Ухвала від 07.11.2025 по справі 946/8711/25

Справа № 946/8711/25

Провадження № 1-кс/946/2176/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 листопада 2025 року слідчий суддя Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні клопотання прокурора Ізмаїльської окружної прокуратури Одеської області ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, -

ВСТАНОВИВ:

30.10.2025 року прокурор Ізмаїльської окружної прокуратури Одеської області звернувся до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, у якому зазначив, що слідчим відділом Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке 28.07.2023 внесено до ЄРДР за №42023160000000259 за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.

У ході досудового розслідування встановлено, що на даний час невстановлені посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_1 за матеріальну винагороду організували канал незаконного переправлення громадян України призовного віку через державний кордон України, зокрема шляхом сприяння у виготовленні документів необхідних для перетину кордону нібито під виглядом водіїв транспортних засобів суб?єктів господарювання, які мають ліцензію на право провадження господарської діяльності з міжнародних перевезень вантажів та пасажирів автомобільним транспортом та внесення таких осіб до Єдиного комплексу інформаційних систем у сфері безпеки на наземному транспорті.

Так, на даний час встановлено ліцензіата, який використовується організаторами для безпосередньо вчинення зазначеного злочину, а саме:ФОП « ОСОБА_4 », РНОКПП НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , до громадянина України ОСОБА_5 звернулись громадяни України призовного віку та достовірно знаючи, що вони не є працевлаштованими водіями у ФОП « ОСОБА_6 », вирішили незаконно виїхати за межі території України. З цією метою особи надали ОСОБА_5 копії особистих документів, а саме: паспорта громадянина України, паспорта для виїзду за кордон; посвідчення водія, та за відповідної заявки ліцензіата були внесені посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_2 у систему «Шлях» від імені останнього, як водії транспортних засобів ФОП « ОСОБА_4 », для подальшого їх незаконного переправлення через кордон України до Республіки Молдова/Румунія через автомобільні пункти пропуску міжнародного сполучення Ізмаїльського та ІНФОРМАЦІЯ_3 , за грошову винагороду в розмірі орієнтовно 2 тис. доларів США.

Крім цього, з метою втілення злочинного задуму в життя, громадянам України призовного віку, які незаконного переправлялись через державний кордон України, для безпосереднього перетину кордону було надано вантажні транспортні засоби із ключами, технічним паспортом та полісом страхування ліцензіата. При цьому, більшість зазначених осіб не мали права керування вантажними транспортними засобами, оскільки не отримували в законному порядку водійських посвідчень з відповідною категорією.

Після незаконного переправлення громадян України призовного віку через державний кордон України, транспортні засоби ліцензіата ввозяться на територію України іншими особами, які офіційно оформлені та працюють у ФОП « ОСОБА_4 » і мають право безперешкодного ІНФОРМАЦІЯ_4 установленому Законом порядку отримано фактичні дані про організацію невстановленими особами каналу переправлення з території України до Республіки Молдова громадян.

Відповідно до чинного законодавства України, дозвіл на перетин ДКУ надається строком на 1 місяць. У разі неповернення водія у зазначений термін, співробітники ІНФОРМАЦІЯ_2 мають право заборонити ФОП використовувати систему «Шлях» для перетину кордону. У той же час, посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_2 , всупереч законодавства України, не здійснюють перевірку повернення осіб протягом встановленого терміну.

На підставі інформації про особу у системі «Шлях» (адміністратор фізична особа-підприємець ОСОБА_4 ) та вже понад 60 (шістдесят) діб перебувають за кордоном.

Наявна інформація вказує на те, що в період з 24.02.2022 по 01.09.2025 року відповідно до електронних заяв поданих через систему «Шлях» ліцензіатом Фізична особо-підприємець ОСОБА_7 , за межі території України під виглядом водіїв вантажних транспортних засобів вивезено 48 військовозобов'язаних осіб у 2022 рік - 30 осіб, 2023 рік - 13 осіб, 2024 рік - 2 особи, 2025 рік - 3 особи: ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ; ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_6 ; ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_7 ; ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_8 ; ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_9 ; ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_10 ; ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_11 ; ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_12 ; ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_13 ; ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_14 ; ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_15 ; ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_16 ; ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_17 ; ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_18 ; ОСОБА_22 , ІНФОРМАЦІЯ_19 ; ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_20 ; ОСОБА_24 , ІНФОРМАЦІЯ_15 ; ОСОБА_25 , ІНФОРМАЦІЯ_21 ; ОСОБА_26 , ІНФОРМАЦІЯ_22 ; ОСОБА_27 , ІНФОРМАЦІЯ_23 ; ОСОБА_28 , ІНФОРМАЦІЯ_24 ; ОСОБА_29 , ІНФОРМАЦІЯ_25 ; ОСОБА_30 , ІНФОРМАЦІЯ_26 ; ОСОБА_31 , ІНФОРМАЦІЯ_27 ; ОСОБА_32 , ІНФОРМАЦІЯ_28 ; ОСОБА_33 , ІНФОРМАЦІЯ_7 ; ОСОБА_34 , ІНФОРМАЦІЯ_29 ; ОСОБА_35 , ІНФОРМАЦІЯ_30 ; ОСОБА_36 , ІНФОРМАЦІЯ_31 ; ОСОБА_37 , ІНФОРМАЦІЯ_32 ; ОСОБА_38 , ІНФОРМАЦІЯ_23 ; ОСОБА_39 , ІНФОРМАЦІЯ_33 ; ОСОБА_40 , ІНФОРМАЦІЯ_18 ; ОСОБА_41 , ІНФОРМАЦІЯ_34 ; ОСОБА_42 , ІНФОРМАЦІЯ_35 ; ОСОБА_43 , ІНФОРМАЦІЯ_26 ; ОСОБА_44 , ІНФОРМАЦІЯ_36 ; ОСОБА_45 , ІНФОРМАЦІЯ_37 ; ОСОБА_46 , ІНФОРМАЦІЯ_38 ; ОСОБА_47 , ІНФОРМАЦІЯ_39 ; ОСОБА_48 , ІНФОРМАЦІЯ_40 ; ОСОБА_49 , ІНФОРМАЦІЯ_41 ; ОСОБА_50 , ІНФОРМАЦІЯ_42 ; ОСОБА_51 , ІНФОРМАЦІЯ_28 ; ОСОБА_52 , ІНФОРМАЦІЯ_43 ; ОСОБА_53 , ІНФОРМАЦІЯ_44 ; ОСОБА_54 , ІНФОРМАЦІЯ_7 ; ОСОБА_55 , ІНФОРМАЦІЯ_45 .

Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 17.04.2013 року № 280 на адресу ІНФОРМАЦІЯ_46 направлено лист від 22.09.2025 року № 05/7824-25-ВИХ, яким поставлено на контроль в пунктах пропуску через державний кордон України зазначених вище 48 осіб (водії), які в період з 01.03.2022 року по 01.09.2025 року були внесені до системи «Шлях» фізичною особою-підприємцем ОСОБА_4 та станом на 24.10.2025 року не повернулись на територію України.

Крім цього, отримана інформація вказує на те, що громадянин України ОСОБА_56 усвідомлював, що вчинює дії направлені на організацію незаконного переправлення осіб через державний кордон України, оскільки 7: громадян України, які фіктивно були працевлаштовані на посаду водіїв та внесенні до система «Шлях» фактично не будуть виконувати обов'язки водіїв вантажних транспортних засобів ФОПу, оскільки не мають відповідної водійської категорії «С» або ж «С1» (відповідно до даних отриманих з Національної автоматизованої інформаційної системи Єдиного державного реєстру транспортних засобів щодо транспортних засобів та їх власників. Крім цього, відповідно до наявних даних в одного із фіктивно працевлаштованих водіїв, інформація щодо отримання нім водійських прав взагалі відсутня.

З метою перевірки інформації щодо фіктивно працевлаштування на посади водіїв осіб, які були незаконно переправлені через державний кордон У країни, проведено перевірку наявної інформації з використанням бази даних ІНФОРМАЦІЯ_47 . В результаті встановлено, що з 48 громадян України, які були незаконно переправлені через державний кодон України лише 2 водія були застраховані фізичною особою-підприємцем ОСОБА_57 (за яких, як за найманих працівників у період в 2022 по 2025 роки звітував страхувальник).

Як зазначено прокурором у клопотанні, з метою проведення повного, всебічного і об'єктивного розслідування даного кримінального провадження виникла необхідність в отриманні належним чином завірених копій документів: осіб, які працевлаштовані, зазначених вище осіб, найманих працівників фізичної особою-підприємцем ОСОБА_58 , за яких сплачувався ЄСВ за період з 24.02.2022 по теперішній час, з зазначенням П.І.Б. та ідентифікаційних номерів, а також періодів сплати ЄСВ; періоду, протягом якого такі особи працевлаштовані в фізичної особи-підприємця ОСОБА_58 та на яких посадах перебували.

З урахуванням того, що вказане може бути використано як доказ та має істотне значення для встановлення обставин кримінального провадження та особи, яка вчинила злочин, а також враховуючи вимоги нормативно-правових актів, які встановлюють порядок доступу до такої інформації (документів): ст. 19 Закону України «Про виконавче провадження», ч. 2 ст. 5 Закону України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів», п. 12 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про державну службу», отримати дану інформацію інакше, як за ухвалою суду, неможливо, прокурор просить задовольнити подане клопотання та надати тимчасовий доступ.

Прокурор у судове зсідання не з'явився, надав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності.

Представник ІНФОРМАЦІЯ_47 , сповіщався про розгляд клопотання прокурор щодо тимчасового доступу до речей і документів, але в судове засідання не з'явився, надав суду заяву про розгляд клопотання за його відсутності.

В силу ст. 107 КПК технічні засоби фіксування процесу не застосовувалися.

Вивчивши матеріали, які обґрунтовують доводи клопотання, приходжу до висновку, що клопотання прокурор підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Виходячи з наведеного та приймаючи до уваги, що завданням кримінального судочинства є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування кримінального правопорушення, а також зважаючи на те, що доступ до зазначеної у клопотанні інформації необхідно прокурору для розкриття злочину, вважаю за необхідне клопотання прокурор про надання тимчасового доступу до документів, які містять охоронювану законом таємницю, задовольнити.

На підставі вищезазначеного та керуючись ст.ст. 162, 163 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора Ізмаїльської окружної прокуратури Одеської області ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю - задовольнити.

Надати слідчим СВ Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеській області: ОСОБА_59 , ОСОБА_60 , ОСОБА_61 , ОСОБА_62 , ОСОБА_63 ; прокурору Ізмаїльської окружної прокуратури Одеської області ОСОБА_3 , тимчасовий доступ до речей і документів (з можливістю вилучення належних чином завірених копій), які містять охоронювану законом таємницю, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_48 , розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , а саме до наступних копій документів:

- осіб, які працевлаштовані, зазначених вище осіб, найманих працівників фізичної особою-підприємцем ОСОБА_5 , за яких сплачувався ЄСВ за період з 24.02.2022 по теперішній час, із зазначенням: П.І.Б. та ідентифікаційних номерів, а також періодів сплати ЄСВ;

- періоду, протягом якого такі особи працевлаштовані в фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 та на яких посадах перебували.

Строк дії ухвали становить один місяць з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1