02068, м. Київ, вул. Кошиця, 5-А
справа № 753/18951/25
провадження № 3/753/6808/25
"16" жовтня 2025 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Каліушко Ф.А., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Управління патрульної поліції в місті Києві Департаменту патрульної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №421999, 13 серпня 2025 року о 16:30 годині ОСОБА_1 , по вул. Лариси Руденко, буд. 7 у м. Києві, керував транспортним засобом марки «SKODA FABIA», державний номерний знак НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, поведінка, що не відповідає обстановці. Від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння у встановленому законом порядку, зокрема на місці зупинки транспортного засобу за допомогою приладу «Драгер» або у лікаря нарколога, відмовився, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху України, тобто скоїв правопорушення передбачене ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі по тексту - КУпАП).
ОСОБА_1 в судове засідання з'явився, свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, не визнав.
Згідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Так, ст. 130 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно зі ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи, керуючись законом і правосвідомістю.
Суддя, дослідивши письмові докази по справі, вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається винність у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, що підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення; направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції з якого вбачається, що в результаті огляду, проведеного поліцейським, виявлені ознаки сп'яніння: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; поведінка, що не відповідає обстановці; письмовими поясненнями ОСОБА_2 , у яких він зазначив, що 13.08.2025 він перебував на подвір'ї на вул. Лариси Руденко, 9 у м. Києві та звернув увагу, що по зеленій зоні хаотично рухається транспортний засіб, державний номерний знак НОМЕР_2 , за кермом якого, як в подальшому було з'ясовано перебував ОСОБА_3 , який перебував з ознаками сильного алкогольного сп'яніння, після чого ОСОБА_2 викликав працівників поліції зателефонувавши на гарячу лінію 102; відеозаписами з боді-камер працівників правоохоронних органів, які містяться в матеріалах справи на DVD-диску та з яких вбачається наступне.
13.08.2025 за викликом ОСОБА_2 працівники патрульної поліції прибули за адресою: м. Київ вул. Лариси Руденко, 7, де виявили двох чоловіків, які перебували біля автомобіля «SKODA FABIA», державний номерний знак НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп'яніння. Так, під час спілкування з останніми інспектор запитав чи керували чоловіки вказаним транспортним засобом, на що ОСОБА_1 відповів, що трішки переставив авто та проїхав буквально 3 метри. Надалі, товариш ОСОБА_1 поводив себе неадекватно, висловлюючись нецензурною лайкою в сторону працівників поліції та свідка ОСОБА_2 , за викликом якого прибули останні, у зв'язку із чим інспектор відвів ОСОБА_1 в сторону задля встановлення його особи та прохав надати посвідчення водія, на що останній вказав, що з собою його немає, оскільки його дружина забирає посвідчення водія та технічний паспорт на авто, коли ОСОБА_1 вживає алкоголь. На запитання інспектора чи керував ОСОБА_1 транспортним засобом, останній відповів, що не керував, після чого інспектор запитав його чи буде він проходити на місці зупинки транспортного засобу або ж у лікаря-нарколога огляд на стан виявлення алкогольного сп'яніння та у відповідь почув, що ні. Інспектор зауважив, що ОСОБА_1 під час спілкування з працівниками поліції по їх приїзду за адресою: м. Київ вул. Лариси Руденко, 7 зазначав, що переставляв авто з одного місця на інше, а відтак здійснював керування транспортним засобом, після чого інспектор знову перепитав у ОСОБА_1 чи згоден він пройти огляд на виявлення стану алкогольного сп'яніння, на що він знову відповів, що ні. Далі, інспектор патрульної поліції роз'яснив ОСОБА_1 про те, що відносно нього буде складено протоколи про адміністративні правопорушення за ч. 1 ст. 130, ст. 126 КУпАП, а також роз'яснив про права останнього.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, а ст. 245 цього Кодексу передбачає, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Таким чином, виходячи із вищезазначеного, відповідно до ст. 252 КУпАП, оцінивши наявні докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суддя вважає, що дії водія ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Окрім того, суддя не бере до уваги доводи ОСОБА_1 , які були надані під час судового засідання, у яких він зазначив, що 13.08.2025 він транспортним засобом не керував, а просто перебував зі своїм товаришем біля нього поруч, оскільки з відеозапису чітко вбачається як останній на запитання інспектора вказав, що переставляв авто з одного місця на інше, буквально 3 метри, при цьому, перебуваючи з явними ознаками алкогольного сп'яніння. До того ж, поведінка як самого ОСОБА_1 так і його товариша була агресивною та не відповідала обстановці.
При призначенні виду і міри адміністративного стягнення суддя врахував відсутність обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення; характер правопорушення, особу порушника та його ставлення до вчиненого, ступінь його вини, а тому вважає, що ОСОБА_1 слід призначити адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що є необхіднім та достатнім для виправлення та запобігання новим правопорушенням в сфері дорожнього руху.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Частиною 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (605,60 грн.).
Враховуючи наведене вище, суддя вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 605,60 грн.
Керуючись стст. 7, 40-1, 221, 251, 252, 266, 283, 284 КУпАП та на підставі ч. 1 ст. 130 КУпАП, суддя
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 17 000 гривень з позбавленням права керування всіма видами транспортних засобів строком на один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 605,60 грн.
Роз'яснити, що штраф має бути сплачений не пізніш як через 15 днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення (ст. 307 КУпАП).
Відповідно до ст. 308 КУпАП України у разі несплати штрафу у строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік вчиненого правопорушення.
Строк пред'явлення постанови до виконання 3 (три) місяці згідно Закону України «Про виконавче провадження».
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Київського апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги.
СУДДЯ КАЛІУШКО Ф.А.