адреса юридична: вул. Капітана Володимира Кісельова, 1, м. Полтава, 36000, адреса для листування: вул. Капітана Володимира Кісельова, 1, м. Полтава, 36607, тел. (0532) 61 04 21, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua, https://pl.arbitr.gov.ua/sud5018/
Код ЄДРПОУ 03500004
06.11.2025 Справа № 917/1519/25
Суддя Мацко О.С. , розглянувши матеріали
за позовною заявою Акціонерного товариства "Полтаваобленерго" вул.Старий Поділ, 5, м.Полтава, Полтавська область,36022
до Виконавчого комітету Козельщинської селищної ради вул.Остроградського,75/15, смт Козельщина,Козельщинський район, Полтавська область,39100
про стягнення грошових коштів
Без виклику сторін
07.08.2025р. відкрито провадження у даній справі, встановлено строки для подання заяв по суті спору. Ухвала скерована учасникам справи, в т.ч. відповідачу - через електронний кабінет та доставлена до електронного кабінету відповідача 07.08.2025р. (арк..54).
10.09.2025р. від відповідача надійшов відзив на позов, на який позивач відреагував поданням відповіді на відзив від 15.09.2025р.; 15.09.2025р. відповідач надав суду заперечення.
Розглянувши дані заяви по сті спору, суд встановив, що ухвалою від 07.08.2025р. встановлено строк для подання відзиву на позов - 15 днів з дня вручення ухвали суду.
Згідно ст.118 ГПК України, право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку. Заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Згідно ст..165 ГПК України, відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами. Аналогічне положення закріплено у ст..178 ГПК України.
Як зазначено вище, вказана ухвала доставлена до електронного кабінету відповідача 07.08.2025р. Відтак, строк на подання відзиву розпочався з 08.08.2025р. та закінчився відповідно 25.08.2025р. З клопотанням про продовження процесуального строку відповідач до суду не звертався, так само як і не просив суд поновити пропущений строк для подання відзиву. Відтак, з урахуванням викладено, відзив на позов, поданий відповідачем з пропуском строку на його подання, підлягає залишенню без розгляду.
Крім того, 10.09.2025р. відповідачем подано до суду клопотання про призначення експертизи та клопотання про зупинення розгляду справи. З приводу даних клопотань, суд зазначає наступне:
Згідно ст..252 ГПК України, розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі, крім випадків, передбачених статтею 252-1 цього Кодексу.
Розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.
Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі (ч. 3 ст. 252 ГПК).
Враховуючи що провадження у даній справі було відкрито за ухвалою суду від 07.08.2025 р., останнім днем строку для звернення позивача із заявою про призначення експертизи та зупинення провадження у справі є 08.09.2025 року.
Отже, позивачем пропущено встановлений законом строк на звернення до суду із заявою призначення експертизи та зупинення провадження у справі. Як вже було зазначено вище, відповідно до приписів ч.ч. 1, 2 ст. 118 ГПК України право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку. Заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Відтак, вказані клопотання підлягають залишенню без розгляду.
Обставини справи, встановлені судом:
Позивач є оператором системи розподілу, що діє на підставі ліцензії на право провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії.
Відповідач приєднався до умов публічного договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії №21100476, який є публічним договором та встановлює порядок та умови розподілу електричної енергії споживачам як послуги оператора системи.
За умовами договору позивач зобов'язується надавати послуги з розподілу електричної енергії, параметри якості якої відповідають показникам, визначеним Кодексом системи передачі, затвердженим постановою НКРЕКП від 14.03.2018 №309, та Кодексом систем розподілу, затвердженим постановою НКРЕКП від 14.03.2018 №310, за об'єктом, технічні параметри якого фіксуються в паспорті точки розподілу електричної енергії, який є додатком 2 до цього договору, та в особовому рахунку споживача, облікових базах даних оператора системи, а Споживач зобов'язався оплачувати надані послуги з розподілу електричної енергії згідно з умовами глави 5 цього договору та інші послуги оператора системи згідно з додатком 4 «Порядок розрахунків».
Додатки до вказаного договору, які вказані в тексті договору як невід'ємні частини договору (п.12.8) відсутні в матеріалах справи.
Згідно з підпунктом 5 пункту 7.1 договору оператор системи має право вимагати від споживача відшкодування збитків, завданих порушеннями, допущеними споживачем під час користування електричною енергією; за підпунктом 6 пункту 7.1 - має право контролювати додержання споживачем вимог ПРРЕЕ; за підпунктом 7 пункту 7.1 - складати акти про невідповідність дій (бездіяльності) споживача умовам договору та порушення вимог законодавства України в електроенергетиці.
Відповідно до пункту 8.6 договору в разі порушення розрахункового обліку з вини споживача, споживач сплачує оператору системи вартість недорахованої електричної енергії, виходячи з приєднаної потужності струмоприймачів та кількості годин їх використання.
Як вбачається з матеріалів справи, у листопаді 2024р. відповідач (споживач) надіслав до Козельщинської дільниці Кременчуцької об'єднаної філії АТ «Полтаваобленерго» повідомлення про балансову вартість об'єктів енергоспоживання виконавчого комітету, до якого входив Медичний пункт тимчачового базування с.Улинівка. Згідно повідомлення про приєднання до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії від 09.12.2024., АТ «Потаваоблерго» повідомило про акцептування заяви-приєднання до договору споживача о/р 21100476 з 16.12.2024р. по ряду об'єктів, в т.ч. вказаного об'єкту у с.Улинівка; повідомило, що зазначений публічний договір та додатки до нього , тариф на послуги розміщені на офіційному сайті АТ «Полтаваобленерго»; також з даного листа вбачається, що АТ «Полтаваобленрго» направило відповідачу підписані додатки до договору споживача, що регулюють організаційні та технічні особливості розподілу електричної енергії (примірник споживача), просить їх розглянути, підписати і повернути один примірник на адресу АТ «Полтаваобленерго» (вказані додатки, підписані тільки представником оператора, надані до справи - а.с.27-31).
27.03.2025р. представники позивача при проведенні технічної перевірки на об'єкті споживача за адресою: с.Улинівка, вул.Паркова, буд.14а виявили порушення договірних відносин, про що складено Акт про порушення №016874 від 27.03.2025р. у присутності представника споживача, відповідального за електрогосподарство.
У ході технічної перевірки засобів комерційного обліку встановлено, що споживач порушив облік електричної енергії, а саме: " п.8.2.4., підп..2 п.8.4.2. ПРРЕЕ відсутня пломба оператора системи, яка встановлена на пристроях шафі обліку, яка закривала доступ до струмоведучих частин схеми обліку - до клем ввідного автомату. Порушення п.8.2.4., підп..4 п.8.4.2. ПРРЕЕ, п.11.9.1, п.11.9.2 КСР - інші дії споживача які призвели до зміни показів засобів вимірювальної техніки. Фіксація індикатором впливу електромагнітного поля вбудованого в лічильник електричної енергії №20407315. На РКІ приладу обліку з'явився надпис «radio». Інші дії споживача які призвели до зміни показів засобів вимірювальної техніки - вплив на
лічильник №20407315 електричної енергії електромагнітним полем внаслідок чого спожита електрична енергія не враховується".
15.04.2025р. проведено засідання комісії з розгляду акта про порушення, визнано вказаний Акт про порущення таким, що відповідає вимогам п.8.2.5 Правил та прийнято рішення здійснити нарахування обсягу та вартості не облікованої активної електричної енергії , про що складено відповідний протокол. Згідно виконаного розрахунку, вартість не облікованої електричної енергії склала 14 039,43 грн., яка не була сплачена відповідачем самостійно, що стало підставою для звернення до суду з даним позовом.
При прийнятті рішення суд виходить з наступного:
Відповідно до статті 509 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов'язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Згідно з пунктом 1 частини другої статті 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків є, зокрема, договори та інші правочини.
За статтею 202 ЦК України правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав і обов'язків.
Договором є домовленість двох або більше сторін, що спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків (частина перша статті 626 ЦК України).
Статтею 633 ЦК України унормовано, що публічним є договір, в якому одна сторона - підприємець взяла на себе обов'язок здійснювати продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до неї звернеться (роздрібна торгівля, перевезення транспортом загального користування, послуги зв'язку, медичне, готельне, банківське обслуговування тощо).
Відповідно до статті 634 ЦК України договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору.
У спірних правовідносинах Позивач є оператором систем розподілу, а Відповідач - споживачем електричної енергії. Правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку електричної енергії, відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, розподілом, купівлею-продажем, постачанням електричної енергії для забезпечення надійного та безпечного постачання електричної енергії споживачам з урахуванням інтересів споживачів, розвитку ринкових відносин, мінімізації витрат на постачання електричної енергії та мінімізації негативного впливу на навколишнє природне середовище визначаються Законом України "Про ринок електричної енергії" та ПРРЕЕ. Відповідно до частини третьої статті 58 Закону України "Про ринок електричної енергії" споживач зобов'язаний, зокрема, сплачувати за електричну енергію та надані йому послуги відповідно до укладених договорів, дотримуватися правил технічної експлуатації, правил безпеки під час експлуатації власних електроустановок, нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, та умов укладених договорів.
Пунктом 2.3.3 ПРРЕЕ унормовано, що електроустановки споживачів мають бути забезпечені необхідними розрахунковими засобами вимірювальної техніки для розрахунків за спожиту електричну енергію, технічними засобами контролю і управління споживанням електричної енергії та величини потужності, а також (за бажанням споживача) суміщеними з лічильником електричної енергії або окремими засобами вимірювальної техніки для контролю якості електричної енергії.
Відповідальність за збереження і цілісність засобів комерційного обліку електричної енергії та пломб (відбитків їх тавр) відповідно до акта про пломбування покладається на власника (користувача) електроустановки або організацію, на території (у приміщенні) якої вони встановлені. Відповідальним за експлуатацію та технічний стан засобів (вузлів) вимірювальної техніки є їх власник (пункт 2.3.4 ПРРЕЕ).
Згідно з підпунктом 8 пункту 5.5.5 ПРРЕЕ споживач електричної енергії зобов'язаний забезпечувати збереження і цілісність установлених на його території та / або об'єкті (у його приміщенні) розрахункових засобів комерційного обліку електричної енергії та пломб (відбитків їх тавр) відповідно до акта про пломбування.
За змістом підпунктів 3, 4 пункту 5.1.1 ПРРЕЕ оператор системи має право проводити (за пред'явленням представником службового посвідчення) обстеження електроустановок споживачів щодо виявлення споживання електричної енергії поза засобами вимірювання та інших порушень, що викликають неправильне вимірювання обсягів споживання електричної енергії; на безперешкодний доступ (за пред'явленням представником службового посвідчення) до електричних установок споживача для проведення технічної перевірки засобів вимірювання, контролю за рівнем споживання електричної енергії та потужності, вимірювання показників якості електричної енергії, контрольного огляду електричних мереж від межі балансової належності до точки вимірювання та / або точки обліку відповідно до умов укладених договорів, а також для виконання відключення та обмеження споживання відповідно до встановленого цими Правилами порядку та умов договору, виконання інших робіт відповідно до договору.
Умовами пункту 6.4.1 Кодексу комерційного обліку електричної енергії, затвердженого постановою НКРЕКП від 14.03.2018 №311 (у редакції постанови НКРЕКП від 20.03.2020 №716), визначено, що учасники ринку та споживачі несуть відповідальність відповідно до законодавства за використання електричної енергії без приладів обліку (якщо використання приладів обліку обов'язкове) або вплив на роботу, пошкодження засобів комерційного обліку електричної енергії, пошкодження або зрив установлених на них пломб, пломбувального матеріалу та індикаторів, порушення схеми комерційного обліку чи в будь-який інший спосіб, що має явні або підтверджені результатами експертизи ознаки втручання в роботу засобів комерційного обліку електричної енергії.
Згідно п.8.2.5 ПРРЕЕ, у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником оператора системи, від якого споживач одержує електричну енергію, порушень цих Правил, у тому числі фактів безоблікового споживання електричної енергії, на місці виявлення порушення у присутності споживача (представника споживача) або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об'єкт (територію) споживача для проведення перевірки, оформлюється акт про порушення згідно з формою, наведеною в додатку 9 до цих Правил.
Акт про порушення складається представниками оператора системи, які мають таке право згідно з посадовою інструкцією, пройшли відповідне навчання та інструктаж, після пред'явлення ними службових посвідчень.
В акті про порушення мають бути зазначені зміст виявленого порушення з посиланням на відповідні пункти цих Правил необхідні для визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії параметри, що характеризують електроустановку споживача, схему підключення електроустановки споживача та її графічне зображення із зазначенням, ЕІС код площадки комерційного обліку, за якою виявлено порушення (за наявності), та у разі виявлення порушень, зазначених у пункті 8.4.2 глави 8.4 цього розділу:
меж балансової належності;
перерізів та матеріалу всіх проводів (кабелів), наявних у схемі підключення;
номінальної сили струму спрацювання комутаційних апаратів, задіяних у схемі підключення;
фазування лічильника на дату оформлення акта про порушення.
Акт про порушення складається у двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві.
Акт про порушення підписується представником (представниками) оператора системи, який (які) брали участь у перевірці, та споживачем (представником споживача) або іншою особою, яка допустила представників оператора системи на об'єкт (територію) споживача для проведення перевірки.
На підставі акта про порушення уповноваженими представниками оператора системи під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг необлікованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків. Комісія з розгляду актів про порушення створюється оператором системи і має складатися не менше ніж з 3 уповноважених представників оператора системи. Споживач має право бути присутнім на засіданні комісії з розгляду актів про порушення. Рішення комісії оформлюється протоколом, копія якого видається споживачу. У разі причетності споживача до порушень, зазначених у пункті 8.4.2 глави 8.4 цього розділу, у протоколі зазначаються відомості щодо обсягу та вартості необлікованої електричної енергії. У такому разі разом з протоколом споживачу надаються розрахунок обсягу та вартості необлікованої електричної енергії з посиланням на відповідні пункти глави 8.4 цього розділу та розрахункові документи для оплати необлікованої електричної енергії та / або збитків .
Відповідно до пункту 8.4.1 ПРРЕЕ оператор системи визначає обсяг та вартість електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення цих Правил та / або виявлення фактів безоблікового споживання електричної енергії, самовільного підключення до об'єктів електроенергетики і споживання електричної енергії без засобів вимірювальної техніки, відповідно до вимог цієї глави.
Згідно з пунктом 8.2.4 ПРРЕЕ у разі виявлення представниками оператора системи пошкоджень чи зриву пломб та / або індикаторів, установлених у місцях, указаних в акті про пломбування, або пошкоджень відбитків тавр на цих пломбах, пошкодження розрахункових засобів вимірювальної техніки, явних ознак втручання в параметрі розрахункових засобів вимірювальної техніки з метою зміни їх показів, самовільних підключень до електричних мереж розрахунок обсягу електричної енергії, який підлягає оплаті, здійснюється відповідно до порядку, визначеного главою 8.4 Розділу VIII ПРРЕЕ.
Так, відповідно до пункту 8.4.2 ПРРЕЕ визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії здійснюється оператором системи на підставі акта про порушення, складеного у порядку, визначеному цими Правилами, у разі виявлення, зокрема, таких порушень:
1) порушення цілісності пломб, цілісності пломбувального матеріалу, на якому встановлені пломби (дріт, кордова нитка тощо), порушення цілісності гвинтів, на яких закріплено пломбувальний матеріал (далі - пошкодження пломб), або відсутність на засобах вимірювальної техніки пломб з відбитками тавр про їх повірку чи пломб з відбитками тавр оператора системи або інших заінтересованих сторін, установлених на кріпленнях кожуха лічильника електричної енергії (за умови наявності акта про пломбування, складеного в порядку, установленому Кодексом комерційного обліку, або іншого документа, який підтверджує факт пломбування і передачу на збереження засобів вимірювальної техніки, установлених пломб, та за умови втручання споживача в роботу засобів вимірювальної техніки);
2) пошкодження або відсутність пломб з відбитками тавр оператора системи чи інших заінтересованих сторін, установлених на засобах вимірювальної техніки (вузлах обліку) (крім пломб, установлених на кріпленнях кожуха лічильника електричної енергії), та / або пристроїв (шафи обліку, захисної панелі тощо), на яких встановлені такі пломби та які закривають доступ до струмоведучих частин схеми (вузла) обліку (за умови наявності акта про пломбування, складеного в порядку, встановленому Кодексом комерційного обліку, або іншого документа, який підтверджує передачу на збереження засобів вимірювальної техніки та установлених пломб).
Пунктом 8.4.4 ПРРЕЕ встановлено, що факт пошкодження пломб та / або індикаторів, та / або засобів вимірювальної техніки, факт втручання споживача в роботу засобів вимірювальної техніки, крім випадків спрацювання індикаторів (фіксації індикаторами впливу фізичних полів), має бути підтверджений експертизою, проведеною спеціалізованою організацією (підприємством), яка має право на її проведення відповідно до законодавства (далі експертиза). До отримання оператором системи результатів експертизи положення цієї глави не застосовуються для визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії, за винятком випадків, передбачених цим пунктом.
При цьому судом встановлено, що договір про розподіл не містить погоджених умов щодо режиму роботи електроустановки, приєднаної та дозволеної потужності, а також інших технічних параметрів, які є істотними умовами відповідно до пунктів 2.1.12, 2.1.13 ПРРЕЕ.
З Акту про порушення №016874 (арк..справи 7) вбачається, що згідно з відомостями, які в ньому містяться, «…споживач відмовився від вимірювання струму навантаження електроустановки при підключенні всіх наявних струмоприймачів на повну потужність. Паспортні дані всіх струмоприймачів на повну потужність - не надані, споживач не допустив представників на свою територію для перевірки інформації щодо максимальної сумарної потужності струмоприймачів». Зазначена дозволена максимальна потужність споживання відповідно до умов договору - 5 кВт.
Як вбачається з протоколу №016874 від 15.04.2025р. засідання комісії АТ «Полтаваобленерго» по розгляду Акта про порушення споживачем ПРРЕЕ (а.с.14), позивачем виконано донарахування вартості не облікованої електроенергії за період з 17.12.2024р. по 26.03.2025р. виходячи з режиму роботи енергоустановок - 6 год на добу, 5 днів на тиждень та дозволеної потужності 5 кВт.
Однак з поданих до матеріалів справи доказів неможливо встановити, зокрема, договірну потужність енергоустановок споживача та час їхньої роботи. Так, у постанові Верховного Суду від 02.09.2025р. у справі №917/911/23 Верховний Суд дійшов, зокрема, таких висновків:
Оператор системи розподілу надає послуги з розподілу електричної енергії на підставі договорів про надання послуг з розподілу. Договори про надання послуг з розподілу є публічними договорами приєднання та укладаються на основі типових договорів, форма яких затверджується Регулятором (частина четверта статті 46 Закону України "Про ринок електричної енергії").
За змістом пункту 2.1.12 ПРРЕЕ договір споживача про надання послуг з розподілу / передачі електричної енергії має містити такі умови, що є істотними та обов'язковими для цього виду домовленостей, зокрема, режими розподілу / передачі (у тому числі режим роботи електроустановки непобутового або колективного побутового споживача, величини приєднаної та дозволеної потужності об'єкта споживача із розділом за площадками вимірювання), порядок контролю показників якості електричної енергії та якості електропостачання.
Невід'ємними частинами договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії є:
1) паспорти точок розподілу, акт (акти) про розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін;
2) заява-приєднання у разі її надання споживачем;
3) інші додатки, оформлені сторонами за взаємною згодою.
Верховний Суд зазначає, що договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії є публічним договором приєднання, який встановлює порядок та умови розподілу електричної енергії споживачам. Умови такого договору розроблені відповідно до Закону України "Про ринок електричної енергії" та ПРРЕЕ, і є однаковими для всіх споживачів.
У постановах Верховного Суду від 30.01.2025 у справі №906/1153/23, від 03.04.2024 у справі №924/641/23 наголошується, що умови публічного договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії, який укладається на підставі типового договору, є однаковими для всіх споживачів. Втім, додатки до договору є індивідуальними і не стосуються широкого загалу осіб, визначають конкретні умови та є невід'ємною частиною договору, якщо такий додаток оформлений сторонами за взаємною згодою.
Отже, за обставинами цієї справи окремі умови, наприклад, потужність та режим роботи по об'єкту підлягали погодженню сторонами індивідуально, шляхом підписання їх уповноваженими представниками відповідних додатків.
Верховний Суд зауважує, що встановлення відсутності вказаних умов унеможливлює, серед іншого, належне здійснення розрахунку обсягу необлікованої електричної енергії».
Повертаючись до обставин даної справи: суд зазначав вище, що додатки до договору від 15.04.2019р., перелічені у п.12.8 договору, до справи не були додані, тож неможливо встановити факт їх підписання/не підписання споживачем. Натомість до суду надано копію Повідомлення від 09.12.2024р. про приєднання до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії, додатками до якого є: додаток 2 «Паспорт точки розподілу електричної енергії» на 12 арк.» (додано на 2-х арк..), додаток 3 «Відомості про розрахункові засоби обліку активної та реактивної електричної енергії» на 2 арк», додаток 6 «Акт розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін» на 12 акр.» (додано на 1 арк.), додаток 7 «Однолінійна схема» на 12 арк.» (додано на 1 арк.), додаток 8 «Вихідні дані для розрахунку втрат електричної енергії в елементах електричної мережі споживача» на 2 арк.» (арк..справи 26-31). Вказані Додатки підписані, завізовані, скріплені печаткою тільки оператора (підписи представника споживача - відсутні); доказів погодження вказаних додатків зі споживачем до суду не надано.
Крім того, в матеріалах справи відсутні і докази направлення на адресу відповідача (чи вручення йому будь-яким іншим чином) вказаних документів та самого повідомлення. В той же час, як було наведено судом вище, Верховний Суд при розгляді справи з подібними правовідносинами акцентував увагу на тому, що, зокрема, потужність та режим роботи по об'єкту підлягали погодженню сторонами індивідуально, шляхом підписання їх уповноваженими представниками відповідних додатків, у іншому випадку - унеможливлюється належне здійснення розрахунку обсягу необлікованої електричної енергії.
Вказане, на переконання суду, є підставою для відмови у задоволенні позовних вимог.
Згідно ст..129 ГПК України, судовий збір у зв'язку з відмовою у задоволенні позову покладається на позивача.
Враховуючи викладене, керуючись ст..ст.129,233-234,238-240 ГПК України, суд, -
Відмовити у задоволенні позову.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (ч.1,2 ст.241 ГПК України). Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції (ст.256 ГПК України).
Повне рішення складено 06.11.2025р.
Суддя Мацко О.С.