Cправа № 700/1025/25
Провадження № 1-кп/700/135/25
іменем України
06 листопада 2025 року Лисянський районний суд Черкаської області в складі головуючого - судді: ОСОБА_1 , за участю секретаря: ОСОБА_2 , прокурора: ОСОБА_3 , обвинуваченого: ОСОБА_4 , потерпілої: ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Лисянка, кримінальне провадження відносно:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Одеса Одеської області проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , українця громадянина України, з середньою освітою, не працюючого, не є депутатом будь -яких рад, неповнолітніх дітей та осіб похилого віку на утриманні не має, інвалідом не являється, раніше не судимий, обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України,
установив:
У провадженні суду перебуває вказане кримінальне провадження. Судом встановлено, що 12.10.2025 близько 19 год. 00 хв., ОСОБА_4 перебуваючи у будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , під час сварки, на грунті раптово виниклих неприязних відносин, діючи умисно, з метою нанесення тілесних ушкоджень ОСОБА_5 наніс останній один удар кулаком правої руки в область лівої щоки, чим заподіяв потерпілій тілесні ушкодження у вигляді синця на лівій щоці, що згідно висновку експерта № 05-9-01/293 від 16.10.2025, відносяться до категорії легких тілесних ушкоджень.
Потерпіла ОСОБА_5 у судовому засіданні відмовився від обвинувачення за ч. 1 ст. 125 КК України відносно ОСОБА_6 та просить закрити справу оскільки не бажає притягувати до відповідальності обвинуваченого.
Прокурор та обвинувачений підтримали заявлене клопотання.
Заслухавши думку учасників процесу з приводу наданої заяви потерпілої про відмову від обвинувачення за ч. 1 ст. 125 КК України, суд дійшов до наступного висновку.
У відповідності до вимог ст. 477 КПК України визначено, що кримінальним провадженням у формі приватного обвинувачення є провадження, яке може бути розпочате слідчим, прокурором лише на підставі заяви потерпілого, зокрема щодо кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України.
Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається у разі, якщо потерпілий, а у випадках, передбачених цим Кодексом, його представник, відмовився від обвинувачення у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення.
Згідно до вимог ч. 4 ст. 26 КПК України кримінальне провадження у формі приватного обвинувачення розпочинається лише на підставі заяви потерпілого. Відмова потерпілого, а у випадках, передбачених цим Кодексом, його представника від обвинувачення є безумовною підставою для закриття кримінального провадження у формі приватного обвинувачення.
Враховуючи те, що потерпіла відмовилася від обвинувачення, кримінальне провадження підлягає до закриття.
На підставі викладеного, керуючись ч. 4 ст. 26, ст.ст.284, 395, 477 КПК України, суд,
постановив:
Кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України закрити у зв'язку із відмовою потерпілої від обвинувачення у кримінальному провадженні.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Черкаського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення через Лисянський районний суд Черкаської області.
Суддя ОСОБА_1