П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
05 листопада 2025 р.м. ОдесаСправа № 420/9146/25
Перша інстанція: суддя Бабенко Д.А.
Колегія суддів П'ятого апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді - Вербицької Н.В.,
суддів - Джабурії О.В.,
- Кравченка К.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 04 серпня 2025 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,
28 березня 2025 року ОСОБА_1 звернулась до Одеського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просила:
- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про відмову у нарахуванні грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій та в перерахунку пенсії №213050041653 від 06.03.2025;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області зарахувати їй до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років, передбачених пунктами «е»-«ж» статті 55 Закону України від 05.11.1991 №1788-ХІІ «Про пенсійне забезпечення», періоди роботи:
з 01.08.1983 по 30.08.1984 викладачем по класу баяна у Бериславській дитячій музичній школі;
з 01.09.1984 по теперішній час викладачем по класу баян в Комунальному закладі спеціалізованої музичної освіти «Музична школа №3» Херсонської міської ради (в період з 01.09.1984 по 10.06.2017 - «Херсонська дитяча музична школа №3», в період з 10.06.2017 по 12.07.2021 - «Дитяча музична школа №3 міста Херсону», з 12.07.2021 - Комунальний заклад спеціалізованої музичної освіти «Музична школа №3» Херсонської міської ради);
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області нарахувати та виплатити їй грошову допомогу у розмірі десяти місячних пенсій станом на день її призначення, відповідно до пункту 7-1 розділу ХV «Прикінцеві положення» Закону України від 09.07.2003 №1058-ІV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
В обґрунтування позовних вимог ОСОБА_1 зазначила, що має право на зарахування спірного стажу роботи для призначення пенсії за вислугу років та отримання грошової допомоги, оскільки має необхідний страховий стаж та працювала і працює в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е"- "ж" статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Відповідач заперечував проти задоволення позову, зазначаючи, що оскільки дитячі музичні школи належать до Міністерства культури, а не до Міністерства освіти, посада викладача музичної школи в позашкільних навчальних закладах освіти постановою №909 не передбачена. Враховуючи, що у позивача відсутній необхідний стаж, що дає право на призначення пенсії за вислугу років, право на виплату грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій відповідно до пункту 7-1 розділу XI «Прикінцевих положень» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у ОСОБА_1 відсутнє.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 04 серпня 2025 року позовну заяву ОСОБА_1 задоволено частково.
Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про відмову у нарахуванні грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій від 06.03.2025 №213050041653.
Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області нарахувати ОСОБА_1 грошову допомогу у розмірі десяти місячних пенсій станом на день її призначення, що не підлягає оподаткуванню, відповідно до пункту 7-1 Розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», зарахувавши період роботи з 01.08.1983 до 30.08.1984 на посаді викладача у Бериславській дитячій музичній школі, з 01.09.1984 до 03.02.2025 на посаді викладача в Комунальному закладі спеціалізованої музичної освіти «Музична школа №3» Херсонської міської ради (в період з 01.09.1984 до 10.06.2017 - «Херсонська дитяча музична школа №3», з 10.06.2017 до 12.07.2021 - «Дитяча музична школа №3 міста Херсону», з 12.07.2021 Комунальний заклад спеціалізованої музичної освіти «Музична школа №3» Херсонської міської ради) до стажу, який дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пункту «е» статті 55 Закону №1788-XII.
В задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено.
Не погодившись з прийнятим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить рішення суду першої інстанції скасувати та ухвалити нове, яким відмовити в задоволенні позовних вимог. Зокрема, апелянт наголосив, що оскільки, дитячі музичні школи належать до Міністерства культури, а не до Міністерства освіти, посада викладача музичної школи в позашкільних навчальних закладах освіти постановою №909 не передбачена, а тому стаж роботи на такій посаді не відносить до стажу, у відповідності до пункту «е» статті 55 Закону №1788-XII.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.311 КАС України справа розглядається в порядку письмового провадження.
Заслухавши доповідача, дослідивши доводи апеляційної скарги, матеріали справи, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі, колегія суддів зазначає наступне.
Судом першої інстанції встановлено та з матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Херсонській області та отримує пенсію за віком з 11.11.2024 відповідно до положень Закону України від 09.07.2003 №1058 - IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Позивач є внутрішньо переміщеною особою та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 , що підтверджується довідкою від 28.11.2022 №5137-5002353317 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (т.1 а.с.13).
26 лютого 2025 року позивачка звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області із заявою про виплату надбавки (10 пенсій) (т.1 а.с.40-41).
За принципом екстериторіальності, рішенням Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області від 06.03.2025 № 213050041653 відмовлено ОСОБА_1 у виплаті грошової допомоги в розмірі десяти місячних пенсій відповідно до пункту 7-1 розділу Х «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (т.1 а.с.16,43).
Пенсійний орган зазначив, що згідно з розділом 1 «Освіта» постанови №909, право на пенсію за вислугу років у позашкільних навчальних закладах мають: директори, їх заступники з навчально-виховної, навчальної, виховної роботи, завідувачі відділу (лабораторій, кабінетів), художні керівники, керівники гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи. Оскільки дитячі музичні школи належать до Міністерства культури, а не до Міністерства освіти, посада викладача музичної школи в позашкільних навчальних закладах освіти постановою № 909 не передбачена. Відповідно до записів у трудовій книжці та довідки від 03.02.2025 № 27, виданої комунальним закладом спеціалізованої мистецької освіти, заявниця працювала на посаді викладача з 01.09.1984 по теперішній час в комунальному закладі спеціалізованої музичної освіти «Музична школа №3» Херсонської міської ради, який є закладом комунальної власності та підпорядковується управлінню культури Херсонської міської ради. Період роботи на посаді викладача музичної школи не дає права на призначення ОСОБА_1 грошової допомоги згідно із п. 7-1 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та п.«е» ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення.
Згідно довідки управління культури Херсонської міської ради від 03.02.2025 року №27, ОСОБА_1 працює в Комунальному закладі спеціалізованої музичної освіти « Музична школа №3» Херсонської міської ради з 01.09.1984 по теперішній час на посаді викладача (наказ №86-л від 01.09.1984) (т.1.а.с.17,42).
Трудовий стаж роботи в КЗСМО «МШ№3» ХМР на 10.11.2024 складає 40 років 2 місяці 10 днів.
Викладач ОСОБА_1 у період трудової діяльності з 05.06.1987 по 30.07.1988 була у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами і у відпустці по догляду за дитиною (наказ №67 від 05.06.1987), з 13.09.1988 по 07.11.1989 була у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами і у відпустці по догляду за дитиною (наказ №105 від 13.09.1988). У відпустці без збереження заробітної плати та за сімейними обставинами не знаходилась.
В 2017 році рішенням міської ради №557 від 23.03.2017 заклад був перейменований на Дитяча музична школа №3 м. Херсона, а в 2021 році рішенням міської ради №93 від 26.02.2021 була змінена назва на комунальний заклад спеціалізованої музичної освіти «Музична школа №3» Херсонської міської ради. Комунальний заклад спеціалізованої музичної освіти «Музична школа №3» Херсонської міської ради є закладом комунальної власності та підпорядковується управлінню культури Херсонської міської ради.
Відповідно записів до трудової книги ОСОБА_1 НОМЕР_1 (т.1.а.с.19):
з 01.08.1983 до 30.08.1984 ОСОБА_1 працювала на посаді викладач класу баяну в Бериславській дитячій музичній школі;
з 01.09.1984 працює на посаді викладач класу баяну в ДМШ №3 м. Херсон.
Не погоджуючись з рішенням відповідача щодо відмови у виплаті грошової допомоги в розмірі десяти місячних пенсій відповідно до розділу Х «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», позивач звернулась до суду з цим позовом.
Задовольняючи частково позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що особа, яка займає посаду викладача в музичній школі, є педагогічним працівником позашкільного навчального закладу, тобто працівником освіти, і робота на такій посаді дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е-ж» статті 55 Закону №1788-ХІІ.
Судова колегія погоджується з висновками суду першої інстанції, враховуючи наступне.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, визначені Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року №1058-IV.
Частиною 1 ст. 9 Закону України №1058-IV передбачено, що відповідно до цього Закону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.
Відповідно до ст. 10 Закону №1058-IV особі, яка має одночасне право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.
Відповідно до статті 24 Закон №1058-IV страховий стаж - це період протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі, не менший, ніж мінімальний страховий внесок.
За приписами ст.26 Закону №1058-IV, Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу з 1 січня 2024 року по 31 грудня 2024 року - не менше 31 року.
Положеннями пункту "е" статті 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення» від 05 листопада 1991 року №1788-XII передбачено, що право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров'я та соціального забезпечення після досягнення 55 років і за наявності спеціального стажу роботи за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, станом на 1 квітня 2015 - не менше 25 років та після цієї дати: з 1 квітня 2015 року по 31 березня 2016 року - не менше 25 років 6 місяців; з 1 квітня 2016 року по 31 березня 2017 року - не менше 26 років; з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року - не менше 26 років 6 місяців; з 1 квітня 2018 року по 31 березня 2019 року - не менше 27 років; з 1 квітня 2019 року по 31 березня 2020 року - не менше 27 років 6 місяців; з 1 квітня 2020 року по 31 березня 2021 року - не менше 28 років; з 1 квітня 2021 року по 31 березня 2022 року - не менше 28 років 6 місяців; з 1 квітня 2022 року по 31 березня 2023 року - не менше 29 років; з 1 квітня 2023 року по 31 березня 2024 року - не менше 29 років 6 місяців; з 1 квітня 2024 року або після цієї дати - не менше 30 років.
Згідно з п. 7-1 розділу XV “Прикінцеві положення» Закону №1058-IV особам, які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е"-"ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", і мають страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію, при призначенні пенсії за віком виплачується грошова допомога, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення.
Виплата зазначеної грошової допомоги здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.
Порядок обчислення стажу, який дає право на призначення грошової допомоги, та механізм виплати цієї допомоги встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Отже, право особи на отримання грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій пов'язується з наявністю у неї необхідного спеціального страхового стажу роботи на певних визначених законодавством посадах й виходом на пенсію саме з цих посад в закладах та установах державної та комунальної форми власності, а також неотримання такою особою до моменту виходу на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" будь-якого іншого виду пенсії.
Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом, зокрема, у постановах від 20.02.2019 у справі №462/5636/16-а, від 19.03.2019 у справі №466/5637/17.
Отже, для призначення грошової допомоги, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі десяти місячних пенсій необхідна наявність одночасно трьох умов:
- наявність в особи необхідного спеціального страхового стажу роботи на певних визначених законодавством посадах (посади в закладах та установах державної та комунальної форми власності, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е"-"ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення");
- вихід особи на пенсію саме з посади в закладах та установах державної та комунальної форми власності, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е"-"ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення";
- відсутність в особи будь-якого іншого виду пенсії на момент її виходу на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 , після призначення пенсії за віком та вважаючи, що має право на призначення грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 Прикінцевих положень Закону №1058-IV, звернулась до пенсійного органу із заявою про призначення їй такої грошової допомоги.
Проте, Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області відмовлено позивачу у призначенні грошової допомоги, у зв'язку із відсутністю необхідного спеціального стажу, що дає право на призначення пенсії за вислугу років. При цьому, відповідачем до спеціального стажу позивачу не зараховано періоди роботи - з 01.08.1983 по 30.08.1984 викладачем по класу баяна у Бериславській дитячій музичній школі; - з 01.09.1984 по теперішній час викладачем по класу баян в Комунальному закладі спеціалізованої музичної освіти «Музична школа №3» Херсонської міської ради, оскільки навчальні заклади не підпорядковуються відділу освіти, а відносяться до управління відділу культури.
Умови обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", визначені Порядком обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги, та її виплати, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1191 (далі - Порядок №1191).
Пунктами 5-7 Порядку №1191 встановлено, що грошова допомога надається особам, яким починаючи з 1 жовтня 2011 року призначається пенсія за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 зазначеного Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е" - "ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", і мають страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію.
Для визначення розміру грошової допомоги враховується місячний розмір пенсії, обчислений згідно із статтями 27 і 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (1058-IV), станом на день її призначення.
Виплата грошової допомоги здійснюється органами Пенсійного фонду України одноразово у розмірі десяти місячних пенсій за рахунок коштів Державного бюджету України одночасно з першою виплатою пенсії, яка призначена до виплати.
Відповідно до п. 2 Порядку №1191 до страхового стажу, що визначає право на виплату грошової допомоги, зараховуються періоди роботи в закладах та установах державної та комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів “е» і “ж» статті 55 Закону №1788-XII, що передбачені, зокрема, Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 4 листопада 1993 року №909 “Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років».
Судова колегія наголошує, що позашкільна освіта є складовою системи безперервної освіти, визначеної Конституцією України, Законом України "Про освіту" і спрямована на розвиток здібностей та обдарувань вихованців, учнів і слухачів, задоволення їх інтересів, духовних запитів і потреб у професійному визначенні (ст. 4 Закону України "Про позашкільну освіту").
Початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади (школи естетичного виховання: музичні, художні, хореографічні, театральні, хорові, мистецтв та інші), відносяться до позашкільних навчальних закладів (п. 6 Переліку типів позашкільних навчальних закладів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 433 від 06.05.2001).
Згідно Переліку закладів та установ освіти, охорони здоров'я і соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугою років, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №909 від 04.11.1993, зокрема, в загального освітніх навчальних закладах, військових загальноосвітніх навчальних закладах, музичних і художніх школах передбачені посади: учителі, логопеди, вчителі-логопеди, вчителі-дефектологи, викладачі, сурдопедагоги, тифлопедагоги, вихователі, завідуючі та інструктори слухових кабінетів, директори, завідуючі, їх заступники з навчально-виховної, навчально-виробничої частини або з виробничого навчання, завідуючі навчальною і навчально-виховною частиною, соціальні педагоги, практичні психологи, педагоги-організатори, майстри виробничого навчання, керівники гуртків, секцій, студій та інші форми гурткової роботи.
За клопотанням Міністерства соціального захисту населення України №01-3/133-02-2 від 01.02.1995 Кабінет Міністрів України погодився поширити на викладачів музичних, художніх, хорових, хореографічних шкіл, шкіл мистецтв та інших шкіл естетичного виховання порядок призначення пенсій за вислугу років, передбачений постановою Кабінету Міністрів України № 909 від 04.11.1993 без внесення змін до неї (https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v01-3283-95#Text ). Дорученням Кабінету Міністрів України №397/21 від 06.01.1996 дію вищезазначеної постанови поширено в тому числі і на викладачів музичних шкіл без внесення змін до постанови.
Постановою Кабінету Міністрів України №963 від 14.06.2000 затверджений Перелік посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, яким передбачено, що посади вчителів, викладачів всіх спеціальностей, інструкторів фізкультури, методистів належать до категорії педагогічних працівників.
Згідно з п. 2 Порядку обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги, та її виплати, затвердженого Кабінетом Міністрів України № 1191 від 23.11.2011, до страхового стажу, що визначає право на виплату грошової допомоги, зараховуються періоди роботи в закладах та установах державної та комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до п. "е" і "ж" ст.55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", що передбачені переліком закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугою років, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України №909 від 04.11.1993 "Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугою років".
Крім того, відповідно п. 5 вказаного Порядку грошова допомога надається особам, яким починаючи з 01.10.2001 призначається пенсія за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого ст. 26 зазначеного Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років.
З огляду на вище викладене, колегія суддів погоджується з висновком, що викладач в музичній школі є педагогічним працівником позашкільного навчального закладу і має право на пенсію за вислугою років при наявності відповідного педагогічного стажу роботи та як наслідок на виплату грошової допомоги, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі десяти місячних пенсій.
Матеріалами справи підтверджується, що позивачка працює в Комунальному закладі спеціалізованої музичної освіти «Музична школа №3» Херсонської міської ради з 01.09.1984 по теперішній час на посаді викладача музичної школи.
Суд першої інстанції вірно врахував правову позицію Великої Палати Верховного Суду, викладену у постанові від 30.01.2019 року у справі №442/456/17, відповідно до якої викладач музичної школи є педагогічним працівником позашкільного навчального закладу, тобто працівником освіти. Стаж роботи викладачем та концертмейстером в дитячій музичній школі має зараховуватись до пільгового стажу осіб у розумінні пункту «е» статті 55 Закону №1788-ХІІ при розгляді територіальними органами Пенсійного фонду України відповідних заяв про призначення пенсії навіть попри те, що зазначена посада прямо не передбачена затвердженим Переліком №909.
Наведена правова позиція неодноразово підтримана Верховним Судом, зокрема, в постанові по справі № 756/9879/16-а від 23 січня 2020 року, по справі № 398/3150/16-а (2-а/398/168/16) від 27 серпня 2020 року, по справі № 120/4377/18-а від 17 лютого 2021 року, по справі № 721/1053/16-а від 12 квітня 2021 року.
Доводи апеляційної скарги пенсійного органу суперечать сталій правовій позиції ВП ВС та Верховного Суду.
Враховуючи викладене, вірними є висновки суду першої інстанції що в силу приписів пункту 7-1 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» позивач має право на грошову допомогу у розмірі десяти місячних пенсій станом на день її призначення.
Оскільки ОСОБА_1 не оскаржує рішення суду першої інстанції в частині відмови в задоволенні позовних вимог, колегія суддів не надає оцінки рішенню Одеського окружного адміністративного суду від 04 серпня 2025 року в цій частині.
Оцінюючи викладене в сукупності, судова колегія вважає, що суд першої інстанції правильно та у достатньому обсязі встановив обставини справи, і ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, що відповідно до ст.316 КАС України є підставою для залишення апеляційної скарги без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін.
Враховуючи, що дана справа правомірно віднесена судом першої інстанції до категорії незначної складності та розглядалась за правилами спрощеного провадження, що підтверджується ухвалою суду про відкриття провадження від 02 квітня 2025 року, постанова суду апеляційної інстанції може бути оскаржена до Верховного Суду лише з підстав, передбачених пп. "а"-"г" п.2 ч.5 ст.328 КАС України.
Керуючись ст.ст.308, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 328 КАС України, судова колегія
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області - залишити без задоволення.
Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 04 серпня 2025 року - залишити без змін.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дати її прийняття, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення з підстав, передбачених ст.328 КАС України.
Головуючий: Н.В.Вербицька
Суддя: О.В.Джабурія
Суддя: К.В.Кравченко