11 вересня 2025 року
Провадження 3/932/3067/25
Справа 932/8289/25
11 вересня 2025 року суддя Шевченківського районного суду місто Дніпро Карягіна Н.О., за участю прокурора Рєзнік О., розглянувши матеріали справи, надіслані з Управління стратегічних розслідувань у Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м.Дніпропетровська, громадянки України, секретаря судового засідання Соборного районного суду м.Дніпра, яка проживає та зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.1 ст. 172-6 КпАП України,-
ОСОБА_2 відповідно до наказу №89-к від 09.10.2014 була переведена на посаду секретаря судового засідання Жовтневого районного суду м.Дніпропетровська з 9 жовтня 2014 року та їй присвоєно 9 ранг державного службовця.
Наказом №16-к від 28.02.2019 у зв'язку з реєстрацією шлюбу секретаря судового засідання Жовтневого районного суду м.Дніпропетровська було внесені зміни в документи особової справи ОСОБА_2 та змінено прізвище на ОСОБА_3 .
Відповідно до пп. «в» п. 1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» секретарь судового засідання Соборного районного суду м.Дніпра, як державний службовець категорії «В» є суб'єктом декларування та суб'єктом відповідальності за корупційні та пов'язані з корупцією правопорушення.
У відповідності до ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені в п.1, п.п. а п.2, п.5 ч.1 ст.3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Законом можуть бути встановлені інші строки подання щорічної декларації. Законом України «Про затвердження Указу Президента «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року, Законом України «Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни » від 3 березня 2022 року було призупинено компанію декларування в Україні. 12 жовтня 2023 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», яким відновлено декларування та функції НАЗК.
Згідно п.2 прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції» особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до ст.45 цього закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності вищезазначеного Закону України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. При цьому суб'єкти декларування, зазначені в ч.7-14 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», подають відповідні декларації у строки, встановлені зазначеним законодавством, якщо відповідні декларації не було подано раніше.
Однак ОСОБА_4 подала, шляхом опублікування, щорічну декларацію за 2023 рік лише 5 березня 2025 року.
Таким чином, ОСОБА_4 , обіймаючи посаду секретаря судового засідання Соборного районного суду м.Дніпра, будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язані з корупцією, без поважних причин, несвоєчасно тобто 5 березня 2025 року, поза межами терміну подачі декларації, подала щорічну декларацію за 2023 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_4 визнала свою провину, та пояснила, що порушення нею строку подачі декларації за 2023 рік пов'язано з перебуванням її у декретній відпустці та війною у державі.
Прокурор просила притягнути ОСОБА_4 до відповідальності та накласти стягнення у вигляді штрафу у мінімальному розмірі.
Вислухавши позицію прокурора, пояснення ОСОБА_4 , вивчивши матеріали адміністративної справи, вважаю, що в діях ОСОБА_4 містяться ознаки адміністративного діяння, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і провина ОСОБА_4 в його здійсненні повністю підтверджена матеріалами справи в їх сукупності.
У відповідності до ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_4 , яка з 9 жовтня 2014 року відповідно до наказу №89-к від 09.10.2014 займає посаду секретаря судового засідання Соборного районного суду м.Дніпра та попереджено про встановлені законодавством України про запобігання корупції обмеження, є суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного закону, у тому числі щодо виконання вимог фінансового контролю та суб'єктом декларування, т.б. ОСОБА_4 зобов'язана подавати щорічні декларації за минулий рік у порядку, встановленому зазначеним Законом, щорічно до першого квітня поточного року шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Законом України «Про затвердження Указу Президента «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року, Законом України «Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни » від 3 березня 2022 року було призупинено компанію декларування в Україні. 12 жовтня 2023 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», яким відновлено декларування та функції НАЗК.
Згідно п.2 прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції» особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до ст.45 цього закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності вищезазначеного Закону України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. При цьому суб'єкти декларування, зазначені в ч.7-14 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», подають відповідні декларації у строки, встановлені зазначеним законодавством, якщо відповідні декларації не було подано раніше. Таким чином декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік особи суб'єкти декларування повинні були подавати до 1 квітня 2024 року.
Одночасно, як вбачається з матеріалів, роздруківок з сайту НАЗК, ОСОБА_4 , як суб'єкт декларування заповнила та подала декларацію про доходи, майно та фінансові зобов'язання за 2023 рік - 05.03.2025 року.
При визначенні виду і розміру стягнення, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, яка раніше не притягалася до адміністративної відповідальності, має на утриманні неповнолітню дитину; ступінь її вини, та обставини, які пом'якшують відповідальність - щире розкаяння, відсутність обставин що обтяжують відповідальність, вважаю за необхідне накласти на правопорушника адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави, оскільки застосування саме такого стягнення буде достатнім для його виправлення і попередить нові правопорушення.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_4 на користь держави підлягає стягненню судовий збір.
На підставі викладеного та керуючись ч.1 ст. 172-6 КУпАП, ст.ст. 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 850 (вісімсот п'ятдесяти) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп. на розрахунковий рахунок № UA908999980313111256000026001, банк отримувача - Казначейство України (ЕПА), код отримувача (ЄДРОРОУ) 37993783; код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Дніпра особою, щодо якої її винесено, її законним представником, захисником, потерпілим протягом десяти днів з дня винесення постанови або її може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст. 7 КУпАП.
Суддя Н.О. Карягіна