3/441/694/2025 441/1744/25
05.11.2025 суддя Городоцького районного суду Львівської області Перетятько О.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла із відділення поліції № 1 Львівського районного управління поліції № 2 Головного управління Національної поліції у Львівській області на ОСОБА_1 за ознаками ст. 124 КУпАП, -
за протоколом серії ЕПР1 № 431212 від 22.08.2025, ОСОБА_1 інкримінується, що він 22.08.2025 о 18 год. 30 хв., на 29 км + 700 м а/д Н-13, керуючи автомобілем марки «Tesla», р.н.з. НОМЕР_1 , при виконанні обгону, не впевнився в безпечності, перетнув суцільну лінію, при цьому в нього в'їхав автомобіль «Skoda Octavia», р.н.з. НОМЕР_2 , під керуванням ОСОБА_2 , після чого відбулося зіткнення з автомобілями «Ford Fusion», н.з. НОМЕР_3 та «Skoda Octavia», н.з. НОМЕР_4 . Внаслідок ДТП автомобілі отримали механічні пошкодження. Своїми діями ОСОБА_1 , згідно протоколу, порушив п. 14.6 «ґ» Правил дорожнього руху України, його дії кваліфіковано за ознаками ст. 124 КК України.
20.10.2025 ОСОБА_1 подав до суду заперечення за змістом якого, вину у вчиненні інкримінованого йому правопорушенні заперечив, з покликанням на відсутність в його діях складу адміністративного правопорушення.
28.10.2025 адвокат Кук І.В. в інтересах ОСОБА_1 подав клопотання про призначення комплексної транспортно-трасологічної та судово-автотехнічної експертизи, з метою з'ясування усіх обставин справи.
ОСОБА_2 у заяві від 29.10.2025 призначенню експертизи не заперечив.
Вивчивши клопотання, матеріали справи, оглянувши докази в їх сукупності, приходжу до наступного висновку.
За положеннями ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до норм ст. 273 КУАП у разі, коли виникає потреба в спеціальних знаннях у справі про адміністративне правопорушення, органом (посадовою особою), у провадженні якого перебуває справа залучається експерт.
За наведеного, з метою встановлення обставин, що мають значення для правильного вирішення справи, для всебічного, повного і об'єктивного дослідження всіх доказів справи в їх сукупності та кожного окремо та встановлення обставин дорожньо-транспортної пригоди необхідні спеціальні знання, тому приходжу до висновку про необхідність призначення по справі комплексної транспортно-трасологічної та судово-автотехнічної експертизи із переліком питань, визначених особою, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст. 15 Закону України «Про судову експертизу», п.11 «Інструкції про порядок та розмір виплат державним спеціалізованим установам судової експертизи за виконання їх працівниками функцій експертів та спеціалістів», затвердженої постановою Кабінету Міністрів України № 710 від 01.07.1996 року, проведення судових експертиз по кримінальним та адміністративним справах державними спеціалізованими установами, здійснюється за рахунок коштів, що виділяються цільовим призначенням цій експертній установі з Державного бюджету України.
Керуючись ст. 251, 273, 280 КУпАП, суддя, -
призначити у справі на ОСОБА_3 за ст. 124 КУпАП комплексну транспортно-трасологічну та судово-автотехнічну експертизу, проведення якої доручити експертам Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз (вул. Липинського, 54, м. Львів, 79024).
На вирішення експертів поставити наступні запитання:
1. У якому місці на проїзній частині дороги відбулось первинне зіткнення автомобіля «Tesla», р.н.з. НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_1 із автомобілем «Skoda Octavia», р.н.з. НОМЕР_2 , під керуванням ОСОБА_2 .?
2. Яким чином розташовувались вказані транспортні засоби один відносно одного та відносно елементів дороги у момент контактування?
3. Як повинні були діяти водії автомобіля «Tesla», р.н.з. НОМЕР_1 , ОСОБА_1 та автомобіля «Skoda Octavia», р.н.з. НОМЕР_2 , ОСОБА_2 у даній дорожній ситуації, чи могли водії уникнути зіткнення?
4. Що з технічної точки зору стало причиною дорожньо-транспортної пригоди?
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст. 384, 385 КК України за дачу завідомо неправдивого висновку та за відмову від проведення експертизи без поважних причин.
У розпорядження експертів направити матеріали справи про адміністративне правопорушення № 441/1744/25 та № 441/1743/25.
На вимогу експертів для дослідження надати транспортні засоби «Tesla», р.н.з. НОМЕР_1 та «Skoda Octavia», р.н.з. НОМЕР_2 .
Віднести витрати по проведенню експертизи на рахунок спеціалізованого фонду Державного бюджету України для оплати експертиз за кримінальними і адміністративними справами.
Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя Перетятько О.В.