Ухвала від 06.11.2025 по справі 444/4270/25

Справа № 444/4270/25

Провадження № 2/444/2059/2025

Номер рядка звіту 69

УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі

06 листопада 2025 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Олещук М. М., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , до ОСОБА_2 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , про стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, -

ВСТАНОВИВ :

Позивач ОСОБА_1 звернулась з вказаним позовом до суду про стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів з ОСОБА_2 у зв'язку із тим, що існує заборгованість по сплаті аліментів на неповнолітніх дітей у розмірі 816 042 грн. 27 коп. Даний позов подано через систему "Електронний суд".

Позовна заява відповідає вимогам статей 175-177 ЦПК України, віднесена до предметної, суб'єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції Жовківського районного суду Львівської області.

Підстави, визначені статтями 185-186 ЦПК України, для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні. Тому її належить прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.

Клопотань до позовної заяви не долучалось.

Враховуючи ціну позову, яка становить 816 042 грн. 27 коп., розгляд справи необхідно здійснювати за правилами загального позовного провадження. А відтак, позовну заяву належить прийняти до провадження, з метою виконання вимог, передбачених ч. 1 ст. 189 ЦПК України, розпочати підготовче провадження та призначити підготовче засідання у справі.

Ураховуючи вищевикладене, керуючись статтями 19, 175, 177, 187, 274 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в справі №444/4270/25 за позовом ОСОБА_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , до ОСОБА_2 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , про стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів.

Розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.

З метою виконання вимог ч. 1 ст. 189 ЦПК України розпочати підготовче провадження у справі.

Підготовче судове засідання призначити на 11 грудня 2025 року об 09 год. 45 хв. в приміщенні Жовківського районного суду Львівської області за адресою: 80300, м. Жовква, вул. Героїв України, 3 «а» Львівської області.

В підготовче судове засідання викликати учасників справи.

Копію ухвали, копію позовної заяви та доданих документів, надіслати учасникам судового розгляду.

Визначити відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст.178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копію відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов'язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України, у строк для подання відзиву відповідач має право пред'явити зустрічний позов.

Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам ч.3 - ч.5 ст. 178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Встановити відповідачу п'ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам ч.3 - ч.5 ст. 178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Копію ухвали про відкриття провадження у справі разом з копією заяви та копіями доданих до неї матеріалів надіслати учасникам справи.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України- https://gv.lv.court.gov.ua .

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та в апеляційному порядку не оскаржується.

Суддя: Олещук М. М.

Попередній документ
131615506
Наступний документ
131615508
Інформація про рішення:
№ рішення: 131615507
№ справи: 444/4270/25
Дата рішення: 06.11.2025
Дата публікації: 10.11.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Жовківський районний суд Львівської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про стягнення аліментів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (23.03.2026)
Дата надходження: 23.10.2025
Предмет позову: про неустойку (пеню) за прострочення сплати аліментів
Розклад засідань:
11.12.2025 09:45 Жовківський районний суд Львівської області
20.01.2026 10:20 Жовківський районний суд Львівської області
17.03.2026 09:50 Жовківський районний суд Львівської області
18.05.2026 14:30 Жовківський районний суд Львівської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ОЛЕЩУК МАР'ЯНА МИХАЙЛІВНА
суддя-доповідач:
ОЛЕЩУК МАР'ЯНА МИХАЙЛІВНА
відповідач:
ВАРШАВСЬКИЙ Роман Ярославович
позивач:
ВАРШАВСЬКА Оксана Олегівна
представник відповідача:
Яцуляк Тарас Романович
представник позивача:
ОГОРОДНИК ІВАННА ІГОРІВНА