Справа № 504/4213/25
Номер провадження 3/504/2145/25
06.11.2025с-ще Доброслав
Доброславський районний суд Одеської області у складі:
головуючого судді Литвинюк А.В.,
секретаря судового засідання Данько Т.В.,
за участю прокурора Доброславської окружної прокуратури Одеської області Рябоконя Р.В.,
розглянувши матеріали, які надійшли з Одеського управління Департаменту внутрішньої безпеки НПУ відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянки України № НОМЕР_1 виданий 27.08.2018 органом 5116, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , працює начальником відділу кадрів ТОВ «М'ясопродукти», про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП,-
встановив:
до Доброславського районного суду Одеської області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Під час судового розгляду справи встановлено, що ОСОБА_1 , інспектор сектору реагування патрульної поліції відділення поліції №3 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області, маючи спеціальне звання - старший лейтенант поліції, будучи суб'єктом декларування, припинивши з 19.02.2024 діяльність, в порушення абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин 29.03.2024 подала декларацію «при звільненні» за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст.172-6 КУпАП.
До судового засідання ОСОБА_1 не зявилася, про час та місце розгляду справи повідомлялася судом належним чином, однак 06.11.2025 року звернулася до суду з заявою, в якій просила здійснювати розгляд справи у її відсутність, вину визнала.
Відповідно до ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування передбачає адміністративну відповідальність.
Згідно абз. 15 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єкти декларування це особи, зазначені у п. 1, п.п. «а», «в» - «г» п. 2, п. 4 ч. 1 ст. 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
При цьому, п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону визначено, що поліцейські є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Наказом начальника ГУНП в Одеській області від 19.06.2023 № 745 о/с, старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 призначено на посаду інспектора сектору реагування патрульної поліції відділення поліції №3 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області.
ОСОБА_1 ознайомлена і попереджена про спеціальні обмеження, пов'язані зі службою в поліції, визначені Законом вимоги, заборони обмеження, в т.ч. при звільнені зі служби/роботи.
Наказом начальника ГУНП в Одеській області від 19.02.2024 №229 о/с, інспектора сектору реагування патрульної поліції відділення поліції №3 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 звільнено зі служби в поліції з 19.02.2024.
Згідно абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у п. 1, п.п. «а», «в» - «г» п. 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до п.п. 2 п. 2 розділу ІІ Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 23.07.2021 №449/21 декларація при звільненні це декларація, яка подається відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності. Така декларація подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності.
Отже, після звільнення зі служби в Національній поліції України та припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави, у ОСОБА_1 виник обов'язок протягом 30 календарних днів подати шляхом заповнення на офіційному веб сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію при звільненні за період з 01.01.2024 по 19.02.2024, який не був охоплений раніше поданими ним деклараціями, тобто до 23 год. 59 хв. 20.03.2024.
Судом встановлено, що всупереч встановленим абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» вимогам фінансового контролю, ОСОБА_1 несвоєчасно 29.03.2024 подала без поважних причин декларацію «при звільненні» за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП повністю доведена та підтверджується письмовими матеріалами справи, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією №127/2025, яким зафіксоване місце, час вчинення та суть адміністративного правопорушення та який підписаний ОСОБА_1 без зауважень;
- послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинила ОСОБА_1 , у період з 20.02.2024 по 30.03.2024;
- витяг з наказу начальника ГУНП в Одеській області від 19.06.2023 про призначення ОСОБА_1 на посаду інспектора сектору реагування патрульної поліції відділення поліції №3 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області.
- витягом з наказу начальника ГУНП в Одеській області від 19.09.2024 про звільнення ОСОБА_1 зі служби за власним бажанням 19.02.2024;
- пам'яткою застереження від 05.02.2024, що підписаний ОСОБА_1 ;
-витягом з Єдиного державного реєстру декларацій;
-поясненнями ОСОБА_1 від 14.10.2025, яка вказала у поважних причин для несвоєчасного подання декларації у неї не було;
На підставі наведено, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 несвоєчасно подала декларацію «при звільненні» без поважних причин та кваліфікує її дії за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ст.33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі.
Частиною 4 ст.38 КУпАП передбачено, що адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення на порушницю за вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, дотримуючись принципу співвідношення між тяжкістю вчиненого адміністративного правопорушення та заходом державного примусу, враховуючи умови та характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу правопорушника: вік, соціальне положення, ступінь його вини та ставлення до вчиненого, відсутність пом'якшуючих та обтяжуючих відповідальність обставин під час вчинення даного правопорушення, суд вважає, що необхідним і достатнім стягненням для правопорушника буде накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу, передбаченого санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП та п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» суд стягує з особи, що притягується до адміністративної відповідальності судовий збір на користь держави у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 605,60 гривень.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.9,11,21,33-35,40-1,172-6,221,283,384 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», ст.1,3,65-1 Закону України «Про запобігання корупції» суд,
постановив:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченогоч.1 ст.172-6КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 судовий збір на користь держави у розмірі 605,60 гривень.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Одеського апеляційного суду через Доброславський районний суд Одеської області.
Відповідно до ч.1 ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених ст.300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш, як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Реквізити для сплати штрафу і судового збору розміщені на офіційному веб порталі «Судова влада»: https://km.od.court.gov.ua/sud1515/gromadyanam/zbir/ та https://km.od.court.gov.ua/sud1515/gromadyanam/tax/.
Роз'яснити, що у випадку несплати штрафу у передбачений законом строк, може бути застосовано подвійне стягнення штрафу в порядку ст.308 КУпАП, тобто у випадку примусового виконання постанови суду.
Суддя А. В. Литвинюк