707/4384/25
3/707/1551/25
05 листопада 2025 року м. Черкаси
Суддя Черкаського районного суду Черкаської області Морозов В.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Відділу поліцейської діяльності № 1 (м. Черкаси) Черкаського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , про притягнення її до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 154 КУпАП,-
До Черкаського районного суду Черкаської області від Відділу поліцейської діяльності № 1 (м. Черкаси) Черкаського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області надійшов матеріал про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 про притягнення її до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 154 КУпАП.
Автоматизованою системою документообігу суду було визначено головуючого суддю - Морозова В.В.
Ознайомившись з матеріалами справи, суддя дійшла наступних висновків.
За приписами частини третьої статті 7 КУпАП застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до п.п. 1, 2 статті 278 КУпАП при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя, в тому числі, повинен вирішити, чи належить до його компетенції розгляд даної справи та чи правильно складено протокол про адміністративне правопорушення і інші матеріали справи.
Положеннями статті ст. 221 КУпАП визначено, що справи про адміністративні правопорушення за ч. 3 ст. 154 КУпАП не підлягають розгляду у районному, районному у місті, міському чи міськрайонному суді; судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені лише ч. 2 ст. 154 КУпАП.
Тобто, справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 3 ст. 154 КУпАП, не відносяться до підвідомчості судів, а тому дана справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає поверненню до Відділу поліцейської діяльності № 1 (м. Черкаси) Черкаського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області, як така, що не підлягає розгляду судом.
Разом з цим, суддя звертає увагу, що у відповідності з ч. 1 ст. 214 КУпАП, усі справи про адміністративні правопорушення, за винятком віднесених цим Кодексом до відання інших органів (посадових осіб), вирішують адміністративні комісії при виконавчих органах сільських, селищних, міських рад.
Відтак, оскільки положення ст. 221 КУпАП не відносять розгляд справ, передбачених ч. 3 ст. 154 КУпАП до компетенції районних судів, то при визначенні органу (посадової особи), уповноваженої розглядати справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 3 ст. 154 КУпАП, необхідно керуватися ч. 1 ст. 214 КУпАП, як загальною нормою.
Керуючись ст.ст. 7, 221, 278, 283 КУпАП, суддя,-
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 ч. 3 ст. 154 КУпАП повернути до Відділу поліцейської діяльності № 1 (м. Черкаси) Черкаського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області, як помилково направлену до Черкаського районного суду Черкаської області.
Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя: В. В. Морозов