Справа № 161/17751/25
Провадження № 3/161/5658/25
04 листопада 2025 року м.Луцьк
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Черняк В.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючої,
- ч.1 ст. 173-2 КУпАП , ч.2 ст. 173-2 КУпАП, -
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 604646 від 25.08.2025 року вбачається, що 24.08.2025 року о 23:00 год. гр. ОСОБА_1 за адресою АДРЕСА_2 вчинила домашнє насильство психологічного та фізичного характеру відносно матері гр. ОСОБА_2 , а саме: давала стусани, штовхала, висловлювала образи та нецензурну лайку. Своїми діями вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Крім того, вона ж, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 604647 від 25.08.2025 року за вказаною адресою вчинила вищезазначені дії щодо матері в присутності малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , чим могла бути завдана шкода психологічному здоров'ю дитини. Дії особи кваліфіковано за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилась, з невідомих для суду причин, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялась своєчасно та належним чином, клопотань про відкладення розгляду справи від неї на адресу суду не надходило.
Враховуючи положення ч. 2 ст. 268 КУпАП, суд вважає за можливе здійснювати розгляд справи за відсутності правопорушника.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що в діях особи наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 173-2 КУпАП, ч.2 ст. 173-2 КУпАП.
Вина особи у вчиненні правопорушень підтверджується дослідженими в судовому засіданні: протоколами про адміністративне правопорушення, рапортом поліцейського, письмовими поясненнями та заявою потерпілої, формою оцінки ризиків вчинення домашнього насильства та іншими матеріалами справи.
Згідно ч.2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Обставин, що обтяжують чи пом'якшують відповідальність особи суд не знаходить.
Обираючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує особу правопорушника, характер та ступінь суспільної небезпеки вчиненого, інші обставини справи, і вважає за доцільне застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу, що є достатньою мірою відповідальності за скоєне адміністративне правопорушення (у розмірі шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів, в межах санкції ч. 2 ст. 173-2 КУпАП).
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст. 22, 36, 40-1, 173-2, 283, 284 КУпАП,-
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 173-2 КУпАП, ч.2 ст. 173-2 КУпАП, та, з урахуванням ч. 2 ст. 36 КУпАП накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1020 (одна тисяча двадцять) грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області В.В. Черняк