Ухвала від 04.11.2025 по справі 201/12945/25

Справа № 201/12945/25

Провадження № 1-кс/201/4453/2025

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 листопада 2025 року м. Дніпро

Соборний районний суд міста Дніпра у складі слідчого судді ОСОБА_1 за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши в залі Соборного районного суду міста Дніпра клопотання т.в.о. начальника 3 відділення слідчого відділу 3 управління (з дислокацією у м. Сіверськодонецьк Луганської області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях ОСОБА_3 , погоджене прокурором у кримінальному провадженні - прокурором відділу Луганської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №22025130000000041 від 17.01.2025 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 111-1 та ч. 1 ст. 111-2 КК України,

У судовому засіданні брали участь:

слідчий ОСОБА_3 ,

представник, адвокат ОСОБА_5

УСТАНОВИВ:

До Соборного районного суду міста Дніпра надійшло вказане клопотання.

В обґрунтування поданого клопотання слідчим зазначено, що слідчим відділом 3 управління (з дислокацією у м. Сіверськодонецьк Луганської області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 22025130000000041 від 17.01.2025 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 111-1 та ч. 1 ст. 111-2 КК України.

16.10.2025 кримінальне провадження № 22025130000000412 від 12.09.2025 об'єднано з кримінальним провадженням № 22025130000000041 від 17.01.2025.

Відповідно до статей 1-3, 6 Конституції України - Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава; суверенітет України поширюється на всю її територію; Україна є унітарною державою; територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною; людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю; права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, яка відповідає перед людиною за свою діяльність; державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову; органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією України межах і відповідно до законів України.

Згідно зі статтями 17, 19, 65, 68 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу. На території України забороняється створення і функціонування будь-яких збройних формувань, не передбачених законом. На території України не допускається розташування іноземних військових баз. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України; Кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 24.02.2022 російською федерацією здійснено повномасштабне військове вторгнення на територію України, у зв'язку із чим розпочато ведення агресивної війни проти України та захоплення її території.

У результаті вищезазначених подій, значна частина території Луганської області опинилась під контролем регулярних з'єднань і підрозділів збройних сил та інших військових формувань російської федерації, підпорядкованих і скеровуваних ними російських радників та інструкторів, окупаційних адміністрацій російської федерації на території Луганської області.

Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64/2022, у зв'язку з військовою агресією рф проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини 1 статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено воєнний стан на всій території України із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб та у подальшому строк дії воєнного стану в Україні неодноразово продовжувався Указами Президента України № 133/2022 від 14.03.2022, № 259/2022 від 18.04.2022, № 341/2022 від 17.05.2022, № 573/2022 від 12.08.2022, № 757/2022 від 07.11.2022, № 58/2023 від 06.02.2023, № 254/2023 від 01.05.2023, № 451/2023 від 26.07.2023, № 734/2023 від 06.11.2023, № 49/2024 від 05.02.2024, № 271/2024 від 06.05.2024, № 469/2024 від 23.07.2024, № 740/2024 від 28.10.2024, № 26/2025 від 14.01.2025, № 235/2025 від 15.04.2025 та № 478/2025 від 14.07.2025 із затвердженням Верховною Радою України шляхом прийняття відповідних Законів України.

Наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 28.02.2025 № 376 затверджено «Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією».

Відповідно до вказаного переліку територія Старобільської міської територіальної громади Старобільського району Луганської області в яку входить м. Старобільськ з 28.02.2022 є тимчасово окупованою російською федерацією територією України.

Згідно п. 6 ч. 1 ст.1-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», окупаційна адміністрація російської федерації - сукупність державних органів і структур російської федерації, функціонально відповідальних за управління тимчасово окупованими територіями та підконтрольних російській федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних повноважень на тимчасово окупованих територіях та які виконували чи виконують властиві органам державної влади чи органам місцевого самоврядування функції на тимчасово окупованій території України, в тому числі органи, організації, підприємства та установи, включаючи правоохоронні та судові органи, нотаріусів та суб'єктів адміністративних послуг.

З початку тимчасової окупації території Старобільської міської територіальної громади Старобільського району Луганської області, представниками так званої «лнр», підконтрольними політичному керівництву держави-агресора російській федерації, організовано та розпочато діяльність системи органів влади та їх структурних підрозділів, які, відповідно до чинного законодавства України, визнані незаконними, а також прийнято т.зв. «нормативно - правові акти» направлені на завдання шкоди державі Україна, зокрема на порушення територіальної цілісності, завдання шкоди національній та економічній безпеці, які створюють певну вертикаль незаконної влади та її легітимність, створюють в очах світової спільноти враження законності їх діяльності, впроваджують та нав'язують ідеологію держави-агресора, а також, які направлені на інтеграцію підприємств, установ та організацій, зареєстрованих за українським законодавством та які знаходяться на тимчасово окупованій території у т.зв. «правове та законодавче поле» держави - агресора (рф) та окупаційної адміністрації держави агресора (т.зв. «лнр»), а також регуляції їх діяльності, забезпечення діяльності органів окупаційної адміністрації (бюджетних організацій) на тимчасово окупованій території Луганської області, шляхом створення відповідних сприятливих умов.

У цей час, а саме приблизно в травні 2022 року, але не пізніше 20.05.2022 (більш точний час встановити з об'єктивних причин не виявилось можливим) у ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , виник злочинний умисел направлений на вчинення умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво) та окупаційній адміністрації держави-агресора, вчинених громадянином України з метою завдання шкоди Україні шляхом: реалізації та підтримки рішень та дій держави-агресора та окупаційної адміністрації держави-агресора та добровільного збору, підготовки та передачі активів (теплової енергії) представникам держави-агресора, її збройним формуванням та окупаційній адміністрації держави-агресора, а також на провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.

З метою реалізації вищевказаного протиправного умислу, ОСОБА_6 , як єдиним засновником, кінцевим бенефіціарним власником товариства з обмеженою відповідальністю «ДЕМ І К» (код ЄДРПОУ 39763703, адреса: Луганська область, Старобільський район, м. Старобільськ, вул. Слобожанська, буд. 33), добровільно та за власною ініціативою, на основі приміщень, техніки та матеріальних цінностей вказаного товариства прийнято рішення про його реєстрацію у т.зв. «державних органах лнр».

ОСОБА_6 , розуміючи, що одноособово не зможе реалізувати свій злочинний умисел, до власної протиправної діяльності залучила директора ТОВ «ДЕМ І К» - ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

У зв'язку із вищевикладеним ОСОБА_6 одночасно із прийняттям рішення про реєстрацію у т.зв. «державних органах лнр» ТОВ «ДЕМ І К» прийнято рішення і про уповноваження ОСОБА_7 подати документи до відповідного т.зв. «реєструючого органу лнр» для проведення «державної реєстрації товариства».

20.05.2022 ОСОБА_7 , на виконання вказівок та з дозволу кінцевого бенефіціарного власника та засновника ТОВ «ДЕМ І К» (код ЄДРПОУ 39763703) - ОСОБА_6 добровільно та за власною ініціативою, на основі приміщень, техніки та матеріальних активів вказаного товариства, на тимчасово окупованій території Луганської області, зареєстровано у т.зв. «державних органах лнр» - «товариство з обмеженою відповідальністю «ДЕМ І К» (мовою оригіналу: «общество с ограниченной ответсвеностью «ДЕМ И К», ЕГРЮЛ 62701670, адрес: лнр, г. Старобельск, ул. Ленина, дом 22», далі - «ООО «ДЕМ И К»).

20.03.2023 на реалізацію та підтримку т.зв. «федерального конституційного закону рф «про прийняття до російської федерації Луганської народної республіки та утворення у складі російської федерації нового суб'єкта - Луганської народної республіки» (мовою оригіналу: «федерального конституционного закона «о принятии в российскую федерацию Луганской народной республики и образовании в составе российской федерации нового субъекта - Луганской народной республики»), № 6-ФКЗ від 04.10.2022, «договору між російською федерацією та Луганською народною республікою про прийняття до російської федерації Луганської народної республіки та утворення у складі російської федерації нового суб'єкта» (мовою оригіналу: «договора между российской федерацией и Луганской народной республикой о принятии в российскую федерацию Луганской народной республики и образовании в составе российской федерации нового субъекта») від 30.09.2022, «та «федерального закону рф «про ратифікацію договору між російською федерацією та Луганською народною республікою про прийняття до російської федерації Луганської народної республіки та утворення у складі російської федерації нового суб'єкта» (мовою оригіналу: «федерального закона рф «о ратификации договора между российской федерацией и Луганской народной республикой о принятии в российскую федерацию Луганской народной республики и образовании в составе российской федерации нового субъекта») № 373-ФЗ від 04.10.2022 ОСОБА_6 як єдиним засновником «ООО «ДЕМ И К» прийнято рішення про приведення установчих документів «товариства» у відповідність до законодавства рф.

Крім того, ОСОБА_6 як єдиним засновником «ООО «ДЕМ И К» затверджено «статут «ООО «ДЕМ И К» у новій редакції» (далі - «статут»). Так, товариство засноване з метою задоволення споживчого попиту в товарах, продукції та послугах з метою отримання прибутку (п. 1 розділу 3 «статуту»).

Також, відповідно зазначеного статуту ООО «ДЕМ И К» ОСОБА_6 , як «учасник товариства» має право (п. 2 Розділу 4 «статуту»):

1. брати участь в управлінні справами Товариства у порядку, визначеному законодавством та цим статутом;

2. у випадках та в порядку, передбачених законом та цим статутом, отримувати інформацію про діяльність товариства та ознайомлюватися з її бухгалтерською та іншою документацією. На вимогу учасника Товариства останнє зобов'язане надати йому для ознайомлення річні та квартальні баланси, звіти про фінансово-господарську діяльність.

3. брати участь у розподілі прибутку Товариства та отримувати його частину (дивіденди) у порядку та у строки, встановлені рішенням єдиного учасника та у розмірі пропорційно вкладу у статутному капіталі Товариства;

4. отримувати у разі ліквідації Товариства частину майна, що залишилося після розрахунків із кредиторами, або його вартість;

5. продати або здійснити відчуження іншим чином (дарування) своєї частки або частини частки у статутному капіталі Товариства іншій особі у порядку, передбаченому законом та цим Статутом;

6. вийти з Товариства шляхом відчуження своєї частки Товариства, якщо така можливість передбачена статутом товариства, або вимагати набуття Товариством частки у випадках, передбачених законом;

7. дотримуватись вимог цього статуту.

Учасник має право мати також інші права, передбачені чинним законодавством.

Для забезпечення діяльності «ООО «ДЕМ И К» створюється статутний капітал, який складається з номінальної вартості частки учасника, і становить 10 000 (десять тисяч) російських рублів. Номінальна вартість та розмір частки учасника становлять: ОСОБА_6 внесок грошовими коштами з номінальною вартістю частки у сумі 10 000, 00 (десять тисяч) рублів, розмір якої складає 100 % (Розділ 5 «статуту»).

Вищим органом Товариства є загальні збори учасників товариства. У Товаристві з єдиним учасником усі рішення приймаються учасником Товариства одноосібно та оформлюються письмово рішенням єдиного учасника, підписуються учасником і не потребують нотаріального посвідчення (Розділ 7 «статуту»).

Разом з тим, до компетенції ОСОБА_6 як єдиного учасника Товариства належить (п. 2 Розділу 7 «статуту»):

1. визначення основних напрямків діяльності Товариства, принципів утворення та використання його майна, а також прийняття рішення про участь в асоціаціях та інших об'єднаннях комерційних організацій;

2. затвердження статуту товариства, внесення до нього змін або затвердження статуту товариства у новій редакції, прийняття рішення про те, що товариство надалі діє на підставі типового статуту, або про те, що товариство надалі не діятиме на підставі типового статуту, зміна розміру статутного капіталу товариства, найменування товариства, місцезнаходження товариства;

3. утворення виконавчих органів Товариства та дострокове припинення їхніх повноважень (призначення та звільнення директора, виконуючого обов'язки директора Товариства), а також прийняття рішення про передачу повноважень одноосібного виконавчого органу Товариства управителю, затвердження такого управителя та умов договору з ним;

4. обрання та дострокове припинення повноважень ревізійної комісії (ревізора) товариства;

5. затвердження річних звітів та річних бухгалтерських балансів, включаючи дочірні Товариства та структурні підрозділи;

6. прийняття рішення про розподіл чистого прибутку; визначення порядку відшкодування збитків;

7. затвердження (прийняття) документів, що регулюють внутрішню діяльність Товариства (внутрішніх документів Товариства);

8. прийняття рішення про розміщення товариством облігацій та інших емісійних цінних паперів;

9. призначення аудиторської перевірки, затвердження аудитора та визначення розміру оплати його послуг;

10. прийняття рішення про реорганізацію чи ліквідацію Товариства;

11. призначення ліквідаційної комісії та затвердження ліквідаційних балансів (зокрема, проміжного ліквідаційного балансу, розподільчого балансу, передавального акта тощо);

12. визначення порядку прийому до складу учасників Товариства та виключення з числа учасників, крім випадків, коли такий порядок визначено законом;

13. прийняття рішень про відчуження нерухомого майна; прийняття рішень про відчуження майна Товариства на суму, що становить 50 і більше відсотків майна Товариства; прийняття рішення про згоду на вчинення великого правочину та / або правочину, у вчиненні якого є заінтересованість;

14. прийняття рішень про створення Товариством інших юридичних осіб, філій та відкриття представництв Товариства; участь Товариства в інших юридичних особах, затвердження статутів (положень) про них, призначення керівників структурних підрозділів; прийняття рішень про ліквідацію або реорганізацію створених Товариством юридичних осіб, філій та представництв;

15. затвердження грошової оцінки майна, що вноситься для оплати часток у статутному капіталі Товариства;

16. прийняття рішень про притягнення до матеріальної відповідальності посадових осіб Товариства;

17. утворення інших органів Товариства та дострокове припинення їхніх повноважень;

18. вирішення інших питань, передбачених законодавством або цим Статутом.

Прийняття рішення єдиним учасником Товариства підтверджується підписанням рішення Учасника Товариства або його уповноваженим представником. Учасник Товариства має право приймати рішення особисто або через свого представника. Повноваження представника єдиного учасника визначаються відповідними документами, що підтверджують його належні повноваження. Довіреність від учасника - фізичної особи має бути посвідчена нотаріально (п. 3 Розділу 7 «статуту»).

В свою чергу, відповідно до вищевказаного статуту ООО «ДЕМ И К» керівництво поточною діяльністю Товариства здійснюється одноосібним виконавчим органом Товариства - директором, який призначається учасником Товариства (п. 5 Розділу 7 «статуту»).

ОСОБА_7 , як директор «ООО «ДЕМ И К» (п. 6 Розділу 7 «статуту»):

1. без довіреності діє від імені Товариства, в тому числі представляє його інтереси та вчиняє правочини (угоди);

2. видає довіреності на право представництва від імені Товариства, в тому числі довіреності з правом передоручення;

3. видає накази про призначення на посаду працівників Товариства, про їхнє переведення та звільнення, застосовує заходи заохочення та накладає дисциплінарні стягнення;

4. представляє інтереси Товариства в усіх підприємствах, установах та організаціях, судах, органах влади;

5. розпоряджається майном Товариства у межах своєї компетенції;

6. укладає та підписує господарські та інші договори (контракти), у тому числі трудові договори;

7. видає накази, розпорядження, обов'язкові для всіх працівників Товариства;

8. встановлює обсяги повноважень працівників Товариства, затверджує їхні посадові інструкції та штатний розпис, посадові оклади співробітників;

9. формує апарат Товариства, призначає керівників усіх структурних підрозділів Товариства, займається комплектацією кадрового складу Товариства в межах своєї компетенції;

10. користується правом першого підпису, відкриває рахунки у банківських установах;

11. здійснює інші повноваження, не віднесені законодавством або цим Статутом до компетенції вищого органу управління.

Директор підзвітний учаснику та організовує виконання його рішень (п. 8 Розділу 7 «статуту»).

Товариство має право щоквартально, раз на півроку або раз на рік приймати рішення про розподіл свого чистого прибутку. Рішення про визначення частини прибутку Товариства, що розподіляється учаснику Товариства, приймається єдиним учасником Товариства. Частина прибутку Товариства, призначена для розподілу учаснику, розподіляється пропорційно його частці у статутному капіталі Товариства (п. 4 Розділу 8 «статуту»).

29.03.2023 ОСОБА_7 , на виконання рішення єдиного засновника «ООО «ДЕМ И К» - ОСОБА_6 та з дозволу останньої до т.зв. «міжрайонної інспекції федеральної податкової служби № 1 по лнр» (мовою оригіналу: «межрайонная инспекция федеральной налоговой службы № 1 по лнр») подано т.зв. «заяву про внесення відомостей про юридичну особу до єдиного державного реєстру юридичних осіб у зв'язку з приведенням установчих документів у відповідність до законодавства рф» за формою № Р18004 з долученням до неї відповідних документів.

05.04.2023 здійснено т.зв. «державну реєстрацію «ООО «ДЕМ И К» відповідно до вимог законодавства держави - агресора (рф) із присвоєнням основного державного реєстраційного номеру рф (мовою оригіналу: «основного государственного регистрационного номера») - 1229400035281.

Таким чином, ОСОБА_6 , яка заздалегідь домовилась з директором «ТОВ «ДЕМ І К» ОСОБА_7 та які попередньо розподілили між собою відповідні обов'язки, організовано провадження господарської діяльності на тимчасово окупованій території в т.ч. у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора та забезпечено реалізацію та підтримку рішень та дій держави-агресора та окупаційної адміністрації держави-агресора, а також організовано добровільний збір, підготовку та передачу активів (теплової енергії) представникам держави-агресора, її збройним формуванням та окупаційній адміністрації держави-агресора спрямованих на завдання шкоди Україні. Фактично, реалізація господарської діяльності «ООО «ДЕМ И К» на тимчасово окупованій території неможлива в одноосібному порядку та потребує обов'язкової участі як ОСОБА_6 , так і ОСОБА_7

14.11.2022 т.зв. «державним комітетом тарифного та цінового регулювання лнр» (мовою оригіналу: «государственным комитетом тарифного и ценового регулирования лнр», далі - «ДКТтЦР лнр») з метою завдання шкоди державі Україна, національній та економічній безпеці, створення вертикалі незаконної влади, враження законності їх діяльності, впровадження та нав'язування ідеології держави-агресора, інтеграції підприємств, установ та організацій, зареєстрованих за українським законодавством, які знаходяться на тимчасово окупованій території у т.зв. «правове та законодавче поле» окупаційної адміністрації держави агресора («лнр»), а також регуляції їх діяльності, забезпечення діяльності органів окупаційної адміністрації (бюджетних організацій) на тимчасово окупованій території Луганської області, шляхом створення відповідних сприятливих умов, видано т.зв. «наказ «про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю «ДЕМ І К» тарифів у сфері теплопостачання для населення та бюджетних організацій» (мовою оригіналу - «об установлении обществу с ограниченной ответственностью «ДЕМ И К» тарифов в сфере теплоснабжения для населения и бюджетных организаций») № 48-ОД.

Даним т.зв. «наказом» «ООО «ДЕМ И К» встановлено тариф на теплову енергію у сфері теплопостачання для бюджетних організацій у розмірі 2 776, 73 рос. руб. за 1 Гкал.

Відповідно до т.зв. «положення про державний комітет тарифного та цінового регулювання лнр» (мовою оригіналу: «положения о государственном комитете тарифного и ценового регулирования лнр»), яке затверджене т.зв. «постановою уряду лнр № 278/20 від 18.08.2020 т.зв. «ДКТтЦР лнр» є виконавчим органом державної влади лнр, що здійснює функції з державного регулювання у сферах електроенергетики, теплопостачання, газопостачання, надання послуг пасажирського транспорту, вантажоперевезень залізничним транспортом, утримання будинків та прибудинкових територій, централізованого водопостачання та водовідведення, поводження з побутовими відходами, нафтогазовому комплексі, тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.

Після прийняття «ДКТтЦР лнр» наказу № 48-ОД від 14.11.2022 (більш точний час встановити з об'єктивних причин не виявилось можливим) у ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , які діяли за попередньою змовою групою осіб, організовано реалізацію та підтримку вказаного рішення окупаційної адміністрації держави-агресора.

Так, на реалізацію та підтримку т.зв. «наказу «ДКТтЦР лнр» «про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю «ДЕМ І К» № 48-ОД від 14.11.2022, ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_6 , 03.05.2023 в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «державною бюджетною освітньою установою середньої професійної освіти лнр «Новопсковський аграрний коледж» (мовою оригіналу - «государственное бюджетное образовательное учреждение среднего профессионального образования лнр «Новопсковский аграрный колледж», далі - «ДБОУСПО лнр «Новопсковський аграрний коледж») державний (муніципальний) контракт на теплопостачання № 48.

Згідно п. 6.1. даного контракту, тариф на теплову енергію в сфері теплопостачання, встановлений на момент укладання контракту, складає для бюджетних організацій - 2 776, 73 руб. за 1 Гкал.

В свою чергу, «ДБОУСПО лнр «Новопсковський аграрний коледж» згідно його статуту є державною бюджетною освітньою установою, професійної освіти, що реалізує основні професійні освітні програми середньої професійної освіти та інші освітні програми відповідно до ліцензії на право здійснення освітньої діяльності, тобто є незаконним закладом освіти, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.

28.08.2023 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_6 , в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «ДБОУСПО лнр «Новопсковський аграрний коледж» додаткову угоду № 2 до державного (муніципального) контракту на теплопостачання № 48 від 03.05.2023.

27.12.2023 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_6 , в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «ДБОУСПО лнр «Новопсковський аграрний коледж» додаткову угоду № 3 до державного (муніципального) контракту на теплопостачання № 48 від 03.05.2023.

На реалізацію та підтримку т.зв. «наказу «ДКТтЦР лнр» «про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю «ДЕМ І К» № 48-ОД від 14.11.2022, ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_6 , 01.11.2023 в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «головним управлінням федеральної служби судових приставів по лнр» (мовою оригіналу - «Главное управление Федеральной службы судебных приставов по лнр», далі - «ГУ ФССП по лнр») державний (муніципальний) контракт на теплопостачання № 32/2.

Згідно п. 6.1. даного контракту, тариф на теплову енергію в сфері теплопостачання, встановлений на момент укладання контракту, складає для бюджетних організацій - 2 776, 73 руб. за 1 Гкал.

В свою чергу, «ГУ ФССП по лнр» згідного його положення є територіальним органом ФССП росії, який діє на території лнр, тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.

На реалізацію та підтримку т.зв. «наказу «ДКТтЦР лнр» «про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю «ДЕМ І К» № 48-ОД від 14.11.2022, ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_6 , 26.12.2023 в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «федеральним державним бюджетним навчальним закладом вищої освіти «Луганський державний медичний університет імені Святителя Луки» міністерства охорони здоров'я рф» (мовою оригіналу - «федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение высшего образования «Луганский государственный медицинский университет имени Святителя Луки» министерства здравоохранения рф», далі - «ФДБНЗВО «Луганський ДМУ ім. Святителя Луки» МОН рф») державний (муніципальний) контракт на теплопостачання № 47.

Згідно п. 6.1. даного контракту, тариф на теплову енергію в сфері теплопостачання, встановлений на момент укладання контракту, складає для бюджетних організацій - 2 776, 73 руб. за 1 Гкал.

В свою чергу, «ФДБНЗВО «Луганський ДМУ ім. Святителя Луки» МОН рф» згідно з його статутом є федеральною державною бюджетною освітньою установою вищої освіти, що реалізує освітні програми середньої загальної освіти, середньої професійної освіти, вищої освіти, додаткової освіти за напрямами підготовки (спеціальностями), професіям, встановленим ліцензією на право здійснення освітньої діяльності відповідно до федеральних державних освітніх стандартів, тобто є незаконним закладом освіти, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.

На реалізацію та підтримку т.зв. «наказу «ДКТтЦР лнр» «про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю «ДЕМ І К» № 48-ОД від 14.11.2022, ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_6 , 24.01.2024 в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «ГУ ФССП по лнр» державний (муніципальний) контракт на теплопостачання № 32/2.

Згідно п. 6.1. даного контракту, тариф на теплову енергію в сфері теплопостачання, встановлений на момент укладання контракту, складає для бюджетних організацій - 2 776, 73 руб. за 1 Гкал.

На реалізацію та підтримку т.зв. «наказу «ДКТтЦР лнр» «про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю «ДЕМ І К» № 48-ОД від 14.11.2022, ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_6 , 07.03.2024 в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «федеральною державною бюджетною освітньою установою вищої освіти «Луганський державний педагогічний університет» (мовою оригіналу - «федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение высшего образования «Луганский государственный педагогический университет», далі - «ФДБОУВО «ЛДПУ») державний (муніципальний) контракт на теплопостачання № 30.

Згідно п. 3.1. даного контракту, тариф на теплову енергію в сфері теплопостачання, встановлений на момент укладання контракту, складає для бюджетних організацій - 2 776, 73 руб. за 1 Гкал.

В свою чергу, «ФДБОУВО «ЛДПУ» згідно його статуту є освітньою організацією вищої освіти, яка здійснює як основну мету її діяльності освітню діяльність за освітніми програмами вищої освіти та наукову діяльність, створену для здійснення освітніх, наукових, соціальних та інших функцій некомерційного характеру, тобто є незаконним закладом освіти, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.

19.11.2024 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_6 , в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «ФДБОУВО «ЛДПУ» додаткову угоду № 1 до державного (муніципального) контракту на теплопостачання № 30 від 07.03.2024.

На реалізацію та підтримку т.зв. «наказу «ДКТтЦР лнр» «про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю «ДЕМ І К» № 48-ОД від 14.11.2022, ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_6 , 11.03.2024 в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «управлінням федеральної служби державної реєстрації, кадастра та картографії по лнр» (мовою оригіналу - «управление федеральной службы государственной регистрации, кадастра и картографии по лнр», далі - «УФСДРКК по лнр») державний (муніципальний) контракт на теплопостачання № 32/3.

Згідно п. 6.1. даного контракту, тариф на теплову енергію в сфері теплопостачання, встановлений на момент укладання контракту, складає для бюджетних організацій - 2 776, 73 руб. за 1 Гкал.

В свою чергу, «УФСДРКК по лнр» згідно з його положенням є виконавчим органом державної влади лнр, який здійснює функції з провадження державної політики та нормативно-правового регулювання у сфері ведення єдиного державного реєстру нерухомості та надання відомостей, що містяться в єдиному державному реєстрі нерухомості, здійснення державного кадастрового обліку нерухомого майна, державної реєстрації прав на нерухоме майно та угод з ним, кадастрової діяльності та кадастрових відносин, державної кадастрової оцінки, геодезії та картографії, майнових відносин у частині цивільного обороту нерухомого майна (за винятком повітряних і морських суден, суден внутрішнього плавання, ділянок надр), земельних відносин (за винятком земель сільськогосподарського призначення, а також переведення земель лісового фонду та водного фонду та земель територій, що особливо охороняються, та об'єктів (у частині, що стосується земель природних територій, що особливо охороняються) до земель іншої категорії), державного моніторингу земель (за винятком земель сільськогосподарського призначення), державного земельного контролю (нагляду), за винятком випадків, коли зазначені функції відповідно з чинним законодавством здійснюють інші виконавчі органи державної влади, державного контролю (нагляду) у галузі геодезії та картографії, тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.

15.11.2024 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_6 , в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «УФСДРКК по лнр» додаткову угоду № 1 до державного (муніципального) контракту на теплопостачання № 32/3 від 11.03.2024.

19.12.2024 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_6 , в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «УФСДРКК по лнр» додаткову угоду № 2 до державного (муніципального) контракту на теплопостачання № 32/3 від 11.03.2024.

На реалізацію та підтримку т.зв. «наказу «ДКТтЦР лнр» «про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю «ДЕМ І К» № 48-ОД від 14.11.2022, ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_6 , 18.03.2024 в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «адміністрацією муніципального округу муніципальне утворення Міловський муніципальний округ лнр» (мовою оригіналу - «администрация муниципального округа муниципальное образование Меловский муниципальный округ лнр», далі - «адміністрація Міловського МО лнр») державний (муніципальний) контракт на теплопостачання № 32.

Згідно п. 6.1. даного контракту, тариф на теплову енергію в сфері теплопостачання, встановлений на момент укладання контракту, складає для бюджетних організацій - 2 776, 73 руб. за 1 Гкал.

В свою чергу, «адміністрація Міловського МО лнр» згідно з його положенням є виконавчо-розпорядчим органом місцевого самоврядування, муніципального утворення Міловський муніципальний округ лнр, який наділений статутом муніципального утворення Міловський муніципальний округ лнр, власними повноваженнями для здійснення окремих державних повноважень, переданих органам місцевого самоврядування федеральними законами та законами лнр, тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.

19.12.2024 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_6 , в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «адміністрацією Міловського МО лнр» додаткову угоду № 1 до державного (муніципального) контракту на теплопостачання № 32 від 18.03.2024.

На реалізацію та підтримку т.зв. «наказу «ДКТтЦР лнр» «про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю «ДЕМ І К» № 48-ОД від 14.11.2022, ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_6 , 18.03.2024 в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «міністерством юстиції лнр» (мовою оригіналу - «министерством юстиции лнр») державний (муніципальний) контракт на теплопостачання № 32/1.

Згідно п. 6.1. даного контракту, тариф на теплову енергію в сфері теплопостачання, встановлений на момент укладання контракту, складає для бюджетних організацій - 2 776, 73 руб. за 1 Гкал.

В свою чергу, «міністерство юстиції лнр» відповідно до його положення є виконавчим органом влади, який провадить державну політику та здійснює функції в області забезпечення населення безоплатною юридичною допомогою на території лнр, функції по веденню реєстру нормативно - правових актів виконавчих органів лнр, а також реалізує передані російською федерацією повноваження на державну реєстрацію актів цивільного стану на території лнр та інші функції, направлені на реалізацію задач, покладених на міністерство, тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.

23.12.2024 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_6 , в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «міністерством юстиції лнр» додаткову угоду № 1 до державного (муніципального) контракту на теплопостачання № 32/1 від 18.03.2024.

На реалізацію та підтримку т.зв. «наказу «ДКТтЦР лнр» «про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю «ДЕМ І К» № 48-ОД від 14.11.2022, ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_6 , 04.04.2024 в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «ФДБНЗВО «Луганський ДМУ ім. Святителя Луки» МОН рф» державний (муніципальний) контракт на теплопостачання № 47.

Згідно п. 6.1. даного контракту, тариф на теплову енергію в сфері теплопостачання, встановлений на момент укладання контракту, складає для бюджетних організацій - 2 776, 73 руб. за 1 Гкал.

На реалізацію та підтримку т.зв. «наказу «ДКТтЦР лнр» «про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю «ДЕМ І К» № 48-ОД від 14.11.2022, ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_6 , 04.06.2024 в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «державною бюджетною загальноосвітньою установою лнр «Старобільська середня школа № 3» (мовою оригіналу - «государственное бюджетное общеобразовательное учреждение лнр «Старобельская средняя школа № 3», далі - «ДБЗУ «Старобільська СШ № 3») державний (муніципальний) контракт на теплопостачання № 41/3.

Згідно п. 6.1.1. даного контракту, тариф на теплову енергію в сфері теплопостачання, встановлений на момент укладання контракту, складає для бюджетних організацій - 2 776, 73 руб. за 1 Гкал (у відповідності до «наказу «ДКТтЦР лнр» «про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю «ДЕМ І К» № 48-ОД від 14.11.2022 зі змінами внесеними наказом № 75-ОД від 28.12.2022).

В свою чергу, «ДБЗУ «Старобільська СШ № 3» згідно його статуту є державною бюджетною загальноосвітньою установою, що реалізує основні освітні програми початкової загальної, основної загальної, середньої загальної освіти та інші освітні програми відповідно до ліцензії на право здійснення освітньої діяльності, тобто є незаконним закладом освіти, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.

12.11.2024 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_6 , в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «ДБЗУ «Старобільська СШ № 3» додаткову угоду № 1 до державного (муніципального) контракту на теплопостачання № 41/3 від 04.06.2024.

26.12.2024 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ДЕМ И К», діючи в межах наданих їй повноважень ОСОБА_6 , в м. Старобільськ Луганської області уклала з т.зв. «ДБЗУ «Старобільська СШ № 3» додаткову угоду № 2 до державного (муніципального) контракту на теплопостачання № 41/3 від 04.06.2024.

Отже, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 усвідомлюючи факт здійснення відкритої російської агресії, яка розпочалась приблизно о 04 годині ранку 24.02.2022 повномасштабним російським військовим вторгненням на територію України та усвідомлюючи наявність у представників держави-агресора мети завдати шкоду Україні, шляхом повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності та захоплення території України, здійснено підтримку та реалізацію рішень та дій держави-агресора та окупаційної адміністрації держави-агресора, а також організовано добровільний збір, підготовку та передачу активів (теплової енергії) представникам держави-агресора, її збройним формуванням та окупаційній адміністрації держави-агресора.

Відповідно до статей 1-3, 6 Конституції України - Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава; суверенітет України поширюється на всю її територію; Україна є унітарною державою; територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною; людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю; права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, яка відповідає перед людиною за свою діяльність; державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову; органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією України межах і відповідно до законів України.

Згідно зі статтями 17, 19, 65, 68 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу. На території України забороняється створення і функціонування будь-яких збройних формувань, не передбачених законом. На території України не допускається розташування іноземних військових баз. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України; Кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у березні-квітні 2014 року у м. Луганськ та в інших населених пунктах Луганської області розпочалася збройна агресія російської федерації (далі - рф) шляхом неоголошених та прихованих вторгнень підрозділів збройних сил та інших силових відомств рф, організації та підтримки терористичної діяльності та діяльності, направленої на окупацію Луганської області та порушення територіальної цілісності України.

В окремих містах та районах Луганської області, всупереч законодавству України, 11.05.2014 проведено незаконний референдум з питання «Про підтримку акту про державну самостійність Луганської народної республіки», за результатами якого 12.05.2014 проголошено створення незаконного псевдодержавного утворення «луганська народна республіка» (далі - «лнр»).

У результаті вищезазначених подій значна кількість території та населених пунктів Луганської області протягом квітня-вересня 2014 року опинилась під контролем регулярних з'єднань і підрозділів збройних сил та інших військових формувань рф, підпорядкованих і скеровуваних ними російських радників та інструкторів, рф на території Луганської області т.зв. «лнр».

Надалі, 24.02.2022 російською федерацією здійснено повномасштабне військове вторгнення на територію України, у зв'язку із чим розпочато ведення агресивної війни проти України та захоплення її території.

У результаті вищезазначених подій, значна частина території Луганської області опинилась під контролем регулярних з'єднань і підрозділів збройних сил та інших військових формувань російської федерації, підпорядкованих і скеровуваних ними російських радників та інструкторів, окупаційних адміністрацій російської федерації на території Луганської області.

Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64/2022, у зв'язку з військовою агресією рф проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини 1 статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено воєнний стан на всій території України із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб та у подальшому строк дії воєнного стану в Україні неодноразово продовжувався Указами Президента України № 133/2022 від 14.03.2022, № 259/2022 від 18.04.2022, № 341/2022 від 17.05.2022, № 573/2022 від 12.08.2022, № 757/2022 від 07.11.2022, № 58/2023 від 06.02.2023, № 254/2023 від 01.05.2023, № 451/2023 від 26.07.2023, № 734/2023 від 06.11.2023, № 49/2024 від 05.02.2024, № 271/2024 від 06.05.2024, № 469/2024 від 23.07.2024, № 740/2024 від 28.10.2024, № 26/2025 від 14.01.2025, № 235/2025 від 15.04.2025 та № 478/2025 від 14.07.2025 із затвердженням Верховною Радою України шляхом прийняття відповідних Законів України.

Наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 28.02.2025 № 376 затверджено «Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією».

Відповідно до вказаного переліку територія Луганського району Луганської області в який входить м. Луганськ з 07.04.2014 є тимчасово окупованою російською федерацією територією України.

Згідно п. 6 ч. 1 ст. 1-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», окупаційна адміністрація російської федерації - сукупність державних органів і структур російської федерації, функціонально відповідальних за управління тимчасово окупованими територіями та підконтрольних російській федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних повноважень на тимчасово окупованих територіях та які виконували чи виконують властиві органам державної влади чи органам місцевого самоврядування функції на тимчасово окупованій території України, в тому числі органи, організації, підприємства та установи, включаючи правоохоронні та судові органи, нотаріусів та суб'єктів адміністративних послуг.

З початку тимчасової окупації території Луганського району Луганської області, представниками так званої «лнр», підконтрольними політичному керівництву держави-агресора російській федерації, організовано та розпочато діяльність системи органів влади та їх структурних підрозділів, які, відповідно до чинного законодавства України, визнані незаконними.

ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , як єдиним засновником, кінцевим бенефіціарним власником приватного підприємства «ВІАННА» (код ЄДРПОУ 32139161, адреса: м. Луганськ, вул. Польського, буд. 6, кв. 2), добровільно та за власною ініціативою, на основі приміщень, техніки та матеріальних цінностей вказаного підприємства на тимчасово окупованій території Луганської області, зареєстровано у т.зв. «державних органах лнр» (мовою оригіналу): «частное предприятие «ВИАННА», ЕГРЮЛ 61105500, адрес: лнр, г. Луганск, ул. Польского, дом 6, кв. 22», далі - «ЧП «ВИАННА»).

Надалі, 11.07.2022, ОСОБА_8 здійснено зміну організаційно - правової форми «ЧП «ВИАННА» на «общество с ограниченной ответственностью «ВИАННА» (далі - «ООО «ВИАННА»), а також остання розуміючи, що одноособово не зможе реалізувати свій злочинний умисел, до власної протиправної діяльності, за попередньою домовленістю залучила ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , якого призначила на посаду «директора «ООО «ВИАННА».

14.06.2023 на реалізацію та підтримку т.зв. «федерального конституційного закону рф «про прийняття до російської федерації Луганської народної республіки та утворення у складі російської федерації нового суб'єкта - Луганської народної республіки» (мовою оригіналу: «федерального конституционного закона «о принятии в российскую федерацию Луганской народной республики и образовании в составе российской федерации нового субъекта - Луганской народной республики»), № 6-ФКЗ від 04.10.2022, «договору між російською федерацією та Луганською народною республікою про прийняття до російської федерації Луганської народної республіки та утворення у складі російської федерації нового суб'єкта» (мовою оригіналу: «договора между российской федерацией и Луганской народной республикой о принятии в российскую федерацию Луганской народной республики и образовании в составе российской федерации нового субъекта») від 30.09.2022, «та «федерального закону рф «про ратифікацію договору між російською федерацією та Луганською народною республікою про прийняття до російської федерації Луганської народної республіки та утворення у складі російської федерації нового суб'єкта» (мовою оригіналу: «федерального закона рф «о ратификации договора между российской федерацией и Луганской народной республикой о принятии в российскую федерацию Луганской народной республики и образовании в составе российской федерации нового субъекта») № 373-ФЗ від 04.10.2022 ОСОБА_8 як єдиним засновником «ООО «ВИАННА» прийнято рішення про приведення установчих документів «товариства» у відповідність до законодавства рф.

Після цього, на виконання рішення єдиного засновника «ООО «ВИАННА» - ОСОБА_8 та з дозволу останньої до т.зв. «міжрайонної інспекції федеральної податкової служби № 1 по лнр» (мовою оригіналу: «межрайонная инспекция федеральной налоговой службы № 1 по лнр») подано т.зв. «заяву про внесення відомостей про юридичну особу до єдиного державного реєстру юридичних осіб у зв'язку з приведенням установчих документів у відповідність до законодавства рф» за формою № Р18004 з долученням до неї відповідних документів.

21.06.2023 здійснено т.зв. «державну реєстрацію «ООО «ВИАННА» відповідно до вимог законодавства держави - агресора (рф).

Таким чином, ОСОБА_8 , яка заздалегідь домовилась з директором ОСОБА_9 та які попередньо розподілили між собою відповідні обов'язки, організовано провадження господарської діяльності на тимчасово окупованій території в т.ч. у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора. Фактично, реалізація господарської діяльності «ООО «ВИАННА» на тимчасово окупованій території неможлива в одноосібному порядку та потребує обов'язкової участі як ОСОБА_8 , так і ОСОБА_9 .

Так, ОСОБА_9 , будучи директором «ООО «ВИАННА», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_8 , 13.01.2025 в м. Луганськ уклав з т.зв. «адміністрацією міського округу муніципальне утворення місто Красний Луч лнр» (мовою оригіналу - «администрация городского округа муниципальное образование городской округ город Красный Луч лнр», далі - «адміністрація МО м. Красний Луч лнр») муніципальний контракт на теплопостачання № 15.

В свою чергу, «адміністрація МО м. Красний Луч лнр» є виконавчо-розпорядчим органом місцевого самоврядування міського округу муніципальне утворення міський округ місто Красний Луч лнр, який наділений статутом муніципального утворення міського округу місто Красний Луч лнр, власними повноваженнями для здійснення окремих державних повноважень, переданих органам місцевого самоврядування федеральними законами та законами лнр (згідного т.зв. «положення», затвердженого т.зв. «рішенням ради міського округу муніципальне утворення міський округ місто Красний Луч лнр № 2 від 08.11.2023), тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.

ОСОБА_9 , будучи директором «ООО «ВИАННА», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_8 , 24.01.2025 в м. Луганськ уклав з т.зв. «федеральною державною казенною установою «воєнізована гірничорятувальна частина лнр» (мовою оригіналу - «федеральное государственное казенное учреждение «военизированная горноспасательная часть лнр», далі - «ФДКУ «ВГЧ лнр») контракт на поставку теплової енергії № 25.

В свою чергу, «ФДКУ «ВГЧ лнр» створене розпорядженням урядом рф № 935-р від 14.04.2023, тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.

ОСОБА_9 , будучи директором «ООО «ВИАННА», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_8 , 25.02.2025 в м. Луганськ уклав з т.зв. «прокуратурою лнр» (мовою оригіналу - «прокуратурой лнр») державний контракт на теплопостачання № 35.

В свою чергу, прокуратура рф - це єдина федеральна централізована система органів, які здійснюють нагляд за дотриманням конституції рф та виконанням законів, нагляд за дотриманням прав і свобод людини та громадянина, кримінальне переслідування відповідно до своїх повноважень, а також виконують інші функції (згідно федерального закону рф «про прокуратуру рф» (мовою оригіналу: «о прокуратуре рф») № 2202-І від 17.01.1992.

При цьому, т.зв. «прокуратура лнр» є складовою частиною (структурним підрозділом) прокуратури рф, а отже є незаконним правоохоронним органом, створеним на тимчасово окупованій території.

З січня 2025 року, більш точний час в ході досудового розслідування встановити не виявилось можливим, ОСОБА_9 та ОСОБА_8 , які діяли за попередньою змовою групою осіб, будучи громадянами України, усвідомлюючи здійснення відкритої російської агресії, яка розпочалась приблизно о 04 годині ранку 24.02.2022 повномасштабним російським військовим вторгненням на територію України, метою якого є повалення конституційного ладу, територіальної цілісності та захоплення території України, усвідомлюючи російську агресію проти України, з метою переслідування своїх особистих інтересів та бажання, організували провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресор, у тому числі здійснили поставку теплової енергії незаконним органам влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційній адміністрації держави агресора.

Крім того, до вчинення злочину може бути причетна близька довірена особа ОСОБА_8 , а саме її донька - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Так, на підконтрольній українській владі території, ОСОБА_8 та ПП «ВІАННА» (код ЄДРПОУ 32139161), зареєстровано ТОВ «ВІАННА ГРУПП» (код ЄДРПОУ 38915769) та остання зайняла посаду директора.

В подальшому, 05.07.2016 та 07.10.2021, здійснено заміну складу засновників (учасників) та зміну кінцевого бенефіціарного власника ТОВ «ВІАННА ГРУПП», зокрема ОСОБА_6 стала засновником та кінцевим бенефіціарним власником вказаної юридичної особи.

ОСОБА_6 надає відповідні консультативні послуги (зокрема щодо укладання договорів, ведення бухгалтерської документації, вирішення різного роду юридичних питань, оскільки має відповідну освіту), а також сприяє легалізації коштів, отриманих від діяльності «ООО «ВИАННА» на тимчасово окупованій території. Крім того, за надані послуги, останній сплачуються грошові кошти, за допомогою здійснення електронних переказів коштів, без залучення банківських установ (Р2Р - перекази), що в свою чергу дозволяє здійснити приховування особи - відправника коштів.

15.10.2025 в ході проведення обшуку за місцем проживання ОСОБА_6 за адресою: АДРЕСА_1 у кримінальному провадженні № 22025130000000412 від 12.09.2025 серед іншого, а саме у сумці останньої виявлено та вилучено: грошові кошти у сумі 11 200 доларів США та 1 400 Євро (серія та номери купюр зазначені у протоколі обшуку).

16.10.2025 вказані грошові кошти, у відповідності до ст. 98 КПК України, визнані речовими доказами у даному кримінальному провадженні.

Вилучені в ході обшуку грошові кошти у розмірі 11 200 доларів США та 1 400 Євро, вважаються тимчасово вилученим майном, оскільки дозвіл на їх вилучення не передбачений ухвалою слідчого судді про дозвіл на проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , а тому виникла необхідність у застосуванні такого заходу забезпечення кримінального провадження, як арешт майна.

Досудовим розслідування встановлено, що грошові кошти здобуті злочинним шляхом та є доходом від вчинення кримінальних правопорушень, а тому відповідають критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України, та в сукупності з іншими отриманими під час досудового розслідування доказами використовуються в доказуванні.

В матеріалах кримінального провадження наявні відомості, які підтверджують той факт, що грошові кошти, виявлені та вилучені в ході обшуку за місцем проживання ОСОБА_6 адресою: АДРЕСА_1 є коштами, одержаними злочинним шляхом, так як вони отримані від діяльності «ООО «ДЕМ И К» на тимчасово - окупованій території Луганської області.

Згідно т.зв. «статутних документів «ООО «ДЕМ И К», дане «підприємство» створене та діє з метою отримання прибутку, який щоквартально, раз на півроку або раз на рік розподіляється між учасниками пропорційно до їхніх часток у статутному капіталі товариства, а ОСОБА_6 є єдиним учасником такого товариства з часткою у статутному капіталі у розмірі 100 %, це також дає підстави вважати, що дані кошти є коштами, одержаними злочинним шляхом та є доходом від вчинення кримінальних правопорушень.

Разом з тим, 29.05.2024 ОСОБА_6 в посольстві рф в Республіці Молдова видано «довіреність» на ім'я ОСОБА_8 зокрема на отримання прибутку від діяльності «ООО «ДЕМ И К».

Таким чином, слідчий вказує, що в даному випадку підставою для накладення арешту на майно, яке вилучене 15.10.2025, є п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України, тобто з метою забезпечення збереження речових доказів та п. 2 ч. 2 ст. 170 КПК України, тобто з метою забезпечення спеціальної конфіскації грошових коштів, одержаних в наслідок вчинення злочину та які є доходом від його вчинення.

В свою чергу завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Так, незастосування в даному випадку арешту вказаних речових доказів призведе до їх втрати, оскільки згідно ч. 3 та ч. 6 ст. 173 КПК України відмова у задоволенні клопотання про арешт майна тягне за собою негайне повернення майна особі, у якої воно було вилучено, тобто ОСОБА_6 . При цьому, з урахуванням викладеного, є підстави вважати, що остання отримавши речові докази, які підтверджують її причетність, а також причетність інших осіб (в тому числі ОСОБА_7 та ОСОБА_8 ) до скоєння вказаних кримінальних правопорушень, з метою уникнення кримінальної відповідальності, приховає, знищить або іншим чином спотворить отримані речові докази.

Таким чином, враховуючи, що вказані грошові кошти є речовими доказами, тому накладення на них арешту являється обґрунтованим та запобігатиме настанню будь-яких негативних наслідків, в тому числі пошкодженню, знищенню або втраті майна. Арешт майна є необхідним також задля забезпечення в подальшому дослідження обставин, які підлягають встановленню у кримінальному провадженні.

На підставі викладеного, з метою забезпечення збереження речових доказів, а також запобігання можливості їх приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження, слідчий просить накласти арешт на майно, яке належить ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яке вилучене 15.10.2025 під час обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , а саме на грошові кошти у розмірі 11 200 доларів США та 1 400 Євро. Заборонити розпоряджатися та відчужувати вказане майно на час досудового розслідування та судового розгляду у даному кримінальному провадженні.

Слідчий у судовому засіданні подане клопотання підтримав, просив задовольнити з підстав наведених у ньому.

Представник власника майна, адвокат ОСОБА_5 у судовому засіданні заперечував проти задоволення поданого клопотання про арешт майна, вважаючи його не обґрунтованим і таким, що не підлягає задоволенню, у зв'язку із відсутністю підстав, визначених ч.2 ст.170 КПК України для накладення арешту майно.

Заслухавши думку слідчого, представника, вивчивши клопотання про арешт майна та додані до нього копії матеріалів кримінального провадження, вважаю, що клопотання слідчого підлягає частковому задоволенню з огляду на таке.

Встановлено, що слідчим відділом 3 управління (з дислокацією у м. Сіверськодонецьк Луганської області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 22025130000000041 від 17.01.2025 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 111-1 та ч. 1 ст. 111-2 КК України.

15.10.2025 на підставі ухвали слідчого судді Соборного районного суду міста Дніпра від 09.10.2025 в ході проведення обшуку за місцем проживання ОСОБА_6 за адресою: АДРЕСА_1 у кримінальному провадженні № 22025130000000412 від 12.09.2025 виявлено та вилучено, зокрема: грошові кошти у сумі 11 200 доларів США та 1 400 Євро.

Постановою прокурора від 16.10.2025 кримінальне провадження № 22025130000000412 від 12.09.2025 об'єднано з кримінальним провадженням № 22025130000000041 від 17.01.2025.

Постановою т.в.о. начальника 3 відділення слідчого відділу 3 управління (з дислокацією у м. Сіверськодонецьк Луганської області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях від 16.10.2025 грошові кошти у сумі 11 200 доларів США та 1 400 Євро, у відповідності до ст. 98 КПК України, визнані речовими доказами у кримінальному провадженні №22025130000000041 від 17.01.2025, та передано на зберігання до камери зберігання речових доказів.

Слідчий просить накласти арешт на зазначене у клопотанні майно з метою збереження речових доказів.

Вирішуючи питання про накладення арешту на вилучене майно, слідчий суддя керується таким.

Відповідно до ст.131 КПК України, арешт майна є заходом забезпечення кримінального провадження.

Відповідно до ч.ч. 1-3 ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, які перебувають у власності або володінні, користуванні, розпорядженні підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинен вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Арешт майна допускається з метою забезпечення: 1)збереження речових доказів; 2)спеціальної конфіскації; 3)конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4)відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

У випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 цього Кодексу.

Згідно з ч. 2 ст. 173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених п.п. 3, 4 ч. 2 ст. 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому п. 4 ч. 2 ст. 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження. 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Крім того, арешт майна є важливим елементом здійснення завдань кримінального провадження, своєчасне застосування якого може запобігти непоправним негативним наслідкам при розслідуванні кримінального правопорушення. Для ефективного розслідування орган досудового розслідування має потребу у збереженні цього майна до встановлення фактичних обставин вчинення злочину.

Відповідно до ч. 1 ст. 84 КПК України, доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.

Згідно зі статтею 98 КПК України, речові докази - це матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Оцінка доказів із точки зору їх допустимості є заключним етапом доказування та здійснюється судом за наслідком розгляду справи по суті. Під час здійснення судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні на стадії досудового розслідування, вказане питання не входить до повноважень слідчого судді.

Натомість, під час розгляду клопотання про арешт майна на стадії досудового розслідування у кримінальному провадженні слідчий суддя уповноважений лише оцінити можливість використання майна, на яке слідчий, прокурор бажає накласти арешт, як доказу у кримінальному провадженні.

При цьому арешт майна має на меті забезпечити докази у кримінальному провадженні, оскільки вилучені предмети підпадають під ознаки ст. 98 КПК України, тобто мають ознаки речового доказу, і вони можуть містити відомості, які можуть бути використані як доказ факту та обставин протиправних дій, що встановлюються під час кримінального провадження, в рамках якого здійснюється досудове розслідування та є достатні підстави вважати, що вказані речі та документи можуть бути прихованим, пошкодженим, зіпсованим, знищеним, у зв'язку з чим клопотання слідчого в цій частині підлягає задоволенню.

Одночасно доводи представника не заслуговують на увагу та спростовуються наданими матеріалами клопотання, зважаючи на встановлені у даному кримінальному провадженні фактичні обставини кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 111-1 та ч. 1 ст. 111-2 КК України, за якими здійснюється досудове розслідування, що містять сукупність підстав та розумних підозр вважати, що на даному етапі досудового розслідування є підстави для обґрунтованого висновку, що вилучене майно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України, оскільки вказане майно може містити відомості, які мають значення для встановлення обставин кримінального провадження та може бути використане як доказ факту протиправних дій, що встановлюються під час кримінального провадження.

Матеріали клопотання свідчать, що на цьому етапі кримінального провадження потреби досудового розслідування виправдовують таке втручання у права та інтереси власника майна.

Відповідно до вимог цього Кодексу арешт майна може також передбачати заборону для особи, на майно якої накладено арешт, іншої особи, у володінні якої перебуває майно, розпоряджатися будь-яким чином таким майном та використовувати його.

Разом з тим, відповідно до постанови т.в.о. начальника 3 відділення слідчого відділу 3 управління (з дислокацією у м. Сіверськодонецьк Луганської області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях від 16.10.2025 у кримінальному провадженні №22025130000000041 від 17.01.2025, визначено місце зберігання вилучених в ході проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 речей, а відтак, слідчий суддя вважає за необхідне відмовити у задоволенні клопотання в іншій частині.

Зважаючи на викладене, оскільки вказане у клопотанні майно визнано речовим доказом у справі, могло зберегти сліди злочину, а також може бути використаним слідчим як доказ факту та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, і для запобігання його втрати або пошкодження є доцільним накласти на нього арешт.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 131, 170, 171 КПК України,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання т.в.о. начальника 3 відділення слідчого відділу 3 управління (з дислокацією у м. Сіверськодонецьк Луганської області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях ОСОБА_3 , погоджене прокурором у кримінальному провадженні - прокурором відділу Луганської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №22025130000000041 від 17.01.2025 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 111-1 та ч. 1 ст. 111-2 КК України, - задовольнити частково.

Накласти арешт у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №22025130000000041 від 17.01.2025 на тимчасово вилучене 15.10.2025 під час обшуку за адресою: АДРЕСА_1 майно, а саме на грошові кошти у розмірі 11 200 доларів США та 1 400 Євро.

У задоволенні іншої частини вимог - відмовити.

Роз'яснити, що відповідно до ст. 174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.

Повний текст ухвали складений і оголошений о 12-50 годині 06.11.2025 року.

Слідчий суддя ОСОБА_1