Постанова від 03.11.2025 по справі 369/19511/25

Справа № 369/19511/25

Провадження № 3/369/8900/25

ПОСТАНОВА

Іменем України

03.11.2025 року м. Київ

Суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Гришко О.М., за участю прокурора Київської міської прокуратури Кузьо Н.В., розглянувши матеріали Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,

- за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , припиняючи діяльність на посаді адміністратора територіального сервісного центру № 8047 (на правах відділу) регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в м. Києві, маючи 7 ранг державного службовця в межах категорії «В» посад державної служби та будучи суб'єктом декларування відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції» (далі - Закон), суб'єктом згідно примітки до ст. 172-6 КУпАП, як особа, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, в порушення абзацу першого ч. 2 ст. 45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин подала 20.08.2025 о 16 годині 43 хвилини шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, що невчасно подала декларацію, оскільки не мала доступу до комп'ютера. Свою вину визнала.

Прокурор вважав доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією.

Заслухавши пояснення особи, відносно якої складений протокол, думку прокурора, вивчивши протокол про адміністративне правопорушення та додані матеріали, приходжу до наступного висновку.

Так, встановлено, що ОСОБА_1 відповідно до наказу Головного сервісного центру МВС від 24.06.2020 №2/10/12-кп було призначено з 26.06.2020 на рівнозначну посаду адміністратора територіального сервісного центру №8045 (на правах відділу, м. Київ) регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в м. Києві (філія ГСЦ МВС) у порядку переведення з Регіонального сервісного центру МВС в м. Києві із збереженням раніше присвоєного 9 рангу державного службовця.

Крім того, відповідно до наказу Головного сервісного центру МВС від 21.06.2022 №2/10/108-кп ОСОБА_1 було присвоєно черговий 8 ранг держаного службовця.

Крім того, відповідно до наказу Головного сервісного центру МВС від 16.02.2024 №2/10/19-кп ОСОБА_1 було переведено з 22.02.2024 на рівнозначну посаду адміністратора територіального сервісного центру №8047 (на правах відділу) регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в м. Києві (філія ГСЦ МВС).

Крім того, відповідно до наказу Головного сервісного центру МВС від 23.06.2025 №2/10/148-кп ОСОБА_1 було присвоєно черговий 7 ранг держаного службовця.

Відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.

Статтею 1 вказаного Закону встановлено, суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Отже, ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень пов'язаних з корупцією, відповідно до примітки приміткою ст. 172-6 КУпАП.

Частиною 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції » визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до наказу Головного сервісного центру МВС від 15.07.2025 №2/10/156-кп ОСОБА_1 була звільнена 18.07.2025 з посади адміністратора територіального сервісного центру №8047 (на правах відділу) регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в м. Києві (філія ГСЦ МВС).

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи державним службовцем під час звільнення з посади 18.07.2025, зобов'язана була подати декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, не пізніше 17.08.2025.

Згідно з відомостями з Реєстру, щорічну декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, ОСОБА_1 подала лише 20.08.2025, тобто несвоєчасно.

Доказів поважності причин несвоєчасного подання ОСОБА_1 у визначений законом строк декларації особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, у судовому засіданні здобуто не було.

Так, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією №244 від 14.10.2025; копією витягу з наказу Головного сервісного центру МВС від 24.06.2020 №2/10/12-кп про призначення ОСОБА_1 на посаду адміністратора територіального сервісного центру №8045 (на правах відділу, м. Київ) регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в м. Києві (філія ГСЦ МВС); копією витягу з наказу Головного сервісного центру МВС від 16.02.2024 №2/10/19-кп про переведення ОСОБА_1 на посаду адміністратора територіального сервісного центру №8047 (на правах відділу) регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в м. Києві (філія ГСЦ МВС); копією наказу Головного сервісного центру МВС від 15.07.2025 №2/10/156-кп про звільнення ОСОБА_1 з 18.07.2025 з посади адміністратора територіального сервісного центру №8047 (на правах відділу) регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в м. Києві (філія ГСЦ МВС); письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 17.09.2025; роздруківками з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до яких ОСОБА_1 подала декларацію при звільненні 20.08.2025.

У зв'язку із зазначеним, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 своїми діями вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність за адміністративні правопорушення, судом не встановлено.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушниці, вважаю за можливе обрати вид адміністративного стягнення - штраф.

Відповідно до ст. 40-1 КпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

На підставі викладеного, Закону України «Про запобігання корупції» та, керуючись ст. 36 ч.1 ст. 172-6, ст.ст. 276, 283-285, 287-289 КУпАП України, Закону України "Про судовий збір", суддя -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП України та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а саме 850,00 грн. (вісімсот п'ятдесят грн. 00 коп.) на користь держави.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605,60 грн. (шістсот п'ять грн. 60 коп.).

Постанова судді може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення через Києво-Святошинський районний суд Київської області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку її оскарження.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Штраф вноситься порушником в установу банку України, документ, що підтверджує його сплату, або його копія не пізніше трьох робочих днів після закінчення строку, вказаного вище, надсилається порушником до Києво-Святошинського районного суду Київської області.

У разі примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу у сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн.

Суддя Гришко О.М.