Придніпровський районний суд м.Черкаси
Справа № 711/10315/25
Номер провадження 1-кс/711/2558/25
04 листопада 2025 року м.Черкаси
Слідчий суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 ,
за участі
секретаря судових засідань - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Придніпровського районного суду м. Черкаси клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні №12025250000000436 від 14.05.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, -
Старший слідчий в ОВС СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , звернулася до слідчого судді Придніпровського районного суду м. Черкаси з клопотанням, погодженим прокурором відділу Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні №12025250000000436 від 14.05.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю.
В обґрунтування клопотання зазначено, що до СУ ГУНП в Черкаській області з управління СБУ в Черкаській області надійшли матеріали щодо неправомірних дій посадових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , директор та засновник ОСОБА_5 ).
За даним фактом 14.05.2025 внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025250000000436, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
Так, умови, критерії, механізм надання безповоротної державної допомоги суб'єктам господарювання (далі - отримувач) у формі грантів на створення або розвиток переробних підприємств (далі - грант) встановлені Порядком надання грантів на створення або розвиток виробництв переробної промисловості, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2022 №739.
Метою надання грантів є сприяння зайнятості населення, створення нових робочих місць, створення нових або розвиток існуючих переробних підприємств, збільшення надходжень від сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Джерелами фінансування надання грантів отримувачам є кошти: державного бюджету, в тому числі ті, що надходять на рахунок “ ІНФОРМАЦІЯ_2 » Мінекономіки, відкритий у Національному банку, на який зараховуються добровільні внески (благодійні пожертви) від фізичних та юридичних осіб приватного права та/або публічного права для забезпечення заходів з відновлення, підтримки і розвитку України у національній та іноземній валюті (далі - бюджетні кошти); Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (далі - Фонд).
Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є ІНФОРМАЦІЯ_3 . Розпорядником коштів Фонду є ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Розмір гранту, який надається одному отримувачу, не перевищує 8 млн. гривень.
Гранти надаються за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні: для грантів, отримувачами яких є суб'єкти господарювання, які зареєстровані та провадять/планують провадити підприємницьку діяльність на територіях активних бойових дій, територіях активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, та тимчасово окупованих російською федерацією територіях, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженого наказом Мінреінтеграції, для яких визначена дата завершення бойових дій або тимчасової окупації, до 80 відсотків вартості проекту - за рахунок грантів, не менше 20 відсотків - за рахунок коштів отримувача (власних або кредитних); для всіх інших грантів, рішення про надання яких прийнято, до 50 відсотків вартості проекту - за рахунок грантів, не менше 50 відсотків - за рахунок коштів отримувача (власних або кредитних).
Внесок за рахунок власних коштів отримувача (не кредитних) має становити не менше 20 відсотків вартості проекту.
Отримувач може отримувати один грант або для створення одного нового переробного підприємства, або для збільшення потужностей існуючого виробництва переробного підприємства.
Гранти надаються для створення нових виробництв переробних підприємств або збільшення потужностей існуючих виробництв переробних підприємств для покриття таких напрямів витрат, як: придбання основних засобів виробництва (машини та обладнання), яке не підлягає відчуженню до виконання умов договору про надання гранту (крім випадків відчуження внаслідок звернення стягнення на нього уповноваженим банком відповідно до договору застави); доставка та введення в експлуатацію основних засобів виробництва (верстатів, технологічного обладнання), включаючи програмне забезпечення.
Надання грантів отримувачам здійснюється ІНФОРМАЦІЯ_3 та ІНФОРМАЦІЯ_4 через банки, більше 50 відсотків акцій яких належить державі (далі - уповноважені банки). Обмін інформацією та даними здійснюється відповідно до договору про взаємодію між ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , технічним адміністратором Порталу ІНФОРМАЦІЯ_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та уповноваженим банком (далі - договір про взаємодію).
Заяву на отримання гранту (далі - заява) подають отримувачі: громадяни України, у тому числі фізичні особи - підприємці; юридичні особи, кінцевими бенефіціарними власниками яких є громадяни України.
Заява формується отримувачем особисто засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - ОСОБА_6 ) після проходження ним ідентифікації та автентифікації з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, та/або інших засобів ідентифікації, які дають змогу однозначно встановлювати особу заявника.
Невід'ємним додатком до заяви є бізнес-план, форма якого визначається ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Уповноважений банк формує перелік поданих заяв, а також забезпечує їх зберігання в електронній базі даних протягом трьох років з дня завершення прийому заяв.
Мінекономіки на підставі переліку висновків уповноваженого банку, які включають оцінку бізнес-плану, співбесіди та результати перевірки заявника згідно з абзацами шостим - тринадцятим пункту 19 цього Порядку (далі - перелік висновків), приймає рішення про: затвердження переліку фізичних осіб, фізичних осіб - підприємців та суб'єктів господарювання, які набрали необхідну кількість балів для отримання грантів; відмову в наданні грантів.
Мінекономіки на підставі переліку висновків та рішення, прийнятого згідно з абзацом другим пункту 12 цього Порядку, приймає рішення: про надання грантів; про розгляд заяв у наступному періоді.
Уповноважений банк на підставі отриманої від ІНФОРМАЦІЯ_3 та ІНФОРМАЦІЯ_7 інформації про прийняті рішення організовує укладення договорів про надання гранту (далі - договір гранту) та відкриття рахунків отримувачам для забезпечення супроводу видаткових операцій отримувачів і передає до ІНФОРМАЦІЯ_3 та ІНФОРМАЦІЯ_7 інформацію щодо укладених договорів та відкритих рахунків у вигляді переліку відповідно до договору про взаємодію.
На підставі інформації, отриманої від уповноваженого банку щодо укладених договорів гранту та відкритих рахунків отримувачам:
ІНФОРМАЦІЯ_3 формує подання на перерахування коштів для надання грантів (далі - подання) та подає його Казначейству разом з платіжною інструкцією на перерахування коштів у сумі, зазначеній у поданні, на спеціальний рахунок, відкритий уповноваженим банком, відповідно до договору про взаємодію, для подальшого перерахування коштів уповноваженим банком на рахунок отримувача, відкритий в такому банку для забезпечення супроводження видаткових операцій отримувача (далі - рахунок отримувача);
ІНФОРМАЦІЯ_4 для надання грантів за рахунок коштів Фонду подає в ІНФОРМАЦІЯ_8 платіжну інструкцію на перерахування коштів з рахунка Фонду на спеціальний рахунок, відкритий в уповноваженому банку для ІНФОРМАЦІЯ_7 відповідно до договору про взаємодію, для подальшого перерахування коштів уповноваженим банком на рахунки отримувачів.
Уповноважений банк перераховує кошти на рахунки отримувачів у порядку та строки, встановлені договором про взаємодію. Гранти надаються у безготівковій формі. Кошти перераховуються у національній валюті (гривні).
Для отримання гранту отримувач укладає договір гранту у вигляді договору про приєднання за формами, встановленими ІНФОРМАЦІЯ_3 та ІНФОРМАЦІЯ_4 відповідно.
Обов'язковими умовами договору гранту є: сплата протягом трьох років з дня отримання гранту податків, зборів (обов'язкових платежів), єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до зведеного бюджету України у розмірі отриманого гранту; створення робочих місць та працевлаштування на них осіб згідно з додатком не менш як на 36 місяців відповідно до умов цього Порядку.
Працевлаштування на робочі місця за програмою повинно бути здійснено не менш як 30 відсотків не пізніше ніж через шість місяців з дати отримання гранту та решта не пізніше ніж через 12 місяців з дати отримання гранту.
У разі порушення отримувачем зобов'язання щодо створення робочих місць відповідно до умов договору гранту та цього Порядку сума гранту в повному обсязі повертається протягом місяця на рахунок, з якого здійснювався перерахунок гранту.
Так, досудовим розслідуванням встановлено, що відповідно до пунктів 12, 17 та 19 Порядку № 739 (в період дії станом на 15.11.2023), ІНФОРМАЦІЯ_3 видано наказ від 22.11.2023 № 17621 «Про затвердження переліку фізичних осіб-підприємців та суб'єктів господарювання, які набрали необхідну кількість балів для отримання грантів» (далі - наказ № 17621), яким затверджена сума гранту ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на створення або розвиток переробних підприємств у розмірі 5 607 143,00 гривень.
У додатку до наказу № 17621 зазначено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » 27.10.2023 подано заяву на отримання гранту через Єдиний державний вебпортал електронних послуг з присвоєнням унікального номеру заяви - 436JZJ з отриманням кількістю балів (оцінки) - 33.
Надання Отримувачу Гранту у зазначеному розмірі здійснюється відповідно до умов Порядку № 739 та Договору про надання гранту, на підставі висновків уповноваженого банку, які включають оцінку бізнес-плану, співбесіди та результати перевірки заявника, згідно з вимогами Порядку № 739, рішення ІНФОРМАЦІЯ_3 про затвердження переліку фізичних осіб, фізичних осіб-підприємців та суб'єктів господарювання, які набрали необхідних кількість балів для отримання грантів щодо яких відсутній обсяг фінансування за рахунок бюджетних коштів та на підставі рішення ДЦЗ про надання гранту №436JZJ.
Обов'язковими умовами, виконання яких повинен забезпечити Отримувач відповідно до Порядку № 739 та Договору про надання гранту є:
- сплата Отримувачем протягом трьох років з дня отримання гранту податків, зборів (обов'язкових платежів), єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до зведеного бюджету України у розмірі отриманого гранту;
-створення Отримувачем 20 робочих місць та працевлаштування на них осіб відповідно до умов Порядку № 739, не менше як на 36 місяців. Працевлаштування на робочі місця за програмою має бути здійснене не менше як 30 відсотків не пізніше ніж через шість місяці з дати отримання гранту та решта не пізніше ніж через дванадцять місяців з дати отримання гранту.
Проте, враховуючи лист ІНФОРМАЦІЯ_9 щодо не подання ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » податкової та фінансової звітності та лист ІНФОРМАЦІЯ_10 щодо не подання ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на порушення вимог частини першої статті 526, частини першої статті 651 Цивільного кодексу України, частини першої статті 193 Господарського кодексу України, абзаців 3 і 9 пункту 20 Порядку № 739 та пункту 1 Розділу V Договору про надання гранту, не виконано обов'язкові умови Договору в частині сплати протягом трьох років з дня отримання гранту податків, зборів (обов'язкових платежів), єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до зведеного бюджету України у розмірі отриманого гранту, створення робочих місць та працевлаштування на них 20 осіб не менш як на 36 місяців, та не повернення суми гранту в повному обсязі протягом місяця на рахунок, з якого здійснювався перерахунок гранту, у разі порушення отримувачем зобов'язання щодо створення робочих місць відповідно до умов Договору гранту та цього Порядку, що призвело до матеріальної шкоди (збитків) державному бюджету на загальну суму 5 607 143,00 гривень.
Таким чином, слідчий вказує про наявність підстав вважати, що службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » незаконно привласнено грантові кошти на загальну суму 5 607 143 грн.
Крім цього, в ході проведення досудового розслідування, для дослідження використання коштів, отриманих ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у вигляд гранту на придбання лінії з виробництва комбікормів згідно з Договором про взаємодію від 23.12.2023 №17/19-23 (Заявою про приєднання до Договору про надання гранту від 09.01.2024) були залучені спеціалісти ІНФОРМАЦІЯ_11 .
Відповідно до висновку аналітичного дослідження №29/23-00-08-03/40756926 від 16.10.2025 встановлено, що станом на 10.01.2024 (дати отримання першого платежу) на рахунку № НОМЕР_2 відсутній залишок коштів. Загальна сума надходжень у період з 10.01.2024 (дати отримання першого перерахування ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ») по 27.12.2024 (останньої дати наявних відомостей про рух коштів) на рахунок № НОМЕР_2 склала 6 454 036,8 грн., із яких:
-повернення платежу з іншого рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » - 300 грн;
- поповнення статутного фонду від ОСОБА_7 - 350 000 грн;
- сплата за оренду приміщення згідно з актом №4 від 31.05.2024 від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) - 81 314 гривень;
- сплата за оренду складського приміщення за лютий-листопад 2023 року згідно з договором №6 від 02.02.2023 від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) - 1 200 130 гривень.
- сплата за комбікорм згідно з договором №7 від 08.01.2024 (рахунки №16 від 16.09.2024, №23 від 10.10.2024, №23 від 10.10.2024, №29 від 11.11.2024, №54 від 12.11.2024 (без ПДВ) від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (ЄДРПОУ НОМЕР_5 ) - 3 906 048,8 гривень.
- сплата за комбікорм згідно з рахунками №4 від 05.01.2024, №36 від 05.11.2024, №62 від 05.12.2024 (Без ПДВ) від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (ЄДРПОУ НОМЕР_6 ) - 916 194 гривень.
- cплата за комбікорм згідно з рахунком №56 від 12.11.2024 від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (ЄДРПОУ НОМЕР_7 ) - 50 гривень.
При цьому, згідно з даними звітів 20-ОПП станом на 02.03.2021 у користуванні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » перебували офіс, комбікормовий завод та земельна ділянка. У період з 02.03.2021 по 22.08.2025 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » не подавалися звіти 20-ОПП про зміни у складі об'єктів оподаткування або об'єктів, через які здійснюється діяльність. Згідно з даними звітів 20-ОПП у користуванні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » не перебували об'єкти оподаткування або ж об'єкти, через які здійснюється діяльність. Отже, ймовірно, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у період з 02.03.2021 по 22.08.2025 не передавалися у оренду ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » приміщення.
Крім цього, відсутні відомості про придбання або ж вирощування ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » сільськогосподарської продукції для його виробництва. Податкова звітність з відображенням вказаних операцій у відповідних деклараціях до органів ІНФОРМАЦІЯ_9 за відповідні періоди не подавалася. Таким чином, перерахування коштів на адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » нібито за комбікорм має удаваний (показний) характер, лише з метою подальшого їх перерахування на адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » для виконання умов договору на стадії отримання Гранту, переведення у готівку та/або використання у інших цілях, не пов'язаних із веденням господарської діяльності.
Також, під час аналітичного дослідження було встановлено, що вказані вище підприємства є пов'язаними між собою, так: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » у період з 27.03.2018 по 16.11.2018 було засновником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » є засновником «СП « ІНФОРМАЦІЯ_17 », директором якого, як і ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », є ОСОБА_5 .
Крім того встановлено, керівник та головний бухгалтер ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » ОСОБА_8 у період 2023-2025 років отримував заробітну плату також від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (ЄДРПОУ НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (ЄДРПОУ НОМЕР_10 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » (ЄДРПОУ НОМЕР_11 ), а засновником підприємства є ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_22 » (ЄДРПОУ - НОМЕР_12 ).
В свою чергу ОСОБА_9 з 20.11.2022 по 29.11.2024, тобто у період одержання гранту, обліковувалася засновником-кінцевим бенефіціарним власником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а у період 2023-2025 років отримувала заробітну плату від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_23 » (ЄДРПОУ НОМЕР_13 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_24 » (ЄДРПОУ НОМЕР_14 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_25 » (ЄДРПОУ НОМЕР_15 ).
Таким чином у органу досудового розслідування виникла необхідність в дослідженні податкової звітності, яку подавали до податкових органів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), а також інформацію про джерела доходів засновника, керівника та головного бухгалтера ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » ОСОБА_10 (РНОКПП - НОМЕР_16 ); керівника та головного бухгалтера ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » ОСОБА_11 (РНОКПП - НОМЕР_17 ); керівник та головного бухгалтера ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » ОСОБА_8 (РНОКПП - НОМЕР_18 ); колишнього засновника ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_9 (РНОКПП НОМЕР_19 ).
Враховуючи викладене, а також враховуючи тяжкість даного кримінального правопорушення та той факт, що дослідження податкової звітності вказаних підприємств та даних щодо джерел доходів осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення, має суттєве значення для досягнення дієвості цього провадження, необхідно отримати тимчасовий доступ до інформації, яка знаходиться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_26 , що за адресою: АДРЕСА_1 , тому слідчий за погодженням з прокурором звернулась з даним клопотанням до слідчого судді.
В судове засідання слідчий не з'явився, оскільки у поданому клопотанні просив здійснювати його розгляд без участі слідчого та прокурора.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_26 в судове засідання не з'явився, проте відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України його неявка не перешкоджає розгляду даного клопотання.
Відповідно до частини четвертої статті 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов'язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Враховуючи вищенаведене, судовий розгляд здійснювався без фіксації процесу технічними засобами.
Вивчивши клопотання та надані слідчим матеріали з кримінального провадження №12025250000000436 від 14.05.2025 слідчий суддя приходить до наступного.
Відповідно до ч.1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до п.п. 4, 8 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать зокрема конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю; персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних.
Згідно п. п. 1,2 ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Відповідно до ст. 132 КПК України, - застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.
Згідно витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань у кримінальному провадженні №12025250000000436 від 14.05.2025, СУ ГУНП в Черкаській області здійснюється досудове розслідування кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, за матеріалами, що надійшли з управління СБУ в Черкаській області щодо неправомірних дій посадових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , директор та засновник ОСОБА_5 ).
В ході проведення досудового розслідування встановлено, що відповідно до Порядку та наказу ІНФОРМАЦІЯ_27 від 29.12.2023 №231, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , директор та засновник ОСОБА_5 ), 30.01.2024 отримало грант у сумі 5 607 143 грн. на створення 20 додаткових робочих місць з терміном виконання грантової програми 12 місяців.
Аналізом податкової звітності встановлено, що вказане товариство в період з 30.01.2024 по теперішній час жодних фінансово-господарських операцій з придбання матеріальних цінностей та послуг не здійснювалось, податкові накладні не реєструвало.
Крім того, 20.03.2024 перевіркою ІНФОРМАЦІЯ_28 встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за юридичною адресою та місцем знаходження виробничих потужностей господарську діяльність не здійснює.
Таким чином, за версіє органу досудового розслідування, службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » незаконно привласнено грантові кошти на загальну суму 5 607 143 грн.
Крім цього, в ході проведення досудового розслідування, для дослідження використання коштів, отриманих ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у вигляд гранту на придбання лінії з виробництва комбікормів згідно з Договором про взаємодію від 23.12.2023 №17/19-23 (Заявою про приєднання до Договору про надання гранту від 09.01.2024) були залучені спеціалісти ІНФОРМАЦІЯ_11 .
Відповідно до висновку аналітичного дослідження №29/23-00-08-03/40756926 від 16.10.2025 встановлено, що станом на 10.01.2024 (дати отримання першого платежу) на рахунку № НОМЕР_2 відсутній залишок коштів. Загальна сума надходжень у період з 10.01.2024 (дати отримання першого перерахування ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ») по 27.12.2024 (останньої дати наявних відомостей про рух коштів) на рахунок № НОМЕР_2 склала 6 454 036,8 грн., із яких:
-повернення платежу з іншого рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » - 300 грн;
- поповнення статутного фонду від ОСОБА_7 - 350 000 грн;
- сплата за оренду приміщення згідно з актом №4 від 31.05.2024 від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) - 81 314 гривень;
- сплата за оренду складського приміщення за лютий-листопад 2023 року згідно з договором №6 від 02.02.2023 від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) - 1 200 130 гривень.
- сплата за комбікорм згідно з договором №7 від 08.01.2024 (рахунки №16 від 16.09.2024, №23 від 10.10.2024, №23 від 10.10.2024, №29 від 11.11.2024, №54 від 12.11.2024 (без ПДВ) від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (ЄДРПОУ НОМЕР_5 ) - 3 906 048,8 гривень.
- сплата за комбікорм згідно з рахунками №4 від 05.01.2024, №36 від 05.11.2024, №62 від 05.12.2024 (Без ПДВ) від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (ЄДРПОУ НОМЕР_6 ) - 916 194 гривень.
- cплата за комбікорм згідно з рахунком №56 від 12.11.2024 від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (ЄДРПОУ НОМЕР_7 ) - 50 гривень.
При цьому, згідно з даними звітів 20-ОПП станом на 02.03.2021 у користуванні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » перебували офіс, комбікормовий завод та земельна ділянка. У період з 02.03.2021 по 22.08.2025 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » не подавалися звіти 20-ОПП про зміни у складі об'єктів оподаткування або об'єктів, через які здійснюється діяльність. Згідно з даними звітів 20-ОПП у користуванні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » не перебували об'єкти оподаткування або ж об'єкти, через які здійснюється діяльність. Отже, ймовірно, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у період з 02.03.2021 по 22.08.2025 не передавалися у оренду ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » приміщення.
Крім цього, відсутні відомості про придбання або ж вирощування ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » сільськогосподарської продукції для його виробництва. Податкова звітність з відображенням вказаних операцій у відповідних деклараціях до органів ІНФОРМАЦІЯ_9 за відповідні періоди не подавалася. Таким чином, перерахування коштів на адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » нібито за комбікорм має удаваний (показний) характер, лише з метою подальшого їх перерахування на адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » для виконання умов договору на стадії отримання Гранту, переведення у готівку та/або використання у інших цілях, не пов'язаних із веденням господарської діяльності.
Також, під час аналітичного дослідження було встановлено, що вказані вище підприємства є пов'язаними між собою, так: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » у період з 27.03.2018 по 16.11.2018 було засновником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » є засновником «СП « ІНФОРМАЦІЯ_17 », директором якого, як і ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », є ОСОБА_5 .
Крім того встановлено, керівник та головний бухгалтер ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » ОСОБА_8 у період 2023-2025 років отримував заробітну плату також від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (ЄДРПОУ НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (ЄДРПОУ НОМЕР_10 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » (ЄДРПОУ НОМЕР_11 ), а засновником підприємства є ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_22 » (ЄДРПОУ - НОМЕР_12 ).
В свою чергу ОСОБА_9 з 20.11.2022 по 29.11.2024, тобто у період одержання гранту, обліковувалася засновником-кінцевим бенефіціарним власником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а у період 2023-2025 років отримувала заробітну плату від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_23 » (ЄДРПОУ НОМЕР_13 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_24 » (ЄДРПОУ НОМЕР_14 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_25 » (ЄДРПОУ НОМЕР_15 ).
Враховуючи викладене, слідчий суддя погоджується з тим, що з метою повного, всебічного та об'єктивного розслідування кримінального провадження, зокрема перевірки використання грантових коштів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » під час здійснення господарських операцій з придбання лінії з виробництва комбікорму, органу досудового розслідування необхідно дослідити документи за період з 01.01.2023 по 30.09.2025 по підприємствах ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), у зв'язку з чим виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_26 , що за адресою: АДРЕСА_1 .
Слідчим доведено, що:
- вказані документи перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_26 , та мають важливе значення для досудового розслідування, а відомості, які містяться у вказаних документах, можуть бути доказами під час судового розгляду, а також використовуватися для проведення інших слідчих та процесуальних дій;
- іншими способами, окрім тимчасового доступу до документів неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.
На підставі викладеного, керуючись ст. 159, 162-164 КПК України, -
Клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні №12025250000000436 від 14.05.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю - задовільнити.
Надати старшим слідчим в ОВС СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 ; старшим слідчим СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_26 , що за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучити на паперовому та/або електронному носії документи за період з 01.01.2023 по 30.09.2025 по підприємствах ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), а саме: документи облікової (реєстраційної) справи та звітної частини податкової справи, зокрема дані щодо податкового обліку підприємств; видів економічної діяльності; розрахункових рахунків, відкритих підприємством в банківських установах; повні анкетні дані (ПІП, дата та місце народження, місце реєстрації) на засновників, керівників та найманих працівників зазначеного підприємства; юридичну та фактичну адреси підприємства; податкову звітність в повному обсязі, яку підприємство подавало протягом 2023 -2025 років та за результатами здійснення діяльності за 2023 та 2024 роки, інформацію про ІР-адреси (із зазначенням дати та часу), з яких підприємством подавалася податкова звітність протягом 2023-2025 років; інформацію про проведення зовнішньоекономічних операцій та проведених податкових перевірок за вказаний період.
Строк дії цієї ухвали два місяці з дня її постановлення.
Роз'яснити уповноваженим особам ІНФОРМАЦІЯ_26 , що відповідно до вимог ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали суду, слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на отримання вказаної інформації, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей та документів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її винесення та оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1