137/1520/25
06.11.2025
Літинський районний суд Вінницької області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в с-щі Літин подання начальника Державної установи «Літинська виправна колонія №123» ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, із незакінченою вищою освітою, неодруженого, уродженця м. Вінниця, Вінницької області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , засудженого 03.03.2025 Вінницьким міським судом Вінницької області за ч.2 ст.121, ч.1 ст.289, ч.1 ст.70 КК України до 7 (семи) років позбавлення волі,
До Літинського районного суду Вінницької області надійшло вказане подання у якому начальник ДУ «Літинська виправна колонія №123» ОСОБА_5 просить встановити адміністративний нагляд засудженому ОСОБА_4 після звільнення з установи, за місцем проходження військової служби, а також застосувати обмеження адміністративного нагляду, з огляду на те, що останній підпадає під дію пункту «е» статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», як звільнений умовно-достроково від відбування покарання на підставі, визначеній статтею 81-1 Кримінального кодексу України.
Засуджений ОСОБА_4 в судове засідання не з'явився, надав суду заяву про розгляд справи без його участі. У встановленні адміністративного нагляду не заперечує.
Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України, фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснювалося, оскільки особи, які беруть участь у судовому провадженні, не з'явилися у судове засідання.
Дослідивши матеріали подання, врахувавши письмову позицію особи, відносно якої встановлюється адміністративний нагляд, приходжу до висновку про можливість задоволення подання, виходячи із наступного.
Згідно п.14 ч.1 ст.537 КПК України під час виконання вироків суд, визначений частиною другою статті 539 цього Кодексу, має право вирішувати інші питання про всякого роду сумніви і протиріччя, що виникають при виконанні вироку.
Згідно із ст.158 КВК України адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 Закону України від 01.12.1994 року «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, які звільняються з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п.«е» ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, звільнених умовно-достроково від відбування покарання на підставі, визначеній статтею 81-1 Кримінального кодексу України. Адміністративний нагляд стосовно цих осіб здійснюється виключно в порядку, визначеному статтею 7-1 цього Закону.
Згідно ст.7-1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд за особами, звільненими з установ виконання покарань на підставі, визначеній статтею 81-1 Кримінального кодексу України, здійснюється командиром військової частини, в якій особа проходить військову службу. Особи, стосовно яких встановлено адміністративний нагляд, беруться у військовій частині на окремий облік.
Ухвалою Літинського районного суду Вінницької області від 22.10.2025 ОСОБА_4 звільнено умовно-достроково від відбування покарання у виді позбавлення волі на підставі ст.81-1 КК України для проходження військової служби за контрактом.
Дослідивши матеріали подання, заслухавши учасників процесу, судом встановлено, що ОСОБА_4 звільняється умовно-достроково від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом, а тому, з метою забезпечення контролю над поведінкою засудженого та профілактики скоєння кримінальних правопорушень, суд вважає, що подання підлягає до задоволення і відносно ОСОБА_4 необхідно встановити адміністративний нагляд.
Керуючись ст.158 КВК України, ст.2, 3, 7-1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст.371-372, 395, 537, 539 КПК України, суд
Подання задовольнити.
Встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строком на 1 (один) рік.
Застосувати до ОСОБА_4 на час адміністративного нагляду такі обмеження:
- заборонити перебувати поза межами місця дислокації військової частини, з якою укладено контракт та місця перебування, визначеного безпосереднім командиром;
- заборонити виїзд в особистих справах за межі дислокації військової частини та місця перебування, визначеного безпосереднім командиром, без дозволу командира військової частини, з яким укладено контракт.
Контроль за здійсненням адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_4 покласти на командира військової частини, в якій останній буде проходити військову службу.
Взяти ОСОБА_4 на окремий облік у військовій частині, у якій буде проходити військову службу.
Згідно із ч.3 ст.6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» - термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Копію ухвали негайно надіслати до Державної установи «Літинська виправна колонія №123».
Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом семи днів з дня її проголошення.
Суддя:ОСОБА_1