Рішення від 03.11.2025 по справі 140/10904/25

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 листопада 2025 року ЛуцькСправа № 140/10904/25

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Дмитрука В.В.,

розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернувся із позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_2 , відповідач) з наступними позовними вимогами:

1) визнати протиправною бездіяльність, яка полягає у невнесенні в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомостей щодо виключення позивача з військового обліку;

2) зобов'язати внести в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомості щодо виключення позивача з військового обліку.

На обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 19.09.2023 військово-лікарською комісією ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_1 визнано непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку за ст. 22А графи ІІ Розкладу хвороб (Наказу МОУ №402 від 2008 року).

Однак, ІНФОРМАЦІЯ_2 відомості про вказаний факт до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) не було внесено.

У зв'язку з невиконанням ІНФОРМАЦІЯ_2 свого обов'язку щодо внесення відносно ОСОБА_1 відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів про виключення з військового обліку, останній через свого представника звернувся із вимогою про внесення відповідних відомостей. Однак, така вимога була проігнорована відповідачем.

Не погоджуючись з такими діями відповідача, ОСОБА_2 звернувся до суду з вказаним позовом.

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 29.09.2025 відкрито спрощене позовне провадження у справі без проведення судового засідання та виклику сторін.

07.10.2025 через систему «Електронний суд» від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву у якому зазначив, що 19.09.2023 ОСОБА_1 був взятий на військовий облік до ІНФОРМАЦІЯ_3 , що підтверджується тимчасовим посвідченням військовозобов'язаного № НОМЕР_1 від 20.09.2023, та в цей же день, 19.09.2023, постановою військово-лікарської комісії, що оформлена довідкою від 20.09.2023 №6876 позивач визнаний непридатним з виключенням з військового обліку.

Як видно з особової справи, свідоцтво про хворобу на ОСОБА_1 , як такого, який є непридатним до військової служби, не складалося.

Отже, позивач мав пройти медичний огляд, за результатами якого обставини непридатності мали би бути оформлені свідоцтвом про хворобу, яке направляється на затвердження до штатної ВЛК. Дії ВЛК щодо порушення порядку оформлення результатів медичного огляду військовозобов'язаних під час мобілізації, на особливий період позивач не оскаржує.

За викладених обставин ІНФОРМАЦІЯ_2 вважає факт відсутності належного документу (свідоцтва про хворобу, затвердженого штатною ВЛК), а тому підстави для виключення ОСОБА_1 на підставі пункту 3 частини шостої статті 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» наразі відсутні.

09.10.2025 через систему «Електронний суд» від представника позивача надійшла відповідь на відзив у якій зазначив, що відповідач фактично не надав належного доказу на підтвердження відомостей щодо надсилання Позивачу відзиву на позовну заяву.

Таким чином, відповідач не дотримався п.7 ч.1 ст.167 КАС України в частині надання відзиву, що містить відомості, які вимагаються цим Кодексом.

Представник позивача зазначає, що позивач звернувся із вимогою до ІНФОРМАЦІЯ_3 виконати свій обов'язок, який останній не виконав і не виконував з 2023 року, а не звернувся за виключенням з обліку, так як є виключеним з обліку, що підтверджується документами, долученими до позовної заяви.

Просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Щодо не надсилання відзиву позивачу суд зазначає, що позовну заяву подавав представник позивача через систему «Електронний суд». З квитанції №4699470 про доставку документів до зареєстрованого електронного кабінету користувача ЄСІТС вбачається, що представник позивача, ОСОБА_3 отримав відзив 07.10.2025 о 16:19.

Суд зауважує, що Кодексом адміністративного судочинства України (далі - КАС України) не передбачено додаткового надсилання відзиву позивачу, при тому, що позовна заява подана його представником. Отже, дані твердження, які викладені у відповіді на відзив є необґрунтованими.

Дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази в їх сукупності, суд дійшов наступних висновків.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є внутрішньо переміщеною особою. У зв'язку з цим, 19.09.2023 ОСОБА_1 взято на військовий облік військовозобов'язаних ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Того ж дня, 19.09.2023, проведено медичний огляд ОСОБА_1 ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_3 .

На підставі довідки військово-лікарської комісії №6876 від 20.09.2023, ОСОБА_1 визнано не придатним до військової служби з виключенням з військового обліку.

Згідно з тимчасовим посвідченням військовозобов'язаного № НОМЕР_1 від 20.09.2023, 19.09.2023 ОСОБА_1 виключений з військового обліку військовозобов'язаних ІНФОРМАЦІЯ_3 на підставі пп. 3 п. 6 ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу».

Однак, згідно з інформацією з Реєстру, в останньому відсутня інформація про виключення ОСОБА_1 з військового обліку військовозобов'язаних.

25.07.2025, у відповідь на адвокатський запит від 26.06.2025 №26/06/25 (про надання інформації про те, чи внесено до Реєстру відомості про виключення ОСОБА_1 з військового обліку військовозобов'язаних), відповідач листом повідомив, що ОСОБА_1 на військовому обліку в ІНФОРМАЦІЯ_4 не перебував та не перебуває, та рахується як особа без прив'язки до ІНФОРМАЦІЯ_2 .

У відповідь на скаргу від 09.07.2025 №09/07/25 на дії ІНФОРМАЦІЯ_3 (щодо ненадання відповіді на адвокатський запит), ІНФОРМАЦІЯ_5 своїм листом від 14.07.2025 №ВВОБ/1175 повідомив, що, згідно з даними Реєстру, ОСОБА_1 перебуває на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_6 .

Враховуючи той факт, що відомості, вказані в Реєстрі, суперечать достовірним даним, 02.09.2025 ОСОБА_1 звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_3 із вимогою про внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомостей відносно ОСОБА_1 про виключення з військового обліку.

Однак, ІНФОРМАЦІЯ_2 проігнорував дану вимогу. Додатково, на адресу відповідача було надіслано адвокатський запит 10/09/25-1 від 10.09.2025 щодо надання інформації про внесення відомостей до Реєстру, відповідь на який - не надано.

Позивач вважає, що бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка полягає у невнесенні відомостей до Реєстру про виключення з військового обліку ОСОБА_1 , незважаючи на наявність законних підстав є прямим порушенням його прав, тому звернувся із даною позовною заявою до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що склалися між сторонами, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правові та організаційні засади створення та функціонування Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, визначені Законом України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» №1951-VIII від 16.03.2017 (далі за текстом - Закон №1951-VIII).

Відповідно до статті 1 Закону №1951-VIII єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів - це інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.

Основними завданнями Реєстру є: ідентифікація призовників, військовозобов'язаних, резервістів та забезпечення ведення військового обліку громадян України; інформаційне забезпечення комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань особовим складом у мирний час та в особливий період; інформаційне забезпечення громадян України, у тому числі осіб, звільнених з військової служби, які мають право на пенсію, та членів сімей загиблих військовослужбовців відомостями щодо виконання ними військового обов'язку (стаття 2 Закону №1951-VIII).

Згідно зі статтею 3 Закону №1951-VIII, основними засадами ведення Реєстру є:

1) обов'язковість та своєчасність внесення до Реєстру передбачених цим Законом відомостей про призовників, військовозобов'язаних та резервістів;

2) повнота та актуалізація відомостей Реєстру про призовників, військовозобов'язаних та резервістів;

3) захищеність Реєстру та внесених до нього відомостей - держава гарантує захист бази даних Реєстру від несанкціонованого доступу та зловживання доступом, незаконного використання відомостей Реєстру, порушення цілісності бази даних Реєстру та його апаратного чи програмного забезпечення, а також гарантує дотримання законодавства щодо захисту персональних даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів, наявних у Реєстрі.

Частиною 5 статті 5 Закону №1951-VIII передбачено, що органами адміністрування Реєстру в межах своїх повноважень є: уповноважений орган адміністрування держателя Реєстру; оперативні командування; територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя; Центральне управління Служби безпеки України; відповідні підрозділи розвідувальних органів України.

Органами ведення Реєстру є районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, Центральне управління Служби безпеки України та регіональні органи Служби безпеки України, відповідні підрозділи розвідувальних органів України. Органи ведення Реєстру забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних (частини 8, 9 статті 5 Закону № 1951-VIII).

За змістом статті 6 Закону №1951-VIII до Реєстру вносяться, обробляються та зберігаються в базі даних Реєстру такі відомості: персональні дані призовників, військовозобов'язаних та резервістів; службові дані призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

До службових даних призовника, військовозобов'язаного та резервіста належать: відомості про виконання військового обов'язку; відомості про результати проходження медичного огляду (військово-лікарської експертизи); відомості про проходження альтернативної (невійськової) служби відповідно до Закону України «Про альтернативну (невійськову) службу»; відомості про участь у бойових діях. (стаття 8 Закону №1951-VIII)

Відповідно до статті 9 Закону №1951-VIII, призовник, військовозобов'язаний та резервіст має право: отримувати інформацію про своє включення (невключення) до Реєстру та відомості про себе, внесені до Реєстру, в тому числі через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста; звертатися в порядку, встановленому адміністратором Реєстру, до відповідного органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо неправомірного включення (невключення) до Реєстру запису про себе, виправлення недостовірних відомостей Реєстру.

На виконання частини 1 статті 14 Закону №1951-VIII, ведення Реєстру включає:

1) внесення запису про призовників, військовозобов'язаних та резервістів до бази даних Реєстру для взяття на облік або при відновленні на військовому обліку з перевіркою відповідності персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів існуючим обліковим даним;

2) внесення змін до персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних, резервістів на підставі відомостей органів виконавчої влади, інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, закладів освіти незалежно від підпорядкування і форми власності, а також відомостей, що подаються органу ведення Реєстру призовниками, військовозобов'язаними, резервістами;

3) знищення повторного запису Реєстру в разі його виявлення.

Актуалізація бази даних Реєстру здійснюється на підставі відомостей, що вносяться органами ведення Реєстру, а також шляхом електронної інформаційної взаємодії (обміну відомостями) між Реєстром та інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи, передбачені цією частиною (частина 3 статті 14 Закону №1951-VIII).

Механізм організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів визначений Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів затвердженим постановою КМУ від 30.12.2022 №1487.

Відповідно до пункту 79 Порядку районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, крім іншого:

- проставляють у військово-облікових документах призовників, військовозобов'язаних та резервістів відповідні відмітки про взяття їх на військовий облік, зняття та виключення з нього;

- виконують архівно-довідкову роботу з питань військового обліку;

- виконують функції з ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Отже, на районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки покладено обов'язок вносити до Реєстру передбачені Законом України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» відомості про призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Відповідно до ч. 6 ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов'язаних та резервістів розвідувальних органів України - у відповідному підрозділі розвідувальних органів України) підлягають громадяни України, які:

1) померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими;

2) припинили громадянство України;

3) визнані непридатними до військової служби;

4) досягли граничного віку перебування в запасі.

У громадянина, якого виключено з військового обліку відповідно до пунктів 3 та 4 цієї частини, військово-обліковий документ не вилучається. До військово-облікового документа громадянина вносяться дані про виключення із військового обліку.

Як Закон України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» так і Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затверджений постановою КМУ від 30.12.2022 №1487, покладає обов'язок на районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки вносити до Реєстру передбачені Законом України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» відомості про призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

В пункті 4 розділу І Порядку ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів зазначено, що основними засадами ведення Реєстру є обов'язковість внесення до Реєстру передбачених Законом України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» відомостей про призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Відповідно до частини 6 статті 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов'язаних та резервістів розвідувальних органів України - у відповідному підрозділі розвідувальних органів України) підлягають громадяни України, які:

1) померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими;

2) припинили громадянство України;

3) визнані непридатними до військової служби;

4) досягли граничного віку перебування в запасі.

У громадянина, якого виключено з військового обліку відповідно до пунктів 3 та 4 цієї частини, військово-обліковий документ не вилучається. До військово-облікового документа громадянина вносяться дані про виключення із військового обліку.

Таким чином, ІНФОРМАЦІЯ_2 зобов'язаний був внести відомості про позивача, а саме те, що останній виключений з військового обліку у зв'язку з тим, що він визнаний непридатним до військової служби військово-лікарською комісією та знятий з військового обліку з відміткою «виключено» в Реєстр, що зроблено не було.

Доводи відповідача про те, що відповідно до пункту 22.5 глави 22 розділу II «Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України» від 14.08.2008 №402 на офіцерів запасу, визнаних непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку складається виключно свідоцтво про хворобу, яке разом із постановою ВЛК підлягає обов'язковому направленню для розгляду та затвердження Регіональною військово-лікарською комісією, не можливо приймати, оскільки станом на час проходження ОСОБА_1 огляду військово-лікарською комісією чинною була редакція вказаного Положення від 16.04.2021, яка не містила вимоги щодо затвердження постанови ВЛК про непридатність до військової служби військовозобов'язаних штатною ВЛК.

Таким чином, відповідач всупереч приписам закону своєю протиправною бездіяльністю не завершив процедуру виключення позивача з військового обліку, а саме не вніс належних відомостей до Реєстру про виключення позивача з військового обліку.

Проте суд зауважує, що за приписами пункту 20 Порядку №1487 для внесення запису/актуалізації даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів ними надаються персональні дані відповідно до вимог Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів».

Згідно із абзацом другим пункту 23 Порядку №1487 призовники, військовозобов'язані та резервісти, які не актуалізували інформацію про себе в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, особисто у семиденний строк з дня внесення змін до персональних даних прибувають із паспортом громадянина України та військово-обліковими документами до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувального органу, який організовує та веде військовий облік на території адміністративно-територіальної одиниці, для взяття їх на військовий облік, зняття з військового обліку або внесення змін до їх облікових даних.

Пунктом 3 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року №559 (далі - Порядок №559), передбачено, що відомості, зазначені у військово-обліковому документі громадянина України, який перебуває або був виключений з військового обліку Збройних Сил, СБУ, розвідувального органу, повинні відповідати відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

У разі коли відомості, зазначені у графах 1-5, 13 та 14 військово-облікового документа на бланку, не відповідають відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, він вважається недійсним (крім військово-облікових документів військовозобов'язаних та резервістів СБУ, розвідувальних органів).

Відповідність відомостей, зазначених у військово-обліковому документі на бланку, відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, перевіряється через:

електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста;

районний (міський) територіальний центр комплектування та соціальної підтримки або його відділ (орган СБУ, розвідувальний орган).

Відповідно до пункту 4 Порядку №559 у разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін:

у паперовій формі - повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку;

в електронній формі - повинен скористатися засобами електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста для звернення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку.

Зміни вносяться протягом п'яти робочих днів з дня реєстрації заяви.

Системний аналіз наведених норм чинного законодавства України дає підстави дійти висновку про те, що військовозобов'язаний має право звертатися в порядку, встановленому адміністратором Реєстру, до відповідного органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо виправлення недостовірних відомостей у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів. У разі невідповідності відомостей, зазначених у військовому квитку (тимчасовому посвідчені військовозобов'язаного), відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін у паперовій формі повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку. Вказані дії вчиняються особисто військовозобов'язаним, та законодавством не передбачено виправлення відомостей, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, на підставі звернення представників військовозобов'язаних.

З матеріалів справи видно, що 19.09.2023 ОСОБА_1 був взятий на військовий облік до ІНФОРМАЦІЯ_3 , що підтверджується тимчасовим посвідченням військовозобов'язаного № НОМЕР_1 від 20.09.2023, та в цей же день, 19.09.2023, постановою військово-лікарської комісії, що оформлена довідкою від 20.09.2023 №6876 позивач визнаний непридатним з виключенням з військового обліку. Отже, відомості, що містяться у Реєстрі відносно позивача, не відповідають наявним у нього військово-обліковим та іншим документам, а тому підлягають уточненню та виправленню.

Водночас, за вказаних обставин, на думку суду, з метою усунення зазначених суперечностей та внесення достовірних відомостей до Реєстру ОСОБА_1 (а не його представнику) необхідно особисто звернутися до ІНФОРМАЦІЯ_3 з наявними військово-обліковими документами.

Суд вважає, що звернення до суду із цим позовом в частині вимог щодо внесення даних до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів є передчасним, оскільки позивач не дотримав встановленого порядку внесення відповідних змін у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а саме попередньо особисто не звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Статтею 5 КАС України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.

Суд звертає увагу, що позивач не звертався особисто, як того вимагають наведені вище приписи законодавства, для внесення відповідних змін у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а відповідач не відмовляв особисто позивачу у внесенні таких змін. Наведеними вище нормативно-правовими актами чітко врегульовано порядок внесення відповідним ТЦК та СП змін у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, тоді як адміністративний суд наділений лише функцією судового контролю та не може перебирати на себе повноваження відповідних суб'єктів владних повноважень.

Враховуючи встановлені обставини справи та наведені норми чинного законодавства України, з огляду на те, що позивач не дотримав встановленого порядку внесення відповідних змін у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а саме попередньо особисто не звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_3 , та відповідач не відмовляв особисто позивачу у внесенні змін у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, оскаржувані у цій справі дії відповідача є правомірними та є такими, що вчинені відповідно до вимог частини другої статті 2 КАС України, тому у задоволенні позовних вимог про визнання протиправною бездіяльності ІНФОРМАЦІЯ_3 щодо, яка полягає у неприведенні у відповідність інформації в Єдиному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо непридатності ОСОБА_1 до військової служби та виключення його з військового обліку, та зобов'язання внести інформацію до Єдиного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів у відповідності до наявних відомостей щодо непридатності ОСОБА_1 до військової служби належить відмовити.

У зв'язку із відмовою у задоволенні позову судові витрати не підлягають відшкодуванню позивачу.

Керуючись статтями 2, 72-77, 139, 243-246, 255, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ).

Відповідач: ІНФОРМАЦІЯ_7 ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ).

Суддя В.В. Дмитрук