Постанова від 06.11.2025 по справі 643/18533/25

Справа № 643/18533/25

Провадження № 3/643/3516/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06.11.2025 м.Харків

Салтівський районний суд міста Харкова:

головуючої судді - Афанасьєва В.О.,

з участю секретаря судового засідання - Ткаченко В.В.,

прокурора Маркевич Ю.В.,

особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Харкова справу про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , Ідентифікаційний код: НОМЕР_1 , громадянку України, уродженку м. Харкова, зареєстровану та проживаючу за адресою АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 , будучи заступником начальника відділу адміністративних послуг Основ'янського району-адміністратором Управління адміністративних послуг Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку Харківської міської ради, та відповідно до пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII від 14.10.2014 є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, усупереч вимогам п. 2-7 Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», а саме: 22.09.2025 о 13:33 год., подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічну за 2021, хоча зобов'язана була подати таку декларацію не пізніше 31 січня 2024 року.

Також, ОСОБА_2 , будучи заступником начальника відділу адміністративних послуг Основ'янського району-адміністратором Управління адміністративних послуг Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку Харківської міської ради, та відповідно до пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII від 14.10.2014 є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, усупереч вимогам п. 2-7 Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», а саме: 22.09.2025 о 16:46 год., подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічну за 2022, хоча зобов'язана була подати таку декларацію не пізніше 31 січня 2024 року.

Також, ОСОБА_2 , яку 05.04.2023 звільнено з посади заступника начальника відділу адміністративних послуг Основ'янського району-адміністратором Управління адміністративних послуг Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку Харківської міської ради та відповідно до пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII від 14.10.2014 є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, усупереч вимогам абз.2 ч.2 ст. 45 вказаного закону несвоєчасно, а саме: 26.09.2025 о 11:04 год, подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічну за 2023 рік, хоча зобов'язана була подати таку декларацію не пізніше 31 січня 2024 року.

Також, ОСОБА_2 , яку 05.04.2023 звільнено з посади заступника начальника відділу адміністративних послуг Основ'янського району-адміністратором Управління адміністративних послуг Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку Харківської міської ради та відповідно до пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII від 14.10.2014 є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, несвоєчасно, а саме: 26.09.2025 о 10:53 год, подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме: з 01.01.2023 по 05.04.2023, хоча зобов'язана була подати таку декларацію не пізніше 31 січня 2024 року.

У судовому засіданні ОСОБА_2 визнала свою вину у вчиненні вказаних правопорушень.

Прокурор Маркевич Ю.В. вважала, що з огляду на наявні у матеріалах справи докази, у діях ОСОБА_2 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП.

Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд дійшов такого висновку.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 працювала заступником начальника відділу адміністративних послуг Основ'янського району-адміністратором Управління адміністративних послуг Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку Харківської міської ради.

28.04.2005 ОСОБА_2 склала Присягу посадової особи місцевого самоврядування.

Розпорядженням Харківського міського голови від 04.04.2023 №417/2к ОСОБА_2 05.04.2023 звільнено з посади заступника начальника відділу адміністративних послуг Основ'янського району-адміністратором Управління адміністративних послуг Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку Харківської міської ради.

03.06.2015 ОСОБА_2 ознайомлена з вимогами Закону України «Про запобігання корупції».

За ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до положень ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що правопорушення, пов'язане з корупцією - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони й обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону.

Відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_2 є суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону.

Відповідно до п. 1.ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", «в»-«г» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3цього Закону (тобто особи, на яких поширюється дія Закону), зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Пунктом 2-7 Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону установлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України" Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.

Вина ОСОБА_2 у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, ч.1 ст.172-6 КУпАП, ч.1 ст.172-6 КУпАП, ч.1 ст.172-6 КУпАП також підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією №655 від 22.10.2025, письмовими поясненнями ОСОБА_2 , копією інформації з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, копією декларації, протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією №656 від 22.10.2025, письмовими поясненнями ОСОБА_2 , протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією №658 від 22.10.2025, письмовими поясненнями ОСОБА_2 , протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією №657 від 22.10.2025.

При цьому обставин, які б свідчили про наявність у ОСОБА_2 будь яких об'єктивних і непереборних перешкод, що завадили вчасному поданню декларацій не встановлено.

При накладенні стягнення суд, з огляду на положення ст.33 КУпАП, враховує обставини, характер, тривалість та кількість епізодів вчиненого правопорушення, особу порушниці, її ставлення до скоєного діяння, визнання нею своєї вини, майновий та сімейний стан, відсутність обставин, які пом'якшують та обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, з метою виховного впливу та запобігання вчинення аналогічних правопорушень у майбутньому, вважає, що до ОСОБА_2 слід застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу, передбаченому санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП.

На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про запобігання корупції», ст.7, 33, 38, 40-1, 172-6, 283, 284, 307, 308 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, ч.1 ст.172-6 КУпАП, ч.1 ст.172-6 КУпАП, ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.

Стягнути із ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в сумі 605,60 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Роз'яснити ОСОБА_2 , що у випадку несплати накладеного на неї штрафу у передбачений законом строк, до неї може бути застосовано подвійне стягнення штрафу в порядку ст. 308 КУпАП, тобто у випадку примусового виконання постанови суду.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подання апеляційної скарги до Харківського апеляційного суду через Салтівський районний суд міста Харкова особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Суддя В.О. Афанасьєв