія з розгляду актів про порушення може повторно розглянути акт про порушення в порядку, встановленому цими Правилами, на підставі звернення споживача, на вимогу Регулятора, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики в електроенергетичному комплексі, або за рішенням суду. У разі повідомлення оператору системи про істотні обставини, які не були відомі на момент ухвалення рішення комісією, але мають суттєве значення, рішення комісії може бути переглянуте у порядку, встановленому цими Правилами, протягом 1 року, починаючи з дня, наступного за днем його прийняття. Споживач може подати оператору системи звернення про перегляд рішення комісії протягом 180 календарних днів з дня прийняття комісією відповідного рішення.

Рішення комісії оформлюється протоколом, копія якого видається споживачу.

У протоколі комісії зазначається ЕІС код точки/точок комерційного обліку, за якою(ими) виявлено порушення (за наявності).

У разі розгляду питання щодо використання на об'єкті побутового споживача електричної енергії на непобутові потреби копія рішення комісії видається/надсилається електропостачальнику.

Відповідно до ч.1 ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Згідно ст.76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.

Відповідно до ст.77 ЦПК України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.

Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.

Суд не бере до розгляду докази, що не стосуються предмета доказування.

У статті 78 ЦПК України закріплено, що суд не бере до уваги докази, що одержані з порушенням порядку, встановленого законом.

Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Згідно статті 79 ЦПК України, достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.

А згідно зі ст.80 ЦПК України, достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.

Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

У статті 89 ЦПК України закріплено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Судом встановлено, що під час складання Акту про порушення №СV3136 від 25.02.2025 року працівники АТ «Чернівціобленерго» керувалися, зокрема, нормами Правил роздрібного ринку електричної енергії (затверджені Постановою КМУ №312 від 14.03.2018).

Твердження позивача, що акт складений з порушенням Правил РРЕЕ суд вважає безпідставними.

Складений працівниками електропостачальної організації акт про порушення ПРРЕЕ є фіксацією порушення, яке було виявлене під час проведення перевірки. Позивач відмовився від підпису акту та від зауважень, про що в ньому міститься відповідна відмітка.

Надаючи йому оцінку як доказу, суд враховує, що акт складений уповноваженими членами комісії в присутності споживача ОСОБА_1 , який відмовився від підпису в акті, претензій щодо встановленого порушення і фіксації порушення не зазначив, підписаний представниками відповідача акт відповідає вимогам Правил РРЕЕ, в ньому вказаний зміст виявленого порушення з посиланням на відповідні пункти Правил, схему електроживлення споживача та її графічне зображення, тощо. До акту надані фотознімки фіксації порушення та відеофіксація відмови від підпису.

Доводи представника позивача щодо не доведення відповідачем здійснення ОСОБА_1 станом на момент складення акту про порушення ПРРЕЕ підприємницької діяльності за адресою АДРЕСА_2 спростовуються дослідженими в судовому засіданні доказами.

Крім того, суд бере до уваги інформацію, що зафіксована на відео та фотознімках, які долучені до відзиву на позов. Також суд не знайшов порушень при складені оскаржуваного акту та невідповідність його змісту вимогам законодавства.

Велика Палата Верховного Суду в постанові від 14 січня 2020 року у справі №910/17955/17 (провадження № 12-137гс19) дійшла висновку, що вимога про визнання повністю або частково недійсним рішення комісії електропередавальної організації про визначення обсягу недоврахованої електричної енергії та її вартості є способом захисту прав та інтересів, установленим законом, оскільки таке рішення комісії, оформлене протоколом з розгляду акту про порушення ПКЕЕ, безпосередньо впливає на права та обов'язки відповідного суб'єкта господарювання в контексті його відносин з електропередавальною організацією, встановлює обсяг і вартість недоврахованої електроенергії та створює загрозу припинення електропостачання відповідного споживача.

Відповідно до ч. 4 ст. 263 ЦПК України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Так, аналізуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що в межах даного предмета спору доказуванню підлягають обставини пов'язані з конкретним порушенням Правил роздрібного ринку електричної енергії, а дослідженню і оцінці підлягають такі докази, зокрема як: акт порушення, протокол засідання комісії.

Саме дотримання умов та порядку складання акту про порушення відповідно до вищезазначених Правил може бути належною підставою для прийняття рішення про притягнення особи, яка порушила такі Правила, до відповідальності.

З урахуванням наведеного, судом встановлено відсутність у справі доказів на підтвердження факту недійсності прийнятого відповідачем рішення, оскільки на підставі належної оцінки зібраних у справі доказів, слідує, що процедура складання акту про порушення та протоколу засідання комісії по розгляду цього акту проведена у відповідності до вимог чинного законодавства.

Враховуючи те, що позивачем не доведено належними доказами позовні вимоги і порушення його прав відповідачем, суд приходить до висновку, що відповідач при складанні акту діяв відповідно до чинного законодавства.

Таким чином, аналізуючи зазначені норми закону, повно та всебічно з'ясувавши вищевказані обставини, які стосуються предмету доказування, та оцінивши належність, допустимість, достовірність наданих сторонами у справі доказів суд вважає, що в задоволенні позову ОСОБА_1 про захист прав споживача, визнання протиправним та скасування рішення комісії з розгляду акту про порушення, оформлених протоколом, необхідно відмовити.

На підставі викладеного, ст.ст.1, 4, 46, 56, 58 ЗУ «Про ринок електричної енергії», Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 14.03.2018 року №312 (в редакції станом на 25.02.2025 року), керуючись ст.ст.4, 5, 12, 13, 76-82, 141, 258-259, 263-265, 268, 272, 273, 354 ЦПК України, Суд,-

УХВАЛИВ:

В задоволенні позову ОСОБА_1 , інтереси якого представляє адвокат Руденко Таїсія Сергіївна, - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення, а в разі проголошення вступної та резолютивної частини рішення - з дня складання повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Чернівецького апеляційного суду.

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстроване місце проживання АДРЕСА_7 .

Відповідач: Акціонерне товариство «Чернівціобленерго», юридична адреса: м.Чернівці, вул.Прутська, 23-А, код ЄДРПОУ: 00130760.

Третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «Чернівецька обласна енергопостачальна компанія», юридична адреса, 58001, м. Чернівці, вул. Целана Пауля, 6, код ЄДРПОУ 42102122

Суддя Іван КИБИЧ