Рішення від 30.10.2025 по справі 645/3749/25

Справа № 645/3749/25

Провадження № 2-о/645/96/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 жовтня 2025 року м. Харків

Немишлянський районний суд міста Харкова у складі:

головуючого судді - Сілантьєвої Е.Є.,

за участю секретаря судових засідань Нестеренко Ю.В.,

учасники справи:

заявник - ОСОБА_1 ,

представник заявника - адвокат Киричук Галина Миколаївна, діє на підставі свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю № 10640/10 від 20.06.2022,

заінтересована особа - ОСОБА_2 ,

представник заінтересованої особи - ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Харкові цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи Головне управління Державної міграційної служби у Харківській області, ОСОБА_2 про встановлення особи, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою, якою просить суд встановити факт, що має юридичне значення, а саме особу заявника громадянки України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 . В обґрунтування заяви посилалась на те, що вона народилась ІНФОРМАЦІЯ_2 (свідоцтво про народження № НОМЕР_2 від 02.11.2002 року). Її мати ОСОБА_4 та її батько ОСОБА_2 - громадяни України. Мати померла ІНФОРМАЦІЯ_3 . Державною податковою інспекцією у Дзержинському районі м. Харкова Єрмолі А.С. було присвоєно ідентифікаційний номер 3749401704, картка фізичної особи-платника податків від 04.08.2006 р. З дитинства їй встановлено діагноз «дитячий церебральний параліч, спастична диплегія». Уточнений діагноз в дорослому віці: гострий поліморфний психічний розлад без симптомів шизофренії. Нейролептичний синдром. ДЦП зі спастичною диплегією. Помірна розумова відсталість. З метою необхідності отримання належного лікування з 2017 року проживає в Республіці Польща. При зверненні до представництва ДП «Документ» у Республіці Польща для оформлення паспорта громадянина України, їй було відмовлено з причини неможливості встановити особу. Можливості особисто звернутись до компетентного управління Державної міграційної служби на території України не має за станом здоров'я, оскільки потребує постійного стороннього догляду та медичної допомоги. 29 березня 2025 року вона направила на адресу Головного управління Державної міграційної служби у Харківській області заяву про встановлення особи. Листом №6301.4.1-7226/63.2-25 від 02.05.2025р. від ГУ ДМС у Харківській області відмовило їй у встановленні особи. Зважаючи на викладене, встановлення її особи у судовому порядку є фактом, що має юридичне значення, оскільки є необхідним для оформлення та видачі їй паспорту громадянина України.

Ухвалою Немишлянського районного суду м. Харкова від 17.06.2025 прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі.

27.10.2025 року від Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області надійшов відзив на заяву, в якому останні просили відмовити у задоволенні заяви посилаючись на те, що із заяви ОСОБА_1 та доданих до заяви матеріалів вбачається, що вона має намір встановити власну особу як громадянки України. Неможливість встановлення даного факту позасудовим шляхом заявниця доводить нібито відмовою органу міграційної служби та неможливістю встановити особу на території Польщі. Судове рішення про встановлення факту особи ОСОБА_1 необхідне заявниці для документування паспортом громадянина України вперше. Із заяви вбачається, що заявниця народилася на території України, батьки - громадяни України. На даний час вона перебуває на території Польщі, потребує медичної допомоги та з, її слів, не може звернутись в Україні з питання встановлення особи та документування паспортом громадянина України. Як на один із основних доказів заявниця та її представник посилається на лист- відповідь ГУ ДМС у Харківській області від 02.05.2025 № 6301.4.1-7226/63.2-25 щодо розгляду звернення ОСОБА_1 з питання встановлення особи. Представник заявниці та сама заявниця вважають вказаний лист відмовою органу міграційної служби. Однак, вказане не відповідає дійсності, оскільки даний документ є відповіддю на звернення громадянки. За своєю суттю лист є роз'ясненням щодо встановлення особи, посиланнями на норми чинного законодавства з даного питання, порядку звернення. Проте вказаний документ не містить жодних рішень суб'єкта владних повноважень щодо відмови заявниці у процедурі встановлення особи. Така відмова може прийматись органом лише та виключно після проведення визначених законодавством дій щодо встановлення особи. Оформлення і видача паспорта здійснюються відповідно до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 № 302 (далі - Порядок № 302). Відповідно до пункту 7 Порядку № 302 оформлення та видача паспорта здійснюються, зокрема: 1) особі, яка досягла 14-річного віку, - на підставі заяви-анкети, поданої нею особисто; 2) особі, яка досягла 14-річного віку та яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною, - на підставі заяви-анкети одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників (далі - законні представники). Пунктом 19 Порядку № 302 визначено, що подання документів для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта здійснюється лише до територіального органу/територіального підрозділу ДМС, зокрема у разі оформлення особі паспорта вперше після досягнення 18-річного віку без подання документів з фотозображенням особи, виданих уповноваженими органами, установами, організаціями. Документи для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта подаються особою або її законним представником/ уповноваженою особою (далі - заявники) територіальному органу/територіальному підрозділу ДМС за місцем звернення особи. Рішення про оформлення паспорта громадянина України приймається територіальним підрозділом ДМС за результатами ідентифікації особи та перевірки факту належності особи до громадянства України (пункт 39 Порядку № 302). Із заяви ОСОБА_1 про встановлення факту особи заявниці вбачається, що нею не дотримано процедури звернення за встановленням особи. Отже, оскільки не було належного звернення, то і лист-роз'яснення ГУ ДМС у Харківській області від 02.05.2025 не може жодним чином розцінюватись як відмова. Окрім того, листом ДМС від 13.06.2023 було окремо звернуто увагу батька заявниці на можливості звернення його як представника доньки на підставі відповідного рішення суду про встановлення опіки для оформлення паспорта вперше дочкою - до територіального органу/територіального підрозділу ДМС, який здійснює повноваження в умовах воєнного стану. У разі якщо у батька заявниці таке рішення суду відсутнє, а паспорта громадянина України для виїзду за кордон у заявниці немає, то вона вправі звернутись до дипломатичних установ на території країни свого знаходження з питання оформлення посвідчення на повернення в Україну. Отже, за наведених обставин, в контексті заявлених вимог та наявних обґрунтувань заяви ОСОБА_1 , заявниці слід надати суду обґрунтування неможливості встановлення факту, що має юридичне значення, в іншому ніж судовому порядку. Заявниця не зверталась у встановленому чинним законодавством порядку до органу міграційної служби з питання встановлення особи. Лист-відповідь ГУ ДМС у Харківській області є роз'ясненням, наданим ОСОБА_1 , щодо порядку здійснення процедури встановлення особи. Жодного рішення суб'єкта владних повноважень, в тому числі й відмови, на яку посилається заявниця, органом міграційної служби не приймалось.

Рух справи висвітлено у відповідних ухвалах.

В судовому засіданні заявник ОСОБА_1 та її представник - адвокат Киричук Г.М. вимоги заяви підтримала та просила їх задовольнити з підстав, викладених в ній.

Заінтересована особа ОСОБА_2 в судовому засіданні вимоги заяви підтримав та просив їх задовольнити.

Представник ГУ ДМС у Харківській області Коваленко Л.І. в судовому засіданні проти заяви заперечувала, вважала її передчасною та просила суд відмовити в її задоволенні з підстав, зазначених в відзиві.

Суд, вислухавши сторони, перевіривши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, заяви сторін по справі, прийшов до наступного висновку.

Згідно зі ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Суд та учасники судового процесу зобов'язані керуватися завданням цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.

Згідно ст.ст. 4, 5 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим кодексом, звернутися до суду по захист своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів. Суд, здійснюючи правосуддя, захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні й суспільні інтереси в спосіб, визначений законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Відповідно ч. 1 ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення, що визначено частино 2 статті 77 ЦПК України.

Згідно ст. ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до статті 263 ЦПК України рішення суду повинно ґрунтуватись на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.

Згідно з частиною першою та пунктом п'ятим частини другої статті 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав. Суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

При виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду (частина четверта статті 263 ЦПК України).

У постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду від 20 березня 2024 року у справі № 760/10717/22 вказано: «надання адміністративної послуги з оформлення паспорта громадянина України регламентовано Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», Законом України «Про громадянство України». Згідно з підпунктом «а» пункту 1 частини першої статті 13 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» паспорт громадянина України відноситься до документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України і оформлення яких передбачається цим Законом із застосуванням засобів Єдиного державного демографічного реєстру. Частиною першою статті 4 вказаного Закону передбачено, що Єдиний державний демографічний реєстр ведеться з метою ідентифікації особи для оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсними та знищення передбачених цим Законом документів. Єдиний державний демографічний реєстр у межах, визначених законодавством про свободу пересування та вільний вибір місця проживання, використовується також для обліку інформації про реєстрацію місця проживання чи місця перебування. Відповідно до пункту 6 частини першої статті 3 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» ідентифікація особи - встановлення особи шляхом порівняння наданих даних (параметрів), у тому числі біометричних, з наявною інформацією про особу в реєстрах, картотеках, базах даних тощо.

Згідно з частиною першою статті 10 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» у разі неможливості встановити особу розпорядником реєстру особа встановлюється за рішенням суду про встановлення факту, що має юридичне значення, для видачі документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України. До завершення процедури встановлення особи державною міграційною службою України та (або) прийняття відповідного рішення суду, документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, не видаються.

Враховуючи наведені норми законодавства, заявник має право на встановлення відповідного факту, що має юридичне значення, у порядку, визначеному частиною першою статті 10 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».

Згідно з вимогами вказаного законодавства України, у разі якщо Державна міграційна служба України не змогла встановити особу заявника після проведення процедури ідентифікації, то встановлення такого факту проводиться у судовому порядку. До місцевого загального суду подається заява про встановлення факту, що має юридичне значення, для видачі документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України. Основними документами, які дозволяють особі звернутися до суду, мають бути свідоцтво про народження особи та рішення Державної міграційної служби України про неможливість встановити особу після проведення процедури ідентифікації. У своїй заяві до суду заявник має вказати, який факт він просить встановити та з якою метою; причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; докази, що підтверджують цей факт (показання свідків, біографічні дані заявника та будь-які документи, які надають можливість перевірити інформацію щодо його особи). Вказані висновки узгоджуються з правовою позицією Верховного Суду, викладеною у постанові від 19 жовтня 2022 року у справі № 511/409/20 (провадження № 61-20060св21).

Судом встановлено, що ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_4 , батьками якої у свідоцтві про народження серії НОМЕР_3 , виданому 02.11.2002 року Міським відділом реєстрації актів громадянського стану Харківського обласного управління юстиції, актовий запис № 3366, вказано: ОСОБА_2 та ОСОБА_5 (а.с. 14).

ІНФОРМАЦІЯ_5 в м. Харкові померла ОСОБА_4 , про що видано свідоцтво про смерть серії НОМЕР_4 (а.с. 15а).

З 01.09.2008 року по 11.09.2014 року ОСОБА_1 навчалась в Комунальному закладі «Харківська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів № 8» Харківської обласної ради (а.с. 20-22).

З наданих суду медичних виписок вбачається, що ОСОБА_1 перебувала на лікуванні в КЗОЗ «Харківська міська дитяча поліклініка № 15», КЗОЗ «Харківська міська дитяча лікарня № 15», КЗОЗ «Харківська міська дитяча лікарня № 5» та КЗОЗ «Харківська обласна клінічна психіатрична лікарня № 3» (а.с. 27, 28, 31, 32).

Листом від 02.05.2025 № 6301.4.1-7226/63.2-25 ОСОБА_1 було роз'яснено порядок звернення та необхідний пакет документів з питання встановлення особи, з посиланнями на норми чинного законодавства з даного приводу.

Крім того, листом від 13.06.2023 № Є-4572-23/6.1/2330-23 ОСОБА_2 було роз'яснено порядок звернення та необхідний пакет документів з питання оформлення дочці паспорта громадянина України, з посиланнями на норми чинного законодавства з даного приводу.

Суд зазначає, що оформлення і видача паспорта здійснюються відповідно до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 № 302 (далі - Порядок № 302). Відповідно до пункту 7 Порядку № 302 оформлення та видача паспорта здійснюються, зокрема: 1) особі, яка досягла 14-річного віку, - на підставі заяви-анкети, поданої нею особисто; 2) особі, яка досягла 14-річного віку та яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною, - на підставі заяви-анкети одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників (далі - законні представники). Пунктом 19 Порядку № 302 визначено, що подання документів для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта здійснюється лише до територіального органу/територіального підрозділу ДМС, зокрема у разі оформлення особі паспорта вперше після досягнення 18-річного віку без подання документів з фотозображенням особи, виданих уповноваженими органами, установами, організаціями. Документи для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта подаються особою або її законним представником/ уповноваженою особою (далі - заявники) територіальному органу/територіальному підрозділу ДМС за місцем звернення особи. Заявник для оформлення паспорта згідно з пунктом 35 Порядку № 302 подає такі документи: 1) свідоцтво про народження або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави (далі - свідоцтво про народження); Особа, яка звертається за оформленням паспорта вперше після досягнення 18- річного віку за відсутності свідоцтва про народження, може подати витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження; 2) оригінали документів, що підтверджують громадянство та посвідчують особу батьків або одного з них, які на момент народження особи перебували у громадянстві України (для підтвердження факту належності особи до громадянства України). У разі відсутності таких документів або у разі, коли батьки чи один із батьків такої особи на момент її народження були іноземцями або особами без громадянства, або у разі набуття особою громадянства України на території України подається довідка про реєстрацію особи громадянином України; у випадках, коли у заявника з поважних причин (тривалий час не проживає з батьками, місце перебування батьків невідомо або вони померли, зв'язок з ними втрачено або вони позбавлені батьківських прав, про що зазначається у письмовому поясненні заявника) відсутня можливість подати документи, зазначені в абзаці першому цього підпункту, перевірка факту належності заявника до громадянства України здійснюється за обліками ДМС, інших державних та єдиних реєстрів, інформаційних баз, що перебувають у власності держави; 3) паспорт громадянина України для виїзду за кордон, у тому числі строк дії якого закінчився (для особи, яка постійно проживає за кордоном або яка постійно проживала за кордоном та повернулася на постійне проживання в Україну, або для особи, яка набула громадянство України за кордоном); 3-1) заява про зняття з консульського обліку (для особи, яка досягла 14-річного віку, постійно проживала за кордоном та повернулася на постійне проживання в Україну) за встановленою формою (далі - заява про зняття з консульського обліку); 6) рішення суду про встановлення особи (для осіб, яких не було встановлено за результатами проведення процедури встановлення особи); 7) документ, що посвідчує особу законного представника/уповноваженої особи, та документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника/ уповноваженої особи; 8) документи, що підтверджують сплату адміністративного збору, або оригінал документа про звільнення від його сплати. 9) документи, що підтверджують відомості для внесення додаткової змінної інформації до безконтактного електронного носія та у паспорт (за наявності таких документів): про місце проживання - довідку органу реєстрації встановленого зразка; про народження дітей - свідоцтва про народження дітей; про шлюб і розірвання шлюбу - свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили, або виданий компетентними органами іноземної держави документ, який згідно з її національним законодавством підтверджує відповідний факт; про зміну імені - свідоцтво про зміну імені, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили, або виданий компетентними органами іноземної держави документ, який згідно з її національним законодавством підтверджує відповідний факт; документ, що засвідчує реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків з даними про РНОКПП, або повідомлення про відмову від його прийняття, або дані про РНОКПП, внесені до паспорта або свідоцтва про народження. Особа може пред'явити копію документа, що засвідчує реєстрацію особи в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, у тому числі в електронній формі, за умови наявності в територіального органу/територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб'єкта технічної можливості провести перевірку відповідності реєстраційних даних особи даним Державного реєстру фізичних осіб - платників податків в електронній формі інформаційно-телекомунікаційними засобами з використанням технічного та криптографічного захисту інформації відповідно до вимог законодавства з питань захисту інформації; 10) документ, виданий відповідним органом, установою, організацією, який містить фотозображення особи, - для осіб, які звертаються за оформленням паспорта вперше після досягнення 18-річного віку. У разі відсутності такого документа особа подає письмову заяву в довільній формі, в якій зазначається інформація про адресу місць проживання, навчання, роботи, установ виконання покарань та інша інформація, відомості про свідків, які будуть залучені до проведення процедури встановлення особи відповідно до абзацу третього пункту 43 цього Порядку. Працівником територіального органу/територіального підрозділу ДМС здійснюється перевірка відомостей та документів, поданих свідками за наявними обліками ДМС, іншими державними та єдиними реєстрами, іншими інформаційними базами, що перебувають у власності держави; 11) одну фотокартку розміром 10 х 15 сантиметрів для внесення відцифрованого образу обличчя особи шляхом сканування із застосуванням засобів Реєстру - для оформлення паспорта особі, яка не може пересуватися самостійно у зв'язку з тривалим розладом здоров'я, що підтверджується медичним висновком відповідного закладу охорони здоров'я, оформленим в установленому порядку. Рішення про оформлення паспорта громадянина України приймається територіальним підрозділом ДМС за результатами ідентифікації особи та перевірки факту належності особи до громадянства України (пункт 39 Порядку № 302).

Як свідчать матеріали справи, заявницею не дотримано процедури звернення за встановленням особи, що визначена в перелічених вище нормах.

Матеріали справи не містять відмови ГУ ДМС у Харківській області про видачу паспорта громадянина України.

Лист ГУ ДМС у Харківській області від 02.05.2025 є листом роз'яснення порядку звернення до органів ДМС щодо порядку видачі та оформлення паспорту громадянина України. Окрім того, листом ДМС від 13.06.2023 було окремо звернуто увагу батька заявниці на можливості звернення його як представника доньки на підставі відповідного рішення суду про встановлення опіки для оформлення паспорта вперше дочкою - до територіального органу/територіального підрозділу ДМС, який здійснює повноваження в умовах воєнного стану. У разі якщо у батька заявниці таке рішення суду відсутнє, а паспорта громадянина України для виїзду за кордон у заявниці немає, то вона вправі звернутись до дипломатичних установ на території країни свого знаходження з питання оформлення посвідчення на повернення в Україну.

Постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2017 р. № 285 затверджено Порядок оформлення та видачі посвідчення особи на повернення в Україну. Відповідно до п. 1 Порядку № 285 посвідчення особи на повернення в Україну (далі - посвідчення) є документом, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України (крім випадків, передбачених законами), дає право на в'їзд в Україну, оформляється і видається закордонними дипломатичними установами України (далі - дипломатичні установи).

Отже, ідентифікація особи - встановлення особи шляхом порівняння наданих даних (параметрів), у тому числі біометричних, з наявною інформацією про особу в реєстрах, картотеках, базах даних тощо. У разі неможливості встановити особу відповідними органами особа встановлюється за рішенням суду про встановлення факту, що має юридичне значення, для видачі документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України. Основними документами, які дозволяють особі звернутися до суду, мають бути свідоцтво про народження особи та документи щодо неможливості встановити особу після проведення процедури ідентифікації у позасудовому порядку;

У справі відсутні докази, що заявниця зверталася до компетентних органів Державної міграційної служби України та отримала відмову у оформленні та видачі паспорта громадянина України, тому відсутні обґрунтування неможливості встановлення факту що має юридичне значення в іншому, ніж судовому порядку.

Відповідно до ч.7 ст.294 ЦПК України при ухваленні судом рішення судові витрати не відшкодовуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 13, 81, 83, 89, 258-259, 263-265, 294, 315-319 ЦПК України, суд -

УХВАЛИВ:

В задоволенні заяви ОСОБА_1 , заінтересовані особи Головне управління Державної міграційної служби у Харківській області, ОСОБА_2 про встановлення особи - відмовити.

Судові витрати залишити за заявником.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення або з дня складання повного судового рішення у разі оголошення вступної та резолютивної частини рішення або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи до Харківського апеляційного суду.

Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

З інформацією щодо тексту судового рішення учасники справи можуть ознайомитися за веб-адресою Єдиного державного реєстру судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua.

Повний текст судового рішення складено 04.11.2025 року.

Учасники справи:

заявник ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1

заінтересована особа - Головне управління Державної міграційної служби у Харківській області, ЄДРПОУ 37764460, адреса місцезнаходження: 61057, м. Харків, вул. Римарська, буд.24,

заінтересована особа - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_5 , паспорт НОМЕР_6 виданий Фрунзенським РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області 19.02.2011.

Суддя Е.Є. Сілантьєва