Рішення від 04.11.2025 по справі 296/4095/21

справа № 296/4095/21

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 листопада 2025 року м. Житомир

Житомирський районний суд Житомирської області в складі головуючого судді Віктора Мокрецького, за участю секретаря Анастасії Юзюк, розглянув цивільну справу за заявою ОСОБА_1 до Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи Житомиргаз" про захист прав споживачів,

ВСТАНОВИВ:

І. СУТЬ СПРАВИ

ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом в якому просила: визнати протиправними дії Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «ЖИТОМИРГАЗ» (далі - АТ «ОГС «ЖИТОМИРАЗ») щодо складення акту- розрахунку необлікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу від 21 квітня 2021 року та рішення про здійснення для неї нарахування відповідно до п. 1 гл. 3 розділу ХІ Кодексу ГРМ з дня зняття показань лічильника або 6 місяців якщо такі заходи не проводилися (ч. 1 п. 1 п. 3, п. 4, п. 5, п. 7 гл. 3 Розділу ХІ Кодексу ГРС).

У обґрунтування заявленого ОСОБА_1 повідомила, що вона є споживачкою природного газу за адресою: АДРЕСА_1 . У березні 2021 року з метою перевірки стану обліку природного газу побутовим лічильником, який встановлений у її помешканні, представниками відповідача здійснений його огляд у ході якого останні виявили, що на лічильнику наявні ушкодження, однак не повідомили заявниці які саме. У подальшому, цей лічильник демонтований та направлений на експертизу, яка підтвердила факт втручання у роботу ЗВТ. Окрім цього, за наслідками експертизи АТ «ОГС «ЖИТОМИРАЗ» донарахований позивачці обсяг необлікованого природного газу на суму 35 451,90 грн.

Водночас, такі дії відповідача ОСОБА_1 уважає протиправними оскільки у липні 2020 року АТ «ОГС «ЖИТОМИРАЗ» проводилася аналогічна перевірка її лічильника і будь-яких ушкоджень на ньому виявлено не було. Також, ушкодження лічильника передбачає, що особа, яка його ушкодила має намір зменшити показники споживання природного газу, однак середній рівень споживання ОСОБА_1 природного газу у період між липнем 2020 року та березнем 2021 року складав у середньому 137,4 кубічних метри на місяць із розрахунку на одну особу. Окрім цього, позивачка зауважила, що акти направлення вимірюваного засобу на експертизу та про демонтаж лічильника вона не підписувала і не була присутня при упакуванні лічильника у сейф-пакет, а тому остання не виключає, що він міг бути ушкоджений під час його демонтажу або доставки працівниками відповідача до місця проведення експертизи. Разом із тим, остання зауважила, що всупереч приписів законодавства України її не було повідомлено про те, що доставка лічильника для проведення експертизи може бути здійсненою особисто нею. Поміж іншого, ОСОБА_1 також зауважила, що всупереч положень Кодексу ГРС їй не було повідомлено про місце та дату проведення експертизи, а також, на думку заявниці, експертизу проведено неповноважним складом.

Усі вище перелічені дії відповідача, на думку ОСОБА_1 , призвели до грубого порушення її прав, а тому вона вимушена звернутися до суду.

ІІ. ПРОЦЕДУРА ТА КОРОТКІ ПОЗИЦІЇ СТОРІН

11 травня 2021 року ухвалою Корольовського районного суду м. Житомира в цій справі відкрито спрощене позовне провадження з повідомленням (викликом) учасників справи.

27 липня 2021 року на адресу вищевказаного суду від АТ «ОГС «ЖИТОМИРАЗ» надійшов відзив на позовну заяву в якому останнє заперечило проти цього позову в повному обсязі. У обґрунтування своєї позиції відповідач повідомив, що дійсно ОСОБА_1 є споживачкою природного газу за вищевказаною адресою і у березні 2021 року відповідачем здійснена перевірка вимірювального пристрою, встановленого у домоволодінні заявниці, у ході якої виявлено пошкодження пломби заводу виробника. Ураховуючи наведене, зазначений лічильник був демонтований та направлений на експертизу. Доводи заявниці стосовно не підписання нею акту демонтажу лічильника та направлення його на експертизу повністю спростовуються копіями цих актів у яких наявний підпис ОСОБА_1 . Також голослівними є доводи заявниці стосовно того, що вона не була належним чином повідомленою про дату, час та місце проведення експертизи лічильника, оскільки у акті про направлення ЗВТ на експертизу ця інформація вказана, а отже ОСОБА_1 не була позбавленою права бути присутньою при проведенні експертизи. Доводи ж щодо можливого ушкодження лічильника при його доставці до місця проведення експертизи спростовуються відеозаписом експертизи із якого вбачається, що сейф-пакет, у якому був доставлений лічильник, є цілим. Також не знаходять підтвердження доводи заявниці стосовно неповноважності складу експертної комісії, яка проводила експертизу вищевказаного ЗВТ. Ураховуючи викладене вище, відповідач просить відмовити у задоволенні цього позову.

26 січня 2022 року ухвалою Корольовського районного суду м. Житомира в цій справі призначена трасологічна експертиза проведення якої доручено експертам Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса» і на час проведення експертизи провадження по справі зупинено.

11 лютого 2025 ухвалою Корольовського районного суду м. Житомира матеріали цієї цивільної справи передані до Житомирського районного суду Житомирської області та надійшли до вказаного суду 05 березня 2025 року.

У ході судового розгляду справи позивачка ОСОБА_1 підтримала свої вимоги у повному обсязі, а представник відповідача Костюкович В.М. заперечив проти позову в повному обсязі.

Окрім цього, у ході судового розгляду справи, що відбувся 30 жовтня 2025 року, судом відмовлено у скеруванні ухвали Корольовського районного суду м. Житомира від 26 січня 2022 року для виконання до Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса» у зв'язку із категоричною відмовою ОСОБА_1 оплатити вартість трасологічної експертизи, призначеною вищевказаною ухвалою суду.

ІІІ. ФАКТИЧНІ ОБСТАВИНИ СПРАВИ ТА ДОКАЗИ НА ЇХ ПІДТВЕРДЖЕННЯ

28 березня 2018 року наказом № 02.22Н-77-0318 ПАТ «ЖИТОМИРГАЗ» затверджено положення про комісію з проведення експертизи ЗВТ та пломб (а.с. 556-65).

06 липня 2018 року ПАТ «ЖИТОМИРГАЗ» виданий наказ № 02.22Н-163-0718 відповідно до якого до п. 2.4 зазначеного положення внесено зміни згідно із якими до складу експертної комісії входять: головний метролог управління метрології (голова Комісії); начальник відділу лабораторних вимірів; провідний інженер з метрології відділу лабораторних вимірів; працівник відділу економічної безпеки та/або відділу охорони; працівник відділу інспектування; працівник АО «Правовий Альянс» (за згодою); працівник НКРЕКП (за згодою); представник ДП «Житомирстандартметрологія» (за згодою) (а.с. 66).

09 липня 2020 року АТ «ОГС «ЖИТОМИРАЗ» складений акт перевірки стану обліку природного газу побутовим лічильником № 36086 відповідно до якого у лічильнику із заводським номером № 2745281 відсутні ушкодження (а.с. 8).

25 березня 2021 року АТ «ОГС «ЖИТОМИРАЗ» складений акт перевірки стану обліку природного газу побутовим лічильником № 39 з якого вбачається, що у лічильнику із заводським номером № 2745281 пошкоджена пломба заводу виробника. На вказаному акті міститься підпис ОСОБА_1 (а.с. 36).

Того ж дня АТ «ОГС «ЖИТОМИРАЗ» складений акт про демонтаж засобу вимірювальної техніки згідно з яким лічильник із заводським номером № 2745281 демонтований з метою його направлення на експертизу (а.с. 38). Цей акт підписаний ОСОБА_1 .

Також 25 березня 2021 року АТ «ОГС «ЖИТОМИРАЗ» складений протокол щодо направлення засобів вимірювальної техніки на експертизу відповідно до якого зазначений лічильник упакований в пакет № 5R31553306 для доставки його на експертизу до Акціонерного товариства «Житомиргаз» за адресою вул. Селецька, 33А, м. Житомир. Зазначений протокол підписаний ОСОБА_1 (а.с. 37).

Жоден із вищезгаданих документів не містить у собі зауважень ОСОБА_1 .

Окрім цього, 25 березня 2021 року представниками АТ «ОГС «ЖИТОМИРАЗ» складений акт про порушення № ЖЖ-6-60 згідно з яким у вище вказаному лічильнику із заводським номером № 2745281 виявлено несанкціоноване втручання у роботу ЗВТ. Від підпису цього акту ОСОБА_1 відмовилася (а.с. 10).

30 березня 2021 року Акціонерним товариством «Житомиргаз» складений акт про проведення експертизи лічильника згідно і яким у лічильнику із заводським номером № 2745281 ліва та права пломба заводу виробника пошкоджені, зокрема права пломба приклеєна. Цей акт підписаний в.о. начальника відділу обслуговування вузлів обліку газу Звягельським М.В., в.о. начальника відділу лабораторних вимірів Барановським М.О., провідним фахівцем відділу ВЕБ Зіновчуком С.М., головним юрисконсультом Костюковичем В.М. та провідним інженером з метрології ОСОБА_2 . Також, указаний лічильник опломбований та відданий споживачеві для проведення незалежної експертизи (а.с. 12).

Того ж дня відділом лабораторних вимірів Акціонерного товариства «Житомиргаз» складений акт про порушення № ЖЖ-2.1.-315 з якого встановлено, що у лічильнику із заводським номером № 2745281 виявлено несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (розділ ХІ гл. 2 п. 1 п.п. 3 ГРС) (а.с. 13).

21 квітня 2021 року складений акт-рохзрахунок необлікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу і його вартості відповідно до якого на підставі вищезгаданого акту за період з 19 жовтня 2020 року по 24 березня 2021 року ОСОБА_1 донараховано 3 850,41 кубічних метрів природного газу вартістю 35 451,90 грн (а.с. 14). На підставі вказаного документу Акціонерним товариством «ЖИТОМИРГАЗ» на ім'я ОСОБА_1 складений акт-розрахунок наданих послуг (а.с. 15).

IV. ЗАКОНОДАВСТВО ТА СУДОВА ПРАКТИКА, ЩО ПІДЛЯГАЮТЬ ЗАСТОСУВАННЮ

Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону України «Про ринок природного газу» постачання природного газу здійснюється відповідно до договору, за яким постачальник зобов'язується поставити споживачеві природний газ належної якості та кількості у порядку, передбаченому договором, а споживач зобов'язується оплатити вартість прийнятого природного газу в розмірі, строки та порядку, передбачених договором. Якість та інші фізико-хімічні характеристики природного газу визначаються згідно із нормативно - правовими актами.

Згідно з ч. 2 ст. 13 Закону України «Про ринок природного газу» споживач зобов'язаний, зокрема: 1) укласти договір про постачання природного газу; 2) забезпечувати своєчасну та повну оплату вартості природного газу згідно з умовами договорів; 3) не допускати несанкціонованого відбору природного газу; 4) забезпечувати безперешкодний доступ уповноважених представників оператора газотранспортної системи, оператора газорозподільної системи до вузлів обліку природного газу та з метою встановлення вузлів обліку газу; 5) припиняти (обмежувати) споживання природного газу відповідно до вимог законодавства та умов договорів.

У разі порушення або невиконання своїх обов'язків споживач несе відповідальність згідно із законом (ч. 3 ст. 13 Закону України «Про ринок природного газу»).

Приписами ч.ч. 1,2 ст. 40 Закону України «Про ринок природного газу» визначено, що розподіл природного газу здійснюється на підставі та умовах договору розподілу природного газу в порядку, передбаченому кодексом газорозподільних систем та іншими нормативно-правовими актами. За договором розподілу природного газу оператор газорозподільної системи зобов'язується забезпечити замовнику послуги розподілу природного газу на період та умовах, визначених договором розподілу природного газу, а замовник зобов'язується сплатити оператору газорозподільної системи вартість послуг розподілу природного газу. Типовий договір розподілу природного газу затверджується Регулятором.

Згідно з пунктом 1 глави 3 розділу 6 Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30 вересня 2015 року № 2494, договір розподілу природного газу має бути укладений Оператором ГРМ з усіма споживачами, у тому числі побутовими споживачами, об'єкти яких в установленому порядку підключені до/через ГРМ, що на законних підставах перебуває у власності чи користуванні Оператора ГРМ.

Споживачі, у тому числі побутові споживачі, для здійснення ними санкціонованого відбору природного газу з ГРМ та можливості забезпечення постачання їм природного газу їх постачальниками зобов'язані укласти договір розподілу природного газу з Оператором ГРМ, до газорозподільної системи якого в установленому законодавством порядку підключений їх об'єкт.

Здійснення відбору (споживання) природного газу споживачем за відсутності укладеного договору розподілу природного газу не допускається.

Пунктами 4, 7-8 глави 3 розділу 6 Кодексу газорозподільних систем передбачено, що договір розподілу природного газу між Оператором ГРМ та споживачем укладається шляхом підписання заяви-приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу, що відповідає Типовому договору розподілу природного газу, розміщеному на офіційному веб-сайті Регулятора та Оператора ГРМ та/або в друкованих виданнях, що публікуються на території його ліцензованої діяльності з розподілу газу, і не потребує двостороннього підписання сторонами письмової форми договору.

Фактом приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які засвідчують його бажання укласти договір розподілу природного газу, зокрема, повернення підписаної заяви -приєднання, сплата рахунка Оператора ГРМ та/або документально підтверджене споживання природного газу.

Постановою НКРЕКП від 30 вересня 2015 року № 2498 затверджено Типовий договір розподілу природного газу (далі - Типовий договір), який є публічним, регламентує порядок та умови переміщення природного газу з метою фізичної поставки Оператором ГРМ обсягів природного газу, які належать споживачам (їх постачальникам), до об'єктів споживачів.

За змістом підпунктів 5-7 пункту 7.4 розділу VII Типового договору споживач зобов'язується не допускати несанкціонованого відбору природного газу; забезпечити належну експлуатацію власних газових мереж відповідно до вимог Кодексу газорозподільних систем та акта розмежування балансової належності й експлуатаційної відповідальності сторін; дотримуватись інших вимог цього Договору та Кодексу газорозподільних систем.

У відповідності до п. 8.1 розд. VIIІ Типового договору, за невиконання або неналежне виконання своїх зобов'язань за цим Договором Сторони несуть відповідальність згідно з цим Договором та чинним законодавством України.

Відповідно до п.4 глави 6 розділу X Кодексу ГРМ за збереження і цілісність комерційних та дублюючих ВОГ та пломб (відбитків їх тавр) відповідає власник (користувач), на території або у приміщенні якого вони встановлені, що має бути зафіксовано у відповідному акті про пломбування.

Відповідно до пункту 1 глави 2 розділу XI Кодексу ГРМ до порушень споживача та несанкціонованого споживача, які кваліфікуються як несанкціонований відбір природного газу ГРМ (крадіжка газу) та внаслідок яких щодо них здійснюється нарахування необлікованих об'ємів (обсягів) природного газу належить, зокрема, несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (комерційного ВОГ, зокрема лічильника газу).

Відповідно до постанов Верховного Суду від 02 липня 2019 року у справі № 904/2741/18, від 18 травня 2021 року у справі № 902/417/20, від 11 серпня 2021 року у справі № 927/89/18 споживач природного газу, несе відповідальність за збереження і цілісність вузла обліку природного газу (ВОГ), зокрема, лічильника газу, навіть у тому разі, якщо несанкціоновані заходи, здійснені не споживачем, а іншою особою, внаслідок яких здійснюється необліковане (обліковане частково чи з порушенням законодавства) використання природного газу.

Правила ж абз 1 та 2 п. 4 глави 7 розділу VI Кодексу газорозподільних систем вказують на те, що пломбування та розпломбування газового обладнання на об'єктах споживачів, що пов'язані з припиненням/обмеженням або відновленням газопостачання (розподілу природного газу), виконуються Оператором ГРМ відповідно до вимог розділу X цього Кодексу. При припиненні (відновленні) розподілу природного газу на об'єкт споживача складається акт у двох примірниках, один з яких залишається у споживача. При складанні акта про припинення розподілу природного газу Оператор ГРМ зазначає в ньому про наслідки несанкціонованого відновлення газоспоживання, передбачені цим Кодексом, а також обов'язково фіксує фактичні показання лічильника газу на дату припинення газопостачання (розподілу природного газу), за винятком випадків відмови в доступі до об'єкта споживача, де розташований лічильник газу (ЗВТ).

Згідно із абз. 1 п. 1 глави 4 розділу ІХ Кодексу газорозподільних систем визначення фактичного об'єму споживання (розподілу) природного газу по об'єкту побутового споживача здійснюється на межі балансової належності між Оператором ГРМ і побутовим споживачем на підставі даних лічильника природного газу з урахуванням вимог цього Кодексу та договору.

Правила п. 8 глави 5 розділу ХІ Кодексу передбачать, що акт про порушення має бути розглянутим комісією з розгляду актів про порушення Оператора ГРМ, яка визначає його правомірність та приймає щодо них відповідне рішення. Засідання комісії з розгляду акта про порушення має бути проведено Оператором ГРМ не пізніше двомісячного строку з дня складання акта про порушення (крім випадку очікування результатів експертизи ЗВТ, яка проводиться суб'єктами судово-експертної діяльності, діяльність яких регулюється Законом України «Про судову експертизу»).

У відповідності до пункту 10 глави 5 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем, споживач (несанкціонований споживач) зобов'язаний бути присутнім на засіданні комісії з розгляду актів про порушення, на якому буде розглядатися складений на нього акт про порушення.

За неможливості бути присутнім на засіданні особисто споживач (несанкціонований споживач) має право дати письмову згоду у довільній формі на проведення засідання без його присутності або у присутності його уповноваженої особи.

У разі неприбуття споживача (несанкціонованого споживача) та/або уповноваженої ним особи на засідання комісії остання розглядає складений акт про порушення без його (її) участі.

За результатами розгляду акта про порушення на засіданні комісії може бути прийнято рішення про його задоволення (повністю або частково), або необхідність додаткового обстеження чи перевірки, або додаткових пояснень тощо, або скасування акта про порушення. При задоволенні комісією акта про порушення складається акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу і його вартості (пункт 11 глави 5 розділу 11 Кодексу газорозподільних систем).

При складанні акта-розрахунку враховується таке (п. 11 глави 5 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем):

1) розрахований відповідно до вимог цього розділу необлікований (донарахований) об'єм природного газу, що припадає на період до 01 числа місяця, у якому прийнято рішення комісії щодо задоволення акта про порушення (тобто до закритого балансового періоду), не потребує коригування (включення до) закритих періодів, а його вартість у повному обсязі має бути оплачена споживачем (несанкціонованим споживачем) Оператору ГРМ. При цьому вартість природного газу визначається Оператором ГРМ для побутових споживачів - за цінами закупівлі природного газу Оператором ГРМ для покриття нормативних втрат та виробничо-технологічних витрат або у випадку нездійснення такої закупівлі - за ціною, визначеною для обсягів нормативних втрат та виробничо-технологічних витрат відповідно до положення про покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу протягом періоду необлікованого природного газу.

Відповідно до положень п. 1 та п. 2 глави 5 розділу ХІ у разі виявлення у споживача або несанкціонованого споживача порушень, визначених у главі 2 цього розділу, на місці їх виявлення представником Оператора ГРМ складається акт про порушення за формою, наведеною в додатку 21 до цього Кодексу. Акт про порушення після пред'явлення представником Оператора ГРМ службового посвідчення складається в присутності споживача/несанкціонованого споживача та/або незаінтересованої особи (представника власника/користувача, на території чи об'єкті якого сталося порушення, або органу місцевого самоврядування) за умови посвідчення його особи та засвідчується їх особистими підписами. У разі якщо комерційний вузол обліку, на якому сталося порушення, знаходиться на території (в приміщенні) Оператора ГРМ, останній повинен завчасно попередити споживача про час і місце складання акта про порушення. Акт про порушення складається в двох примірниках, один з яких залишається у споживача (несанкціонованого споживача), який має право внести до акта про порушення свої зауваження та заперечення.

Вартість необлікованого (донарахованого) об'єму природного газу, яка пред'являється до сплати споживачу (несанкціонованому споживачу) в результаті задоволення акта про порушення, зазначається в окремому платіжному рахунку Оператора ГРМ, який надається під особистий підпис споживача (несанкціонованого споживача) або надсилається йому рекомендованим поштовим відправленням разом із супровідним листом, що оформлюється у довільній формі (п. 12 глави 5 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем).

Пунктом 5 ч. 3 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено, що споживач зобов'язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов'язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку (ст. 509 ЦК України).

Згідно ч. 1 ст. 525 ЦК України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Виконання зобов'язань, реалізація, зміна та припинення певних прав у договірному зобов'язанні можуть бути зумовлені вчиненням або утриманням від вчинення однією із сторін у зобов'язанні певних дій чи настанням інших обставин, передбачених договором, у тому числі обставин, які повністю залежать від волі однієї із сторін (ст. 526 ЦК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Відповідно статті 611 ЦК України, у випадку порушення зобов'язання, настають правові наслідки, передбачені договором або законом, зокрема, відшкодування збитків.

V. МОТИВИ ТА ОЦІНКА СУДУ

Проаналізувавши фактичні обставини справи у сукупності із нормами законодавства, якими врегульовані наведені правовідносини, а також зважаючи на судову практику з приводу врегулювання подібних правовідносин, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову із огляду на таке.

Відповідно до ч.ч. 2-3 ст. 12 ЦПК України учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

За правилами ч.ч. 1-2 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у цивільних справах не є обов'язком суду.

Так, судом установлено і сторонами не оспорювалося, що заявниця є споживачкою природного газу послуги із розподілу якого надаються відповідачем і з метою обліку споживання ОСОБА_1 природного газу у її будинку був встановлений лічильник із заводським номером № 2745281.

Разом із тим, у ході перевірки стану обліку природного газу в будинку позивачки представниками відповідача встановлено, що у вказаний лічильник має ушкодження, зокрема на ньому пошкоджена пломба заводу виробника. У подальшому ці обставини підтверджені відповідним висновком експертизи, проведеної Акціонерним товариством «ЖИТОМИРГАЗ».

Водночас, доказів на спростування вищевказаних фактичних обставин, зокрема відповідного висновку експерта, ОСОБА_1 не надано, а тому в суду відсутні підстави уважати висновки експертизи, здійсненої відповідачем помилковими. Окремо суд акцентує увагу й на голослівності доводів позивачки стосовно неповножаності складу експертної комісії, оскільки з матеріалів справи вбачається, що склад комісії, яка здійснювала експертизу лічильника позивачки, відповідав вимогам наказу № 02.22Н-163-0718 від 06 липня 2018 року, що виданий ПАТ «ЖИТОМИРГАЗ».

Так само не знаходять свого підтвердження доводи заявниці стосовно порушення відповідачем процедури перевірки та демонтажу засобу вимірювального приладу, оскільки усі ці дії проводилися у присутності ОСОБА_1 та з її згоди про що свідчать підписи позивачки у відповідних актах та проколах.

Стосовно доводів заявниці про помилковість проведеного відповідачем перерахунку вартості необлікованого природного газу в будинку ОСОБА_1 суд також вказує на те, що при дослідженні такого перерахунку встановлено, що він відповідає п. 1 глави 3 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем, а отже є правомірним.

Решта доводів заявниці зазначениз вимог суду не змінює.

Ураховуючи викладене вище, суд не вбачає правових підстав для задоволення цього позову.

VІ. ЩОДО СУДОВИХ ВИТРАТ

Результати вирішення цього спору не дають суду можливості здійснити розподіл судових витрат заявниці в порядку ст. 141 ЦПК України.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 263-265 ЦПК України, суд,

УХВАЛИВ:

У задоволенні позову відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Рішення може бути оскаржено шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Житомирського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складений 04 листопада 2025 року.

Суддя Віктор Мокрецький