Ухвала від 04.11.2025 по справі 456/3425/22

Справа № 456/3425/22

Провадження № 1-в/456/121/2025

УХВАЛА

про продовження надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку

04 листопада 2025 року місто Стрий

Стрийський міськрайонний суд Львівської області в складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2

прокурора ОСОБА_3

захисника ОСОБА_4

лікаря-психіатра ОСОБА_5

особи, щодо якої вирішується

питання про продовження надання

амбулаторної психіатричної допомоги ОСОБА_6

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Стрий матеріали заяви лікаря-психіатра ВП «Лікарня інтенсивного лікування»КПН ТМО «СМОЛ» ОСОБА_5 про продовження застосування примусового заходу медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги ОСОБА_6 , -

ВСТАНОВИВ:

До суду із заявою звернувся лікар-психіатр ВП «Лікарня інтенсивного лікування» КПН ТМО «СМОЛ» ОСОБА_5 про продовження застосування примусових заходів медичного характеру відносно ОСОБА_6 у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.

У обґрунтування заяви лікар-психіатр покладається на те, що в поліклінічному відділенні ВП « Лікарні інтенсивного лікування» КНП ТМО «СМОЛ» ОСОБА_6 амбулаторна примусова психіатрична допомога у примусовому порядку надається з 18.09.2023 року згідно вироку Стрийського міськрайонного суду Львівської області від 06.04.2023 року. Діагноз: органічний розлад особистості та поведінки внаслідок перенесеної черепно-мозкової травми з помірно вираженим психоорганічним синдромом. За період надання амбулаторної психіатричної допомоги ОСОБА_6 систематично відвідує лікаря-психіатра. приймає комбінацію різних препаратів. звертається до сімейного лікаря. Крім того, лікар-психіатр зазначає, що у психічному стані особливих змін не відбулося, спостерігається порушення у когнітивно-мнестичній сфері, дратівливість. послаблений емоційно-вольовий контроль. Критично свій стан не оцінює. Психічний стан пацієнта потребує тривалої корекції, спостереження та лікування у психіатра.

У судовому засіданні лікар-психіатр ВП «Лікарня інтенсивного лікування» КПН ТМО «СМОЛ» ОСОБА_5 , висновок комісії лікарів-психіатрів підтримав, вказав, що ОСОБА_6 за своїм психічним станом потребує продовження застосування примусових заходів медичного характеру у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги.

Прокурор ОСОБА_3 в судовому засіданні підтримала заяву, просить її задовольнити.

Захисник ОСОБА_4 та особа, щодо якого застосовано примусові заходи медичного характеру ОСОБА_6 не заперечили щодо продовження надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку відносно останнього.

Перевіривши матеріали справи, оцінивши представлені суду документи, заслухавши висновок прокурора про задоволення заяви, думку захисника, які не заперечили проти продовження застосування примусових заходів медичного характеру у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги, суд вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. ч. 1, 3 ст. 514 КПК України продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється на підставі ухвали суду, в межах територіальної юрисдикції якого застосовується цей захід чи відбувається лікування.

Розгляд питання про продовження, зміну чи припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється за поданням представника медичного закладу (лікаря-психіатра), де тримається дана особа, у передбаченому ст.95 Кримінального кодексу України та ст. 512 КПК України порядку. До подання додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.

Відповідно до ч.2 ст. 95 КК України особи, до яких застосовані примусові заходи медичного характеру, підлягають огляду комісією лікарів-психіатрів не рідше одного разу на 6 місяців для вирішення питання про наявність підстав для звернення до суду із заявою про припинення або про зміну застосування такого заходу. У разі відсутності підстав для припинення або зміни застосування примусового заходу медичного характеру представник закладу з надання психіатричної допомоги (лікар-психіатр), який надає особі таку психіатричну допомогу, направляє до суду заяву, до якої додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обґрунтування про необхідність продовження застосування примусового заходу медичного характеру. У разі необхідності продовження застосування примусового заходу медичного характеру понад 6 місяців представник закладу з надання психіатричної допомоги (лікар-психіатр), який надає особі таку психіатричну допомогу, повинен направити до суду за місцем знаходження закладу з надання психіатричної допомоги заяву про продовження застосування примусового заходу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обґрунтування про необхідність продовження надання особі такої психіатричної допомоги. В подальшому продовження застосовування примусового заходу медичного характеру проводиться кожного разу на строк, який не може перевищувати 6 місяців.

Згідно зі ст.19 ЗУ «Про психіатричну допомогу» продовження застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника психіатричного закладу (лікаря - психіатра), який надає особі таку психіатричну допомогу, на підставі висновку комісії лікарів - психіатрів на строк, який не може перевищувати 6 місяців.

Як вбачається із матеріалів справи, вироком Стрийського міськрайонного суду Львівської області від 06.04.2023 року, окрім покарання, відносно ОСОБА_6 застосовано примусові заходи медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку за місцем проживання.

В подальшому, ухвалами Стрийського міськрайонного суду Львівської області, востаннє від 30.05.2025 року, продовжено застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку відносно ОСОБА_6 ..

Згідно з висновком комісії лікарів-психіатрів, щодо особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру №15 від 16.10.25 року комісія прийшла до висновку, що ОСОБА_6 необхідно продовжити застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.

При цьому, суд також враховує суспільну небезпечність вчиненого ОСОБА_6 діяння.

Враховуючи вищенаведене, оскільки у суду відсутні підстави для припинення або зміни застосування примусового заходу медичного характеру, суд приходить до висновку, що подання про продовження застосування примусових заходів медичного характеру ОСОБА_6 у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку на строк 6 місяців слід задовольнити.

Керуючись ст. 95 КК України, ст.ст. 512, 514 КПК України, ст. 19 Закону України «Про психіатричну допомогу», суд, -

постановив:

Заяву лікаря-психіатра ВП «Лікарня інтенсивного лікування»КПН ТМО «СМОЛ» ОСОБА_5 про продовження застосування примусового заходу медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги, - задовольнити.

Продовжити застосування примусового заходу медичного характеру ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителю с. Нижня Стинава Стрийського району Львівської області у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку строком на 6 (шість) місяців.

Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Стрийський міськрайонний суд Львівської області протягом семи днів з дня її проголошення.

Суддя ОСОБА_7

Попередній документ
131581116
Наступний документ
131581118
Інформація про рішення:
№ рішення: 131581117
№ справи: 456/3425/22
Дата рішення: 04.11.2025
Дата публікації: 10.11.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Стрийський міськрайонний суд Львівської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях; про продовження, зміну або припинення примусового лікування
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (04.11.2025)
Дата надходження: 21.10.2025
Розклад засідань:
13.10.2022 16:30 Стрийський міськрайонний суд Львівської області
03.11.2022 14:30 Стрийський міськрайонний суд Львівської області
17.11.2022 14:30 Стрийський міськрайонний суд Львівської області
23.11.2022 15:00 Стрийський міськрайонний суд Львівської області
06.12.2022 12:30 Стрийський міськрайонний суд Львівської області
23.12.2022 14:00 Стрийський міськрайонний суд Львівської області
26.01.2023 15:00 Стрийський міськрайонний суд Львівської області
02.02.2023 15:30 Стрийський міськрайонний суд Львівської області
08.02.2023 12:00 Львівський апеляційний суд
28.02.2023 11:00 Львівський апеляційний суд
28.02.2023 15:00 Стрийський міськрайонний суд Львівської області
23.03.2023 14:00 Стрийський міськрайонний суд Львівської області
06.04.2023 12:00 Стрийський міськрайонний суд Львівської області
17.10.2023 10:30 Стрийський міськрайонний суд Львівської області
01.11.2023 14:00 Стрийський міськрайонний суд Львівської області
08.11.2023 12:00 Стрийський міськрайонний суд Львівської області
22.04.2024 10:30 Стрийський міськрайонний суд Львівської області
08.05.2024 15:30 Стрийський міськрайонний суд Львівської області
17.12.2024 12:50 Стрийський міськрайонний суд Львівської області
09.01.2025 14:30 Стрийський міськрайонний суд Львівської області
30.05.2025 10:30 Стрийський міськрайонний суд Львівської області
04.11.2025 10:30 Стрийський міськрайонний суд Львівської області