Справа № 420/26552/25
07 листопада 2025 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді: Юхтенко Л.Р.,
розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві (код ЄДРПОУ 40414833, місце знаходження: 03151, м. Київ, вул. Волинська, 12) до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце знаходження: АДРЕСА_1 ) про стягнення адміністративно-господарських санкцій за порушення законодавства про рекламу,-
До Одеського окружного адміністративного суду 06 серпня 2025 року через підсистему Електронний суд (сформовано 06.08.2025) надійшла позовна заява Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві (код ЄДРПОУ 40414833, місце знаходження: 03151, м. Київ, вул. Волинська, 12) до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце знаходження: АДРЕСА_1 ), в якій просить:
стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 код РНОКПП: НОМЕР_1 , місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , згідно Рішень про накладення штрафних санкцій від 22.04.2025 року №116/4833, №117/4833, №118/4833, №119/4833 на загальну суму штрафних санкцій у розмірі 13566 гривень 00 коп. (тринадцять тисяч п'ятсот шістдесят шість гривень нуль копійок) до державного бюджету України.
Ухвалою від 20 серпня 2025 року після усунення виявлених недоліків, позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження без виклику (повідомлення) учасників справи в порядку ч. 5 ст. 262 КАС України.
На обґрунтування позовних вимог представник позивача зазначив, що за відповідачем рахується заборгованість зі сплати адміністративно-господарських санкцій за порушення законодавства про рекламу на суму 13566,00 грн, які підлягають стягненню в дохід держави.
Так, в рамках проведення контролю фахівцем Головного управління встановлено розповсюдження реклами за адресою: м. Київ, Кільцева дорога, 1 (ТРЦ «Respublikapark») магазину «YO MOYO» з умовною назвою «ЗНИЖКИ ДО 50%» та «РОЗПРОДАЖ» з ознаками порушення вимог абзацу 1 частини 4 статті 8 Закону: а саме, реклама не містить відомості про дату початку і закінчення знижки цін на продукцію.
У зв'язку із зазначеним, рекламодавцю було надіслано вимогу уповноваженого представника надати документи відповідно до переліку. 20.03.2025 року відповідачу було надіслано Повторні вимоги.
07.04.2025 року Головним управлінням складено Протокол про порушення законодавства про рекламу відносно ОСОБА_1 (код РНОКПП: НОМЕР_1 ), про наявні ознаки порушення вимог частини другої статті 26 Закону України «Про рекламу», Протокол про порушення законодавства про рекламу відносно ОСОБА_1 (код РНОКПП: НОМЕР_1 ), про наявні ознаки порушення абзацу першого частини четвертої статті 8 Закону України «Про рекламу», Протокол про порушення законодавства про рекламу відносно ОСОБА_1 (код РНОКПП: НОМЕР_1 ), про наявні ознаки порушення вимог частини другої статті 26 Закону України «Про рекламу», а також о Протокол про порушення законодавства про рекламу відносно ОСОБА_1 (код РНОКПП: НОМЕР_1 ), про наявні ознаки порушення абзацу першого частини четвертої статті 8 Закону України «Про рекламу».
Також, 07.04.2025 року відносно ФОП ОСОБА_1 складено Рішення про початок розгляду справи про порушення законодавства про рекламу у відповідності та на підставі Протоколу про порушення законодавства про рекламу, з ознаками порушення вимог частини другої статті 26 Закону України «Про рекламу»,; Рішення про початок розгляду справи про порушення законодавства про рекламу у відповідності та на підставі Протоколу про порушення законодавства про рекламу, з ознаками порушення вимог абзацу 1 ч. 4 статті 8 Закону України «Про рекламу»; Рішення про початок розгляду справи про порушення законодавства про рекламу у відповідності та на підставі Протоколу про порушення законодавства про рекламу, з ознаками порушення вимог частини другої статті 26 Закону України «Про рекламу»; Рішення про початок розгляду справи про порушення законодавства про рекламу у відповідності та на підставі Протоколу про порушення законодавства про рекламу, з ознаками порушення вимог абзацу 1 ч. 4 статті 8 Закону України «Про рекламу».
08.04.2025 року Позивачем надіслано Відповідачу запрошення №06.6/4238 на розгляд справ призначених на 22.04.2025 року о 11 год. 00 хв, у приміщенні Головного управління, за адресою: м. Київ, вул.Волинська,12, перший поверх. Дане запрошення, повернуто позивачу 26.04.2025 відповідно до Довідки про закінчення /повернення Укрпошти у зв'язку із закінченням терміну зберігання відстеження за Трекінг №0601132962204 та вручено позивачу 01.05.2025 р.
Так, 22.04.2025 року за результатами розгляду справ, Головним управлінням були прийняті рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу №116/4833, №117/4833, №118/4833 та №119/4833.
Таким чином, враховуючи що відповідачем штрафи у добровільному порядку не сплачені, вказані штрафи за Рішеннями про накладення штрафних санкцій від 22.04.2025 року №116/4833, №117/4833, №118/4833, №119/4833 - у розмірі на загальну суму 13 566 гривень 00 коп. (тринадцять тисяч п'ятсот шістдесят шість гривень нуль копійок) підлягають стягненню у судовому порядку.
Копію позовної заяви з додатками було направлено позивачем на адресу відповідача поштовим повідомлення за трекінгом № 060113966386525.04.2025 року, та повернуто відправнику без вручення отримувачу 16.05.2025.
Копію ухвали про відкриття провадження у справі було направлено рекомендованим поштовим відправленням на адресу відповідача та відповідно до поштового повернення - не вручено одержувачу «адресат відсутній за вказаною адресою», 12.09.2025 року.
Крім того, 27.08.2025 року в порядку ст.. 130 КАС України, судом було опубліковано оголошення на сайті Судової влади про розгляд цієї справи.
Відповідач відзив на позовну заяву не надав.
Відповідно до ч. 6 ст. 162 КАС України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Вивчивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються вимоги, докази, якими вони підтверджуються, суд встановив таке.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 РНОКПП НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 . Основний вид господарської діяльності: 7.71 Роздрібна торгівля одягом у спеціалізованих магазинах.
Так, судом встановлено, що в рамках проведення державного контролю за дотриманням законодавства про рекламу у сфері захисту прав споживачів реклами на території м. Києва, фахівцем Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві виявлено розповсюдження реклами за адресою : м. Київ, Кільцева дорога, 1 (ТРЦ «Respublikapark») магазину «YO MOYO» з умовною назвою «ЗНИЖКИ ДО 50%» та «РОЗПРОДАЖ» з ознаками порушення вимог абзацу 1 частини 4 статті 8 ЗаконуУкраїни «Про рекламу», а саме: реклама не містить відомості про дату початку і закінчення знижки цін на продукцію.
У зв'язку з цим на адресу відповідача було направлено вимоги від 19.02.2025 року №06.6/2015 та №06.6/2014 про надання документів відповідно до переліку.Дані вимоги, були повернуті позивачу 10.03.2025 за закінченням терміну зберігання.
20.03.2025 року на адресу відповідача Головним управлінням було направлено повторні вимоги №06.6/3273 та №06.6/3274, проте вказані вимоги також були повернути повивачу 07.04.2025 року за закінченням терміну зберігання.
07.04.2025 року Головним управлінням було складено протоколи про порушення законодавства про рекламу:
- про наявні ознаки порушення вимог частини другої статті 26 Закону України «Про рекламу», а саме: неподання на вимогу органу державної влади, на який згідно із законом покладено контроль за дотримання вимог законодавства про рекламу, документального підтвердження вартості розповсюдженої ФОП ОСОБА_1 , реклами магазину « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з умовною назвою «ЗНИЖКИ ДО 50%» за адресою : АДРЕСА_3 );
- про наявні ознаки порушення вимог частини другої статті 26 Закону України «Про рекламу», а саме: неподання на вимогу органу державної влади, на який згідно із законом покладено контроль за дотримання вимог законодавства про рекламу, документального підтвердження вартості розповсюдженої ФОП ОСОБА_1 , реклами магазину « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з умовною назвою «РОЗПРОДАЖ» за адресою : АДРЕСА_3 (ТРЦ «RespublikaPark»);
- про наявні ознаки порушення абзацу першого частини четвертої статті 8 Закону України «Про рекламу», а саме: розповсюджена Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 , реклами магазину «YO MOYO» з умовною назвою «ЗНИЖКИ ДО 50%» за адресою : АДРЕСА_3 (ТРЦ «RespublikaPark») не містить відомості про дату початку і закінчення знижки цін на продукцію;
- про наявні ознаки порушення абзацу першого частини четвертої статті 8 Закону України «Про рекламу», а саме: розповсюджена Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 , реклами магазину «YO MOYO» з умовною назвою «РОЗПРОДАЖ» за адресою : м. Київ, Кільцева дорога, 1 (ТРЦ «RespublikaPark») не містить відомості про дату початку і закінчення знижки цін на продукцію.
Судом встановлено, що на підставі протоколів від 07.04.2025 року Головним управлінням прийняті рішення про початок розгляду справ про порушення законодавства про рекламу від 07.04.2025 року.
На адресу відповідача було направлено запрошення №06.6/4238 від 08.04.2025 року на розгляд справ.
Судом встановлено, що 22.04.2025 року Головним управлінням було сформовано попередні висновки стосовно ФОП ОСОБА_1 - рекламодавця.
Судом встановлено, що 22.04.2025 року представником Головного управління були складені протоколи №116, 117, 118, 119 та за результатом їх розгляду прийняті рішення про накладення штрафу:
- Рішення від 22.04.2025 року №116/4833 - за недотримання законом вимог щодо змісту реклами у відповідності до вимог частини другої та частини сьомої статті 27 Закону України «Про рекламу», та накладено штраф у розмірі 5083 гривні (п'ять тисяч вісімдесят три гривні).
- Рішення від 22.04.2025 року №117/4833 - за неподання інформації щодо вартості розповсюдженої реклами, відповідно до вимог частини шостої статті 27 Закону України «Про рекламу», накласти на рекламодавця штраф у розмірі 1700 гривень ( одна тисяча сімсот гривень).
- Рішення від 22.04.2025 року №118/4833 - за недотримання законом вимог щодо змісту реклами у відповідності до вимог частини другої та частини сьомої статті 27 Закону України «Про рекламу», та накладено штраф у розмірі 5083 гривні (п'ять тисяч вісімдесят три гривні).
- Рішення від 22.04.2025 року №119/4833 - за неподання інформації щодо вартості розповсюдженої реклами, відповідно до вимог частини шостої статті 27 Закону України «Про рекламу», накласти на рекламодавця штраф у розмірі 1700 гривень ( одна тисяча сімсот гривень).
Вказані рішення були направлені на адресу відповідача, проте не вручені та повернуті позивачу.
У зв'язку з тим, що відповідач не сплатив суму штрафу у добровільному порядку, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Проаналізувавши положення чинного законодавства, що регулює спірні правовідносини, враховуючи обставини справи, суд вважає, що позовні вимоги належать задоволенню повністю з таких підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Засади рекламної діяльності в Україні, відносини, що виникають у процесі виробництва, розповсюдження та споживання реклами на території України регулюються Законом України «Про рекламу».
За визначеннями, наведеними у статті 1 Закону України «Про рекламу»: внутрішня реклама - реклама, що розміщується всередині будинків, споруд, у тому числі в кінотеатрах і театрах під час, до і після демонстрації кінофільмів та вистав, концертів, а також під час спортивних змагань, що проходять у закритих приміщеннях, крім місць торгівлі (у тому числі буфетів, кіосків, яток), де може розміщуватись інформація про товари, що безпосередньо в цих місцях продаються; реклама - інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких особи чи товару;
товар - будь-який предмет господарського обігу, в тому числі продукція, роботи, послуги, цінні папери, об'єкти права інтелектуальної власності; знижка - тимчасове зменшення ціни товару, яке надається покупцям (споживачам).
Основними принципами реклами є: законність, точність, достовірність, використання форм та засобів, які не завдають споживачеві реклами шкоди (ч.1ст.7 Закону України «Про рекламу»).
Відповідну до абз 1 ч.4 ст. 8 Закону України «Про рекламу» реклама про зниження ціни на товар, про розпродаж повинна містити відомості про місце, дату початку і закінчення дії знижки ціни на товар, розпродаж, а також про співвідношення розміру нової ціни до попередньої ціни реалізації товару або про розмір знижки.
В аудіальних медіа така реклама повинна містити зазначення джерела інформації, з якого можна дізнатися про умови надання знижок або проведення розпродажу.
Частиною 2статті 26 Закону України «Про рекламу» визначено, що на вимогу органів державної влади, на які згідно із законом покладено контроль за дотриманням вимог законодавства про рекламу, за фактом виявлення такими органами порушення або в ході розгляду повідомлення (звернення, скарги, заяви тощо) третіх осіб про порушення вимог законодавства про рекламу рекламодавці, виробники та розповсюджувачі реклами зобов'язані надавати документи, усні та/або письмові пояснення, відео- та аудіозаписи, а також іншу інформацію, що стосуються виявленого порушення чи повідомлення про нього та необхідні для здійснення такими органами повноважень щодо державного контролю.
Крім того, відповідний орган державної влади має право: вимагати від рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами усунення виявлених порушень вимог законодавства; вимагати припинення дій, що перешкоджають здійсненню державного контролю; надавати (надсилати) рекламодавцям, виробникам та розповсюджувачам реклами обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень; приймати рішення про визнання реклами недобросовісною, прихованою, про визнання порівняння в рекламі неправомірним з одночасним зупиненням її розповсюдження; приймати рішення про зупинення розповсюдження відповідної реклами.
Органи державної влади зобов'язані повідомляти рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами про розгляд справ про порушення ними вимог законодавства про рекламу не менше ніж за п'ять робочих днів до дати розгляду справи.
Відповідно до частини 1 статті 27 Закону України «Про рекламу» особи, винні у порушенні законодавства про рекламу, несуть дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну та кримінальну відповідальність відповідно до закону.
Відповідно до пункту 1 частини 2статті 27 Закону України «Про рекламу» відповідальність за порушення законодавства про рекламу несуть: 1) рекламодавці, винні: - у замовленні реклами продукції, виробництво та/або обіг якої заборонено законом;у наданні недостовірної інформації виробнику реклами, необхідної для виробництва реклами;у замовленні розповсюдження реклами, забороненої законом;у недотриманні встановлених законом вимог щодо змісту реклами та у замовленні розповсюдження реклами (у тому числі користувацького контенту, який визнається рекламою), в якій не дотримано встановлені законом вимоги щодо її змісту;у порушенні порядку розповсюдження реклами, якщо реклама розповсюджується ними самостійно.
Відповідно до частини 9 статті 27 Закону України «Про рекламу» центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, може звертатися з позовом до суду щодо протиправних дій рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами.
Процедура та порядок здійснення контролю за дотриманням законодавства про рекламу у сфері захисту прав споживачів реклами встановлені Законом України «Про рекламу», а також Порядком накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 № 693(далі - Порядок).
Відповідно до пункту 2 Порядку підставою для розгляду справи про порушення законодавства про рекламу (далі - справа) та накладення штрафу є протокол, що складається посадовими особами Держпродспоживслужби або її територіальних органів.
Рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу, передбачені статтею 27 Закону України “Про рекламу», приймають Голова Держпродспоживслужби, його заступники, керівники територіальних органів Держпродспоживслужби та їх заступники (далі - уповноважені особи). (п. 3 Порядку)
Уповноважена особа розпочинає розгляд справи не пізніше трьох робочих днів з дня оформлення протоколу. Уповноважена особа з урахуванням положень статті 32 Закону України “Про адміністративну процедуру» повідомляє суб'єкту реклами про дату, час та місце розгляду справи поштовим відправленням, технічними засобами електронних комунікацій або шляхом вручення повідомлення суб'єкту реклами або його представнику, якщо суб'єкт реклами сповістив уповноважену особу про відповідне уповноваження свого представника на отримання повідомлень, про що на копії повідомлення, яка залишається в уповноваженої особи, робиться відповідна позначка, засвідчена підписом такого представника. (п. 4,5 Порядку)
Справа розглядається за участю суб'єкта реклами або його представника.Справа розглядається без участі суб'єкта реклами або його представника у разі його неявки за умови його поінформування відповідно до пункту 5 цього Порядку та ненадходження від нього клопотання про перенесення дати та часу розгляду справи, зазначеного в пункті 7 цього Порядку. (п. 8,9 Порядку)
Уповноважена особа приймає рішення про закриття розгляду справи у разі, коли за результатами її розгляду встановлено відсутність порушень законодавства про рекламу, а також з підстав, передбачених статтею 65 Закону України “Про адміністративну процедуру».У разі наявності підстав для накладення штрафу за результатами розгляду справи уповноважена особа приймає рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу.Рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу оформлюється у двох примірниках, один з яких залишається в уповноваженої особи, що розглядала справу, другий - вручається суб'єкту реклами або його представникові, про що на першому примірнику такого рішення робиться відповідна позначка, засвідчена підписом суб'єкта реклами або його представника. У разі розгляду справи без участі суб'єкта реклами або його представника рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу надсилається суб'єкту реклами поштовим відправленням, технічними засобами електронних комунікацій протягом трьох робочих днів з дня його прийняття. (п. 15,16,17 Порядку)
Рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу набирає чинності з дня вручення його суб'єкту реклами або його представнику. (п. 19 Порядку)
Не сплачений у добровільному порядку штраф стягується в установленому законодавством порядку. (п. 22 Порядку)
Таким чином, штрафні санкції за порушення законодавства про рекламу застосовуються на підставі рішення Держпродспоживслужби, яке приймається за наслідками розгляду справи про порушення законодавства про рекламу, підставою для початку розгляду якої, у свою чергу, є протокол про порушення законодавства про рекламу.
Так, судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що на адресу відповідача було направлено вимоги від 19.02.2025 року №06.6/2015 та №06.6/2014 про надання документів відповідно до переліку. Дані вимоги, були повернуті позивачу 10.03.2025 за закінченням терміну зберігання.
20.03.2025 року на адресу відповідача Головним управлінням було направлено повторні вимоги №06.6/3273 та №06.6/3274, проте вказані вимоги також були повернуті позивачу 07.04.2025 року за закінченням терміну зберігання.
07.04.2025 року Головним управлінням було складено протоколи про порушення законодавства про рекламу,а саме: вимог абз.1 ч.4 ст. 8 та ч. 2 ст. 26 Закону України «Про рекламу».
На підставі вказаних протоколів Головним управлінням були прийняті рішення про початок розгляду справ про порушення законодавства про рекламу від 07.04.2025 року. У зв'язку з цим, на адресу відповідача було направлено запрошення №06.6/4238 від 08.04.2025 року на розгляд справ.
Також, судом встановлено, що 22.04.2025 року Головним управлінням було сформовано попередні висновки стосовно ФОП ОСОБА_1 - рекламодавця.
22.04.2025 року представником Головного управління були складені протоколи №116, 117, 118, 119 та за результатом їх розгляду прийняті рішення про накладення штрафу:
- Рішення від 22.04.2025 року №116/4833 - за недотримання законом вимог щодо змісту реклами у відповідності до вимог частини другої та частини сьомої статті 27 Закону України «Про рекламу», та накладено штраф у розмірі 5083 гривні (п'ять тисяч вісімдесят три гривні).
- Рішення від 22.04.2025 року №117/4833 - за неподання інформації щодо вартості розповсюдженої реклами, відповідно до вимог частини шостої статті 27 Закону України «Про рекламу», накласти на рекламодавця штраф у розмірі 1700 гривень ( одна тисяча сімсот гривень).
- Рішення від 22.04.2025 року №118/4833 - за недотримання законом вимог щодо змісту реклами у відповідності до вимог частини другої та частини сьомої статті 27 Закону України «Про рекламу», та накладено штраф у розмірі 5083 гривні (п'ять тисяч вісімдесят три гривні).
- Рішення від 22.04.2025 року №119/4833 - за неподання інформації щодо вартості розповсюдженої реклами, відповідно до вимог частини шостої статті 27 Закону України «Про рекламу», накласти на рекламодавця штраф у розмірі 1700 гривень ( одна тисяча сімсот гривень).
Вказані рішення були направлені на адресу відповідача, проте не вручені та повернуті позивачу.
Частиною 4 статті 27 вказаного Закону встановлено, що Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, за поданням державних органів, зазначених у статті 26 цього Закону, або самостійно у випадках, передбачених цією статтею, крім тих, які віднесено виключно до компетенції Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Антимонопольного комітету України, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері організації та проведення азартних ігор та лотерейній сфері, а також крім тих, які віднесено до компетенції Національного банку України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, накладає штрафи у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, за процедурою, визначеною Законом України "Про адміністративну процедуру", на:- рекламодавців за вчинення дій, передбачених пунктом 1частини другої цієї статті, - у розмірі п'ятикратної вартості розповсюдженої реклами; - виробників реклами за вчинення дій, передбачених пунктом 2частини другої цієї статті, - у розмірі п'ятикратної вартості виготовлення реклами; - розповсюджувачів реклами за вчинення дій, передбачених пунктом 3частини другої цієї статті, - у розмірі п'ятикратної вартості розповсюдження реклами.
Згідно з частиною п'ятою статті 27 Закону України «Про рекламу» вартість розповсюдженої реклами визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості без урахування суми внесених (нарахованих) податків, зборів (обов'язкових платежів), які встановлені Податковим кодексом України.
Частиною 6 статті 27 Закону України «Про рекламу» встановлено, що за неподання, несвоєчасне подання або подання завідомо недостовірної інформації про вартість розповсюдженої реклами та/або виготовлення реклами, та/або вартість розповсюдження реклами, а також інформації, передбаченої частиною другою статті 26 цього Закону, центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, необхідної для здійснення ними передбачених цим Законом повноважень, на рекламодавців, виробників реклами та розповсюджувачів реклами накладається штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Приписи частини сьомої статті 27 Закону України «Про рекламу» визначають, що у разі неможливості встановлення вартості реклами, розповсюдженої з порушенням вимог цього Закону, на рекламодавців та розповсюджувачів реклами рішенням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, накладається штраф у розмірі до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
З огляду на те, що відповідачем не було вчинено жодних дій щодо спростування встановленого позивачем порушення вимог законодавства, враховуючи наведен норми законодавства, суд доходить висновку, щодо правомірності прийнятих Головним управлінням рішень про застосування до відповідача штрафів за порушенням вимог законодавства про рекламу.
А тому, з урахуванням того, що станом на дату звернення до суду із цим позовом відповідачем у добровільному порядку не сплачено суму штрафних санкцій, суд доходить висновку, щодо наявності підстав для стягнення суми штрафних санкцій 13566,00 грн в судовому порядку.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно з ч. 3 зазначеної статті Кодексу докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Враховуючи вищевикладене, а також відсутність будь-яких заперечень та доказів з боку відповідача, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, підтверджуються наявними у справі доказами, в зв'язку з чим належать задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ч. 2 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз. У зв'язку з тим, що судові витрати пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз в цій справі відсутні, інші судові витрати з відповідача стягненню не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 6, 12, 72, 77,90, 139, 246, 255,295,297 КАС України, суд -
Позовну заяву Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві (код ЄДРПОУ 40414833, місце знаходження: 03151, м. Київ, вул. Волинська, 12) до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце знаходження: АДРЕСА_1 ) про стягнення адміністративно-господарських санкцій за порушення законодавства про рекламу, - задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце знаходження: АДРЕСА_1 ) штраф у сумі 13566,00 грн (тринадцять тисяч п'ятсот шістдесят шість гривень 00 копійок) згідно з Рішеннями про накладення штрафних санкцій від 22.04.2025 року №116/4833, №117/4833, №118/4833, №119/4833 до державного бюджету України.
Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в строки, встановлені ст.ст. 295,297 КАС України, з урахуванням п.п.15.5 п. 15 ч. 1 Перехідних положень КАС України.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.
Суддя Л.Р. Юхтенко