Рішення від 04.11.2025 по справі 620/10267/25

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 листопада 2025 року Чернігів Справа № 620/10267/25

Чернігівський окружний адміністративний суд під головуванням судді Лукашової О.Б., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до 16 Регіональної військово-лікарської комісії Міністерства оборони України про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Чернігівського окружного адміністративного суду з позовом до 16 Регіональної військово-лікарської комісії Міністерства оборони України, в якому просить:

визнати протиправною бездіяльність 1 б Регіональної військово-лікарської комісії щодо не розгляду заяви ОСОБА_1 про перегляд постанови гарнізонної ВЛК військової частини НОМЕР_1 , яка оформлена свідоцтвом про хворобу №245 від 03.08.2023 р. про визначення причинного зв'язку захворювання;

зобов'язати 16 Регіональну військово-лікарську комісію розглянути заяву ОСОБА_1 про перегляд постанови гарнізонної ВЛК військової частини НОМЕР_1 , яка оформлена свідоцтвом про хворобу №245 від 03.08.2023 р. про визначення причинного зв'язку захворювання, прийнявши відповідне рішення.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що 22.01.2025 позивач звернувся із заявою до 16 Регіональної військово-лікарської комісії Міністерства оборони України, в якій просив переглянути причинний зв'язок захворювання, встановленого постановою госпітальної військово-лікарської комісії військової частини НОМЕР_1 за свідоцтвом про хворобу №245 та встановити причинний зв'язок захворювання, контузії у формулюванні, передбаченому підпунктом «ґ» пункту 21.5 розділу II Положенням про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженим наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 №402: «Захворювання, ТАК, пов'язане із захистом Батьківщини». Відповіді на дану заяву, позивач не отримав, тому 10.05.2025 повторно звернувся із заявою аналогічного змісту, проте відповідач не надав відповіді на звернення позивача, що на думку останнього призвело до порушення його прав та законних інтересів.

Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 15.09.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами. Вказаною ухвалою також встановлено строк для подачі відзиву на позовну заяву, відповіді на відзив та заперечень.

Відповідачем, у встановлений судом строк, подано відзив на позовну заяву, в якому просить у задоволенні позову відмовити повністю, та зазначає, що згідно пункту 21.25 глави 21 розділу ІІ Положення для прийняття постанови про причинний зв'язок захворювання, травми (поранення, контузії, каліцтва) Позивачу, експертами 16 РВЛК було підготовлено запити для надання відповідної документації без якої, штатна військово-лікарська комісія не вправі виносити Постанову без належного її оформлення у відповідності до покладених на неї функцій та згідно вимог Положення. Зокрема, 14.06.2025 року на адресу Позивача було скеровано лист для надання необхідної інформації та документів за вих. № 1190/5/4802. Також, 08.08.2025, у зв'язку зі зверненням адвоката Маслак М.С. з вказаних питань, підготовлено та направлено лист за вих. №1190/6108 аналогічного змісту для прийняття експертного рішення в межах компетенції. Однак, жодних відповідей та документів НОМЕР_2 РВЛК на сьогоднішній день не отримувала. Пояснень або проблем, які б унеможливлювали надання запитуваної інформації від Позивача чи його представника до НОМЕР_2 РВЛК не надходило. Вказані обставини дають підстав вважати, що Позивач не намагався з'ясувати на якій стадії розгляду знаходяться його документи, результати такого розгляду та врегулювати дане питання в досудовому порядку. Також вказує, що згідно Виписного епікризу №2339 від 03.08.2023 в анамнезі захворювання ОСОБА_1 вказано наступне: “Зі слів хворого пониження зору відмічає з дитинства, окулярами не користувався. Під час призову по мобілізації в травні 2022 року медичний огляд не проходив. Під час планового огляду виявлено захворювання, з приводу якого скерований на ВЛК. 25.07.2023р оглянутий обласним офтальмологом. Діагноз погоджено з головним офтальмологом ЗС України.» На підставі медичного дослідження стану здоров'я Позивача вказані обставини були враховані, що підтверджується Постановою ВЛК госпітальної при в/ч НОМЕР_1 оформленою Свідоцтвом про хворобу №245 від 03 серпня 2023 року, за результатами якої, ОСОБА_1 визнаний непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку на підставі статті 30а графи ІІ Розкладу хвороб (короткозорість або далекозорість будь-якого ока в одному із меридіанів більше 12,0 дптр). Назва хвороби, ступінь порушення функції даної статті передбачають непридатність до військової служби. Тому вважає, що вказана Постанова на момент огляду Позивача була винесена вірно та затверджена 16 РВЛК, згідно наданих повноважень та у строгій відповідності до вимог Положення. Підстав для її відміни або скасування згідно пункту 2.1 глави 2 розділу І Положення не вбачається.

Дослідивши матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються вимоги позову, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи.

ОСОБА_1 проходив службу у Військовій частині НОМЕР_3 , що підтверджується матеріалами справи.

09.04.2023 позивач отримав мінно-вибухову травму та акубаротравму, що підтверджується первинною медичною карткою.

Із свідоцтва про хворобу №245 від 03.08.2023, виданого військово-лікарською комісією госпітальної в/ч НОМЕР_1 за розпорядженням командира в/ч НОМЕР_3 встановлено, що 03.08.2023 позивачу проведено огляд та встановлено, що захворювання не пов'язане з проходженням військової служби. Також встановлено, що позивач непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку.

22.01.2025 позивачем направлено заяву до 16 Регіональної військово-лікарської комісії Міністерства оборони України про перегляд висновку (постанови) військово-лікарської комісії (Свідоцтва про хворобу №245 від 03.08.2023) по встановленню причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв в частині причинного зв'язку захворювання.

Із заявою аналогічного змісту позивач повторно звернувся до 16 Регіональної військово-лікарської комісії Міністерства оборони України 10.05.2025.

У зв'язку з відсутністю відповіді на вказані заяви, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для її розгляду і вирішення спору по суті, суд зазначає таке.

Відповідно частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 65 Конституції України встановлено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України.

Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.

Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також загальні засади проходження в Україні військової служби визначені Законом України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25 березня 1992 року №2232-ХІІ з наступними змінами та доповненнями у редакції на час виникнення спірних правовідносин (далі Закон України №2232-XII).

Частинами 1, 2 статті 1 Закону України №2232-XII визначено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України.

Військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення (далі Збройні Сили України та інші військові формування), посади в яких комплектуються військовослужбовцями.

Відповідно до частини 1 статті 2 названого Закону військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Відповідно до частини десятої статті 2 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" та з метою якісного проведення призову громадян на строкову військову службу за станом здоров'я, прийняття громадян на військову службу за контрактом, проведення медичного огляду військовослужбовців, військовозобов'язаних, резервістів для визначення ступеня придатності до військової служби та визначення ступеня придатності льотного складу до льотної роботи, наказом Міністра оборони України від 14 серпня 2008 року №402, затверджено Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України (далі по тексту - Положення №402).

Відповідно до п. 1.1 Розділу І Положення №402, військово-лікарська експертиза визначає придатність за станом здоров'я до військової служби призовників, військовослужбовців та військовозобов'язаних, установлює причинний зв'язок захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям.

Пунктом 1.2 Розділу І Положення № 402 визначено, що військово-лікарська експертиза це медичний огляд допризовників, призовників; військовослужбовців та членів їхніх сімей (крім членів сімей військовослужбовців строкової військової служби); військовозобов'язаних, офіцерів запасу, які призиваються на військову службу за призовом осіб офіцерського складу, резервістів (кандидатів у резервісти); громадян, які приймаються на військову службу за контрактом; кандидатів на навчання у вищих військово-навчальних закладах та військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів Міністерства оборони України (далі - ВВНЗ), учнів військових ліцеїв; колишніх військовослужбовців; працівників Збройних Сил України, які працюють у шкідливих та небезпечних умовах праці та залучаються до роботи з джерелами іонізуючого випромінювання, компонентами ракетного палива, джерелами електромагнітних полів, лазерного випромінювання, мікроорганізмами I-II груп патогенності, особливо небезпечними інфекційними хворобами; працівників допоміжного флоту Військово-Морських Сил Збройних Сил України;

- визначення ступеня придатності до військової служби, навчання у ВВНЗ, роботи за фахом;

- установлення причинного зв'язку захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) військовослужбовців, військовозобов'язаних, резервістів.

Відповідно до п. 2.1 Розділу І Положення №402 для проведення військово-лікарської експертизи створюються військово-лікарські комісії (далі - ВЛК), штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі).

Штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі) ВЛК (лікарсько-льотні комісії (далі - ЛЛК)) приймають постанови. Постанови ВЛК (ЛЛК) оформлюються свідоцтвом про хворобу, довідкою військово-лікарської комісії, протоколом засідання військово-лікарської комісії з визначення причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця. Постанови штатних та позаштатних ВЛК обов'язкові до виконання.

Відповідно до п. 2.2 розділу І Положення № 402 штатні ВЛК є військово-медичними установами. Вони мають гербову печатку, кутовий штамп та утримуються за окремим штатом.

До штатних ВЛК належать: Центральна військово-лікарська комісія (далі - ЦВЛК); ВЛК регіону; ВЛК евакуаційного пункту; ВЛК пересувної госпітальної бази.

Штатні ВЛК комплектуються лікарями із клінічною підготовкою за однією з лікарських спеціальностей (терапія, хірургія, неврологія, психіатрія, оториноларингологія, офтальмологія, організація охорони здоров'я тощо), з досвідом роботи у військових частинах та лікувальних закладах.

Відповідно до підпункту 2.3.3. Положення на ЦВЛК покладається організація військово-лікарської експертизи у Збройних Силах України, а також: розгляд заяв, пропозицій, скарг та прийом відвідувачів з питань військово-лікарської експертизи; прийняття та перегляд постанов ВЛК про ступінь придатності осіб, звільнених з військової служби, на період їх фактичного звільнення із Збройних Сил України.

ЦВЛК має право розглядати, переглядати, скасовувати, затверджувати, не затверджувати, контролювати згідно з цим Положенням постанови будь-якої ВЛК Збройних Сил України (абз. 15 п.п. 2.3.4 п. 2.3 розділу I Положення № 402).

Відповідно до п. 2.4.4 п. 2.4 розділу І Положення № 402 на ВЛК регіону покладаються обов'язки, зокрема, з організації військово-лікарської експертизи, керівництва підпорядкованими ВЛК, контролю за їхньою роботою та надання їм методичної і практичної допомоги в зоні відповідальності; розгляд заяв, пропозицій, скарг та прийом відвідувачів з питань військово-лікарської експертизи.

Згідно з п. 2.4.5 розділу І Положення № 402 ВЛК регіону має право, зокрема, оглядати військовослужбовців та інших осіб, зазначених у пункті 1.2 розділу I цього Положення; приймати постанови згідно з Положенням, контролювати, розглядати, затверджувати, за наявності підстав не затверджувати, переглядати або скасовувати постанови підпорядкованих ВЛК; направляти у військові лікувальні заклади на контрольне обстеження та медичний огляд військовослужбовців, членів їх сімей (крім членів сімей військовослужбовців строкової служби), військовозобов'язаних, резервістів, працівників.

Рішенням штатної ВЛК може бути проведений повторний або контрольний медичний огляд (п. 2.4.6. розділу І Положення № 402).

Постанова ВЛК регіонів може бути оскаржена у ЦВЛК або у судовому порядку (п. 2.4.10. розділу І Положення № 402).

Згідно із п. 2.5.1. розділу І Положення № 402 до позаштатних постійно діючих ВЛК (ЛЛК) належать: госпітальні ВЛК; гарнізонні ВЛК; ЛЛК; ВЛК високомобільних десантних військ; ВЛК військових комісаріатів; ВЛК територіального центру комплектування (далі - ВЛК ТЦК); ВЛК цивільного лікувального закладу з правами госпітальної ВЛК.

Відповідно до підпунктів 2.3.5 та 2.4.10 розділу І Положення №402 постанови ВЛК регіонів та ЦВЛК можуть бути оскаржені в судовому порядку.

У свою чергу, згідно із п. 2.6.1. розділу І Положення № 402 до позаштатних постійно діючих ВЛК (ЛЛК) належать: госпітальні ВЛК; гарнізонні ВЛК; ЛЛК; ВЛК високомобільних десантних військ; ВЛК військових комісаріатів; ВЛК територіального центру комплектування (далі - ВЛК ТЦК); ВЛК цивільного лікувального закладу з правами госпітальної ВЛК.

На підставі затвердженого переліку начальник ВМКЦ регіону своїм наказом призначає позаштатні постійно діючі ВЛК, їх персональний склад і визначає порядок їх роботи (п. 2.6.7.).

Документи позаштатних ВЛК скріплюються гербовою печаткою військового лікувального, цивільного лікувально-профілактичного закладу, військової частини, при яких ці комісії утворені (2.6.11. розділу І).

Госпітальна ВЛК створюється у військовому госпіталі, на госпітальному судні, у цивільному лікувально-профілактичному закладі, де обстежуються і лікуються військовослужбовці. На особливий період госпітальна ВЛК створюється в усіх військових санаторіях (2.7.1. розділу І).

Аналіз викладених норм права свідчить про те, що для проведення військово-лікарської експертизи створюються штатні та позаштатні військово-лікарські комісії, які проводять медичний огляд осіб, передбачених п. 1.1 розділу І Положення № 402, зокрема, з метою визначення ступеня придатності до військової служб, за результатами якого приймають постанови, що оформлюються свідоцтвом про хворобу, довідкою військово-лікарської комісії, протоколом засідання ВЛК. До штатних ВЛК належать, зокрема, ВЛК регіону, до повноважень яких належить розгляд скарг та прийом відвідувачів з питань військово-лікарської експертизи. ВЛК регіону також мають право оглядати військовослужбовців, скасовувати постанови підпорядкованих ВЛК та направляти військових на контрольний медичний огляд, а також за їх рішенням може бути проведений повторний або контрольний медичний огляд. Постанови регіональних ВЛК можуть бути оскаржені до ЦВЛК або до суду.

Пунктом 1.1 розділу ІІ Положення № 402 передбачено, що медичний огляд включає в себе вивчення та оцінку стану здоров'я і фізичного розвитку громадян на момент огляду в цілях визначення ступеня придатності до військової служби, навчання за військово-обліковими спеціальностями, вирішення інших питань, передбачених цим Положенням, з винесенням письмового висновку (постанови). Під придатністю до військової служби у цьому Положенні розуміється такий стан здоров'я і фізичного розвитку громадян, який дозволяє їм виконувати передбачені статутами, інструкціями службові обов'язки з конкретної військової спеціальності у виді Збройних Сил України, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України та інших військових формуваннях, утворених відповідно до закону (далі - інші військові формування), у мирний час та під час дії особливого періоду. При встановленні діагнозу насамперед враховуються результати фізикального обстеження та спеціальних досліджень. Якщо дані попередньої медичної документації не співпадають з результатами актуального обстеження, проводиться спільний огляд (консиліум) за участі провідних (головних) медичних фахівців, під час якого може прийматись рішення про неврахування контраверсійних результатів попередніх досліджень (документів, виписок, заключень тощо) та госпіталізацій при винесенні експертного рішення.

Медичний огляд проводиться ВЛК з метою визначення придатності, зокрема, до військової служби допризовників, призовників, військовозобов'язаних, резервістів (кандидатів у резервісти).

Постанови ВЛК приймаються на підставі Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (далі - Розклад хвороб) (додаток 1), пояснень щодо застосування статей Розкладу хвороб (додаток 2) та таблиць додаткових вимог до стану здоров'я (далі - ТДВ) (додаток 3).

Відповідно до пп. 3.3 глави 3 розділу І Положення № 402 скарги на дії (бездіяльність) чи постанови позаштатних ВЛК подаються до штатних ВЛК згідно з адміністративно-територіальними зонами відповідальності, наведеними у додатку 2 до наказу Міністерства оборони України від 16 листопада 2016 року № 608 «Про затвердження адміністративно-територіальних зон відповідальності закладів охорони здоров'я Збройних Сил України за організацію медичного забезпечення».

Штатні ВЛК перевіряють відповідність прийнятих позаштатними ВЛК постанов встановленому діагнозу та вимогам цього Положення, на підставі доданих до звернення оригіналів медичних документів або належним чином завірених їх копій.

Скарги на дії (бездіяльність) чи постанови ВЛК районних (міських) ТЦК та СП подаються за підпорядкованістю до ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , обласних ТЦК та СП, ТЦК та СП Автономної Республіки Крим. У разі незгоди громадянина з рішенням ВЛК при районному (міському) ТЦК та СП на підставі його заяви громадянин направляється для проходження ВЛК при обласному (Київському та Севастопольському міських) ТЦК та СП.

Дії (бездіяльність), рішення, постанови, прийняті ВЛК обласних (Київського міського, ІНФОРМАЦІЯ_2 , ТЦК та СП Автономної Республіки Крим, оскаржуються в штатних ВЛК або у судовому порядку.

З матеріалів справи вбачається, що 22.01.2025 позивачем направлено заяву до 16 Регіональної військово-лікарської комісії Міністерства оборони України про перегляд висновку (постанови) військово-лікарської комісії (Свідоцтва про хворобу №245 від 03.08.2023) по встановленню причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв в частині причинного зв'язку захворювання. Із заявою аналогічного змісту позивач повторно звернувся до 16 Регіональної військово-лікарської комісії Міністерства оборони України 10.05.2025.

Відповідно до рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення скарга від 10.05.2025 отримана представником відповідача 14.05.2025.

Проте з 14.05.2025 жодних дій щодо розгляду скарги позивача, 16-ю регіональною військово-лікарською комісією не було вчинено.

Те, що 14.06.2025 на адресу позивача було скеровано лист для надання необхідної інформації та документів за вих. № 1190/5/4802 та те, що 08.08.2025, у зв'язку зі зверненням адвоката Маслак М.С. з вказаних питань, підготовлено та направлено лист за вих. №1190/6108 аналогічного змісту для прийняття експертного рішення в межах компетенції не звільняє відповідача від обов'язку розглянути заяву позивача по суті.

Також суд враховує, що відповідачем не надано доказів отримання або надсилання позивачу листа від 14.06.2025 та представнику позивача листа від 08.08.2025.

Матеріали справи свідчать, що позивач звернувся до відповідача з відповідними заявами, оскільки вважав медичне обстеження, проведене госпітальною ВЛК без ретельного дослідження захворювань та індивідуального підходу до його хвороб, водночас відповідач не надав обґрунтованої відповіді на заяву позивача та не провів належний розгляд його заяви.

За таких обставин справи суд вважає, що відповідач повинен був розглянути заяву позивача про перегляд постанови гарнізонної ВЛК та за результатами такого розгляду надати відповідь (висновок) про правомірність/неправомірність постанови ВЛК, а тому наявні підстави для задоволення позовних вимог шляхом визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо розгляду заяви позивача від 22.01.202 про перегляд висновку (постанови) військово-лікарської комісії (Свідоцтва про хворобу №245 від 03.08.2023) по встановленню причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв в частині причинного зв'язку захворювання та зобов'язання відповідача розглянути заяву позивача від 22.01.202 про перегляд висновку (постанови) військово-лікарської комісії (Свідоцтва про хворобу №245 від 03.08.2023) по встановленню причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв в частині причинного зв'язку захворювання, з урахуванням висновків суду у цій справі.

Згідно частин першої та другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

За таких обставин, суд, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України приходить до висновку, що позов необхідно задовольнити повністю.

Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі.

Тому, за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача підлягає стягненню сплачений ним при поданні позовної заяви судовий збір в розмірі 1211,20 грн.

Керуючись статтями 72-74, 77, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до 16 Регіональної військово-лікарської комісії Міністерства оборони України про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.

Визнати протиправною бездіяльності 16 Регіональної військово-лікарської комісії Міністерства оборони України щодо розгляду заяви ОСОБА_1 від 22.01.202 про перегляд висновку (постанови) військово-лікарської комісії (Свідоцтва про хворобу №245 від 03.08.2023) по встановленню причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв в частині причинного зв'язку захворювання.

Зобов'язати 16 Регіональну військово-лікарську комісію Міністерства оборони України розглянути заяву ОСОБА_1 від 22.01.202 про перегляд висновку (постанови) військово-лікарської комісії (Свідоцтва про хворобу №245 від 03.08.2023) по встановленню причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв в частині причинного зв'язку захворювання, з урахуванням висновків суду у цій справі.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань 16 Регіональної військово-лікарської комісії Міністерства оборони України на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 1211,20 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач: ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_4 ).

Відповідач: 16 Регіональна військово-лікарська комісія Міністерства оборони України ( вул. Стрийська, 73А, м. Львів, 79045, код ЄДРПОУ 08380628 ).

Повне судове рішення складено 04.11.2025.

Суддя Олена ЛУКАШОВА