Справа № 369/19540/25
Провадження № 3/369/8919/25
Іменем України
03.11.2025 року м. Київ
Суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Гришко О. М., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДПС у Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянки України, працюючої в ТОВ «ПРЕМІУМ ШОП» на посаді директора, адреса місця роботи: Київська обл., Бучанський район, с. Святопетрівське, вул. Київська, буд. 43,
за ч.1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення № 2831/10-36-07-06 від 19.09.2025, зазначено, що при проведенні документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «ПРЕМІУМ ШОП» (податковий номер 44659667) з питань дотримання вимог податкового законодавства при декларуванні за червень 2025 року від'ємного значення з податку на додану вартість, виявлено порушення директором «ПРЕМІУМ ШОП» ОСОБА_1 вимог п. 44.1 ст. 44, п. 189.1 ст. 189, п. 198.1, 198.5 ст. 198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (із змінами та доповненнями), чим завищено суму від'ємного значення, що зараховуються до складу податкового кредиту наступного звітного періоду (показник рядка 21) Декларації за червень 2025 року у сумі 20774,00 грн та порушення вимог п.120-1.2 сь. 120-1, п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (із змінами та доповненнями), за відсутність реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст. 163-1 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась, про дату та час судового засідання була повідомлена належним чином, шляхом направлення повістки. Клопотань про відкладення розгляду від неї не надходило.
У рішенні Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 у справі «Смірнов проти України» зазначено, що сторона яка задіяна у ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
З метою уникнення затягування розгляду справи, відповідно до ст. 268 КУпАП вважаю за можливе розглянути справу у відсутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, на підставі наявних у справі матеріалів.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є в тому числі своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Як регламентують приписи ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення, зобов'язаний, зокрема, з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність особи, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно до ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами по справі є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, свідків, показань технічних приладі та засобів фото - і відео спостереження та іншими доказами.
Частиною 2 статті 251 КУпАП встановлено, що обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
На підтвердження вини ОСОБА_1 до протоколу про адміністративне правопорушення №2831/10-36-07-06 від 19.09.2025, було долучено копію акту про результати документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «ПРЕМІУМ ШОП» (податковий номер 44659667) з питань дотримання вимог податкового законодавства при декларуванні за червень 2025 року від'ємного значення з податку на додану вартість № 39654/10-36-07-06/44659667 від 18.08.2025.
Надаючи оцінку вказаному акту звертаю увагу на те, що він містить в собі лише копії: 1 та 10 сторінок і належним чином не засвідчений, що виключає можливість його використання як доказу у даній справі.
Протокол про адміністративне правопорушення сам по собі без підтвердження іншими належними та допустимими доказами не є безумовним та беззаперечним доказом на доведення вини особи у вчиненні адміністративного правопорушення, а є лише формою фіксації правопорушення.
Згідно з положеннями ст. 62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
Вивчивши матеріали справи, приходжу до висновку про відсутність доказів скоєння ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Враховуючи викладене, вважаю за необхідне закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
Керуючись ст.ст.1, 7, 9,163-1, 245, 247, 251-252, 280, 283-285 КУпАП-
Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП закрити за відсутністю в діях особи, що притягується до адміністративної відповідальності, складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Києво-Святошинський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Гришко О.М.