Ухвала від 10.11.2025 по справі 502/2226/25

Справа № 502/2226/25

УХВАЛА

10 листопада 2025 року м. Кілія

Суддя Кілійського районного суду Одеської області Балан М.В.

розглянувши справу за адміністративним позовом

ОСОБА_1

до

Департаменту патрульної поліції

про

скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,-

ВСТАНОВИВ:

Ппозивач ОСОБА_1 звернулась з позовом до Департаменту патрульної поліції про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення.

Дослідивши, позовну заяву, вважаю, що позов слід залишити без руху, виходячи з наступного.

Згідно ч. 1 ст.122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до ч. 2 ст. 286 КАС України позовну заяву щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення(постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення(постанови).

Позовна заява не відповідає вимогам ст. 160 КАС України, а саме:

- в порушення п. 2 ч. 5 вказаної статті, позивачем не зазначено ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України відповідача, відомі номери засобів зв'язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;

- в порушення п. 8 ч. 5 вказаної статті, позивачем не зазначено про докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

- в порушення п. 11 ч. 5 вказаної статті, позивачем додано письмове підтвердження про те, що нею не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Разом з тим, з додатків до позовної заяви вбачається, що позивачем на адресу відповідача була направлена скарга щодо оскаржуваної постанову, однак про результати розгляду цієї скарги позивачем не зазначено та ніяких документів до позову не долучено.

Окрім цього, відповідно до ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з Постановою Великої Палати Верховного Суду України від 18.03.2020 року №543/775/17 за системного, цільового та граматичного тлумачення до наведеного законодавчого регулювання відносин, пов'язаних зі сплатою судового збору, Велика Палата Верховного Суду в контексті фактичних обставин справи та зумовленого ними застосування норм процесуального права зазначає, що у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні положень статей 287, 288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати статті 2-5 Закону № 3674-VІ, як і пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають. Разом з тим, з огляду на необхідність однакового підходу у визначенні розміру судового збору, який підлягає застосуванню у справах щодо накладення адміністративного стягнення та справляння судового збору, він складає за подання позовної заяви 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2025 рік» з 1 січня 2025 року установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 3028 гривень.

Отже, позивач повинен сплатити судовий збір у розмірі 605,60 грн., тоді як у матеріалах справи наявна квитанції про сплату судового збору в розмірі - 605,50 грн., у зв'язку з чим позивачу слід доплатити судовий збір у розмірі 0,10 копійок.

Вищевикладене дає підставу зробити висновок про неналежне оформлення позовної заяви відповідно до ст.160, 161 КАС України.

Згідно зі ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановленихстаттями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Як встановлено зазначений позов не відповідає вимогам, встановленим ст.160, 161 КАС України, тому позовну заяву необхідно залишити без руху, надавши позивачу термін 10 днів для виправлення вказаних недоліків.

З врахуванням викладеного, керуючись ст. ст. 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення - залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків десять днів з дня вручення їй копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Роз'яснити позивачу, що у разі якщо недоліки позовної заяви вказані суддею, не будуть усунені у встановлений судом строк, позовна заява буде вважатися не поданою та повертається позивачеві.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Кілійського районного суду М. В. Балан