Справа №568/1737/25
Провадження № 3/568/890/25
05 листопада 2025 р. м.Радивилів
Радивилівський районний суд Рівненської області у складі
судді Сільман А.О.,
за участі секретаря судового засідання Саган В.В.
прокурора Заболотного А.Л.
особи щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1
розглянувши протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, матеріали якого надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Рівненській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України щодо притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка с.Бовдури, Бродівського району, Львівської області, проживає АДРЕСА_1 , місце роботи: управління праці та соціального захисту населення Радивилівської районної державної адміністрації,
за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення
(права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, передбачені ст. 268 КУпАП та ст. 63 Конституції України роз'яснені)
В провадженні Радивилівського районного суду Рівненської області знаходяться матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
В судовому засіданні правопорушник ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала у повному обсязі. Пояснила, що своєчасно не подала декларацію за 2024 р., оскільки вважала, що її виключено з членів комісії. Деклараціє за 2023 р. вона намагалася подати вчасно, проте через технічну несправність або навантаження на сайт НАЗК, декларація не зберігалася в її особистому кабінеті.
Прокурор в судовому засіданні вказав, що вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП з підстав вказаних у протоколі доведена і просив визнати її винною у вчиненні вказаного правопорушення та притягнути до адміністративної відповідальності, з накладенням на ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу розмірі передбаченому санкцією статті КУпАП.
Заслухавши пояснення правопорушника, вислухавши прокурора, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією №426 від 29.09.2025 р. вбачається, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді члена комісії з реорганізації управління праці та соціального захисту населення Радивилівської районної державної адміністрації, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, порушила встановлені вимоги частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», а саме несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до розпорядження Радивилівської районної держаної адміністрації №1-к від 05.01.2021 р. "Про реорганізацію структурних підрозділів Радивилівської РДА із статусом юридичних осіб публічного права, що припиняються шляхом приєднання" утворено комісію з реорганізації структурних підрозділів Радивилівської РДА Рівненської області із статусом юридичних осіб публічного права, що припиняється шляхом приєднання відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Радивилівської РДА Рівненської області у складі згідно з додатком 3.
Згідно Додатку №1 ОСОБА_1 призначено членом комісії з реорганізації управління праці та соціального захисту населення Радивилівської районної державної адміністрації.
З протоколу про доведення інформації від 31.03.2025 р. та наявних в матеріалах справи знімків екрану вбачається, що головним спеціалістом з питань запобігання та виявлення корупції апарату Дубенської РДА ОСОБА_1 надіслано для ознайомлення лист Дубенської районної державної адміністрації №304/02-22/25 від 24.01.2025р. про зобов'язання подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік до 31 березня 2025 року.
В матеріалах міститься повідомлення Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування №72727/0/06-25 від 24.04.2025 р., в якому повідомлено про неподання ОСОБА_1 декларації уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме щорічної декларації за 2024 р.
Згідно з відомостями Реєстру НАЗК на веб-сайті «nazk.gov.ua», ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік несвоєчасно без поважних причин.
Крім того, Національне агентство з питань запобігання корупції за наслідками проведеної спеціальної перевірки встановлено, що ОСОБА_1 несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Про, що повідомило Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України вх. №47-06/71393-25 від 22.08.2025р.
З наявної в матеріалах справи копії декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 р. вбачається, що ОСОБА_1 подала декларацію 09.06.2025 р. о 19:03 год.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією №427 від 29.09.2025 р. вбачається, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді члена комісії з реорганізації управління праці та соціального захисту населення Радивилівської районної державної адміністрації, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, порушила встановлені вимоги частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», а саме несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст.172-6 КУпАП.
В матеріалах міститься повідомлення Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування №72727/0/06-25 від 24.04.2025 р., в якому повідомлено про неподання ОСОБА_1 декларації уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме щорічної декларації за 2023 р.
Згідно з відомостями Реєстру НАЗК на веб-сайті «nazk.gov.ua», ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік несвоєчасно без поважних причин.
Крім того, Національне агентство з питань запобігання корупції за наслідками проведеної спеціальної перевірки встановлено, що ОСОБА_1 несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Про, що повідомило Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України вх. №47-06/71393-25 від 22.08.2025р.
З наявної в матеріалах справи копії декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 р. вбачається, що ОСОБА_1 подала декларацію 03.04.2024 р. о 11:57 год.
Відповідно до ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, встановлюється відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", «в»- «г» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Наказом Національного агентства «Про затвердження форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 23.07.2021 №449/21(зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29 липня 2021 року за №987/36609) затверджено форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та Порядок заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Цей Порядок визначає процедуру заповнення та подання до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачених статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції». Декларація заповнюється та подається особисто суб'єктом декларування шляхом заповнення відповідної електронної форми після автентифікації у власному персональному електронному кабінеті у Реєстрі.
ОСОБА_1 будучи суб'єктом відповідальності за вчинення корупційних правопорушень і правопорушень, пов'язаних з корупцією, та суб'єктом декларування відповідно до ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», всупереч вищевказаним нормам, несвоєчасно подала декларацію за 2024 р. - 09.06.2025 р. о 19:03 год. та за 2023 р. - 03.04.2024 р. 11:57 год.
При притягненні до відповідальності та визначення виду стягнення, відповідно до вимог ст.ст. 33, 34, 35 КУпАП суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини та майновий стан правопорушника, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Згідно ст.22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
З'ясувавши обставини справи, дослідивши докази по справі, враховуючи характер вчиненого адміністративного правопорушення, обставини його вчинення, особу ОСОБА_1 , яка вперше притягається до адміністративної відповідальності, пенсійного віку, непрацююча, повністю визнала свою вину, щиро розкаялася, відсутність значної шкоди державним чи суспільним інтересам, а також те, що матеріали справи не місять жодних даних, які безпосередньо, поза розумним сумнівом вказували б на наявність у неї умислу на порушення вимог фінансового контролю чи переслідування будь-якого іншого корупційного інтересу, суд дійшов висновку про можливість визнання вчиненого діяння малозначимим та звільнення правопорушника від адміністративної відповідальності відповідно до ст. 22 КУпАП, обмежившись усним зауваженням.
Суд вважає, що звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, у зв'язку з малозначністю адміністративного правопорушення та оголошення їй усного зауваження, в конкретному випадку є доцільним, а також є важливим засобом реалізації судом принципу гуманізму та індивідуалізації відповідальності.
Згідно з ч. 2 ст.284 КУпАП при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.
Враховуючи, що провадження у даній справі слід закрити за малозначністю вчиненого правопорушення, судовий збір, передбачений нормою ст. 40-1 КУпАП стягненню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 22, 172-6, 245, 247, 248, 252, 268, 280, 283 - 285 КУпАП, суд
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та звільнити її від адміністративної відповідальності на підставі ст. 22 КУпАП, у зв'язку з малозначністю адміністративного правопорушення, обмежившись усним зауваженням.
Провадження у справі відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП - закрити.
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя А.О. Сільман