Ухвала від 07.11.2025 по справі 826/15444/16

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про прийняття адміністративної справи до провадження

07 листопада 2025 року м. Київ № 826/15444/16

Суддя Київського окружного адміністративного суду Дудін С.О., розглянувши позовну заяву Енергетичної митниці ДФС до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві про визнання протиправними та скасування постанов,

ВСТАНОВИВ:

Енергетична митниця ДФС звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві, в якому з урахуванням заяви про збільшення позовних вимог про визнання протиправними та скасувати постанови від 19.09.2016 ВП №52231178 про відкриття виконавчого провадження, від 04.11.2016 про накладення штрафу, від 04.11.2016 про стягнення з боржника витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 21.10.2016 (суддя Іщук І.О.) відкрито провадження в адміністративній справі, завершено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду у судовому засіданні.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 23.11.2016 (суддя Іщук І.О.), прийнятою без виходу до нарадчої кімнати із занесенням до журналу судового засідання, прийнято заяву про збільшення позовних вимог.

28.12.2016 до Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла заява про збільшення позовних вимог.

Розпорядженням Окружного адміністративного суду міста Києва від 07.04.2017 у зв'язку з припиненням повноважень судді Іщука І.О. адміністративну справу передано на повторний розподіл, за результатами якого матеріали адміністративної справи передані на розгляд судді Костенку Д.А.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.10.2017 (суддя Костенко Д.А.) призначено судове засідання.

У судовому засіданні 21.12.2017 суд без виходу до нарадчої кімнати та без викладення окремим документом постановив не приймати заяву про збільшення позовних вимог у зв'язку з неналежним оформленням).

У судовому засіданні 03.04.2018 суд на підставі частини третьої статті 194 Кодексу адміністративного судочинства України постановив подальший розгляд справи здійснювати у порядку письмового провадження.

13.12.2022 Верховною Радою України було прийнято Закон України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» №2825-IX, статтею 1 якого встановлено ліквідувати Окружний адміністративний суд міста Києва.

Пунктом 1 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» вказаного Закону визначено, що цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Згідно з пунктом 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» вказаного Закону установлено, що з дня набрання чинності цим Законом Окружний адміністративний суд міста Києва припиняє здійснення правосуддя; до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду справи, підсудні окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.

14.12.2022 вказаний Закон був опублікований в газеті «Голос України» №254 та набрав чинності 15.12.2022.

05.11.2025 на адресу Київського окружного адміністративного суду від Окружного адміністративного суду міста Києва надійшли матеріали адміністративної справи та за результатом автоматизованого розподілу були передані на розгляд судді Дудіну С.О. згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 05.11.2025.

Відповідно до абзацу 2 частини п'ятої ст.243 Кодексу адміністративного судочинства України окремим документом можуть викладатися також ухвали з інших питань, які вирішуються під час судового розгляду.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне прийняти адміністративну справу до свого провадження.

Постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 №1200 утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу. Установлено, що Державна податкова служба та Державна митна служба є правонаступниками прав та обов'язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності.

Постановою Кабінету Міністрів України від 02.10.2019 №858 «Про утворення територіальних органів Державної митної служби» утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної митної служби за переліком згідно з додатком 1, до якого, зокрема, включена Енергетична митниця Держмитслужби.

Також вказаною постановою реорганізовано деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної митної служби за переліком згідно з додатком 2, у якому, зокрема, зазначено про приєднання до Енергетичної митниці Держмитслужби територіального органу Державної фіскальної служби - Енергетичної митниці ДФС.

Відповідно до пункту 3 означеної постанови визначено, що територіальні органи Державної фіскальної служби, які реорганізуються, продовжують здійснювати свої повноваження до передачі таких повноважень територіальним органам Державної митної служби.

Проведено державну реєстрацію створення Енергетичної митниці Держмитслужби як юридичної особи (код ЄДРПОУ 43334913), що підтверджується інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

В подальшому, пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 № 895 «Деякі питання територіальних органів Державної митної служби» вирішено реорганізувати територіальні органи Державної митної служби за переліком згідно з додатком шляхом їх приєднання до Державної митної служби, в тому числі приєднано Енергетичну митницю Держмитслужби.

Абзацами 3 та 4 пункту 2 означеної постанови установлено, що територіальні органи Державної митної служби, що реорганізуються відповідно до пункту 1 цієї постанови, продовжують здійснювати свої повноваження та функції до утворення Державною митною службою територіальних органів згідно з абзацом четвертим пункту 3 цієї постанови та прийняття рішення про можливість забезпечення здійснення такими органами повноважень і функцій територіальних органів, що реорганізуються. Таке рішення приймається Державною митною службою після здійснення заходів, пов'язаних із внесенням до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань даних про територіальні органи Державної митної служби, що будуть утворені згідно з абзацом четвертим пункту 3 цієї постанови як відокремлені підрозділи юридичної особи публічного права, затвердженням положень про них, структури, штатних розписів, кошторисів та заповненням 30 відсотків вакансій; майно територіальних органів Державної митної служби, що реорганізуються відповідно до пункту 1 цієї постанови, залишається у сфері управління Державної митної служби.

Наказом Держмитслужби від 19.10.2020 №460 «Про утворення територіальних органів Державної митної служби як відокремлених підрозділів» утворено територіальні органи як відокремлені підрозділи Державної митної служби України за переліком згідно з додатком, до якого, зокрема, включена Енергетична митниця.

Проведено державну реєстрацію створення Енергетичної митниці як відокремленого підрозділу (код ЄДРПОУ ВП 44029610) юридичної особи - ДМС України (код ЄДРПОУ 43115923), що підтверджується даними з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Враховуючи викладене, суд доходить висновку, що правонаступником юридичної особи - Енергетичної митниці ДФС є Енергетична митниця як відокремлений підрозділ (код ЄДРПОУ ВП 44029610) юридичної особи - ДМС України (код ЄДРПОУ 43115923).

Згідно зі статтею 52 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.

З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку про наявність підстав для заміни відповідача у справі - Енергетичної митниці ДФС (ідентифікаційний код юридичної особи 39442252) на її правонаступника - Енергетичну митницю (ідентифікаційний код відокремленого підрозділу 44029610).

Відповідно до частини другої статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

Предметом позову у даній справі є оскарження постанов в межах виконавчого провадження №52231178, в якому стягувачем є Товариство з обмеженою відповідальністю «БНК-Україна».

Суд вважає, що рішення, яке буде прийнято за результатами розгляду справи, може вплинути на права та обов'язки Товариство з обмеженою відповідальністю «БНК-Україна», що є підставою для залучення вказаного суб'єкта до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача.

Керуючись статтями 241, 243, 248, Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1.Прийняти адміністративну справу до провадження судді Київського окружного адміністративного суду Дудіна С.О.

2. Справа буде розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання.

3. Замінити відповідача у справі - Енергетичну митницю ДФС (ідентифікаційний код юридичної особи 39442252) на правонаступника - Енергетичну митницю (ідентифікаційний код відокремленого підрозділу 44029610).

4. Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, Товариство з обмеженою відповідальністю «БНК-Україна» (ідентифікаційний код 36949031, місцезнаходження: 79012, Львівська обл., місто Львів, вул.Сахарова А. академіка, будинок 42, кабінет 407; адреса електронної пошти: v.k@ukr.net).

5. Зобов'язати позивача не пізніше двох днів з дня вручення копії ухвали направити третій особі копію позовної заяви з додатками, а докази такого направлення надати суду до початку підготовчого засідання.

6. Витребувати від позивача:

- пояснення щодо актуальності заявлених позовних вимог.

7. Витребувати від відповідача:

- матеріали виконавчого провадження №52231178.

8. Повідомити учасникам справи, що відповідно до положень статті 94 КАС України копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

9. Роз'яснити учасникам судового процесу, що відповідно до положень статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України за неподання без поважних причин доказів, витребуваних судом, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом, зокрема, штраф або тимчасове вилучення доказів для дослідження судом.

У разі неподання суб'єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з'ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами.

10. Роз'яснити учасникам судового процесу, що відповідно до положень статті 79 Кодексу адміністративного судочинства України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи.

11. Копію ухвали суду надіслати (вручити, надати) учасникам справи (їх представникам), шляхом направлення тексту ухвали електронною поштою, факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), телефонограмою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя Дудін С.О.