Ухвала від 03.11.2025 по справі 711/10308/25

Придніпровський районний суд м.Черкаси

Справа № 711/10308/25

Номер провадження 1-кс/711/2553/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 листопада 2025 року м. Черкаси

Слідчий суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1

з участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Черкаси клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором відділу Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_4 , по кримінальному провадженню №12025250000000436, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14.05.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, -

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий в ОВС СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , звернулася до слідчого судді Придніпровського районного суду м. Черкаси з клопотанням, погодженого прокурором відділу Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_4 , по кримінальному провадженню №12025250000000436, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14.05.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 та містять охоронювану законом таємницю.

Клопотання мотивовано тим, що до СУ ГУНП в Черкаській області з Управління СБУ в Черкаській області надійшли матеріали щодо неправомірних дій посадових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 , директор та засновник ОСОБА_5 ).

За даним фактом 14.05.2025 внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025250000000436, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України.

Умови, критерії, механізм надання безповоротної державної допомоги суб'єктам господарювання (далі - отримувач) у формі грантів на створення або розвиток переробних підприємств (далі - грант) встановлені Порядком надання грантів на створення або розвиток виробництв переробної промисловості, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2022 №739.

Метою надання грантів є сприяння зайнятості населення, створення нових робочих місць, створення нових або розвиток існуючих переробних підприємств, збільшення надходжень від сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Джерелами фінансування надання грантів отримувачам є кошти: державного бюджету, в тому числі ті, що надходять на рахунок « ІНФОРМАЦІЯ_3 , відкритий у Національному банку, на який зараховуються добровільні внески (благодійні пожертви) від фізичних та юридичних осіб приватного права та/або публічного права для забезпечення заходів з відновлення, підтримки і розвитку України у національній та іноземній валюті (далі - бюджетні кошти); Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (далі - Фонд).

Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є ІНФОРМАЦІЯ_3 . Розпорядником коштів Фонду є ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Розмір гранту, який надається одному отримувачу, не перевищує 8 млн. гривень.

Гранти надаються за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні: для грантів, отримувачами яких є суб'єкти господарювання, які зареєстровані та провадять/планують провадити підприємницьку діяльність на територіях активних бойових дій, територіях активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, та тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Мінреінтеграції, для яких визначена дата завершення бойових дій або тимчасової окупації, до 80 відсотків вартості проекту - за рахунок грантів, не менше 20 відсотків - за рахунок коштів отримувача (власних або кредитних); для всіх інших грантів, рішення про надання яких прийнято, до 50 відсотків вартості проекту - за рахунок грантів, не менше 50 відсотків - за рахунок коштів отримувача (власних або кредитних).

Внесок за рахунок власних коштів отримувача (не кредитних) має становити не менше 20 відсотків вартості проекту.

Отримувач може отримувати один грант або для створення одного нового переробного підприємства, або для збільшення потужностей існуючого виробництва переробного підприємства.

Гранти надаються для створення нових виробництв переробних підприємств або збільшення потужностей існуючих виробництв переробних підприємств для покриття таких напрямів витрат, як: придбання основних засобів виробництва (машини та обладнання), яке не підлягає відчуженню до виконання умов договору про надання гранту (крім випадків відчуження внаслідок звернення стягнення на нього уповноваженим банком відповідно до договору застави); доставка та введення в експлуатацію основних засобів виробництва (верстатів, технологічного обладнання), включаючи програмне забезпечення.

Надання грантів отримувачам здійснюється ІНФОРМАЦІЯ_3 та ІНФОРМАЦІЯ_4 через банки, більше 50 відсотків акцій яких належить державі (далі - уповноважені банки). Обмін інформацією та даними здійснюється відповідно до договору про взаємодію між ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , технічним адміністратором Порталу ІНФОРМАЦІЯ_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та уповноваженим банком (далі - договір про взаємодію).

Заяву на отримання гранту (далі - заява) подають отримувачі: громадяни України, у тому числі фізичні особи-підприємці; юридичні особи, кінцевими бенефіціарними власниками яких є громадяни України.

Заява формується отримувачем особисто засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - ОСОБА_6 ) після проходження ним ідентифікації та автентифікації з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, та/або інших засобів ідентифікації, які дають змогу однозначно встановлювати особу заявника.

Невід'ємним додатком до заяви є бізнес-план, форма якого визначається ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Уповноважений банк формує перелік поданих заяв, а також забезпечує їх зберігання в електронній базі даних протягом трьох років з дня завершення прийому заяв.

Мінекономіки на підставі переліку висновків уповноваженого банку, які включають оцінку бізнес-плану, співбесіди та результати перевірки заявника згідно з абзацами шостим - тринадцятим пункту 19 цього Порядку (далі - перелік висновків), приймає рішення про: затвердження переліку фізичних осіб, фізичних осіб - підприємців та суб'єктів господарювання, які набрали необхідну кількість балів для отримання грантів; відмову в наданні грантів.

Мінекономіки на підставі переліку висновків та рішення, прийнятого згідно з абзацом другим пункту 12 цього Порядку, приймає рішення: про надання грантів; про розгляд заяв у наступному періоді.

Уповноважений банк на підставі отриманої від ІНФОРМАЦІЯ_3 та ІНФОРМАЦІЯ_7 інформації про прийняті рішення організовує укладення договорів про надання гранту (далі - договір гранту) та відкриття рахунків отримувачам для забезпечення супроводу видаткових операцій отримувачів і передає до ІНФОРМАЦІЯ_3 та ІНФОРМАЦІЯ_7 інформацію щодо укладених договорів та відкритих рахунків у вигляді переліку відповідно до договору про взаємодію.

На підставі інформації, отриманої від уповноваженого банку щодо укладених договорів гранту та відкритих рахунків отримувачам:

ІНФОРМАЦІЯ_3 формує подання на перерахування коштів для надання грантів (далі - подання) та подає його Казначейству разом з платіжною інструкцією на перерахування коштів у сумі, зазначеній у поданні, на спеціальний рахунок, відкритий уповноваженим банком, відповідно до договору про взаємодію, для подальшого перерахування коштів уповноваженим банком на рахунок отримувача, відкритий в такому банку для забезпечення супроводження видаткових операцій отримувача (далі - рахунок отримувача);

ІНФОРМАЦІЯ_4 для надання грантів за рахунок коштів Фонду подає в ІНФОРМАЦІЯ_8 платіжну інструкцію на перерахування коштів з рахунка Фонду на спеціальний рахунок, відкритий в уповноваженому банку для ІНФОРМАЦІЯ_7 відповідно до договору про взаємодію, для подальшого перерахування коштів уповноваженим банком на рахунки отримувачів.

Уповноважений банк перераховує кошти на рахунки отримувачів у порядку та строки, встановлені договором про взаємодію. Гранти надаються у безготівковій формі. Кошти перераховуються у національній валюті (гривні).

Для отримання гранту отримувач укладає договір гранту у вигляді договору про приєднання за формами, встановленими ІНФОРМАЦІЯ_3 та ІНФОРМАЦІЯ_4 відповідно.

Обов'язковими умовами договору гранту є: сплата протягом трьох років з дня отримання гранту податків, зборів (обов'язкових платежів), єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до зведеного бюджету України у розмірі отриманого гранту; створення робочих місць та працевлаштування на них осіб згідно з додатком не менш як на 36 місяців відповідно до умов цього Порядку.

Працевлаштування на робочі місця за програмою повинно бути здійснено не менш як 30 відсотків не пізніше ніж через шість місяців з дати отримання гранту та решта не пізніше ніж через 12 місяців з дати отримання гранту.

У разі порушення отримувачем зобов'язання щодо створення робочих місць відповідно до умов договору гранту та цього Порядку сума гранту в повному обсязі повертається протягом місяця на рахунок, з якого здійснювався перерахунок гранту.

Так, досудовим розслідуванням встановлено, що відповідно до пунктів 12, 17 та 19 Порядку №739 (в період дії станом на 15.11.2023), ІНФОРМАЦІЯ_3 видано наказ від 22.11.2023 №17621 «Про затвердження переліку фізичних осіб-підприємців та суб'єктів господарювання, які набрали необхідну кількість балів для отримання грантів» (далі - наказ №17621), яким затверджена сума гранту ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на створення або розвиток переробних підприємств у розмірі 5 607 143,00 гривень.

У додатку до наказу №17621 зазначено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » 27.10.2023 подано заяву на отримання гранту через Єдиний державний вебпортал електронних послуг з присвоєнням унікального номеру заяви - 436JZJ з отриманням кількістю балів (оцінки) - 33.

Надання Отримувачу Гранту у зазначеному розмірі здійснюється відповідно до умов Порядку №739 та Договору про надання гранту, на підставі висновків уповноваженого банку, які включають оцінку бізнес-плану, співбесіди та результати перевірки заявника, згідно з вимогами Порядку №739, рішення ІНФОРМАЦІЯ_3 про затвердження переліку фізичних осіб, фізичних осіб-підприємців та суб'єктів господарювання, які набрали необхідних кількість балів для отримання грантів щодо яких відсутній обсяг фінансування за рахунок бюджетних коштів та на підставі рішення ДЦЗ про надання гранту №436JZJ.

Обов'язковими умовами, виконання яких повинен забезпечити Отримувач відповідно до Порядку №739 та Договору про надання гранту є:

- сплата Отримувачем протягом трьох років з дня отримання гранту податків, зборів (обов'язкових платежів), єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до зведеного бюджету України у розмірі отриманого гранту;

- створення Отримувачем 20 робочих місць та працевлаштування на них осіб відповідно до умов Порядку №739, не менше як на 36 місяців. Працевлаштування на робочі місця за програмою має бути здійснене не менше як 30 відсотків не пізніше ніж через шість місяці з дати отримання гранту та решта не пізніше ніж через дванадцять місяців з дати отримання гранту.

Проте, враховуючи лист ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо не подання ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » податкової та фінансової звітності та лист ІНФОРМАЦІЯ_9 щодо не подання ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на порушення вимог частини першої статті 526, частини першої статті 651 Цивільного кодексу України, частини першої статті 193 Господарського кодексу України, абзаців 3 і 9 пункту 20 Порядку №739 та пункту 1 Розділу V Договору про надання гранту, не виконано обов'язкові умови Договору в частині сплати протягом трьох років з дня отримання гранту податків, зборів (обов'язкових платежів), єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до зведеного бюджету України у розмірі отриманого гранту, створення робочих місць та працевлаштування на них 20 осіб не менш як на 36 місяців, та не повернення суми гранту в повному обсязі протягом місяця на рахунок, з якого здійснювався перерахунок гранту, у разі порушення отримувачем зобов'язання щодо створення робочих місць відповідно до умов Договору гранту та цього Порядку, що призвело до матеріальної шкоди (збитків) державному бюджету на загальну суму 5 607 143,00 гривень.

Таким чином, є підстави вважати, що службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » незаконно привласнено грантові кошти на загальну суму 5 607 143 грн.

Крім цього, в ході проведення досудового розслідування, для дослідження використання коштів, отриманих ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » у вигляд гранту на придбання лінії з виробництва комбікормів, згідно з Договором про взаємодію від 23.12.2023 №17/19-23 (Заявою про приєднання до Договору про надання гранту від 09.01.2024) були залучені спеціалісти ІНФОРМАЦІЯ_10 .

Відповідно до висновку аналітичного дослідження №29/23-00-08-03/40756926 від 16.10.2025, встановлено, що станом на 10.01.2024 (дати отримання першого платежу) на рахунку № НОМЕР_2 відсутній залишок коштів. Загальна сума надходжень у період з 10.01.2024 (дати отримання першого перерахування ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ») по 27.12.2024 (останньої дати наявних відомостей про рух коштів) на рахунок № НОМЕР_2 склала 6 454 036,8 грн., із яких:

- повернення платежу з іншого рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » - 300 грн.;

- поповнення статутного фонду від ОСОБА_7 - 350 000 грн.;

- сплата за оренду приміщення згідно з актом №4 від 31.05.2024 від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) - 81 314 гривень;

- сплата за оренду складського приміщення за лютий-листопад 2023 року згідно з договором №6 від 02.02.2023 від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) - 1 200 130 гривень.

- сплата за комбікорм згідно з договором №7 від 08.01.2024 (рахунки №16 від 16.09.2024, №23 від 10.10.2024, №23 від 10.10.2024, №29 від 11.11.2024, №54 від 12.11.2024 (без ПДВ) від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (ЄДРПОУ НОМЕР_5 ) - 3 906 048,8 гривень.

- сплата за комбікорм згідно з рахунками №4 від 05.01.2024, №36 від 05.11.2024, №62 від 05.12.2024 (Без ПДВ) від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (ЄДРПОУ НОМЕР_6 ) - 916 194 гривень.

- сплата за комбікорм згідно з рахунком №56 від 12.11.2024 від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (ЄДРПОУ НОМЕР_7 ) - 50 гривень.

Згідно з даними звітів 20-ОПП, станом на 02.03.2021 у користуванні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » перебували офіс, комбікормовий завод та земельна ділянка. У період з 02.03.2021 по 22.08.2025 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » не подавалися звіти 20-ОПП про зміни у складі об'єктів оподаткування або об'єктів, через які здійснюється діяльність. Згідно з даними звітів 20-ОПП у користуванні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » не перебували об'єкти оподаткування або ж об'єкти, через які здійснюється діяльність. Отже, ймовірно, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » у період з 02.03.2021 по 22.08.2025 не передавалися у оренду ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » приміщення.

Крім цього відсутні відомості про придбання або ж вирощування ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » сільськогосподарської продукції для його виробництва. Податкова звітність з відображенням вказаних операцій у відповідних деклараціях до органів ІНФОРМАЦІЯ_1 за відповідні періоди не подавалася. Таким чином, перерахування коштів на адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » нібито за комбікорм має удаваний (показний) характер, лише з метою подальшого їх перерахування на адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » для виконання умов договору на стадії отримання Гранту, переведення у готівку та/або використання у інших цілях, не пов'язаних із веденням господарської діяльності.

Також під час аналітичного дослідження було встановлено, що вказані вище підприємства є пов'язаними між собою, так: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » у період з 27.03.2018 по 16.11.2018 було засновником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » є засновником «СП « ІНФОРМАЦІЯ_16 », директором якого, як і ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », є ОСОБА_5 .

Крім того встановлено, керівник та головний бухгалтер ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » ОСОБА_8 у період 2023-2025 років отримував заробітну плату також від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » (ЄДРПОУ НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (ЄДРПОУ НОМЕР_10 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (ЄДРПОУ НОМЕР_11 ), а засновником підприємства є ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » (ЄДРПОУ НОМЕР_12 ).

В свою чергу ОСОБА_9 з 20.11.2022 по 29.11.2024, тобто у період одержання гранту, обліковувалася засновником-кінцевим бенефіціарним власником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а у період 2023-2025 років отримувала заробітну плату від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_22 » (ЄДРПОУ НОМЕР_13 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_23 » (ЄДРПОУ НОМЕР_14 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_24 » (ЄДРПОУ НОМЕР_15 ).

Таким чином у органу досудового розслідування виникла необхідність в дослідженні податкової звітності, яку подавали до податкових органів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), а також інформацію про джерела доходів засновника, керівника та головного бухгалтера ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » ОСОБА_10 (РНОКПП - НОМЕР_16 ); керівника та головного бухгалтера ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » ОСОБА_11 (РНОКПП - НОМЕР_17 ); керівника та головного бухгалтера ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » ОСОБА_8 (РНОКПП - НОМЕР_18 ); колишнього засновника ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_9 (РНОКПП НОМЕР_19 ), директора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » ОСОБА_12 (РНОКПП - НОМЕР_20 ).

Приймаючи до уваги вищевикладене, враховуючи тяжкість даного кримінального правопорушення та той факт, що дослідження даних щодо джерел доходів осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення, має суттєве значення для досягнення дієвості цього провадження, органу досудового розслідування необхідно отримати тимчасовий доступ до інформації, яка знаходиться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що за адресою: АДРЕСА_1 .

Враховуючи клопотання слідчого та керуючись ч.2 ст.163 КПК України, судове засідання проводилося без виклику представника ІНФОРМАЦІЯ_1

В судове засідання слідчий та прокурор не з'явилися. Слідчий ОСОБА_3 подала до суду заяву про розгляд клопотання без її участі та без фіксації процесу технічними засобами. Разом з цим, просила задовольнити подане клопотання на підставі наведеного обґрунтування та з урахуванням доданих доказів.

Положеннями ч.4 ст.107 КПК України визначено, що у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

За вказаних обставин, слідчий суддя повважав за можливе розгляд клопотання проводити у відсутність учасників справи та без фіксування судового процесу за допомогою технічних засобів.

Дослідивши клопотання слідчого та долучені до нього матеріали, слідчий суддя дійшов до наступних висновків.

За змістом ст.131 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів є заходами забезпечення кримінального провадження і застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Згідно з вимогами ст.132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що:

1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;

2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора;

3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.

Відповідно до положень ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно з п.4 та п.8 ч.1 ст.162 КПК України визначено, що до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю; персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних.

Відповідно до положень ч.5, ч.6 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Частиною 7 статті 163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей, документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей та документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Положеннями статті 91 КПК України визначено, що у кримінальному провадженні підлягають доказуванню, зокрема: 1) подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення); 2) винуватість особи у вчиненні кримінального правопорушення, форма вини, мотив і мета вчинення кримінального правопорушення; 3) вид і розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, а також розмір процесуальних витрат; 6) обставини, які підтверджують, що гроші, цінності та інше майно, одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від такого майна, або є предметом кримінального правопорушення.

Доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження.

Згідно з вимогами ч.1 ст.92 КПК України, обов'язок доказування обставин, передбачених статтею 91 цього Кодексу, за винятком випадків, передбачених частиною другою цієї статті, покладається на слідчого, прокурора та, в установлених цим Кодексом випадках - на потерпілого.

Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів, відповідно до ч.2 ст.93 КПК України, шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до положень ст.84 КПК України, доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.

Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.

Норми ст.98 КПК України передбачають, що речовими доказами є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення

Документи є речовими доказами, якщо вони містять ознаки, зазначені в частині першій цієї статті.

У відповідності до положень ст.99 КПК України, документом є спеціально створений з метою збереження інформації матеріальний об'єкт, який містить зафіксовані за допомогою письмових знаків, звуку, зображення тощо відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Сторона кримінального провадження, потерпілий, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, зобов'язані надати суду оригінал документа. Оригіналом документа є сам документ, а оригіналом електронного документа - його відображення, якому надається таке ж значення, як документу.

Згідно з ч.2 ст.100 КПК України, речовий доказ або документ, наданий на підставі судового рішення, зберігається у сторони кримінального провадження, якій він наданий.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчим суддею встановлено, що слідчими СУ ГУНП в Черкаській області здійснюється досудове розслідування по кримінальному провадженню №12025250000000436, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14.05.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України, що підтверджується витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Аналіз доданих до клопотання документів, дають достатньо підстав вважати, що відбулися події, які підпадають під ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України.

За таких обставин, враховуючи вищевикладене, на думку слідчого судді, документи, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 та до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, мають суттєве значення для досягнення дієвості цього провадження, встановлення обставин та події вчинення кримінального правопорушення, можуть бути використані у якості доказів, а також можуть підтвердити або спростувати обставини, що є предметом досудового розслідування та на підставі цих відомостей можливо встановлення особу/осіб, причетних до вчинення вказаного кримінального правопорушення.

Враховуючи те, що на теперішній час вищевказані документи неможливо отримати іншим способом, слідчий суддя вважає, що в даному випадку потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання, про який ідеться в клопотанні, а тому клопотання слідчого, про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , - підлягає до задоволення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 84, 91, 92, 98, 99, 100, 131, 132, 159, 162-164, 309 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором відділу Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_4 , по кримінальному провадженню №12025250000000436, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14.05.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, - задовольнити.

Надати дозвіл старшим слідчим в ОВС СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , старшим слідчим СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення на паперовому та/або електронному носії документи за період з 01.01.2023 по 30.09.2025, а саме:

- по підприємству ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (ЄДРПОУ НОМЕР_7 ) документи облікової (реєстраційної) справи та звітної частини податкової справи, зокрема дані щодо податкового обліку підприємств; видів економічної діяльності; розрахункових рахунків, відкритих підприємством в банківських установах; повні анкетні дані (ПІП, дата та місце народження, місце реєстрації) на засновників, керівників та найманих працівників зазначеного підприємства; юридичну та фактичну адреси підприємства; податкову звітність в повному обсязі, яку підприємство подавало протягом 2023 -2025 років та за результатами здійснення діяльності за 2023 та 2024 роки, інформацію про ІР-адреси (із зазначенням дати та часу), з яких підприємством подавалася податкова звітність протягом 2023 - 2025 років; інформацію про проведення зовнішньоекономічних операцій та проведених податкових перевірок за вказаний період;

- інформацію про джерела, з яких отримували доходи наступні громадяни: ОСОБА_10 (РНОКПП - НОМЕР_16 ), ОСОБА_11 (РНОКПП - НОМЕР_17 ), ОСОБА_8 (РНОКПП - НОМЕР_18 ), ОСОБА_9 (РНОКПП - НОМЕР_19 ), ОСОБА_12 (РНОКПП - НОМЕР_20 ).

Строк дії ухвали - до 03 грудня 2025 року включно.

Роз'яснити відповідальним посадовим особам ІНФОРМАЦІЯ_1 , що відповідно до вимог ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали суду, слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на отримання вказаної інформації, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей та документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1