іменем України
Справа № 210/7093/25
Провадження № 1-в/210/842/25
07 листопада 2025 року
Металургійний районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області в складі:
головуючого - судді ОСОБА_1
за участі секретаря судових засідань - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Кривий Ріг подання начальника Державної установи «Криворізька вправна колонія №80» полковник внутрішньої служби ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, освіта повна середня, не працював, не одружений, мешканець АДРЕСА_1 , засудженого 16 березня 2020 року Дніпровським апеляційним судом за ч. 2 ст. 121 КК України до 7 років позбавлення волі,-
В провадження судді надійшло вищевказане подання, в обґрунтування якого зазначено, що ОСОБА_4 за час відбування покарання в місцях позбавлення волі порушував відбування покарання за, що притягувався до дисциплінарної відповідальності. На теперішній час стягнення погашені. Має три подяки. На підставі викладеного, просить суд встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 .
Учасники в судове засідання не з'явились, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, надали заяви про розгляд справи у їх відсутність.
Неявка в судове засідання осіб, які беруть участь у справі не перешкоджає проведенню судового розгляду відповідно до ст. 539 КПК України.
На підставі ч. 4 ст. 107 КПК України у зв'язку із неприбуттям в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснювалося.
Дослідивши матеріали подання, суд приходить до висновку про його задоволення.
Стаття 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» передбачає, що адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами внутрішніх справ.
Згідно ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Пунктами «б» та «г» ст. 3 Закону передбачено встановлення адміністративного нагляду щодо осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства; засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
Згідно з ч. 1 ст. 5 Закону адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пунктах «б» і «г» статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцезнаходженням установи виконання покарань за поданням начальника установи виконання покарань.
Відповідно до приписів ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному законом порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Дослідивши надані матеріали, зокрема характеристику та довідку про заохочення і стягнення, враховуючи те, що громадянин ОСОБА_4 засуджений до позбавлення волі за тяжкий злочин та з метою посилення контролю за його поведінкою і способом життя, подання про встановлення адміністративного нагляду підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтею 5 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», статей 537, 539 КПК України суддя, -
Подання начальника Державної установи «Криворізька вправна колонія №80» полковника внутрішньої служби ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити.
Встановити у відношенні ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 адміністративний нагляд терміном на 1 (один) рік із встановленням наступних обмежень відносно піднаглядного:
1. Заборона виходу з будинку за місцем мешкання з 22:00 до 06:00 ранку за виключенням випадків необхідності слідувати до лікарні за медичною допомогою або до укриття під час оголошення сигналу "Повітряна тривога";
2. Заборона виїзду за межі міста Кривого Рогу без дозволу органів Національної поліції України;
3. Встановити реєстрацію у відділенні поліції за місцем проживання 2 (два) рази на місяць.
4. Заборонити перебування в ресторанах, кафе, барах та місцях продажу спиртних напоїв на розлив.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом 7 діб через Металургійний районний суд міста Кривого Рогу.
Суддя: ОСОБА_1