932/11565/25
1-в/932/304/25
07 листопада 2025 року суддя Шевченківський районний суду міста Дніпра у складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Дніпро подання начальника Відділу поліції №4 Дніпровського РУП №1 Головного управління національної поліції в Дніпропетровській області про продовження адміністративного нагляду ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , раніше судимого:
17.12.2008 Київським районним судом міста Донецька за ч.2 ст.186 КК України до 4 років позбавлення волі, на підставі ст.75, 104 КК України звільнений від відбування покарання з випробуванням на 2 роки;
18.09.2014 Дзержинським міським судом Донецької області за ч.2 ст.15, ч.2 ст.186, ч.1 ст.70 КК України до 4 років 6 місяців позбавлення волі;
29.01.2015 Артемівським міськрайонним судом Донецької області за ч.2 ст.186, ч.4 ст.70 КК України до 5 років позбавлення волі. Звільнений 27.01.2017 умовно-достроково на 1 рік 6 місяців 6 днів;
04.06.2020 Костянтинівським мійськрайонним судом Донецької області за ч.1 ст.309 КК України до покарання у вигляді штрафу у розмірі 850 гривень;
29.01.2021 Костянтинівським міськрайонним судом Донецької області за ч.1, 2 ст.309, ч.2 ст.185, ч.2 ст.190, ст.395, ч.1 ст.70, ч.4 ст.70, ч.1 ст.71, ст.72 КК України до 3 років 6 місяців позбавлення волі, відомості про звільнення та підставі звільнення відсутні, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , -
До Шевченківського районного суду міста Дніпра надійшло подання начальника Відділу поліції №4 Дніпровського РУП №1 Головного управління національної поліції в Дніпропетровській області про продовження адміністративного нагляду ОСОБА_3 .
В обґрунтування подання зазначено, що ОСОБА_3 відбував покарання в ДУ «Синельниківська виправна колонія» (№ 94)» з 21.09.2020 по 21.03.2024. Звільнений по відбуттю покарання. 01.03.2024 ухвалою Синельниківського міськрайонного суду Донецької області ОСОБА_3 було встановлено адміністративний нагляд строком на 1 рік з покладенням на нього обмежень: заборони перебування поза місцем проживання з 22.00 до 06.00; заборони відвідувати місця продажу алкогольних напоїв на розлив; заборони виїзду за межі району без дозволу поліції; обов'язку з'являтися для реєстрації до поліції 4 рази на місяць. 25.03.2024 його було повідомлено про неприпустимість вчинення правопорушень. Попри це, ОСОБА_3 порушував законодавство та неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за ст.187 КУпАП. У зв'язку з цим на підставі подання відділу поліції № 4 Дніпровського РУП № 1 ГУНП в Дніпропетровській області постановою Шевченківського районного суду міста Дніпра від 08.04.2025 строк адміністративного нагляду ОСОБА_3 було продовжено. Посилаючись на те, що після продовження строку адміністративного нагляду ОСОБА_3 продовжує порушувати громадський порядок та чинні законодавчі норми, начальник ВП № 4 Дніпровського РУП № 1 вважає за необхідне направити до суду матеріали для вирішення питання про продовження ОСОБА_3 адміністративного нагляду на 6 місяців з встановленням йому обмежень щодо заборони виходу з житла щоденно з 22.00 до 06.00 год. (адреса житла не зазначається), заборони виїзду за межі міста без дозволу поліції (якого також не зазначається), зобов'язання ОСОБА_3 з'являтися для реєстрації у поліцію 4 рази на місяць (в який конкретно відділ поліції має з'являтися особа - не зазначено) та заборони відвідування місць реалізації спиртних напоїв на розлив.
ОСОБА_3 та суб'єкт звернення з поданням, у присутності яких має розглядатися подання, в неодноразово призначені судові засідання не з'явилися, про причини неявки суд не повідомили, заяв про відкладення судового розгляду суду не надали.
З урахуванням наведеного суд розглядає подання у відсутність сторін без фіксування судового розгляду за допомогою технічних засобів згідно частини 4 статті 107 КПК України.
Перевіривши обгрунтованість подання про продовження ОСОБА_3 адміністративного нагляду, суд вважає подання таким, що не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Згідно ст.2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до положень статті 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу внутрішніх справ може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості. При цьому рішення про продовження адміністративного нагляду може бути постановлене лише за умови,
коли строк адміністративного нагляду ще не закінчився.
У судове засідання викликається особа, щодо якої внесено
подання про встановлення адміністративного нагляду, а за її
клопотанням - і захисник, а також представник органу, начальник
якого вніс подання.
Натомість, як зазначено вище, незважаючи на здійснення викликів в судове засідання, вказані особи в судове засідання з розгляду подання не з'явилися.
Порушуючи питання продовження адміністративного нагляду ОСОБА_3 , орган поліції посилається на неодноразове притягнення ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності за порушення правил адміністративного нагляду, порушення громадського порядку та чинних законодавчих норм (дослівно згідно подання).
На підтвердження необхідності продовження адміністративного нагляду до подання додані дві постанови Шевченківського районного суду міста Дніпра від 13.02. та 10.03.2025 про притягнення ОСОБА_4 до адміністративної відповідальності за ст.187 КУпАП та дані адмінпрактики про притягнення ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.127 КУпАП (порушення правил дорожнього руху пішоходом 19.06.2025), за ст.178 КУпАП (за вчинення порушення 26.07.2024) та за ст.175-1 КУпАП (куріння тютюнових виробів у заборонених місцях 18.07.2025).
Між тим, належного обґрунтування небезпечності ОСОБА_3 для суспільства як підстави для продовження адміністративного нагляду, подання органу поліції всупереч вимог ч.2 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» не містить, а додана до нього інформація про вчинення ОСОБА_3 вище наведених адміністративних правопорушень, які не відносяться до порушень з високим ступенем суспільної небезпеки, не вказує на доцільність продовження йому адміністративного нагляду.
Даних, характеризуючих особу ОСОБА_3 , окрім характеристики Синельниківської ВК № 94 07.02.2024, яка використовувалася при вирішенні питання про встановлення йому адміністративного нагляду при звільненні з місць позбавлення волі, яку суд при вирішенні даного подання до уваги не приймає, не надано.
До того ж, станом на час вирішення питання продовження чи не продовження ОСОБА_3 адміністративного нагляду, строк адміністративного нагляду, продовженого ОСОБА_3 Шевченківським районним судом міста Дніпра 08.04.2025 на шість місяців, сплинув, що є безумовною підставою відмови в задоволенні подання.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3, 4, 5 Закону України «Про встановлення адміністративного нагляду за особами, що звільнились з місць позбавлення волі», суд -
Подання начальника Відділу поліції №4 Дніпровського РУП №1 Головного управління національної поліції в Дніпропетровській області про продовження адміністративного нагляду ОСОБА_3 - залишити без задоволення.
Постанова може бути оскаржена протягом семи днів до Дніпровського апеляційного суду з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1