Справа № 944/5425/21
Провадження №1-в/944/1/25
10.11.2025 рокум.Яворів
Яворівський районний суд Львівської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Яворові подання старшого інспектора Яворівського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області ОСОБА_3 про скасування випробувального терміну ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , засудженому 24.10.2016 року Залізничним районним судом м. Львова за ч.2 ст. 190 КК України до 1 року обмеження волі, звільненого від відбування покарання згідно ст. 75 КК України з випробуванням на 1 рік з покладенням обовязків передбачених ст.76 КК України,
старший інспектор Яворівського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області за погодженням з начальником звернувся до суду з поданням про скасування випробувального терміну ОСОБА_4 .
Учасники кримінального провадження в судове засідання не з'явились, від накальника відділу Яворівського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» до суду надійшло повідомлення про залишення без розгляду подання у звязку із смертю засудженого.
Суд розглянув справу у відсутності учасників справи, відповідно до ч.5 ст.539 КПК України, оскільки їх неявка не перешкоджає розгляду клопотання (подання) та без фіксування судового засідання технічними засобами з врахуванням положень ч.4 ст.107 КПК України.
Дослідивши надані документи органом пробації, оглянувши матеріали подання, суд дійшов такого висновку.
Судом встановлено, що відповідно до копії свідоцтва про смерть серія НОМЕР_1 , ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 у віці 45 років, про що Виконавчим комітетом Новояворівської міської ради складено актовий запис про смерть №449 16.12.2024.
Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 537 КПК України, судом під час виконання вироків вирішується питання про направлення звільненого від покарання з випробуванням для відбування покарання, призначеного вироком.
Однак, як підтверджено відповідними документами, засуджений ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 помер.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, подання старший інспектора не підлягає задоволенню у зв'язку зі смертю засудженого.
На підставі викладеного, керуючись ст. 78КК України, ст. ст. 537,539 КПК України, суд,
ухвалив :
у задоволенні подання подання старшого інспектора Яворівського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області ОСОБА_3 про скасування випробувального терміну ОСОБА_4 - відмовити у зв'язку із смертю засудженого.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Бродівський районний суд Львівської області протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1