Справа№751/8986/25
Провадження №1-кс/751/2314/25
06 листопада 2025 року місто Чернігів
Слідчий суддя Новозаводського районного суду міста Чернігова ОСОБА_1
секретар судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання слідчого у кримінальному провадженні - старшого слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором у кримінальному провадженні - прокурором відділу Чернігівської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів,
встановив:
До суду з даним клопотанням звернувся слідчий, вказавши, що в провадженні СУ ГУНП в Чернігівській області знаходяться матеріали кримінального провадження, внесені до ЄРДР за №12025270000000287 від 04.03.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України.
З метою повного, всебічного розслідування кримінального провадження, дослідження всіх обставин вчиненого кримінального правопорушення, встановлення та документування злочинної діяльності осіб, винних у вчиненні зазначеного кримінального правопорушення, а також отримання можливості в подальшому проведення судових експертиз, виникла необхідність у тимчасовому доступі та вилученні документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), розміщеної за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: документів щодо економічної діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), документи щодо кількості найманих працівників та отримання чистого прибутку і розміру відрахувань до Державного бюджету України у вигляді сплати податків, а також реєстраційну справу та звітні документи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ); документів щодо економічної діяльності ІНФОРМАЦІЯ_3 (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), документи щодо кількості найманих працівників та отримання чистого прибутку і розміру відрахувань до Державного бюджету України у вигляді сплати податків, а також реєстраційну справу та звітні документи ІНФОРМАЦІЯ_3 (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ); документів щодо економічної діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), документи щодо кількості найманих працівників та отримання чистого прибутку і розміру відрахувань до Державного бюджету України у вигляді сплати податків, а також реєстраційну справу та звітні документи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), з можливістю вилучення копії документів в електронному та/або паперовому вигляді.
В судове засідання слідча не з'явилась, в поданому клопотанні просить розглянути справу без її участі. Клопотання підтримує.
Представник особи, у володінні якої знаходяться документи, в судове засідання не з'явився, про день та час слухання справи повідомлявся належним чином, про що свідчить телефонограма.
Фіксування судового розгляду клопотання за допомогою технічних засобів, згідно ст. 107 КПК України, не здійснювалось.
Так, органом досудового розслідування встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_3 10.02.2023 року оголошено процедуру закупівлі послуг, а саме: ІНФОРМАЦІЯ_5 - послуги з обслуговування наземних видів транспорту (Послуги з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного значення та штучних споруд на них в Чернігівській області на 2023 рік: М-01 Київ - Чернігів - Нові Яриловичі (на м. Гомель) (окремими ділянками), М-01-02 Південний під'їзд до м. Чернігова, М-01-03 Північний під'їзд до м. Чернігова, Н-27 Чернігів - Мена - Сосниця - Грем'яч (окремими ділянками), Н28 /Н-27/ - Городня - контрольно-пропускний пункт “ ІНФОРМАЦІЯ_6 », Р-56 Чернігів - Пакуль - контрольно-пропускний пункт “ ІНФОРМАЦІЯ_7 » - Чорнобиль, Р-56-01 Під'їзд до м. Славутича, Р-69 Київ - Вишгород - Десна - Чернігів, Р-69-01 Під'їзд до смт Гончарівське, Р-83 Славутич - Любеч - Ріпки - /М-01/ - Городня - /Н-28/ - Сновськ - Корюківка - Семенівка - Костобобрів - Чайкине - /Н-27/ (окремими ділянками), Т-10-08 Київ - Літочки - Кіпті, Т-25-06 Чернігів - Любеч, Т-25-07 /М-01/ - Добрянка, Т-25-13 Козелець - Козари - Носівка (окремими ділянками), Т-25-28 Козелець - Бобровиця (окремими ділянками), Т-25-35 Козелець - ІНФОРМАЦІЯ_8 , Т-25-47 /М-01/ - АДРЕСА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , Т-25-53 Красилівка - Надинівка, Т-25-54 /М-01/ - АДРЕСА_2 , Т-25-55 /Н-27/ - Вознесенське, Т-25-61 Ріпки - Задеріївка - Радуль).
За результатами проведеної процедури закупівлі переможцем визначено ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) з яким укладено договір № 23072 від 15.03.2023 на суму 768 млн. грн.
Термін виконання: до 31.12.2023, у подальшому терміни продовжено на 2025 рік. Додатковою угодою № 24 від 25.12.2024 на 2025 рік згідно календарного плану передбачено фінансування у сумі 430,38 млн. грн. Проплачено частково, сума 331,3 млн. грн.
Також, 13.02.2023 року ІНФОРМАЦІЯ_3 оголошено процедуру закупівлі послуг, а саме: ІНФОРМАЦІЯ_10 - Послуги з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного значення та штучних споруд на них в Чернігівській області на 2023 рік: Н-27 Чернігів - Мена - Сосниця - Грем'яч (окремими ділянками), Р-65 Контрольно-пропускний пункт “ ІНФОРМАЦІЯ_11 » - Семенівка - Новгород-Сіверський - Глухів - контрольно-пропускний пункт “ ІНФОРМАЦІЯ_12 », Р-82 Сосниця - Короп -/М-02/, Р-83 Славутич - Любеч - Ріпки - /М-01/ - Городня - /Н-28/ - Сновськ - Корюківка - Семенівка - Костобобрів - Чайкине - /Н-27/ (окремими ділянками), Р-83-01 Під'їзд до смт Березна, Р-83-02 Під'їзд до с. Бреч, T-25-03 Вільне - Кролевець, Т-25-17 Короп - Нехаївка - Шабалинів, Т-25-18 Контрольно-пропускний пункт “ ІНФОРМАЦІЯ_13 » - Сновськ, Т-25-19 Холми - Авдіївка - Оболоння, Т-25-21 Сосниця - Шаповалівка - /М-02/ (окремими ділянками), Т-25- 32 Корюківка - Матвіївка - Сосниця, Т-25-34 Корюківка - Синявка - Блистова - Мена, Т-25-36 Корюківка - Сахутівка - Мена, Т-25-39 /Н-27/ - Покошичі - Мезин - Курилівка, Т-25-42 Мена - Макошине, Т-25-43 Мена - санаторій “Остреч», Т25-44 Березна - Миколаївка, Т-25-48 Сновськ - Єліне, Т-25-50 /Н-27/ - Орлівка, Т-25-60 Придеснянське - Вишеньки.
За результатами проведеної процедури закупівлі переможцем визначено ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), з яким укладено договір № 23087 від 27.04.2023 на загальну суму 425 млн. грн.
Термін виконання за зазначеним договором: 31.12.2023, у подальшому терміни продовжено на 2025 рік. Додатковою угодою № 27 від 13.02.2025 на 2025 рік передбачено фінансування у сумі 208,9 млн.грн.
На думку органу досудового розслідування, під час виконання робіт за вказаними договорами службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), умисно, з корисливих мотивів з метою розкрадання бюджетних коштів було внесено фіктивні дані щодо об'ємів виконаних робіт, завищення ціни на використовуємі матеріали, роботи механізмів та інше, а саме у зв'язку з теплими погодними умовами та відсутністю снігових опадів в період 2024-2025 років не виконувались в повному обсязі роботи з зимового утримання автомобільних доріг та штучних споруд на них (не виконувались в повному обсязі роботи з внесення протиожеледних сумішей на автомобільні дороги, чищення від снігу автомобільних доріг, мостів та інші види робіт), що призвело до незаконного отримання бюджетних коштів.
Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що викладені в клопотанні доводи про необхідність тимчасового доступу до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), розміщеної за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: документів щодо економічної діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), документи щодо кількості найманих працівників та отримання чистого прибутку і розміру відрахувань до Державного бюджету України у вигляді сплати податків, а також реєстраційну справу та звітні документи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ); документів щодо економічної діяльності ІНФОРМАЦІЯ_3 (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), документи щодо кількості найманих працівників та отримання чистого прибутку і розміру відрахувань до Державного бюджету України у вигляді сплати податків, а також реєстраційну справу та звітні документи ІНФОРМАЦІЯ_3 (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ); документів щодо економічної діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), документи щодо кількості найманих працівників та отримання чистого прибутку і розміру відрахувань до Державного бюджету України у вигляді сплати податків, а також реєстраційну справу та звітні документи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), з можливістю вилучення копії документів в електронному та/або паперовому вигляді, є обґрунтованими та підлягають задоволенню, оскільки є підстави вважати, що інформація наявна в даних документах, в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, має суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, слідчий довів можливість використання як доказів відомостей, що міститься в цих документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, а також коло осіб, які мають право здійснювати тимчасовий доступ до речей і документів.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.159-164, 166, 309 КПК України,
Клопотання - задовольнити.
Надати слідчим у кримінальному провадженні - начальнику відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_5 , старшому слідчого в ОВС відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_6 , старшому слідчому відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_3 , слідчому відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_7 , слідчому відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_8 , слідчому відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_9 , слідчому відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_10 , старшому слідчому в ОВС відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_11 , тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), розміщеної за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: документів щодо економічної діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), документи щодо кількості найманих працівників та отримання чистого прибутку і розміру відрахувань до Державного бюджету України у вигляді сплати податків, а також реєстраційну справу та звітні документи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ); документів щодо економічної діяльності ІНФОРМАЦІЯ_3 (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), документи щодо кількості найманих працівників та отримання чистого прибутку і розміру відрахувань до Державного бюджету України у вигляді сплати податків, а також реєстраційну справу та звітні документи ІНФОРМАЦІЯ_3 (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ); документів щодо економічної діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), документи щодо кількості найманих працівників та отримання чистого прибутку і розміру відрахувань до Державного бюджету України у вигляді сплати податків, а також реєстраційну справу та звітні документи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), з можливістю вилучення копії документів в електронному та/або паперовому вигляді.
На вимогу володільця особою, яка пред'являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів. Копії вилучених документів виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред'являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.
Згідно вимог ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала підлягає виконанню не пізніше одного місяця з дня постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий cуддя ОСОБА_1