Справа № 677/2000/25
Провадження № 3/677/831/25
05.11.2025 року м. Красилів
Суддя Красилівського районного суду Хмельницької області Шовкун В.О., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Головного Управління ДПС в Хмельницькій області стосовно громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого, є особою, що має 3-групу інвалідності, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , за ч. 1 ст. 164 КУпАП, -
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення № 4412/10/22-01-24-07 від 22.10.2025 року ОСОБА_1 ставиться у вину те, що 22.10.2025 року о 10 год. 25 хв. провадження підприємницької діяльності, а саме здійснення торгівлі сільгосппродукцією на ринковій площі в м. Красилові біля Автовокзалу без державної реєстрації як приватний підприємець, чим порушено ст. 58 Господарського кодексу України, п. 2 ст. 50 Цивільного кодексу України, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 164 КУпАП.
Дослідивши надані суду матеріали справи, суд доходить таких висновків.
Відповідно до виписаних у ст.ст. 252, 254, 255, 256 КУпАП положень, протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення. У ньому, крім іншого, зазначаються відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
В межах зазначених у протоколі про адміністративне правопорушення обставин, інкримінованого особі адміністративного правопорушення, і повинен провадитися їх, у тому числі, і судовий розгляд.
За положеннями ст. 280 КУпАП суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення № 4412/10/22-01-24-07 від 22.10.2025 р., маються посилання на норми Закону, який вже втратив чинність.
Оскільки розгляд справи відбувається в межах протоколу про адміністративне правопорушення, таким чином, складений протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, скільки в ньому не конкретизований нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, а тому справу про адміністративне правопорушення доцільно повернути до Головного Управління ДПС в Хмельницькій області для усунення вказаних недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 256, ст. ст.278, 280 КУпАП, суд, -
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164 КУпАП повернути до Головного Управління ДПС в Хмельницькій області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: В.О. Шовкун