Справа № 568/1805/25
Провадження № 3/568/927/25
05 листопада 2025 р. м. Радивилів
Суддя Радивилівського районного суду Рівненської області Троцюк В.О., розглянувши адміністративну справу, матеріали якої надійшли від Військової частини НОМЕР_1 про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого АДРЕСА_1 , солдата військової частини НОМЕР_1 , військовий квиток НОМЕР_2 , паспорт № НОМЕР_3 вид. 5917 від 23.10.2024 р., РНОКПП НОМЕР_4
за ч.3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення
встановив:
07 червня 2025 р. близько 10 год. 30 хв. на території військової частини НОМЕР_1 ( АДРЕСА_2 ) був виявлений солдат ОСОБА_1 в стані алкогольного сп'яніння, що підтверджувало стійкий запах алкоголю, порушення координації рухів, не чітка вимова в умовах особливого періоду, в подальшому для проходження медичного огляду був направлений в медичний заклад КНП Радивилівської центральної міської лікарні Радивилівської міської ради. Результат огляду становить 1.85 % проміле, чим вчинив правопорушення передбачене ч.3 ст.172-20 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 на розгляд справи не з'явився, про місце, час і дату розгляду справи був належним чином повідомлений. Разом з матеріалами справи до суду надійшла заява ОСОБА_1 від 07.08.2025 р. про розгляд справи за його відсутності. Вину визнає. (а.с.10)
Відповідно до ч.1 ст.268 КУпАП адміністративна справа за ч.3 ст.172-20 КУпАП може бути розглянута під час відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, лише у випадках, коли є дані про її своєчасне повідомлення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. Разом з тим, від ОСОБА_1 на адресу суду надійшло клопотання про розгляд справи без його участі. Суд приходить до висновку про можливість розгляду справи за відсутності ОСОБА_1 .
Згідно ст.251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення є фактичні дані, які встановлюються, в тому числі і протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, поясненнями потерпілих та свідків.
Вина ОСОБА_1 у вчинені правопорушення доводиться протоколом про адміністративне правопорушення А5079 №2/94 від 07.08.2025 року (а.с.1-2) та іншими дослідженими судом доказами.
Щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу за допомогою газоаналізатора «Alcotest Драгер №6810» ARBL-0904, тест №4673 від 07.08.2025 р., швидкість реакції, результатів тестування на алкоголь, встановлено, що 07.08.2025 року о 11 год. 19 хв. ОСОБА_1 перебував в стані алкогольного сп'яніння, з результатом огляду 1.85 % проміле. (а.с.12)
Таким чином, в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП, а саме розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об'єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, або виконання ними обов'язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, вчинені в умовах особливого періоду.
За таких обставин, встановлюючи наявність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП, повністю доводиться дослідженими доказами.
Водночас, суд зазначає, що адміністративне правопорушення вчинене 07 червня 2025 року. Дана справа про адміністративне правопорушення надійшла до суду 27 жовтня 2025 року. Судом були вжиті всі заходи щодо належного повідомлення всіх учасників справи, надсилались повістки з метою дотримання розумних строків та не допущення спливу строків, передбачених ст. 38 КУпАП щодо накладення адміністративного стягнення.
Ст. 38 КУпАП передбачає, що адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - два місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді).
Якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Ст. 247 КУпАП передбачено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: відсутність події і складу адміністративного правопорушення; недосягнення особою на момент вчинення адміністративного правопорушення шістнадцятирічного віку; неосудність особи, яка вчинила протиправну дію чи бездіяльність; вчинення дії особою в стані крайньої необхідності або необхідної оборони; видання акта амністії, якщо він усуває застосування адміністративного стягнення; скасування акта, який встановлює адміністративну відповідальність; закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу; наявність по тому самому факту щодо особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, постанови компетентного органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення, або не скасованої постанови про закриття справи про адміністративне правопорушення, а також порушення по даному факту кримінальної справи; смерть особи, щодо якої було розпочато провадження в справі.
Враховуючи те, що на момент розгляду даного адміністративного матеріалу, а саме 05 листопада 2025 року, сплив строк притягнення до адміністративної відповідальності, оскільки правопорушення було скоєне 07 червня 2025 року, то відповідно до ч.2 ст.38, п.7 ч.1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 щодо скоєння правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20КУпАП, підлягає закриттю.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 38, 172-20, п.7 ч.1 ст. 247, ст.ст. 283, 284 КУпАП, суд,-
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП.
Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.3 ст.172-20КУпАП - закрити у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Радивилівський районний суд Рівненської області протягом десяти днів з дня її винесення особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.
Суддя В.О. Троцюк