Україна
Донецький окружний адміністративний суд
06 листопада 2025 року Справа№200/6539/25
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Галатіна О.О., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження (в письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправними дії, зобов'язання вчинити певні дії, -
До Донецького окружного адміністративного суду, через систему «Електронний суд», надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про:
- визнання протиправним дії відповідача, які полягають в неправильному проведені розрахунку пенсії;
- зобов'язання відповідача провести перерахунок пенсії, з 1 березня 2025 року, застосувавши показник середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії у розмірі 12525,51 грн (2018, 2017, 2016) грн., з урахуванням з урахуванням коефіцієнтів індексації: 1.11, 1.11, 1.14, 1.197, 1.0796 та 1.115, відповідно до ч.2 ст. 42 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Позовна заява подана представником позивача адвокатом - Трун О.В.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що у 2019 році позивачу призначено пенсію за віком, як вбачається з розрахунку заробітку для обчислення пенсії, відбивачем застосовано показник середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії - 3764.40 грн. Вказує на те, що Позивачу пенсія не була проіндексована на підставі постанов КМУ №127, №118, №168, №185, №209. Вважає таку бездіяльність відповідача протиправною та такою, що порушують його конституційні права у зв'язку з чим звернувся до суду із вказаним позовом.
Ухвалою суду від 01 вересня 2025 року позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправними дії, зобов'язання вчинити певні дії, - залишено без руху.
Встановлено строк для усунення виявлених недоліків позовної заяви протягом п'яти днів з наступного дня після отримання копії цієї ухвали шляхом надання: уточненої позовної заяви із наведення реквізитів позивача та його представника відповідно до приписів статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвалою суду від 08 вересня 2025 року прийнято до розгляду позовну заяву. Відкрито провадження в адміністративній справі.
Справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
До суду від Відповідача надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого зазначено, що з 21.01.2019 ОСОБА_1 призначено пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до статті 114 Закону №1058 із застосуванням показника середньої заробітної плати за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії за 2016-2018 роки - 6188.89 грн.
По пенсійній справі позивача проведено перерахунок з 01.03.2022 “Індексація заробітку» та встановлено надбавку до пенсії в розмірі 135,00 грн.
На виконання Постанови Кабінету Міністрів України № 168 Позивачу проведено перерахунок з 01.03.2023 “Індексація заробітку» та встановлено показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні 7405,03 грн.
На виконання Постанови Кабінету Міністрів України № 185 з 01.03.2024 проведено перерахунок “Індексація заробітку» та встановлено показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні 7994,47 шляхом збільшення на коефіцієнт 1,0796.
На виконання Постанови Кабінету Міністрів України № 209 з 01.03.2025 проведено перерахунок “Індексація заробітку» та встановлено показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні 8913,836 шляхом збільшення на коефіцієнт 1,0796.
Крім того, відповідач зазначив, що позивач не зверталась із заявою встановленого зразку щодо здійснення перерахунків пенсії у проведення індексації пенсії із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії та відповідне рішення не приймалось.
Просить відмовити у задоволенні позовних вимог.
За приписами частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Розглянувши наявні заяви по суті справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються вимоги, дослідивши докази, які наявні в матеріалах справи, суд встановив наступне.
Позивач - ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області з 21.01.2019 як отримувач пенсії за віком відповідно до п.2 ч.2 ст.114 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV.
При призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком застосовано показник середньої заробітної плати за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії за 2016-2018 роки - 6188.89 грн, що підтверджується матеріалами пенсійної справи.
Відповідно до протоколу перерахунку пенсії з 01.03.2022 року вбачається:
Розмір пенсії за віком (ст.27) (17140,81 * 0,47000) - 8056,18 грн;
Доплата за понаднормовий стаж (ст. 28 ч. 1 абз.2) (за 12 років) - 212,28 грн;
Загальний розмір пенсії - 8268,46 грн;
Надбавка 135,00 грн на індексації 01.03.2022 - 135,00 грн;
Доплата до пенсії по ЗУ «Про підвищення престижності шахтарської праці» - 5444,19 грн;
Сума до пенсії по ЗУ «Про підвищення престижності шахтарської праці» (80% від 17140,82 грн) - 13712,65 грн;
Місяць підвищення розміру пенсії - 01.03.2022;
Розмір пенсії з надбавками - 13847,65 грн.
Відповідно до протоколу перерахунку пенсії з 01.03.2023 року вбачається:
Розмір пенсії за віком (ст.27) (20509,05 * 0,47000) - 9639,25 грн;
Доплата за понаднормовий стаж (ст. 28 ч. 1 абз.2) (за 12 років) - 212,28 грн;
Загальний розмір пенсії - 9851,53 грн;
Доплата до пенсії по ЗУ «Про підвищення престижності шахтарської праці» - 6555.71 грн;
Сума до пенсії по ЗУ «Про підвищення престижності шахтарської праці» (80% від 20509,05 грн) - 16407,24 грн;
Місяць підвищення розміру пенсії - 01.03.2023;
Обмеження в індексації з 01.03.2023 - -1059,59 грн;
Розмір пенсії з надбавками - 15347,65 грн.
Відповідно до протоколу перерахунку пенсії з 01.03.2024 року вбачається:
Розмір пенсії за віком (ст.27) (22429,60 * 0,49083) - 1109,12 грн;
Доплата за понаднормовий стаж (ст. 28 ч. 1 абз.2) (за 14 років) - 247,66 грн;
Загальний розмір пенсії - 11256,78 грн;
Доплата до пенсії по ЗУ «Про підвищення престижності шахтарської праці» - 6686,90 грн;
Сума до пенсії по ЗУ «Про підвищення престижності шахтарської праці» (80% від 22429,60 грн) - 17943,68 грн;
Місяць підвищення розміру пенсії - 01.03.2024;
Обмеження в індексації з 01.03.2023 - -1059,59 грн;
Розмір пенсії з надбавками - 16884,09 грн.
Відповідно до протоколу перерахунку пенсії з 01.03.2025 року вбачається:
Розмір пенсії за віком (ст.27) (25009,00 * 0,49083) - 12275,17 грн;
Доплата за понаднормовий стаж (ст. 28 ч. 1 абз.2) (за 14 років) - 247,66 грн;
Загальний розмір пенсії - 12522,83 грн;
Доплата до пенсії по ЗУ «Про підвищення престижності шахтарської праці» - 7484,37 грн;
Сума до пенсії по ЗУ «Про підвищення престижності шахтарської праці» (80% від 25009 грн) - 20007,20 грн;
Місяць підвищення розміру пенсії - 01.03.2025;
Обмеження в індексації з 01.03.2023 - -1059,59 грн;
Обмеження в індексації з 01.03.2025 - -563,52 грн;
Розмір пенсії з надбавками - 18676,09 грн.
Не погоджуючись із вказаним розрахунком, позивач звернувся до суду із даним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд виходить з наступного.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел визначені Законом №1058-IV.
Відповідно до ч.2 ст.42 Закону №1058-IV для забезпечення індексації пенсії щороку з 1 березня проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.
Показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується для обчислення пенсії, щороку збільшується на коефіцієнт, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення.
У разі відсутності дефіциту коштів Пенсійного фонду для фінансування виплати пенсій у солідарній системі розмір щорічного збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується для обчислення пенсії, передбачений абз.2 цієї частини, може бути збільшений, але не повинен перевищувати 100% показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення.
Розмір та порядок такого збільшення визначаються у межах бюджету Пенсійного фонду за рішенням Кабінету Міністрів України з урахуванням мінімального розміру збільшення, визначеного абзацом другим цієї частини.
Порядок проведення перерахунку пенсій відповідно до ч.2 ст.42 Закону України №1058-IV затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 року №124 (далі Порядок №124).
Пунктом 1 Порядку №124 встановлено, що він визначає механізм проведення перерахунку раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.
Згідно з абз.2 п.2. Порядку №124 перерахунку підлягають пенсії, обчислені відповідно до Закону №1058-IV.
Кабінетом Міністрів України згідно з Порядком №124 прийнято, зокрема, наступні постанови: №127 від 22.02.2022 «Про індексацію пенсій та заходи підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2021 році» (далі Постанова №127), №118 від 16.02.2022 року «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році» (далі Постанова №118), №168 від 24.02.2023 року «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» (далі Постанова №168), №185 від 23.02.2024 року «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році».
Пунктами першими Постанов №127, №118, №168, №185, №209 установлено здійснення перерахунків пенсії відповідно до Порядку №124, а саме:
з 01.03.2022 року із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, у розмірі 1,11;
з 01.03.2022 року із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, у розмірі 1,14;
з 01.03.2023 року із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, у розмірі 1,197;
з 01.03.2024 року із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії (далі - коефіцієнт збільшення), у розмірі 1,0796;
з 01.03.2025 року із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, у розмірі 1,115.
Верховним Судом розглянуто справу №160/28752/23 за подібних правовідносинах про перерахунок пенсії за віком на підставі ч.2 ст.42 Закону №1058-IV відповідно до Постанов №168 та №185.
Так у постанові від 13.01.2025 по справі №160/28752/23 Верховний Суд дійшов висновку, що індексація пенсій у 2023-2024 роках повинна проводитись відповідно до постанови №168 та постанови №185, Порядку №124 та з урахуванням приписів ч.2 ст.42 Закону №1058-IV шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який безпосередньо враховувався для обчислення пенсії із застосуванням коефіцієнтів збільшення 1,197, 1,0796, відповідно.
Верховний Суд зазначив, що ГУ ПФУ, здійснюючи в 2023-2024 роках перерахунок пенсії ОСОБА_1 на підставі ч.2 ст.42 Закону №1058-IV, встановивши йому щомісячні доплати до пенсії в розмірі 100,00 грн, відповідно, замість застосування коефіцієнтів збільшення 1,197, 1,0796 до показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який безпосередньо враховувався для обчислення пенсії позивача, діяло не у відповідності до вимог чинного законодавства.
Водночас, Верховний Суд у справі №160/28752/23 залишив частину позовних вимог без розгляду, у зв'язку з пропуском позивачем строку звернення до суду. ВС зазначив, що звернувшись до суду з цим позовом 02.11.2023 року, позивачка заявила позовні вимоги з 01.03.2022 року, у зв'язку із чим вони можуть бути захищені судом з 02.05.2023 року, тобто в межах шестимісячного строку з дня звернення.
Згідно з ч.5 ст.242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
На підставі ч.5 ст.242 КАС України суд по цій справі враховує правові висновки Верховного Суду та вважає, що звертаючись до суду з цим позовом 25.08.2025 року, позовні вимоги про перерахунок пенсії показник середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії у розмірі 12525,51 грн (2018, 2017, 2016) грн., з урахуванням з урахуванням коефіцієнтів індексації: 1.11, 1.11, 1.14, 1.197, 1.0796 та 1.115, відповідно до ч.2 ст. 42 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», починаючи з 01.03.2025 року звернено до відповідача в межах строку звернення до суду з цим позовом.
Спірним у цій справі являється показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який враховується при обчисленні індексації пенсії.
Пунктом 5 Порядку №124 передбачено, що у 2019 році перерахунок пенсій у зв'язку із збільшенням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, проводиться шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховувався для обчислення пенсії, станом на 1 жовтня 2017 р. на коефіцієнт, визначений згідно з абз.1 п.4 цього Порядку. Кожен наступний перерахунок у зв'язку із збільшенням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, проводиться з урахуванням збільшеного у попередніх роках показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачені страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.
Верховний Суд у постанові від 19.03.2025 у справі №460/4358/24 зазначив, що Положення Порядку №124 не узгоджені з приписами ч.2 ст.42 Закону №1058-IV, оскільки по-різному визначають показник, який збільшується на відповідні коефіцієнти:
показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії (за приписами Закону №1058-IV);
показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, станом на 01.10.2017 (за приписами Порядку №124).
Верховний Суд по справі №460/4358/24 дійшов висновку, що абзац перший в сукупності з абзацом другим пункту 5 Порядку №124 повинні застосовуватися у відповідності з ч.2 ст.42 Закону №1058-IV, тобто під час проведення індексації повинен застосовуватися показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховувався для обчислення пенсії під час її призначення.
Також Верховний Суд зазначив, що Порядок №124 підлягає застосуванню виключно в частині, яка не суперечить положенням Закону №1058-IV. З огляду на визначення загальних засад пріоритетності законів над підзаконними актами застосування при проведенні індексації пенсій починаючи з 2020 року відповідно до ч.2 ст.42 Закону №1058-IV, положень п.5 Порядку №124, є протиправним.
З огляду на визначення загальних засад пріоритетності законів над підзаконними актами судова палата доходить висновку, що застосування при проведенні індексації пенсій, починаючи з 2020 року, відповідно до частини другої статті 42 Закону № 1058-IV положень пункту 5 Порядку № 124, є протиправним.
Крім того Верховний Суд у складі Судової палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду у постанові від 16.04.2025 у справі №200/5836/24 підтримав вищевказану позицію та зазначив, що абзац перший в сукупності з абз.2 п.5 Порядку №124 повинні застосовуватися лише у відповідності з ч.2 ст.42 Закону №1058-IV, тобто під час проведення індексації повинен застосовуватися показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховувався для обчислення вказаної пенсії.
На підставі ч.5 ст.242 КАС України суд враховує правові висновки Верховного Суду та вважає, що під час індексації пенсії позивачки застосуванню підлягає показник середньої заробітної плати, який враховується для обчислення пенсії під час її призначення.
Як вже встановлено судом та про що зазначено вище, позивачу пенсія за віком призначена з 21.01.2019 року, під час обчислення якої застосовано показник середньої заробітної (доходу) в Україні за три попередні календарні роки, тобто за 2016-2018 роки у розмірі - 6188.89 грн.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що для щорічної індексації пенсії позивачки має бути використаний показник середньої заробітної плати за 2016-2018 роки, оскільки саме цей показник застосовувався для обчислення пенсії під час її призначення.
Отже, суд дійшов висновку, що відповідач зобов'язаний здійснити перерахунок пенсії позивача, застосовуючи коефіцієнти показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховувався для обчислення пенсії (за 2016-2018 роки у розмірі - 6188.89 грн - на коефіцієнт збільшення у розмірі 1.11, 1.11, 1.14, 1.197, 1.0796 та 1.115 та у зв'язку з цим провести перерахунок та виплату пенсії.
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Частиною 2 статті 2 КАС України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з ч.2 ст.9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Суд вважає необхідним задовольнити позовні вимоги шляхом зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області провести перерахунок пенсії Позивачу застосувавши коефіцієнт збільшення при проведені перерахунку - 1.11, 1.11, 1.14, 1.197, 1.0796 та 1.115, до показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який безпосередньо враховувався для обчислення пенсії позивача за 2016-2018 роки у розмірі - 6188.89 грн та перерахувати пенсію позивачу, з урахуванням вказаних показників, починаючи з 01 березня 2025 року.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про часткове задоволення позову.
Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Враховуючи те, що фактично, позовні вимоги задоволені, оскільки дії відповідача визнані протиправними, а зобов'язання вчинити певні дії є похідною вимогою, суд дійшов висновку щодо стягнення за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача судового збору у розмірі 968,96 грн.
Керуючись ст. ст. 139, 241-246, 250, 255, 260, 263, 295, 297 КАС України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в в Донецькій області про визнання протиправними дії, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, яка полягає у непроведенні індексації пенсії ОСОБА_1 з 01 березня 2025 року шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні за 2016-2018 роки, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 6188.89 грн, на коефіцієнти збільшення 11.11, 1.11, 1.14, 1.197, 1.0796 та 1.115.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 застосувавши коефіцієнт збільшення при проведені перерахунку - 11.11, 1.11, 1.14, 1.197, 1.0796 та 1.115, до показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який безпосередньо враховувався для обчислення пенсії позивача за 2016-2018 роки у розмірі - 6188.89 грн та перерахувати пенсію позивачу, з урахуванням вказаних показників, починаючи з 01 березня 2025 року.
В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір у розмірі 968 грн 96 коп.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Суддя О.О. Галатіна