Справа №534/2693/25
Провадження №3/534/540/25
04 листопада 2025 року м. Горішні Плавні
Суддя Горішньоплавнівського міського суду Полтавської області Солоха Олег Володимирович, розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працює на посаді керівника в ТОВ «Рижівський гранітний кар'єр», адреса: Полтавська область, Кременчуцький район, м. Горішні Плавні, вул. Горького, буд.151,
- за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.163-2 КУпАП,
На розгляд Горішньоплавнівського міського суду Полтавської області надійшла справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.163-2 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №11411/12/16-31-04-06-12 від 25.09.2025, головним державним інспектором відділу податків і зборів з юридичних осіб у галузях переробної промисловості та будівництва управління оподаткування юридичних осіб на виконання службової записки ГУ ДПС у Полтавській області Перервою Л.М. за обставин перевірки своєчасності подання платіжного доручення про перерахування належної до сплати суми податкового зобов'язання по податковій декларації з податку на прибуток за перше півріччя та три квартали 2024 року платника податків ТОВ «Рижівський гранітний кар'єр» (код ЄДРПОУ 42726453), податкова адреса: Полтавська область, Кременчуцький район, м. Горішні Плавні, вул. Горького, 151 керівник ОСОБА_1 вчинив порушення встановленого законом порядку податкового обліку, а саме несвоєчасно подав до установи банку платіжне доручення про перерахування належної до сплати узгодженої суми податкового зобов'язання по податковій декларації з податку на прибуток за перше півріччя 2024 року в сумі 286 856 грн, при граничному терміні сплати 19.08.2024, фактично сплачено 08.08.2025, 20.08.2025, 29.08.2025 та 01.09.2025, за три квартали 2024 року в сумі 39 908 грн 33 коп., при граничному терміні сплати 19.11.2024, фактично сплачено 03.09.2025, що зафіксовано в акті камеральної перевірки від 05.09.2025 №12808/16-31-04-06-11/42726453.
Будучи повідомленим у встановленому законом порядку про дату, час та місце розгляду справи, ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився.
Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (ст. 1 КУпАП).
Відповідно до ст.7 КУпАП ніхто неможе бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом. Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вище стоящих органів і посадових осіб, правом оскарження, іншими встановленими законом способами.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 1 ст. 163-2 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за неподання або несвоєчасне подання платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
Пунктом 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Якщо граничний строк сплати податкового зобов'язання припадає на вихідний або святковий день, останнім днем сплати податкового зобов'язання вважається операційний день, що настає за вихідним або святковим днем. Відповідно до п.203.2 ст. 203 Податкового кодексу України сума податкового зобов'язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
На підтвердження вчинення правопорушення до суду надано акт про результати камеральної перевірки щодо порушення правил (термінів) сплати (перерахування) податків, платежів, зборів ТОВ «Рижівський гранітний кар'єр» від 05.09.2025. Граничний термін сплати ТОВ «Рижівський гранітний кар'єр» по податковій декларації з податку на прибуток підприємства за перше півріччя 2024 року - 19.08.2024, сплачено 08.08.2025, 20.08.2025,29.08.2025, 01.09.2025 по податковій декларації з податку на прибуток підприємств за три квартали 2024 року - 19.11.2024, сплачено 03.09.2025.
Отже ОСОБА_1 допущено порушення порядку ведення податкового обліку у частині несвоєчасного подання платіжного доручення на перерахування належної до сплати суми податкового зобов'язання.
Відповідальність за неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів) встановлена ч.1 ст.163-2 КУпАП.
Частиною 2 статті 163-2 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення.
Матеріали справи не містять доказів того, що ОСОБА_1 протягом року притягалвся до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-2 КУпАП. З доданої постанови Горішньоплавнівського міського суду Полтавської області від 28.05.2025 по справі №534/1218/25 убачається, що провадження по справі стосовно ОСОБА_1 було закрито у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Тому суд, не змінюючи суті адміністративного правопорушення, викладеної у протоколі, вважає за необхідне перекваліфікувати дії ОСОБА_1 з ч.2 ст.163-2 КУпАП на ч.1 ст.163-2 КУпАП.
Така перекваліфікація дій ОСОБА_1 не погіршує становище останнього, не порушує права та не змінює обставини правопорушення викладені в протоколі.
Визначаючи вид та міру адміністративного стягнення, суд, виходячи із положень ст.23 КУпАП, враховує характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , його вік і стан здоров'я, сімейний та майновий стан, ступінь вини та суспільну небезпеку вчиненого правопорушення.
Обставин, що обтяжують або пом'якшують відповідальність порушника, судом не встановлено.
З огляду на викладене, суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч.1 ст.163-2 КУпАП у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, оскільки саме таке стягнення буде сприяти вихованню правопорушниці у дусі додержання законів України, а також запобігати вчиненню ним нових правопорушень.
Питання про судовий збір вирішено судом у порядку ст.40-1 КУпАП, згідно з якою у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір сплачується особою, на яку таке стягнення накладено.
На підставі викладеного, керуючись ст. 40-1, 283, 294 КУпАП, суддя
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-2 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 170 (сто сімдесят) гривень.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно із ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, тобто 340 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 605 (шістсот п'ять) грн 60 (шістдесят) коп. судового збору.
Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження. Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Горішньоплавнівський міський суд Полтавської області. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.В. Солоха