Справа № 159/7796/25
Провадження № 3/159/3230/25
07 листопада 2025 року м. Ковель
Суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської області Губар В.Є.,
за участю:
секретаря судового засідання Щесюк Н.Й.,
прокурора Борзовець С.В.,
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань у Волинській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
22.10.2025 начальником 1-го сектору (протидії корупції) Управління стратегічних розслідувань у Волинській області майором поліції Мазуриком Р.Ю. стосовно ОСОБА_1 складено протокол № 379 про адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Згідно з вказаним протоколом « ОСОБА_1 , будучи начальником архівного відділу виконавчого комітету Ковельської міської ради, відповідно до п.п. «в», п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцево™ самоврядування за 2021 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність))встановлено, що відповідно до наказу №19-о від 23 01 2012 «Про переведення на іншу посаду ОСОБА_1 », відповідно до ст. 10 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» ОСОБА_1 переведено з 23.01.2012 на посаду начальника архівного відділу виконавчого комітету Ковельської міської ради.
Окрім того, згідно наказу №18-ро від 03.02.2014 ОСОБА_1 було присвоєно черговий 9 ранг посадової особи місцевого самоврядування.
В подальшому відповідно до наказу №176-ро від 27.12.2022 «Про звільнення ОСОБА_1 », ОСОБА_1 02.01.2023 звільнено з посади начальника архівного відділу виконавчого комітету Ковельської міської ради за власним бажанням, відповідно до ст. 38 КЗпП України.
Відповідно до ч. З ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.
Згідно пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», посадові особи місцевого самоврядування є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 45 особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Внесеними змінами до Закону України «Про запобігання корупції» на час дії воєнного стану встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій -чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.
Згідно вимог ст. 47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством у визначеному ним порядку. На офіційному веб-сайті Національного агентства забезпечується відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом можливості перегляду, копіювання та роздруковування інформації, а також у вигляді набору даних (електронного документа), організованого у форматі, що дозволяє його автоматизоване оброблення електронними засобами (машинозчитування) з метою повторного використання.
Відповідно до ч. 2 ст. 47 Закону, інформація про особу в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зберігається упродовж всього часу виконання цією особою функцій держави або місцевого самоврядування, а також упродовж п'яти років після припинення виконання нею зазначених функцій, крім останньої декларації, поданої особою, яка зберігається безстроково.
За таких обставин начальник архівного відділу виконавчого комітету Ковельської міської ради ОСОБА_1 була зобов'язана до 00 годин 00 хвилин 01.02.2024 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)).
Опрацюванням відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 , декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)) подана несвоєчасно, а саме 29.03.2024.
Відповідно до послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинила ОСОБА_1 встановлено, що декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік (продовжується діяльність) ОСОБА_1 була подана до Реєстру 29.03.2024 в 15 год. 23 хв.
Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 мала реальну можливість своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)) у зв'язку з відсутністю будь-яких поважних причин несвоєчасності подання декларації.
Опитана з приводу несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1 повідомила, що з вимогами Закону України «Про запобігання корупції» ознайомлена. При цьому декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність) подала із запізненням, у зв'язку із тим, що не була належно проінформована щодо терміну подання вищевказаної І декларації.
Відповідно до листа Національного агентства з питань запобігання корупції, щодо роботи інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» встановлено, що у зв'язку з оновленням механізму електронної інформаційної взаємодії Національного агентства та Міністерства внутрішніх справ України щодо надання інформації з Єдиного державного реєстру транспортних засобів, у суб'єктів декларування у період з 23.10.2023 по 14.11.2023 при формуванні відомостей розділу «Дані для декларації» персонального кабінету в Реєстрі мали місце випадки некоректного відображення даних щодо зареєстрованих транспортних засобів. Починаючи з 15.11.2023, зазначені недоліки розділу «Дані для декларації» персонального кабінету в реєстрі було усунуто.
Окрім цього через збій в роботі доступ до Реєстру було обмежено 23.12.2023 у період з 06:58 по 21:09 та 25.12.2023 у період з 10:27 по 11:02.
Через збій у роботі програмного забезпечення Реєстру документи, які були подані до нього суб'єктами декларування 15.12.2023 та 02.01.2024, не відображалися у публічній частині Реєстру. Вказаний збій у роботі програмного забезпечення було усунуто 09.01.2024.
У періоди з 11:26 по 12:14 та з 12:41 по 12:51 18.01.2024 через збій у роботі системного програмного забезпечення Реєстру у суб'єктів декларування спостерігалась помилка 502 у персональному кабінеті.
Через DDoc-атаку на мережі постачальників послуг із доступу до мережі Інтернет 28.01.2024 у період з 15:25 по 17:25 та з 18:15 по 18:50 у користувачів Реєстру спостерігалися перебої у доступі до персонального електронного кабінету у Реєстрі, а також у роботі публічної частини Реєстру.
Крім того, через збій у роботі, викликаний зупинкою бази даних логінів суб'єктів декларування, доступ до персонального кабінету у Реєстрі та публічної частини Реєстру було обмежено 31.01.2024 у період з 21:33 по 22:13.
Інших технічних несправностей та перебоїв у роботі Реєстру, які б завадили поданню документів до Реєстру у період з 12.10.2023 по 01.02.2024, не зафіксовано.
Отже ОСОБА_1 , маючи рівні можливості з іншими суб'єктами декларування (які за таких же умов подали декларації своєчасно) не була позбавлена можливості заповнити та подати декларацію за 2023 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)) в будь-який із днів та місяців, що передували 31 січня 2024 року.
Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно дотримуватися Конституції України та законів України. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету органів державної влади та зашкодити суспільним інтересам, то таке правопорушення не може бути визнане, як малозначне.
Окрім того ОСОБА_1 належним чином ознайомлена з вимогами Закону України «Про запобігання корупції», що підтверджується інформацією Ковельської міської ради, а також даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, згідно яких остання, у період 2017-2021 років та у 2024 році особисто подавала відповідні декларації до Реєстру.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)), чим порушила вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч, 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Початком обчислення строку виявлення адміністративного правопорушення є момент, коли зібрано докази, проаналізовано зібрані фактичні дані та зроблено висновок про наявність у діях особи складу адміністративного правопорушення. Процесуально такий висновок оформлюється у вигляді протоколу про адміністративне правопорушення. Дії уповноваженої особи, що має право складати протоколи, до моменту його складання можуть свідчити лише про виявлені окремі ознаки правопорушення, але факт, що виявлення діяння містить склад адміністративного правопорушення, зазначаються при складанні протоколу про адміністративне правопорушення.
Таким чином, днем виявлення вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу, слід вважати дату складання цього протоколу про адміністративне правопорушення.
Місце вчинення правопорушення: Волинська обл., м. Ковель.
Дата вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією 29.03.2024 року.».
Крім того, 22.10.2025 начальником 1-го сектору (протидії корупції) Управління стратегічних розслідувань у Волинській області майором поліції Мазуриком Р.Ю. стосовно ОСОБА_1 складено протокол № 381 про адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Згідно з вказаним протоколом « ОСОБА_1 , будучи начальником архівного відділу виконавчого комітету Ковельської міської ради, відповідно до п.п. «в», п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік (щорічна декларація (після звільнення)).
Встановлено, що відповідно до наказу №19-о від 23.01.2012 «Про переведення на іншу посаду ОСОБА_1 », відповідно до ст. 10 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» ОСОБА_1 переведено з 23.01.2012 на посаду начальника архівного відділу виконавчого комітету Ковельської міської ради.
Окрім того, згідно наказу №18-ро від 03.02.2014 ОСОБА_1 було присвоєно черговий 9 ранг посадової особи місцевого самоврядування.
В подальшому відповідно до наказу №176-ро від 27.12.2022 «Про звільнення ОСОБА_1 », ОСОБА_1 02.01.2023 звільнено з посади начальника архівного відділу виконавчого комітету Ковельської міської ради за власним бажанням, відповідно до ст. 38 КЗпП України.
Відповідно до ч. З ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.
Згідно пп. «в» п. 1 ч. І ст. З Закону України «Про запобігання корупції», посадові особи місцевого самоврядування є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Відповідно до вимог абзацу 2, частини 2 ст. 45 Закону, особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Згідно вимог ст. 47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством у визначеному ним порядку. На офіційному веб-сайті Національного агентства забезпечується відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом можливості перегляду, копіювання та роздруковування інформації, а також у вигляді набору даних (електронного документа), організованого у форматі, що дозволяє його автоматизоване оброблення електронними засобами (машинозчитування) з метою повторного використання.
Відповідно до ч. 2 ст. 47 Закону, інформація про особу в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зберігається упродовж всього часу виконання цією особою функцій держави або місцевого самоврядування, а також упродовж п'яти років після припинення виконання нею зазначених функцій, крім останньої декларації, поданої особою, яка зберігається безстроково.
За таких обставин ОСОБА_1 , будучи звільненою з посади начальника архівного відділу виконавчого комітету Ковельської міської ради 02.01.2023, була зобов'язана не пізніше 31.03.2024 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік (щорічна декларація (після звільнення)).
Опрацюванням відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 , декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік (щорічна декларація (після звільнення)) подана несвоєчасно, а саме 01.04.2024.
Відповідно до послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинила ОСОБА_1 встановлено, що декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік (щорічна декларація (після звільнення)) ОСОБА_1 була подана до Реєстру 01.04.2024 в 18 год. 11 хв.
Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 мала реальну можливість своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік (щорічна декларація (після звільнення)) у зв'язку з відсутністю будь-яких поважних причин несвоєчасності подання декларації.
Опитана з приводу несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1 повідомила, що з вимогами Закону України «Про запобігання корупції» ознайомлена. При цьому декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік (щорічна декларація (після звільнення)) подала із запізненням, у зв'язку із тим, що не була належно проінформована щодо терміну подання вищевказаної декларації.
Відповідно до листа Національного агентства з питань запобігання корупції, щодо роботи інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» встановлено, що через збій у роботі програмного забезпечення Реєстру документи, які були подані до нього суб'єктами декларування 15.12.2023 та 02.01.2024, не відображалися у публічній частині Реєстру. Вказаний збій у роботі програмного забезпечення було усунуто 09.01.2024.
У періоди з 11:26 по 12:14 та з 12:41 по 12:51 18.01.2024 через збій у роботі системного програмного забезпечення Реєстру у суб'єктів декларування спостерігалась помилка 502 у персональному кабінеті.
Через DDoc-атаку на мережі постачальників послуг із доступу до мережі Інтернет 28.01.2024 у період з 15:25 по 17:25 та з 18:15 по 18:50 у користувачів Реєстру спостерігалися перебої у доступі до персонального електронного кабінету у Реєстрі, а також у роботs публічної частини Реєстру. Крім того, через збій у роботі, викликаний зупинкою бази даних логінів суб'єктів декларування, доступ до персонального кабінету у Реєстрі та публічної частини Реєстру було обмежено 31.01.2024 у період з 21:33 по 22:13.
Інших технічних несправностей та перебоїв у роботі Реєстру, які б завадили поданню документів до Реєстру у період з 01.01.2024 по 01.04.2024, не зафіксовано.
Отже ОСОБА_1 , маючи рівні можливості з іншими суб'єктами декларування (які за таких же умов подали декларації своєчасно) не була позбавлена можливості заповнити та подати декларацію за 2023 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)) в будь-який із днів та місяців, що передували 31 березня 2024 року.
Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно дотримуватися Конституції України та законів України. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету органів державної влади та зашкодити суспільним інтересам, то таке правопорушення не може бути визнане, як малозначне.
Окрім того ОСОБА_1 належним чином ознайомлена з вимогами Закону України «Про запобігання корупції», що підтверджується інформацією Ковельської міської ради, а також даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, згідно яких остання, у період 2017-2021 років та у 2024 році особисто подавала відповідні декларації до Реєстру.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого за 2023 рік (щорічна декларація (після звільнення)), чим порушила вимоги ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Початком обчислення строку виявлення адміністративного правопорушення є момент, коли зібрано докази, проаналізовано зібрані фактичні дані та зроблено висновок про наявність у діях особи складу адміністративного правопорушення. Процесуально такий висновок оформлюється у вигляді протоколу про адміністративне правопорушення. Дії уповноваженої особи, що має право складати протоколи, до моменту його складання можуть свідчити лише про виявлені окремі ознаки правопорушення, але факт, що виявлення діяння містить склад адміністративного правопорушення, зазначаються при складанні протоколу про адміністративне правопорушення.
Таким чином, днем виявлення вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу, слід вважати дату складання цього протоколу про адміністративне правопорушення.
Місце вчинення правопорушення: Волинська обл., м. Ковель. Дата вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією 01.04.2024 року.».
Також, 22.10.2025 начальником 1-го сектору (протидії корупції) Управління стратегічних розслідувань у Волинській області майором поліції Мазуриком Р.Ю. стосовно ОСОБА_1 складено протокол № 380 про адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Згідно з вказаним протоколом « ОСОБА_1 , будучи начальником архівного відділу виконавчого комітету Ковельської міської ради, відповідно до п,п. «в», п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «при звільненні».
Встановлено, що відповідно до наказу №19-о від 23.01.2012 «Про переведення на іншу посаду ОСОБА_1 », відповідно до ст. 10 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» ОСОБА_1 переведено з 23.01.2012 на посаду начальника архівного відділу виконавчого комітету Ковельської міської ради.
Окрім того, згідно наказу №18-ро від 03.02.2014 ОСОБА_1 було присвоєно черговий 9 ранг посадової особи місцевого самоврядування.
В подальшому відповідно до наказу №176-ро від 27.12.2022 «Про звільнення ОСОБА_1 », ОСОБА_1 02.01.2023 звільнено з посади начальника архівного відділу виконавчого комітету Ковельської міської ради за власним бажанням, відповідно до ст. 38 КЗпП України.
Відповідно до ч. З ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.
Згідно пп. «в» п. І ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», посадові особи місцевого самоврядування є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Відповідно до вимог абзацу 1, частини 2 ст. 45 Закону, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"г" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Внесеними змінами до Закону України «Про запобігання корупції» на час дії воєнного стану встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій -чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.
Згідно вимог ст. 47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством у визначеному ним порядку. На офіційному веб-сайті Національного агентства забезпечується відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом можливості перегляду, копіювання та роздруковування інформації, а також у вигляді набору даних (електронного документа), організованого у форматі, що дозволяє його автоматизоване оброблення електронними засобами (машинозчитування) з метою повторного використання.
Відповідно до ч. 2 ст. 47 Закону, інформація про особу в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зберігається упродовж всього часу виконання цією особою функцій держави або місцевого самоврядування, а також упродовж п'яти років після припинення виконання нею зазначених функцій, крім останньої декларації, поданої особою, яка зберігається безстроково.
За таких обставин начальник архівного відділу виконавчого комітету Ковельської міської ради ОСОБА_1 була зобов'язана до 00 годин 00 хвилин 01.02.2024 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «при звільненні».
Опрацюванням відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 , декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «при звільненні» подана несвоєчасно, а саме 29.03.2024.
Відповідно до послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинила ОСОБА_1 встановлено, що декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «при звільненні» ОСОБА_1 була подана до Реєстру 29.03.2024в 15 год. 47 хв.
Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 мала реальну можливість своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «при звільненні» у зв'язку з відсутністю будь-яких поважних причин несвоєчасності подання декларації.
Опитана з приводу несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1 повідомила, що з вимогами Закону України «Про запобігання корупції» ознайомлена. При цьому декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «при звільненні» подала із запізненням, у зв'язку із тим, що не була належно проінформована щодо терміну подання вищевказаної декларації.
Відповідно до листа Національного агентства з питань запобігання корупції, щодо роботи інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» встановлено, що у зв'язку з оновленням механізму електронної інформаційної взаємодії Національного агентства та Міністерства внутрішніх справ України щодо надання інформації з Єдиного державного реєстру транспортних засобів, у суб'єктів декларування у період з 23.10.2023 по 14.11.2023 при формуванні відомостей розділу «Дані для декларації» персонального кабінету в Реєстрі мали місце випадки некоректного відображення даних щодо зареєстрованих транспортних засобів. Починаючи з 15.11.2023, зазначені недоліки розділу «Дані для декларації» персонального кабінету в реєстрі було усунуто.
Окрім цього через збій в роботі доступ до Реєстру було обмежено 23.12.2023 у період з 06:58 по 21:09 та 25.12.2023 у період з 10:27 по 11:02.
Через збій у роботі програмного забезпечення Реєстру документи, які були подані до нього суб'єктами декларування 15.12.2023 та 02.01.2024, не відображалися у публічній частині Реєстру. Вказаний збій у роботі програмного забезпечення було усунуто 09.01.2024.
У періоди з 11:26 по 12:14 та з 12:41 по 12:51 18.01.2024 через збій у роботі системного програмного забезпечення Реєстру у суб'єктів декларування спостерігалась помилка 502 у персональному кабінеті.
Через DDос-атаку на мережі постачальників послуг із доступу до мережі Інтернет 28.01.2024 у період з 15:25 по 17:25 та з 18:15 по 18:50 у користувачів Реєстру спостерігалися перебої у доступі до персонального електронного кабінету у Реєстрі, а також у роботі публічної частини Реєстру.
Крім того, через збій у роботі, викликаний зупинкою бази даних логінsв суб'єктів декларування, доступ до персонального кабінету у Реєстрі та публічної частини Реєстру було обмежено 31.01.2024 у період з 21:33 по 22:13.
Інших технічних несправностей та перебоїв у роботі Реєстру, які б завадили поданню документів до Реєстру у період з 12.10.2023 по 01.02.2024, не зафіксовано.
Отже ОСОБА_1 , маючи рівні можливості з іншими суб'єктами декларування (які за таких же умов подали декларації своєчасно) не була позбавлена можливості заповнити та подати декларацію за 2023 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)) в будь-який із днів та місяців, що передували 31 січня 2024 року.
Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно дотримуватися Конституції України та законів України. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету органів державної влади та зашкодити суспільним інтересам, то таке правопорушення не може бути визнане, як малозначне.
Окрім того ОСОБА_1 належним чином ознайомлена з вимогами Закону України «Про запобігання корупції», що підтверджується інформацією Ковельської міської ради, а також даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, згідно яких остання, у період 2017-2021 років та у 2024 році особисто подавала відповідні декларації до Реєстру.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «при звільненні», чим порушила вимоги ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Початком обчислення строку виявлення адміністративного правопорушення є момент, коли зібрано докази, проаналізовано зібрані фактичні дані та зроблено висновок про наявність у діях особи складу адміністративного правопорушення. Процесуально такий висновок оформлюється у вигляді протоколу про адміністративне правопорушення. Дії уповноваженої особи, що має право складати протоколи, до моменту його складання можуть свідчити лише про виявлені окремі ознаки правопорушення, але факт, що виявлення діяння містить склад адміністративного правопорушення, зазначаються при складанні протоколу про адміністративне правопорушення.
Таким чином, днем виявлення вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу, слід вважати дату складання цього протоколу про адміністративне правопорушення.
Місце вчинення правопорушення: Волинська обл., м. Ковель. Дата вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією 29.03.2024 року.».
Крім того, 22.10.2025 начальником 1-го сектору (протидії корупції) Управління стратегічних розслідувань у Волинській області майором поліції Мазуриком Р.Ю. стосовно ОСОБА_2 складено протокол № 379 про адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Згідно з вказаним протоколом « ОСОБА_1 , будучи начальником архівного відділу виконавчого комітету Ковельської міської ради, відповідно до п.п. «в», п, 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)).
Встановлено, що відповідно до наказу №19-о від 23.01.2012 «Про переведення на іншу посаду ОСОБА_1 », відповідно до ст. 10 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» ОСОБА_1 переведено з 23.01.2012 на посаду начальника архівного відділу виконавчого комітету Ковельської міської ради.
Окрім того, згідно наказу №18-ро від 03.02.2014 ОСОБА_1 було присвоєно черговий 9 ранг посадової особи місцевого самоврядування.
В подальшому відповідно до наказу №176-ро від 27.12.2022 «Про звільнення ОСОБА_1 », ОСОБА_1 02.01.2023 звільнено з посади начальника архівного відділу виконавчого комітету Ковельської міської ради за власним бажанням, відповідно до ст. 38 КЗпП України.
Відповідно до ч. З ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.
Згідно пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», посадові особи місцевого самоврядування є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 45 особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Внесеними змінами до Закону України «Про запобігання корупції» на час дії воєнного стану встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій -чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.
Згідно вимог ст. 47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством у визначеному ним порядку. На офіційному веб-сайті Національного агентства забезпечується відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом можливості перегляду, копіювання та роздруковування інформації, а також у вигляді набору даних (електронного документа), організованого у форматі, що дозволяє його автоматизоване оброблення електронними засобами (машинозчитування) з метою повторного використання.
Відповідно до ч. 2 ст. 47 Закону, інформація про особу в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зберігається упродовж всього часу виконання цією особою функцій держави або місцевого самоврядування, а також упродовж п'яти років після припинення виконання нею зазначених функцій, крім останньої декларації, поданої особою, яка зберігається безстроково.
За таких обставин начальник архівного відділу виконавчого комітету Ковельської міської ради ОСОБА_1 була зобов'язана до 00 годин 00 хвилин 01.02.2024 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)).
Опрацюванням відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 , декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)) подана несвоєчасно, а саме 29.03.2024.
Відповідно до послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинила ОСОБА_1 встановлено, що декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік (продовжується діяльність) ОСОБА_1 була подана до Реєстру 29.03.2024 в 15 год. 38 хв.
Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 мала реальну можливість своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)) у зв'язку з відсутністю будь-яких поважних причин несвоєчасності подання декларації.
Опитана з приводу несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1 повідомила, що з вимогами Закону України «Про запобігання корупції» ознайомлена. При цьому декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність) подала із запізненням, у зв'язку із тим, що не була належно проінформована щодо терміну подання вищевказаної декларації.
Відповідно до листа Національного агентства з питань запобігання корупції, щодо роботи інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» встановлено, що у зв'язку з оновленням механізму електронної інформаційної взаємодії Національного агентства та Міністерства внутрішніх справ України щодо надання інформації з Єдиного державного реєстру транспортних засобів, у суб'єктів декларування у період з 23.10.2023 по 14.11.2023 при формуванні відомостей розділу «Дані для декларації» персонального кабінету в Реєстрі мали місце випадки некоректного відображення даних щодо зареєстрованих транспортних засобів. Починаючи з 15.11.2023, зазначені недоліки розділу «Дані для декларації» персонального кабінету в реєстрі було усунуто.
Окрім цього через збій в роботі доступ до Реєстру було обмежено 23.12.2023 у період з 06:58 по 21:09 та 25.12.2023 у період з 10:27 по 11:02.
Через збій у роботі програмного забезпечення Реєстру документи, які були подані до нього суб'єктами декларування 15.12.2023 та 02.01.2024, не відображалися у публічній частині Реєстру. Вказаний збій у роботі програмного забезпечення було усунуто 09.01.2024.
У періоди з 11:26 по 12:14 та з 12:41 по 12:51 18.01.2024 через збій у роботі системного програмного забезпечення Реєстру у суб'єктів декларування спостерігалась помилка 502 у персональному кабінеті.
Через DDос-атаку на мережі постачальників послуг із доступу до мережі Інтернет 28.01.2024 у період з 15:25 по 17:25 та з 18:15 по 18:50 у користувачів Реєстру спостерігалися перебої у доступі до персонального електронного кабінету у Реєстрі, а також у роботі публічної частини Реєстру.
Крім того, через збій у роботі, викликаний зупинкою бази даних логінів суб'єктів декларування, доступ до персонального кабінету у Реєстрі та публічної частини Реєстру було обмежено 31.01.2024 у період з 21:33 по 22:13.
Інших технічних несправностей та перебоїв у роботі Реєстру, які б завадили поданню документів до Реєстру у період з 12.10.2023 по 01.02.2024, не зафіксовано.
Отже ОСОБА_1 , маючи рівні можливості з іншими суб'єктами декларування (які за таких же умов подали декларації своєчасно) не була позбавлена можливості заповнити та подати декларацію за 2023 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)) в будь-який із днів та місяців, що передували 31 січня 2024 року.
Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно дотримуватися Конституції України та законів України. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету органів державної влади та зашкодити суспільним інтересам, то таке правопорушення не може бути визнане, як малозначне.
Окрім того ОСОБА_1 належним чином ознайомлена з вимогами Закону України «Про запобігання корупції», що підтверджується інформацією Ковельської міської ради, а також даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, згідно яких остання, у період 2017-2021 років та у 2024 році особисто подавала відповідні декларації до Реєстру.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)), чим порушила вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Початком обчислення строку виявлення адміністративного правопорушення є момент, коли зібрано докази, проаналізовано зібрані фактичні дані та зроблено висновок про наявність у діях особи складу адміністративного правопорушення. Процесуально такий висновок оформлюється у вигляді протоколу про адміністративне правопорушення. Дії уповноваженої особи, що має право складати протоколи, до моменту його складання можуть свідчити лише про виявлені окремі ознаки правопорушення, але факт, що виявлення діяння містить склад адміністративного правопорушення, зазначаються при складанні протоколу про адміністративне правопорушення.
Таким чином, днем виявлення вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу, слід вважати дату складання цього протоколу про адміністративне правопорушення.
Місце вчинення правопорушення: Волинська обл., м. Ковель.
Дата вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією 29.03.2024 року.».
Постановою судді Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 07.11.2025 справи №159/7796/25, № 159/7797/25, 159/7798/25, 159/7799/25 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП об?єднані в одне провадження, об?єднаній справі присвоєно єдиний унікальний номер 159/7796/25.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину в інкримінованих їй правопорушеннях визнала повністю та пояснила, що несвоєчасно подала декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, 2022 рік, 2023 рік та при звільненні, оскільки не слідкувала за змінами в антикорупційному законодавстві, відповідно пропустила інформацію щодо відновлення декларування, про необхідність подання вказаних декларацій дізналася від колег у кінці березня 2024 року, відразу ж після чого й подала ці декларації. У вчиненому розкаюється, проситьпризначити їй найменш суворе покарання.
Прокурор в судовому засіданні пояснила, що вважає вину ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП доведеною, просив накласти на неї стягнення у виді штрафу в розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та прокурора, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення суд приходить до такого висновку.
За змістом ч.1 ст. 172-6 КУпАП відповідальність за вчинення цього правопорушення настає у разі несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно з розпорядженням Ковельського міського голови від 23.01.2012 №19-о ОСОБА_1 переведено на посаду начальника архівного відділу виконавчого комітету Ковельської міської ради та присвоєно їй 10 (десятий) ранг посадової особи місцевого самоврядування.
Відповідно до розпорядження Ковельського міського голови від 03.02.2014 № 18-ро ОСОБА_1 , як начальнику архівного відділу, присвоєно 9 ранг посадової особи місцевого самоврядування.
Розпорядженням Ковельського міського голови від 27.12.2022 № 176-ро ОСОБА_1 звільнено з займаної посади.
Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_1 є суб'єктом декларування, передбаченим підп.«в» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», відтак вона наділена обов'язками щодо подання передбачених цим Законом декларацій.
За змістом підпункту «в» пункту 1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування є особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та суб?єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Отже, ОСОБА_1 , як особа місцевого самоврядування, є суб?єктом, на якого поширюється дія Закону.
Як передбачено ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«г» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов?язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Внесеними змінами до Закону України «Про запобігання корупції», які набули чинності 12.10.2023, а саме пунктом 2-7 розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону, на час дії воєнного стану встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.
Отже, ОСОБА_1 , начальник архівного відділу виконавчого комітету Ковельської міської ради, була зобов'язана до 00 годин 00 хвилин 01.02.2024 подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)).
Опрацюванням відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 , декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)) подана несвоєчасно, а саме 29.03.2024.
Відповідно до послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинила ОСОБА_1 встановлено, що декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік (продовжується діяльність) ОСОБА_1 була подана до Реєстру 29.03.2024 в 15 год. 23 хв.
Також, ОСОБА_1 була зобов'язана подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік не пізніше 31.01.2024, однак, фактично подала її 29.03.2024. Роздруківкою щорічної декларації за 2022 рік суб?єкта декларування ОСОБА_1 підтверджується, що вона подана після 31.01.2024, тобто з порушенням встановленого пунктом 2-7 розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону строку.
Роздруківкою щорічної декларації за 2023 рік суб'єкта декларування ОСОБА_1 підтверджується, що вона подана 01.04.2024, тобто з порушенням встановленого ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» строку.
Опрацюванням відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 , декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік (щорічна декларація (після звільнення)) подана несвоєчасно, а саме 01.04.2024 о 18 год 11 хв.
ОСОБА_1 була зобов?язана подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік до 01.04.2024.
Згідно з ч.2 ст.47 Закону України «Про запобігання корупції» інформація про особу в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зберігається упродовж всього часу виконання цією особою функцій держави або місцевого самоврядування, а також упродовж п'яти років після припинення виконання нею зазначених функцій, крім останньої декларації, поданої особою, яка зберігається безстроково.
Отже, судом встановлено, що:
- декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік;
- декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік;
- декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік;
- декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (при звільненні),
ОСОБА_1 подала несвоєчасно за відсутності поважних причин до цього, зокрема, у вигляді технічних обмежень, пов?язаних з веденням відповідного реєстру, що не звільняє від юридичної відповідальності.
Таким чином, за результатами дослідження та оцінки доказів, як кожного окремо, так і в їх сукупності, суд приходить до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у правопорушеннях, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Враховуючи характер вчинених правопорушень, особу правопорушниці, ступінь її вини, зокрема, зважаючи на повне визнання ОСОБА_1 вини та щире розкаяття, відсутність обставин, які обтяжують її відповідальність, суд вважає за необхідне, із врахуванням положень ст.36 КУпАП, застосувати відносно неї адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу в мінімальному розмірі, що відповідає вимогам ст. 23 КУпАП.
Крім того, суд вважає за необхідне роз'яснити, що відповідно до ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів з дня вручення постанови про накладення штрафу з правопорушника підлягає стягненню подвійний розмір штрафу, визначений у відповідній статті цього Кодексу та зазначений у постанові про стягнення штрафу.
У відповідності до Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 слід стягнути на користь держави судовий збір в сумі 605,60 грн.
Керуючись ч. 1 ст. 172- 6 , 280, 283, 284, 287, 289, 291 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за епізодами:
- несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік;
- несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік;
- несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік;
- несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (при звільненні),
та згідно зі ст.36 КУпАП, накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 (п?ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п?ятдесят) гривень 00 копійок.
У разі несплати штрафу у строк, встановлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, відповідно до ч. 2 ст. 308 КУпАП, у порядку примусового виконання постанови стягнути з ОСОБА_1 , подвійний розмір штрафу, а саме 1700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 ,в дохід держави судовий збір в сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Ковельський міськрайонний суд Волинської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, або прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 КУпАП, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з дня її винесення.
СуддяВ. Є. Губар