Заводський районний суд м. Запоріжжя
Справа № 332/2043/25
Провадження №: 2/332/1695/25
06 листопада 2025 р. м. Запоріжжя
Заводський районний суд м. Запоріжжя в складі: головуючого - судді Марченко Н.В., при секретарі судового засідання - Петракей Р.С., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження в судовому засіданні в залі суду м. Запоріжжя цивільну справу за позовом Департаменту соціального захисту населення Запорізької міської ради до ОСОБА_1 про стягнення коштів надміру виплачених державних соціальних допомог,-
Департамент соціального захисту населення Запорізької міської ради звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення коштів надміру виплачених державних соціальних допомог.
Позов обґрунтовано тим, що на обліку в Департаменті соціального захисту населення Запорізької міської ради (далі - Департамент, Позивач) знаходиться особова справа по призначенню допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам та державної допомоги при народженні дитини ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 ; останнє відоме місце проживання: АДРЕСА_2 .
Згідно рішення Запорізької міської ради від 07.12.2022 №71 «Про реорганізацію управлінь соціального захисту населення Запорізької міської ради та перейменування управління соціального захисту населення Запорізької міської ради в Департамент соціального захисту населення Запорізької міської ради» та Положення про Департамент затвердженого додатком 1 до вказаного рішення (опубліковано у відкритому доступі на офіційному сайті Запорізької міської ради) Департамент соціального захисту населення Запорізької міської ради (далі - Департамент, Позивач) є правонаступником, серед іншого, Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Заводському району та Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Вознесенівському району.
11 квітня 2022 року ОСОБА_1 (далі - Відповідач) звернулась до управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Вознесенівському району із заявами про взяття на облік як внутрішньо переміщених осіб себе та своїх трьох дітей: ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ) та ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ). На підставі заяв, Відповідачеві були видані довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи:від 11.04.2022 № 2304-5000937593 на ім'я Відповідача, від 11.04.2022 № 2304-5000939368 на ОСОБА_3 , від 11.04.2022 № 2304-5000938752 на ОСОБА_4 та від 11.04.2022 № 2304-5000938080 на ОСОБА_2 .
Місце реєстрації Відповідача та її дітей: АДРЕСА_1 . Місцем проживання у місті Запоріжжі при оформленні довідок ВПО було зазначено: АДРЕСА_3 .
Після отримання довідок про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб, 10 травня 2022 року Відповідач подала до управління заяву про надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.
Умови призначення допомоги на проживання визначає Порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 332 (із змінами) (далі - Порядок 332).
На підставі заяви Відповідача від 10.05.2022 та наданих документів їй було призначено державну допомогу з 01.05.2022 у розмірі 11000,00 грн. щомісяця (2000,00 грн. Відповідачеві та по 3000,00 грн. на кожну дитину). Подовження строків виплати проводилось автоматично.
У кінці липня 2022 року ОСОБА_1 разом із дітьми змінила місце проживання у місті Запоріжжі та переоблікувала себе та дітей як внутрішньо переміщених осіб за адресою: АДРЕСА_2 .
В управлінні соціального захисту населення Запорізької міської ради по Заводському району рішенням від 22.08.2022 року Відповідачеві та її дітям було продовжено виплату допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам у розмірі 11000,00 щомісячно.
18 листопада 2022 року ОСОБА_1 подала до управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Заводському району заяву про призначення допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам і на четверту новонароджену дитину ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ..
22 листопада 2022 року Відповідач подала заяву про призначення державної допомоги при народженні дитини ( ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ).
Рішенням управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Заводському району від 08.12.2022 року Відповідачеві було призначено допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам у розмірі 14000,00 грн. щомісячно з 01.11.2022 року.
Згідно з п. 5 Порядку 332, внутрішньо переміщені особи несуть відповідальність за достовірність інформації, наданої для отримання допомоги.
Рішенням управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Заводському району від 28.11.2022 ОСОБА_1 призначено допомогу при народженні дитини з 01.11.2022 по 30.11.2022 у розмірі 10320,00 грн. (одноразова виплата), з 01.12.2022 по 30.11.2025 у розмірі 860,00 грн. щомісячно.
Призначення та виплата допомоги при народженні дитини регулюються Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» (далі - Закон 2811) та «Порядком призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 1751 від 27.12.2001 року (далі - Порядок 1751).
Пунктом 13 Порядку 1751 встановлено, що виплата допомоги припиняється зокрема у разі: відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав.
01 березня 2023 року управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради по Заводському району отримано лист Відділу по Заводському району управління (служби) у справах дітей Запорізької міської ради від 01.03.2023 року № 06-04/285 «Про припинення виплат», в якому зазначено, що 22.12.2022 року на підставі розпорядження голови районної адміністрації Запорізької міської ради по Заводському району № 255р малолітніх ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , відібрано у матері ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою АДРЕСА_4 та доставлено до КНП «Міська дитяча лікарня № 5». Батько дітей ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , військовий, ІНФОРМАЦІЯ_7 загинув.
Таким чином, ОСОБА_1 з січня 2023 року втратила право на отримання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам на себе та чотирьох дітей та допомоги при народженні дитини в управлінні соціального захисту населення Запорізької міської ради по Заводському району на ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ..
Також, згідно відповіді Управління соціального захисту населення Пологівської районної державної адміністрації Запорізької області від 01.05.2023 № 612 було встановлено, що ОСОБА_1 ще додатково отримувала державну соціальну допомогу при народженні дитини на ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 по ІНФОРМАЦІЯ_8 . Знята з обліку з 01.04.2023.
Всі виплати, які отримувала Відповідач, були зупинені з моменту встановлення факту відібрання дітей, у зв'язку зі змінами у складі сім'ї та неповідомленням про ці зміни та проведений розрахунок надмірно отриманих коштів державних соціальних допомог, в результаті чого надмірно отримані кошти за:
допомогу на проживання ВПО за період з січня 2023 по березень 2023 склали 42000,00 грн.;
допомогу при народженні дитини (управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Заводському району) за період з січня 2023 про лютий 2023 - 1720,00 грн.;
допомогу при народженні дитини (управління соціального захисту населення Пологівської районної державної адміністрації) за період з січня 2023 по березень 2023 - 2580,00 грн.
Департаментом на адресу місця проживання ОСОБА_1 направлялись листи з пропозицією повернути переплачені суми державних соціальних допомог добровільно, але переплачені кошти Відповідач у добровільному порядку станом на дату подання позову не повернув.
Таким чином, Департамент намагався вирішити цей спір з Відповідачем в досудовому порядку, шляхом звернення до Відповідача, однак повідомлення повернення надміру виплачених коштів державних соціальних допомог залишились без реагування, в добровільному порядку надмірно нараховані кошти Відповідачем не повернуті.
На підставі викладеного позивач просить суд стягнути з ОСОБА_1 на користь держави в особі Департаменту соціального захисту населення Запорізької міської ради надміру виплачену допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам у розмірі 42000,00 грн., надміру виплачену допомогу при народженні дитини у загальній сумі 4300,00 грн. та судові витрати.
Ухвалою судді Заводського районного суду м. Запоріжжя від 12.08.2025 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, визначено провести розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін, сторонам встановлено строки для подання заяв по суті справи.
Представник позивача в судове засідання не з'явилась, через канцелярію суду подала заяву про розгляд справи за її відсутності, позовні вимоги підтримала у повному обсязі, просила їх задовольнити, не заперечувала проти ухвалення заочного рішення.
Відповідач в судове засідання повторно не з'явилася, про причини неявки суду не повідомила, відзиву на позовну заяву не подала. Про дату, час і місце судового засідання повідомлялася в установленому законом порядку, заяв чи клопотань по суті позовних вимог чи з процесуальних питань не надала.
Відповідно до ч. 4 ст. 223 ЦПК України у разі повторної неявки в судове засідання відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).
Відповідно до ч. 1 ст. 280 ЦПК України суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: 1) відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; 2) відповідач не з'явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; 3) відповідач не подав відзив; 4) позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
На підставі наявних у справі доказів, зі згоди представника позивача, прийнято рішення про заочний розгляд справи на підставі ст. 280 ЦПК України.
У зв'язку з неявкою у судове засідання сторін на підставі ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснювалось.
Суд, вивчивши і дослідивши письмові матеріали справи, аналізуючи і оцінюючи надані докази, приходить до висновку, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що на обліку в Департаменті соціального захисту населення Запорізької міської ради знаходиться особова справа по призначенню допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам та державної допомоги при народженні дитини ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 ; останнє відоме місце проживання: АДРЕСА_2 .
Згідно рішення Запорізької міської ради від 07.12.2022 №71 «Про реорганізацію управлінь соціального захисту населення Запорізької міської ради та перейменування управління соціального захисту населення Запорізької міської ради в Департамент соціального захисту населення Запорізької міської ради» та Положення про Департамент затвердженого додатком 1 до вказаного рішення (опубліковано у відкритому доступі на офіційному сайті Запорізької міської ради в мережі Інтернет) Департамент соціального захисту населення Запорізької міської ради є правонаступником, серед іншого, Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Заводському району та Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Вознесенівському району.
11 квітня 2022 року ОСОБА_1 звернулась до управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Вознесенівському району із заявами про взяття на облік як внутрішньо переміщених осіб себе та своїх трьох дітей: ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ) та ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ). На підставі заяв, Відповідачеві були видані довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи:від 11.04.2022 № 2304-5000937593 на ім'я Відповідача, від 11.04.2022 № 2304-5000939368 на ОСОБА_3 , від 11.04.2022 № 2304-5000938752 на ОСОБА_4 та від 11.04.2022 № 2304-5000938080 на ОСОБА_2 ( а.с. 19-22).
Місце реєстрації Відповідача та її дітей: АДРЕСА_1 . Місцем проживання у місті Запоріжжі при оформленні довідок ВПО було зазначено: АДРЕСА_3 .
Відповідно до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою КМУ від 01.10.2017 №509 (зі змінами та доповненнями) (далі - Порядок оформлення і видачі довідки ВПО), довідка є документом, який підтверджує факт внутрішнього переміщення і взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Пунктом 2 Порядку оформлення і видачі довідки ВПО, передбачено, що для отримання довідки повнолітня або неповнолітня внутрішньо переміщена особа звертається особисто, а малолітня дитина, недієздатна особа або особа, дієздатність якої обмежена, - через законного представника із заявою про взяття на облік за формою згідно додатком 1 до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи).
З метою обліку внутрішньо переміщених осіб орган соціального захисту населення на підставі отриманої електронної справи включає інформацію про таких осіб до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.
Після отримання довідок про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб, 10 травня 2022 року Відповідач подала до управління заяву про надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам ( а.с. 18).
Умови призначення допомоги на проживання визначає Порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 332 (із змінами) (далі - Порядок 332).
Відповідно до п. 2 Порядку 332, допомога надається особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя, а також території адміністративно-територіальної одиниці, де проводяться бойові дії та що визначена в переліку адміністративно - територіальних одиниць, на території яких платникам єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, які перебувають на обліку на відповідній території, може надаватися допомога в рамках Програми “єПідтримка», затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 6 березня 2022 р. № 204.
Розміри допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам встановлені пунктом 3 Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. № 332 (далі - Порядок № 332).
Відповідно до п. 6 Порядку .332, заява про надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам за формою згідно з додатком 1 може бути подана до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - органи соціального захисту населення), уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центру надання адміністративних послуг.
З метою обліку внутрішньо переміщених осіб орган соціального захисту населення на підставі отриманої електронної справи включає інформацію про таких осіб до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.
На підставі заяви Відповідача від 10.05.2022 та наданих документів їй було призначено державну допомогу з 01.05.2022 у розмірі 11000,00 грн. щомісяця (2000,00 грн. Відповідачеві та по 3000,00 грн. на кожну дитину). Подовження строків виплати проводилось автоматично ( а.с. 23-24).
У кінці липня 2022 року ОСОБА_1 разом із дітьми змінила місце проживання у місті Запоріжжі та переоблікувала себе та дітей як внутрішньо переміщених осіб за адресою: АДРЕСА_2 ( а.с. 26-27).
В управлінні соціального захисту населення Запорізької міської ради по Заводському району рішенням від 22.08.2022 року Відповідачеві та її дітям було продовжено виплату допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам у розмірі 11000,00 щомісячно ( а.с. 29).
18 листопада 2022 року ОСОБА_1 подала до управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Заводському району заяву про призначення допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам і на четверту новонароджену дитину ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ( а.с. 30)
22 листопада 2022 року Відповідач подала заяву про призначення державної допомоги при народженні дитини ( ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ) ( а.с. 31-32).
Рішенням управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Заводському району від 08.12.2022 року Відповідачеві було призначено допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам у розмірі 14000,00 грн. щомісячно з 01.11.2022 року ( а.с. 34).
Згідно з п. 5 Порядку 332, внутрішньо переміщені особи несуть відповідальність за достовірність інформації, наданої для отримання допомоги.
Рішенням управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Заводському району від 28.11.2022 ОСОБА_1 призначено допомогу при народженні дитини з 01.11.2022 по 30.11.2022 у розмірі 10320,00 грн. (одноразова виплата), з 01.12.2022 по 30.11.2025 у розмірі 860,00 грн. щомісячно ( а.с. 33).
Призначення та виплата допомоги при народженні дитини регулюються Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» (далі - Закон 2811) та «Порядком призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 1751 від 27.12.2001 року (далі - Порядок 1751).
Пунктом 13 Порядку 1751 встановлено, що виплата допомоги припиняється у разі:
позбавлення отримувача допомоги батьківських прав; відмови отримувача допомоги від виховання дитини;
нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;
відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;
тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання, крім дітей, які народилися під час перебування матері в слідчому ізоляторі або установі виконання покарань за умови перебування дитини разом з матір'ю;
припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень щодо конкретної дитини;
перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;
усиновлення дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування або дитини, батьки якої дали згоду на її усиновлення; смерті дитини; смерті отримувача допомоги.
01 березня 2023 року управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради по Заводському району отримано лист Відділу по Заводському району управління (служби) у справах дітей Запорізької міської ради від 01.03.2023 року № 06-04/285 «Про припинення виплат», в якому зазначено, що 22.12,2022 року на підставі розпорядження голови районної адміністрації Запорізької міської ради по Заводському району № 255р малолітніх ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , відібрано у матері ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою АДРЕСА_4 та доставлено до КНП «Міська дитяча лікарня № 5». Батько дітей ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , військовий, ІНФОРМАЦІЯ_7 загинув ( а.с. 36).
Таким чином, ОСОБА_1 з січня 2023 року втратила право на отримання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам на себе та чотирьох дітей та допомоги при народженні дитини в управлінні соціального захисту населення Запорізької міської ради по Заводському району на ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ..
Також, згідно відповіді Управління соціального захисту населення Пологівської районної державної адміністрації Запорізької області від 01.05.2023 № 612 було встановлено, що ОСОБА_1 ще додатково отримувала державну соціальну допомогу при народженні дитини на ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 по 31.03.2023р. Знята з обліку з 01.04.2023 ( а.с. 44).
Всі виплати, які отримувала Відповідач, були зупинені з моменту встановлення факту відібрання дітей, у зв'язку зі змінами у складі сім'ї та неповідомленням про ці зміни та проведений розрахунок надмірно отриманих коштів державних соціальних допомог, в результаті чого надмірно отримані кошти за:
допомогу на проживання ВПО за період з січня 2023 по березень 2023 склали 42000,00 грн.;
допомогу при народженні дитини (управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Заводському району) за період з січня 2023 про лютий 2023 - 1720,00 грн.;
допомогу при народженні дитини (управління соціального захисту населення Пологівської районної державної адміністрації) за період з січня 2023 по березень 2023 - 2580,00 грн.( а.с. 38-43, 45-46).
Оскільки, у Відповідача були відібрані діти та вона, всупереч вимогам чинного законодавства, не повідомила вчасно про ці обставини, та чітко усвідомлювала, що це призведе до позбавлення її права на отримання всіх видів допомог.
Департаментом на адресу місця проживання ОСОБА_1 направлялись листи з пропозицією повернути переплачені суми державних соціальних допомог добровільно, але переплачені кошти Відповідач у добровільному порядку станом на дату подання позову не повернув (а.с. 47-48).
Таким чином, Департамент намагався вирішити цей спір з Відповідачем в досудовому порядку, шляхом звернення до Відповідача, однак повідомлення повернення надміру виплачених коштів державних соціальних допомог залишились без реагування, в добровільному порядку надмірно нараховані кошти Відповідачем не повернуті.
У частині першій статті 11 ЦК України визначено, що цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.
Загальні підстави для виникнення зобов'язання у зв'язку з набуттям, збереженням майна без достатньої правової підстави визначені нормами глави 83 ЦК України.
Згідно з частиною 1 статті 1212 Цивільного кодексу України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов'язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.
Відповідно до статті 1213 Цивільного кодексу України, набувач зобов'язаний повернути потерпілому безпідставно набуте майно в натурі. У разі неможливості повернути в натурі потерпілому безпідставно набуте майно відшкодовується його вартість, яка визначається на момент розгляду судом справи про повернення майна.
Відповідно дост.1215 ЦК України, не підлягають поверненню безпідставно набуті допомоги, надані фізичній особі як засіб до існування, якщо їх виплата проведена юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача.
Аналіз положень ст.1215 ЦК України дає підстави для висновку про те, що за загальним правилом безпідставно набута особою допомога не підлягає поверненню, натомість закон встановлює два виключення з цього правила:по-перше, якщо її виплата є результатом рахункової помилки з боку особи, яка проводила цю виплату; по-друге, у разі недобросовісності з боку набувача.
Таким чином, повернення надмірно виплаченої суми щомісячної допомоги передбачає стягнення зазначеної суми у випадку, якщо така надмірна сплата відбулась з вини набувача, а саме, через зловживання, зокрема у випадку надання недостовірної інформації або взагалі ненадання відповідної інформації.
За приписами статті 1166 Цивільного кодексу України майнова шкода, завдана майну юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Отже, враховуючи вищенаведене, та те, що Відповідач отримала надмірно виплачені допомоги за період з січня 2023 по березень 2023, загальний розмір яких становить 46 300,00 грн., по причині відібрання в неї чотирьох дітей, та неповідомлення про цей факт, при цьому добровільно не повернула надмірно виплачені суми допомог, вимоги Департаменту є цілком правомірними та обґрунтованими, а відтак підлягають задоволенню в повному обсязі.
Згідно ч.1ст.141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
У зв'язку із цим, суд вважає, що з відповідача на користь позивача підлягають стягненню судові витрати, понесені останнім у зв'язку із зверненням до суду з даним позовом.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 4, 12, 13, 76-83, 89, 141, 247, 259, 263-265, 273, 274 ЦПК України суд, -
Позовні вимоги Департаменту соціального захисту населення Запорізької міської ради до ОСОБА_1 про стягнення коштів надміру виплачених державних соціальних допомог - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_4 на користь держави, в особі Департаменту соціального захисту населення Запорізької міської ради, код ЄДРПОУ: 37573438, місцезнаходження: 69035, м. Запоріжжя, бульвар Марії Примаченко, 3 надміру виплачену допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам у розмірі 42000 ( сорок дві тисячі) 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_4 на користь держави, в особі Департаменту соціального захисту населення Запорізької міської ради, код ЄДРПОУ: 37573438, місцезнаходження: 69035, м. Запоріжжя, бульвар Марії Примаченко, 3 надміру виплачену допомогу при народженні дитини у загальній сумі 4300 ( чотири тисячі триста) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_4 на користь Департаменту соціального захисту населення Запорізької міської ради, код ЄДРПОУ: 37573438, місцезнаходження: 69035, м. Запоріжжя, бульвар Марії Примаченко, 3, понесені судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 3028 ( три тисячі двадцять вісім) гривень 00 копійок.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Повний текст заочного рішення складено 06.112025.
Суддя Н.В. Марченко