Справа № 420/14844/25
07 листопада 2025 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бездрабка О.І., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до 1 Державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
встановив:
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулась з позовною заявою до 1 Державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області (далі - відповідач), в якій просить:
- визнати протиправними дії 1 держаного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області щодо відмови ОСОБА_1 у підготовці та надані до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області оновленої довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед днем звільнення, що подається для призначення пенсії, з урахуванням рішення Одеського окружного адміністративного суду у справі № 420/11061/24 від 11.06.2024 р., для проведення перерахунку основного розміру пенсії ОСОБА_1 ;
- зобов'язати 1 державний пожежно-рятувальний загін Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області нову довідку ОСОБА_1 про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед днем звільнення , що подається для призначення пенсії, з урахуванням рішення Одеського окружного адміністративного суду у справі № 420/11061/24 від 11.06.2024 р., для проведення перерахунку основного розміру пенсії ОСОБА_1 .
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що проходила службу в 6 державному пожежно-рятувальному загоні Головного управління ДСНС України в Одеській області (на даний час 1 державний пожежно-рятувальний загін). 08.11.2024 р. на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 11.06.2024 р. у справі № 420/11061/24 відповідач здійснив перерахунок та виплату позивачу грошового забезпечення та всіх додаткових видів грошового забезпечення за період з 29.01.2020 р. по 20.05.2023 р. з урахуванням посадового окладу та окладу за військовим званням, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2020 р., 01.01.2021 р., 01.01.2022 р., 01.01.2023 р. Оскільки відповідачем було здійснено перерахунок грошового забезпечення з 29.01.2020 р. по 20.05.2023 р., то виникли підстави для видачі нової довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначання пенсії. 27.03.2025 р. позивач звернулася з відповідною заявою до відповідача, однак отримала відмову листом від 28.04.2025 р. № 60 33-1274/60 33. Вважає такі дії відповідача протиправними.
Ухвалою від 16.05.2025 р. відкрито спрощене провадження у справі та надано відповідачу п'ятнадцятиденний строк для подання відзиву на позовну заяву.
29.05.2025 р. від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, згідно якого просить відмовити в задоволенні позову. Вказує на те, що уповноваженим органом для складання та видачі довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії позивача, є Головне управління ДСНС України в Одеській області, а тому відсутні підстави для зобов'язання 1 ДПРЗ вчиняти незаконні дії з підготовки та направлення до ГУ ПФУ в Одеській області нової довідки стосовно позивача.
Згідно ч.5 ст.262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Оскільки від сторін не надходило клопотання про розгляд справи в судовому засіданні, суд розглядає справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши наявні у справі докази, суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 проходила службу у 6 ДПРЗ Головного управління ДСНС України в Одеській області.
Відповідно до витягу з наказу Головного управління ДСНС України в Одеській області від 29.05.2023 р. № 353 молодшого сержанта служби цивільного захисту Руду (на даний час змінила прізвище на Ломаковська) ОСОБА_2 , диспетчера 8 державної пожежно-рятувальної частини 6 державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України в Одеській області, за пунктом 176 підпунктом 3 (за станом здоров'я).
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 11.06.2024 р. у справі № 420/11061/24, яке набрало законної сили 24.09.2024 р., визнано протиправними дії 6 державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України в Одеській області щодо обчислення та виплати ОСОБА_3 грошового забезпечення за період з 29.01.2020 р. по 20.05.2023 р., а також всіх інших належних за цей період додаткових видів грошового забезпечення (грошової компенсації за не використану додаткову відпустку, одноразової грошової допомоги на оздоровлення, грошової допомоги для вирішення соціально-побутових питань, грошової компенсації за невикористані дні відпустки) без врахування розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" станом на 01.01.2020 р., Законом України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" станом на 01.01.2021 р., Законом України "Про Державний бюджет України на 2022 рік" станом на 01.01.2022 р. та Законом України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" станом на 01.01.2023 р.; зобов'язано 6 державний пожежно-рятувальний загін Головного управління ДСНС України в Одеській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_3 грошового забезпечення за період з 29.01.2020 р. по 20.05.2023 р., а також всіх інших належних за цей період додаткових видів грошового забезпечення (грошової компенсації за не використану додаткову відпустку, одноразової грошової допомоги на оздоровлення, грошової допомоги для вирішення соціально-побутових питань, грошової компенсації за невикористані дні відпустки) з урахуванням посадового окладу та окладу за військовим званням, визначеного шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" станом на 01.01.2020 р., Законом України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" станом на 01.01.2021 р., Законом України "Про Державний бюджет України на 2022 рік" станом на 01.01.2022 р. та Законом України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" станом на 01.01.2023 р. на відповідний тарифний коефіцієнт, з урахуванням раніше проведених виплат.
На виконання даного судового рішення 08.11.2024 р. відповідачем здійснено відповідний перерахунок.
27.03.2025 р. позивач звернулася до 1 ДПРЗ із заявою, в якій просила видати нову довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначання пенсії.
Листом від 28.04.2025 р. № 60 33-1274/60 33 1 ДПРЗ повідомив, що видача довідок про розмір грошового забезпечення здійснюється уповноваженим органом після надходження відповідного списку осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, згідно пункту 3 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 р. № 45 (із змінами). На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх Головним управлінням Пенсійного фонду України. Виходячи з наведеного у 1 ДПРЗ відсутні законні підстави для підготовки та надання до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області нової довідки.
Разом з вказаним листом позивачу направлено довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед звільнення, в якій відображено додаткові види грошового забезпечення за період з 01.05.2021 р. по 30.04.2023 р. без врахування здійсненого перерахунку на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 11.06.2024 р. у справі № 420/11061/24.
Вважаючи такі дії відповідача протиправними, позивач звернулася до суду з даною позовною заявою.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступних приписів законодавства.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 р. № 3-1 (зареєстрована в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 р. за №135/13402) затверджено Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Порядок № 3-1).
Згідно пункту 1 Порядку № 3-1 (тут та надалі в редакції, чинній на час звільнення позивача) заяви про призначення пенсії за вислугу років та по інвалідності особам, звільненим зі служби, які мають право на пенсію згідно із Законом (2262-12), та особам, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до міжнародних договорів у галузі пенсійного забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, подаються цими особами до головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - органи, що призначають пенсії) через уповноважені структурні підрозділи Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства надзвичайних ситуацій України, Міністерства інфраструктури України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державної прикордонної служби України, Державної податкової служби України, Державної пенітенціарної служби України, Державної інспекції техногенної безпеки України (далі - міністерства та інші органи). Міністерства та інші органи, їх територіальні підрозділи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі визначають уповноважені структурні підрозділи, на які за їх рішенням покладаються функції щодо підготовки та подання до органів, що призначають пенсії, необхідних для призначення пенсії документів (далі - уповноважені структурні підрозділи).
Для призначення пенсії за вислугу років і по інвалідності подаються, зокрема, такі документи: заява про призначення пенсії (додаток 1); грошовий атестат, або довідка про розмір грошового забезпечення, і довідка про додаткові види грошового забезпечення, які заявник отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби (пункт 7 Порядку № 3-1).
Уповноважений структурний підрозділ у 10-денний термін з дня одержання заяви про призначення пенсії оформляє всі необхідні документи і своє подання про призначення пенсії (додаток 2), ознайомлює з ним особу, якій оформлюється пенсія, і направляє до органу, що призначає пенсії за місцем проживання особи (пункт 12 Порядку № 3-1).
Не пізніше 10 днів після надходження заяви з необхідними для призначення, переведення з одного виду пенсії на інший та відновлення раніше призначеної пенсії документами орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, переведення з одного виду пенсії на інший та відновлення раніше призначеної пенсії або про відмову в призначенні, переведенні з одного виду пенсії на інший та відновленні раніше призначеної пенсії (пункт 17 Порядку № 3-1).
Пунктом 7 Порядку обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 393 від 17.07.1992 р., визначено, що пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів:
відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням () та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням;
щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
Отже, розмір пенсії ОСОБА_1 має бути обчислений із розміру грошового забезпечення, яким позивач був забезпечений під час проходження служби.
Оскільки рішеннями Одеського окружного адміністративного суду від 11.06.2024 р. у справі № 420/11061/24 установлено, що у період з 29.01.2020 р. по 20.05.2023 р. відповідачем грошове забезпечення позивача виплачувалося не в повному обсязі, то інформація, що була внесена відповідачем до довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначання пенсії відповідно до Закону № 2262-XII, потребує коригування.
Така інформація може бути відкоригована, у тому числі, шляхом видачі позивачу довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначання пенсії відповідно до Закону № 2262-ХІІ, в яких будуть вказані дійсні розміри її додаткових видів грошового забезпечення (тобто з урахуванням судового рішення у справі № 420/11061/24 та проведеної на його виконання виплати грошового забезпечення).
В свою чергу, для здійснення обчислення розміру пенсії пенсійний орган потребує документів, як то довідка про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначання пенсії відповідно до Закону № 2262-XII.
Процедуру організації в Міністерстві внутрішніх справ України, центральних органах виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України (Національна поліція України, Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Адміністрація Державної прикордонної служби України (далі - ЦОВВ)), та Національній гвардії України роботи з: оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій особам, які мають право на пенсійне забезпечення згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" визначено Інструкцією про організацію роботи з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та з інших соціальних питань, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17.09.2018 р. № 760 (далі - Інструкція № 760).
Згідно з пунктом 3 розділу 1 Інструкції № 760 уповноважені структурні підрозділи - визначені МВС, ЦОВВ та Національною гвардією України структурні підрозділи, на які покладено функції з підготовки та подання до органів, які призначають пенсії, необхідних для призначення пенсій документів.
Відповідно до пункту 1 розділу ІІ Інструкції № 760 уповноважені структурні підрозділи, зокрема: 1) організують роботу з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій особам, які мають право на пенсію відповідно до чинного законодавства; 2) розглядають листи та звернення із питань оформлення документів для призначення та перерахунку пенсій, для отримання пільг, а також здійснюють прийом громадян, які звертаються з цих питань; 3) приймають від підрозділів персоналу (кадрового забезпечення) та фінансового забезпечення (бухгалтерських підрозділів) документи, передбачені Порядком та цією Інструкцією для призначення (перерахунку) пенсій; 4) готують та подають у встановленому чинним законодавством порядку до органів, які призначають пенсії, документи для призначення (перерахунку) пенсій.
Пунктом 1 розділу ІІІ Інструкції № 760 передбачено, що уповноважені структурні підрозділи приймають від особи, яка набула право на пенсію відповідно до Закону, заяву про призначення пенсії, документи згідно з Порядком.
Не пізніше наступного робочого дня інформують письмово в довільній формі підрозділи персоналу (кадрового забезпечення) та фінансового забезпечення (бухгалтерські підрозділи) про необхідність оформлення та подання уповноваженому структурному підрозділу документів для призначення (перерахунку) пенсії.
Відповідно до пункту 4 розділу ІІІ Інструкції № 760 підрозділи фінансового забезпечення (бухгалтерські підрозділи) апарату МВС, територіальних органів з надання сервісних послуг МВС, закладів, установ та підприємств, що належать до сфери управління МВС, ЦОВВ та Національної гвардії України, готують: 1) грошовий атестат; 2) довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - довідка про додаткові види грошового забезпечення) (додаток 4).
В 5-денний строк після отримання інформації про прийняття від особи заяви про призначення пенсії грошовий атестат та довідка про додаткові види грошового забезпечення подаються до уповноваженого структурного підрозділу.
Аналіз наведених правових норм свідчить, що заява про призначення (перерахунку) пенсії подається до уповноваженого органу, який формує відповідний пакет документів та направляє його для розгляду до відповідного пенсійного органу.
Суд погоджується з доводами відповідача, що, виходячи із положень Порядку № 3-1 та Інструкції № 760, обов'язок підготувати та подати до пенсійного органу документи, необхідні для призначення (перерахунку) пенсії позивача, покладено на Головне управління ДСНС України в Одеській області.
В той же час суд зауважує, що Порядок № 3-1 як у пункті 7 в редакції, яка була чинною на час звільнення позивача, так і у підпункті 4 пункту 2 розділу ІІ в чинній редакції визначає, що для призначення пенсії за вислугу років і по інвалідності подаються серед інших довідка про додаткові види грошового забезпечення, які заявник отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед звільненням з військової служби.
З урахуванням висновків суду, викладених у судовому рішенні від 11.06.2024 р. у справі № 420/11061/24 про невірне нарахування та виплату позивачу грошового забезпечення, суд приходить до висновку, що до довідки за 24 останні календарні місяці військової служби підряд перед звільненням для перерахунку пенсії позивачу належить внести виправлення для подальшого їх подання до ГУ ПФУ в Одеській області для перерахунку пенсії останнього.
Водночас, суд зазначає, що приписами пункту 9 розділу І Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, затвердженої Міністерства внутрішніх справ України від 20.07.2018 р. № 623, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.08.2018 р. за № 936/32388 (далі - Інструкція № 623), грошове забезпечення виплачується особам рядового і начальницького складу за місцем їх постійної служби.
Відповідно до пункту 1 розділу XXХІ Інструкції № 623 при переміщеннях по службі, переведеннях, а також при звільненні осіб рядового і начальницького складу фінансовий підрозділ (бухгалтерія) зобов'язаний забезпечити їх усіма належними видами грошового забезпечення і про виплачені суми зробити відповідні записи в грошовому атестаті (додаток 4).
Таким чином видача довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премії за 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення належить до компетенції органу Державної служби України з надзвичайних ситуацій, в якому особа проходила службу, в даному випадку - 1 державний пожежно-рятувальний загін Головного управління ДСНС України в Одеській області (колишня назва 6 ДПРЗ).
Матеріалами справи підтверджено, що позивач звертався з відповідною заявою до 1 ДПРЗ щодо видачі оновленої довідки, однак відповідач направив позивачу довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед звільнення, в якій відображено додаткові види грошового забезпечення за період з 01.05.2021 р. по 30.04.2023 р. без врахування здійсненого перерахунку на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 11.06.2024 р. у справі № 420/11061/24.
Відтак, з огляду на вищевикладене, з урахуванням вимог ч.2 ст.9 КАС України. з метою ефективного захисту прав та інтересів позивача, суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та визнати протиправною бездіяльність 1 ДПРЗ щодо не підготовки оновленої довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", з урахуванням нарахованих та виплачених сум відповідно до рішення Одеського окружного адміністративного суду від 11.06.2024 р. у справі № 420/11061/24, та зобов'язати 1 ДПРЗ підготувати оновлену довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", з урахуванням нарахованих та виплачених сум відповідно до рішення Одеського окружного адміністративного суду від 11.06.2024 р. у справі № 420/11061/24.
Обираючи такий спосіб захисту прав позивачу суд виходить з того, що саме на Головне управління ДСНС України в Одеській області покладено обов'язок направлення документів до відповідного органу Пенсійного фонду України щодо призначення (перерахунку) пенсії, а не на 1 ДПРЗ.
Доводи відповідача про те, що він не є уповноваженим органом на видачу довідки, суд відхиляє, так як предметом позову ОСОБА_1 є не видача довідки про розмір грошового забезпечення, а підготовка оновленої довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону № 2262-ХІІ, виготовлення якої віднесено до компетенції 1 ДПРЗ, що підтверджується і виданою самим відповідачем довідкою про щомісячні додаткові види грошового забезпечення від 23.04.2025 р. № 60 33-13/60 33 04, однак без врахування перерахованого грошового забезпечення на виконання судового рішення у справі № 420/11061/24.
За приписами ч.1 ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (ч.1 ст.90 КАС України).
З огляду на викладене, позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають частковому задоволенню.
Позивач звільнена від сплати судового збору, інших витрат не понесла, а тому відсутні підстави для розподілу судових витрат.
Керуючись ст.ст.9, 14, 73-78, 90, 242-246, 250, 255, 262 КАС України, суд -
вирішив:
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до 1 державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області (65045, м.Одеса, вул.Ніни Строкатої, буд.41, код ЄДРПОУ 39010880) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність 1 державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області (65045, м.Одеса, вул.Ніни Строкатої, буд.41, код ЄДРПОУ 39010880) щодо не підготовки стосовно ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) оновленої довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", з урахуванням нарахованих та виплачених сум відповідно до рішення Одеського окружного адміністративного суду від 11.06.2024 р. у справі № 420/11061/24.
Зобов'язати 1 державний пожежно-рятувальний загін Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області (65045, м.Одеса, вул.Ніни Строкатої, буд.41, код ЄДРПОУ 39010880) підготувати стосовно ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) оновлену довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", з урахуванням нарахованих та виплачених сум відповідно до рішення Одеського окружного адміністративного суду від 11.06.2024 р. у справі № 420/11061/24.
В решті позовних вимог відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя О.І. Бездрабко