Справа № 752/27454/25
Провадження №: 3/752/9290/25
10.11.2025 м. Київ
суддя Голосіївського районного суду міста Києва Бушеленко О.В., у ході підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення, що надійшли
відГолосіївського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві
пропритягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП
відносноОСОБА_1 дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_1 місце проживання - АДРЕСА_1 місце реєстрації - АДРЕСА_2
Голосіївським управлінням поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві передано до Голосіївського районного суду міста Києва матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП (порушення правил адміністративного нагляду), зокрема протокол про адміністративне правопорушення з додатками серії ВАД № 633046 від 24.10.2025.
До протоколу приєднано копію ухвали Голосіївського районного суду міста Києва від 14.11.2024 № 752/11198/22 про встановлення відносно ОСОБА_1 адміністративного нагляду, копію довідки про звільнення ОСОБА_1 , рапорт дільничного Голосіївського управління поліції Бистрицької Тетяни про відсутність ОСОБА_1 07.10.2025 за місцем мешкання, письмові пояснення ОСОБА_1 від 24.10.2025, копію паспорта ОСОБА_1 , копія постанови Голосіївського районного суду міста Києва від 18.08.2025 № 752/16083/25 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до ч. 2 ст. 268 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбаченого ст. 187 КУпАП присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності є обов'язковою. Приписи ч. 2 ст. 268 КУпАП у системному аналізі з іншими положеннями цього Кодексу дають підстави вести мову про те, що обов'язковість явки такої особи в судове засідання обумовлена необхідністю всебічного з'ясування обставин справи для правильного її вирішення, шляхом заслуховування її особистих пояснень і доводів, зокрема для забезпечення виконання завдань цього кодексу, дотримання законності при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення.
Разом з тим, передавши до суду матеріали справи про адміністративне правопорушення, орган, уповноваженою особою якого було складено протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 не забезпечив його явку до суду у строк, передбачений для розгляду справи за ст. 187 КУпАП.
Завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення відповідно до ст. 245 КУпАП є своєчасне, повне, всебічне з'ясування обставин справи, її вирішення у точній відповідності до закону.
Для своєчасного і правильного розгляду справ про адміністративні правопорушення чинним законодавством передбачені заходи забезпечення провадження, які провадяться органом внутрішніх справ як-то адміністративне затримання особи, особистий огляд, огляд речей і вилучення речей та документів, у тому числі посвідчення водія, тимчасове затримання транспортного засобу, відсторонення водіїв від керування транспортними засобами, річковими і маломірними суднами та огляд на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, а також щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції (ст. 260 КУпАП).
Згідно зі ст. 262 КУпАП такі заходи здійснюються органами внутрішніх справ (Національною поліцією).
Відповідно до п. 4 Положення про Національну поліцію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.2015 № 877, Національна поліція відповідно до покладених на неї завдань, доставляє у випадках і порядку, визначених законом, затриманих осіб, підозрюваних у вчиненні кримінального правопорушення, та осіб, які вчинили адміністративне правопорушення.
Положення про патрульну службу МВС, що затверджене наказом Міністерства внутрішніх справ України від 02.07.2015 № 796 передбачає, що у своїй діяльності працівники патрульної служби Міністерства внутрішніх справ України керуються законодавством України (п. 2 розділу І).
У п.п. 4 п. 1 розділу ІІІ зазначеного Положення визначено, що Патрульна служба відповідно до покладених на неї завдань здійснює припинення правопорушень, застосовуючи для цього передбачені законодавством права і повноваження; у випадках та в спосіб, передбачені законодавством, розглядає справи про адміністративні правопорушення і застосовує заходи адміністративного впливу до правопорушників; у випадках, визначених законодавством, здійснює затримання особи та її доставлення, а також застосовує інші заходи забезпечення провадження відповідно до законодавства.
Порядок застосування такого заходу забезпечення провадження в справах про адміністративні правопорушення як адміністративне затримання, регламентовано у ст. 261 КУпАП.
Обмежені строки розгляду адміністративної справи за ст. 187 КУпАП, факт недоставлення до суду особи, яка притягається до адміністративної відповідальності створюють ризики для вчасного, об'єктивного та всебічного розгляду справи з дотриманням прав та інтересів такої особи, дотриманням засад забезпечення законності при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення за ст. 7 КУпАП та завдань провадження у справах про адміністративне правопорушення за ст. 247 КУпАП.
За наведених обґрунтувань суддя вважає на доцільне повернути матеріали протоколу про адміністративне правопорушення органу, який направив до суду для, організації забезпечення участі у судовому засіданні особи, відносно якої цей протокол складено.
На підставі викладеного, керуючись ст. 7, 9, 23, 247, 268, 277 КУпАП,
Протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 633046 від 24.10.2025, складений відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП, а також інші матеріали, що надійшли разом з ними, повернути до органу, з якого вони надійшли для належного оформлення - доставлення ОСОБА_1 до зали суду.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Бушеленко