Справа № 761/28390/25
Провадження № 3/761/5957/2025
21 жовтня 2025 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Циктіч В.М., за участі секретаря судового засідання Степанюк К.М., прокурора Дяченка В.П., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши справу щодо
гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Києва, громадянки України, українки, пенсіонерки, яка зареєстрована та мешкає за адресою - АДРЕСА_1 ,
про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
гр. ОСОБА_1 , обіймаючи посаду радіотелефоніста 25 державної пожежно-рятувальної частини Оболонського РУ Головного управління Державної служби України з надзвичайних справ України у м. Києві (далі - 25 ДПРЧ Оболонського РУ ГУ ДСНС України у м. Києві), тобто будучи у силу п.п. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, на порушення ч.2 ст. 45 та п. 2-7 Розділу ХІІІ Прикінцевих положень Закону, припинивши 16.09.2024 виконання функцій держави, несвоєчасно подала декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік (далі - декларація після звільнення).
Вказані дії гр. ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 1726 КУпАП.
У судовому засіданні гр. ОСОБА_1 вину у вчиненні вказаного проступку визнала у повному обсязі, зазначивши, що умислу порушувати строк подання декларації після звільнення не мала, не знала строків її подання.
Прокурор у судовому засіданні зазначив, що у діях ОСОБА_1 вбачається склад вказаного адміністративного правопорушення, оскільки остання невчасно подала декларацію особи, яка припиняла діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, тому просив накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.
Суддя, заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи - протокол про адміністративне корупційне правопорушення від 01.07.2025 № 73/2025, інші долучені матеріали, дійшов висновку про таке.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Склад адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 1726 КУпАП утворює неподання або несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до п.п. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону суб'єктами вказаного адміністративного проступку є, зокрема, особи начальницького складу служби цивільного захисту.
ОСОБА_1 з липня 1999 року по червень 2013 року проходила службу на посадах радіотелефоніста окремих пожежних рятувальних частин Головного територіального управління Міністерства надзвичайних ситуацій України (далі - МНС України) у м. Києві.
У подальшому - у червні 2013 року МНС України реорганізовано у ДСНС, до кадрів якої зараховано ОСОБА_1 .
Таким чином, ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюються вимоги Закону.
У той же час, наказом ГУ ДСНС України у м. Києві від 16.09.2024 № 826 ОСОБА_1 з 16.09.2024 звільнена зі служби.
У силу абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Отже, ОСОБА_1 , припинивши 16.09.2024 виконання обов'язків, пов'язаних з виконанням функцій держави, у зв'язку із звільненням,була зобов'язана до 00:00 год. 31.03.2025 подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий - 2024 рік.
У той же час, ОСОБА_1 подала декларацію після звільнення лише 05.06.2025, тобто з суттєвим порушенням встановленого Законом строку, за що передбачена відповідальність ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Вказані дії гр. ОСОБА_1 утворюють склад правопорушення за ч. 1 ст. 1726 КУпАП.
Відповідно до положень ч.2 ст.33 КУпАП при накладенні стягнення судом враховані характер правопорушення, ступінь вини правопорушника, його майновий стан.
На підставі викладеного, керуючись ст. 9, 22, 172-6, 283, 284 КУпАП, суддя
гр. ОСОБА_1 піддати адміністративному стягненню за ч. 1 ст. 1726 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.
Стягнути з гр. ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником упродовж десяти днів з дня її винесення через Шевченківський районний суд м.Києва.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.
Відповідно до вимог ст. 307-308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладання штрафу, а у разі оскарження постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Суддя В.М. Циктіч