04 листопада 2025 р. м. Чернівці Справа № 600/4340/25-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Анісімова О.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити дії
I. РУХ СПРАВИ
1.1. ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - відповідач або ІНФОРМАЦІЯ_2 ), в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо невнесення відомостей про визнання ОСОБА_1 непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку, відповідно до запису у Військовому квитку серії НОМЕР_1 до Єдиного державного Реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (“Оберіг») у відповідності із Законом України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів»;
- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 внести відомості до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (“Оберіг») про визнання ОСОБА_1 непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку, відповідно до запису у Військовому квитку серії НОМЕР_1 .
1.2. Ухвалою суду від 10.09.2025 року відкрито провадження у даній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
ІІ. ОБСТАВИНИ СПРАВИ ТА АРГУМЕНТИ СТОРІН
Позиція позивача
2.1. Обґрунтовуючи позов, позивач зазначає, що він був виключений з військового обліку у 1996 році за станом здоров'я на підставі І групи Розкладу хвороб (наказ №260 від 09.09.1987), що підтверджується записом у військовому квитку. Відповідно, він утратив статус військовозобов'язаного. Проте у травні 2025 року, під час перетину кордону, прикордонники повідомили його, що він знову перебуває на військовому обліку. Попри подану до ІНФОРМАЦІЯ_4 заяву про внесення відомостей про виключення з обліку, орган відмовився це зробити, вимагаючи особистої присутності позивача.
2.2. Згідно зі статтями 19 Конституції України, 1, 33, 37 Закону «Про військовий обов'язок і військову службу» та Порядком №1487, органи військового управління зобов'язані діяти виключно в межах закону. Повторне взяття на облік особи, яка була виключена через непридатність до військової служби, є протиправним. Виключення з військового обліку позбавляє особу статусу військовозобов'язаного, тому її повторне внесення до реєстру без правових підстав суперечить чинному законодавству.
2.3. Відповідно до Закону «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» та Порядку його ведення, ТЦК та СП як орган ведення Реєстру зобов'язаний вносити достовірні й актуальні дані, у тому числі про осіб, виключених із військового обліку. Вимога особистої присутності позивача для такого внесення є неправомірною, адже Порядком №1487 це передбачено лише для взяття, а не для виключення з обліку.
2.4. Європейський суд з прав людини у своїй практиці підкреслює принцип «належного урядування» та юридичної визначеності, який вимагає від державних органів діяти прозоро, своєчасно й послідовно, не погіршуючи правове становище громадян. Протиправна бездіяльність відповідача порушує права позивача, який з 1996 року законно звільнений від військового обов'язку.
Позиція відповідача
2.5. Відповідач відзив на позов у строки визначені Кодексом адміністративного судочинства України (далі - КАС України) не подав, а тому відповідно до частини 6 статті 162 КАС України суд вирішує справу за наявними матеріалами.
При цьому суд враховує положення частини 4 статті 159 КАС України згідно яких, неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
ІІІ. ОБСТАВИНИ ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ
3.1. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , був взятий на військовий облік ІНФОРМАЦІЯ_6 21.07.1993 року.
3.2. 22.05.1996 року ОСОБА_1 виключено з військового обліку ІНФОРМАЦІЯ_6 за станом здоров'я на підставі групи І Розкладу хвороб згідно Наказу № 260 від 09.09.1987 «Щодо введення в дію Положення про медичний огляд у збройних силах СРСР», що підтверджується записом у розділі ІХ. «Відмітки про звільнення від військових обов'язків» пункті 32 у військовому квитку серії НОМЕР_1 (а.с.16, 18 (зворотний бік)).
3.3. Відповідно до Витягу №1720510-15072024 з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, станом на 16.07.2024 року ОСОБА_1 не перебував на військовому обліку (а.с.8).
3.4. 17.07.2025 року ОСОБА_1 засобами поштового зв'язку надіслав на адресу ІНФОРМАЦІЯ_1 Заяву з проханням: «Внести відомості про виключення з військового обліку ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, відповідно до підстав, зазначених у військовому квитку серії НОМЕР_1 » (а.с.11).
3.5. Листом від 22.08.2025 року, №7166 ІНФОРМАЦІЯ_2 позивача повідомлено, що: «..для зняття з виключення з військового обліку Вам необхідно особисто прибути до ІНФОРМАЦІЯ_4 з оригіналом військового квитка, паспортом, ідентифікаційним кодом та іншими підтверджуючими документами» (а.с.23).
ІV. РЕЛЕВАНТНІ ДЖЕРЕЛА ПРАВА
4.1. Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 “Про введення воєнного стану в Україні» у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України “Про правовий режим воєнного стану» в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.
На момент розгляду цієї адміністративної справи строк дії воєнного стану в Україні продовжено.
4.2. Крім цього, відповідно до пункту 2 Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 “Про введення воєнного стану в Україні» військовому командуванню разом із Міністерством внутрішніх справ України, іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування доручено запроваджувати та здійснювати передбачені Законом України “Про правовий режим воєнного стану» заходи і повноваження, необхідні для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави.
4.3. Згідно із статтею 1 Закону України “Про правовий режим воєнного стану» від 12.05.2015 року № 389-VIII (далі - Закон № 389-VIII, в редакції станом на час виникнення спірних відносин,), воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
4.4. Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 69/2022 “Про загальну мобілізацію» постановлено оголосити та провести загальну мобілізацію (далі - Указ №69/2022). Згідно пункту 4 Указу № 69/2022 призов військовозобов'язаних, резервістів та залучення транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших військових формувань України здійснити в обсягах, визначених згідно з мобілізаційними планами.
4.5. Статтею 1 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 року №3543-ХІІ (далі - Закон №3543-ХІІ), в редакції станом на час виникнення спірних правовідносин) визначено, що:
- мобілізація - комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу. Мобілізація може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано;
- особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій;
- особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
4.6. Згідно частини 6 статті 22 Закону №3543-ХІІ у період проведення мобілізації (крім цільової) громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов'язані мати при собі військово-обліковий документ та пред'являти його за вимогою уповноваженого представника територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейського, а також представника Державної прикордонної служби України у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України.
4.7. Законом України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.1992 року, №2232-ХІІ (далі - Закон №2232) здійснюється правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також визначає загальні засади проходження в Україні військової служби.
4.8. Так, відповідно до частини 6 статті 37 Закону №2232 виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов'язаних та резервістів розвідувальних органів України - у відповідному підрозділі розвідувальних органів України) підлягають громадяни України, які:
1) померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими;
2) припинили громадянство України;
3) визнані непридатними до військової служби;
4) досягли граничного віку перебування в запасі.
У громадянина, якого виключено з військового обліку відповідно до пунктів 3 та 4 цієї частини, військово-обліковий документ не вилучається. До військово-облікового документа громадянина вносяться дані про виключення із військового обліку.
4.9. Наведена редакція частини 6 статті 37 Закону №2232 викладена з врахуванням змін, які внесені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» від 11.04.2024 року, №3633-IX, які набрали чинності 18.05.2024 року.
4.10. До цього, частина 6 статті 37 Закону №2232 мала таку редакцію «Виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов'язаних та резервістів Служби зовнішньої розвідки України - у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України, які: 1) призвані чи прийняті на військову службу; 2) проходять військову службу (навчання) у закладах фахової передвищої військової освіти, вищих військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти; 3) визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку; 4) досягли граничного віку перебування в запасі; 5) припинили громадянство України; 6) були раніше засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину; 7) направлені для відбування покарання до установ виконання покарань або до яких застосовано примусові заходи медичного характеру; 8) померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими».
4.11. Крім цього, відповідно до пункту 2 частини 1 статті 37 Закону №2232 взяттю на військовий облік військовозобов'язаних у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, у відповідних підрозділах розвідувальних органів України підлягають громадяни України: які звільнені з військової служби в запас та не зараховані до військового оперативного резерву; призовники, які пройшли базову загальновійськову підготовку з додержанням умов, передбачених статтею 10-1 цього Закону; які припинили альтернативну (невійськову) службу в разі закінчення строку її проходження або достроково відповідно до Закону України "Про альтернативну (невійськову) службу" та підлягають взяттю на військовий облік військовозобов'язаних; військовозобов'язані, які прибули з інших місцевостей (адміністративно-територіальних одиниць) України або з-за кордону на нове місце проживання; які набули громадянство України і згідно з цим Законом підлягають взяттю на облік військовозобов'язаних; зняті з військового обліку Збройних Сил України, Служби безпеки України, розвідувальних органів України відповідно за рішенням Міністерства оборони України, Служби безпеки України, розвідувальних органів України; які відповідно до статті 18 цього Закону звільнені від направлення для проходження базової військової служби; які досягли 25-річного віку під час перебування на військовому обліку призовників; які звільнені із служби у військовому резерві та не досягли граничного віку перебування в запасі; які старші 25 років і раніше не перебували на військовому обліку; які прибули після відбування покарання з установ виконання покарань; призовники, які отримали спеціальні звання рядового, сержантського, офіцерського (начальницького) складу; жінки з дотриманням умов, передбачених частиною одинадцятою статті 1 цього Закону; які отримали військові звання офіцерського складу після проходження військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу.
4.12. Механізм організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов'язаних визначено Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 №1487 (далі - Порядок №1487).
4.13. Згідно пункту 79 Порядку №1487 районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, окрім іншого: організовують та ведуть військовий облік на території адміністративно-територіальної одиниці; здійснюють взяття, зняття або виключення з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів у випадках, передбачених законодавством; проставляють у військово-облікових документах призовників, військовозобов'язаних та резервістів відповідні відмітки про взяття їх на військовий облік, зняття та виключення з нього.
4.14. Законом України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» від 16.03.2017 року, №1951-VIII (далі - Закон №1951- VIII) визначено правові та організаційні засади створення, функціонування Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, регулює відносини у сфері державної реєстрації громадян України, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави, та осіб, приписаних до призовних дільниць (далі - призовники, військовозобов'язані та резервісти).
4.15. Відповідно до статті 9 Закону №1951- VIII призовник, військовозобов'язаний та резервіст має право:
1) отримувати інформацію про своє включення (невключення) до Реєстру та відомості про себе, внесені до Реєстру, в тому числі через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста;
2) звертатися в порядку, встановленому адміністратором Реєстру, до відповідного органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо неправомірного включення (невключення) до Реєстру запису про себе, виправлення недостовірних відомостей Реєстру.
Призовник, військовозобов'язаний та резервіст зобов'язаний подавати до органу ведення Реєстру достовірну інформацію про свої персональні дані, що вносяться до Реєстру.
4.16. Постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 року, №559 затверджено Порядок оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Порядок №559), згідно пункту 4 якого, у разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін:
у паперовій формі - повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку;
в електронній формі - повинен скористатися засобами електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста для звернення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку.
Зміни вносяться протягом п'яти робочих днів з дня реєстрації заяви.
4.17. Висновок щодо застосування права, який викладений у постанові Верховного Суду від 21.05.2025 року, справа №280/2880/24:
«37. Наведене свідчить, що законодавець виокремлює поняття «зняття з військового обліку» та «виключення з військового обліку», при цьому, при знятті з військового обліку Законом передбачено можливість повторного взяття військовозобов'язаного на такий облік.
38. Отже, різними є як підстави, так і правові наслідки зняття або виключення з військового обліку.
39. З аналізу положень Закону № 2232-XII висновується, що громадяни, які підлягають виключенню з військового обліку, втрачають статус військовозобов'язаного, в той же час зняті з військового обліку продовжують перебувати в статусі військовозобов'язаних.»
V. ПОЗИЦІЯ СУДУ
5.1. Відповідно до змісту позову його предметом є бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_4 щодо невнесення відомостей про визнання ОСОБА_1 непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку, відповідно до запису у Військовому квитку серії НОМЕР_1 до Єдиного державного Реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (“Оберіг») у відповідності із Законом України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів».
5.2. Отже, в цій справі суд має встановити чи є позивач виключеним з військового обліку у зв'язку із непридатністю за станом здоров'я, та чи зобов'язаний відповідач таку інформацію внести до Єдиного державного Реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
5.3. При цьому суд наголошує, що принцип верховенства права підпорядковує державу інтересам людини, а не навпаки. Коли учасником правовідносин виступає держава, остання у суперечці щодо права з будь-якою особою, має поступитися на користь опонента, оскільки вона сама створила ситуацію правової невизначеності і порушила в такий спосіб принцип верховенства права.
Щодо суті спору
5.4. Як встановлено судом вище, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , був взятий на військовий облік ІНФОРМАЦІЯ_6 21.07.1993 року. 22.05.1996 року ОСОБА_1 виключено з військового обліку ІНФОРМАЦІЯ_6 за станом здоров'я на підставі групи І Розкладу хвороб згідно Наказу № 260 від 09.09.1987 «Щодо введення в дію Положення про медичний огляд у збройних силах СРСР», що підтверджується записом у розділі ІХ. «Відмітки про звільнення від військових обов'язків» пункті 32 у військовому квитку серії НОМЕР_1 (а.с.16, 18 (зворотний бік)).
Відповідно до Витягу №1720510-15072024 з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, станом на 16.07.2024 року ОСОБА_1 не перебував на військовому обліку (а.с.8).
5.5. Однак, як видно зі змісту позову та листів ОСОБА_1 від 17.07.2025 року, та ІНФОРМАЦІЯ_4 від 22.08.2025 року в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів наявна інформація про те, що позивач перебуває на військовому обліку.
5.6. Положення частини 6 статті 37 Закону №2232 в частині виключення з військового обліку військовозобов'язаними, які визнані непридатними до військової служби, не змінювалися з моменту виключення ОСОБА_1 з військового обліку.
5.7. Також, у матеріалах справи відсутні будь-які докази того, що ОСОБА_1 за станом здоров'я є придатним до військової служби або в ІНФОРМАЦІЯ_4 є обґрунтований сумнів щодо його непридатності для проходження військової служби.
5.8. Отже, підсумовуючи наведене слід прийти до висновку, що правових або фактичних передумов для включення до Єдиного державного Реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомостей про те, що ОСОБА_1 перебуває на військовому обліку, у відповідача не було.
5.9. Стаття 9 Закону №1951-VIII надає право позивачу звертатися в порядку, встановленому адміністратором Реєстру, до відповідного органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо неправомірного включення (невключення) до Реєстру запису про себе, виправлення недостовірних відомостей Реєстру, а пункт 79 Порядку №1487 зобов'язує ІНФОРМАЦІЯ_2 виключити з військового обліку позивача, який може звернутися до нього з цього приводу, як у письмовій так і електронній формі.
При цьому суд звертає увагу, що в даному разі законодавство не вимагає особистої присутності в приміщення ТЦК такого заявника.
5.10. Відомості, які містяться у Єдиному державному Реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, мають відповідати відомостям, які містять у військовому квитку, і відповідальним за таку відповідність є ТЦК.
5.11. 22.05.1996 року ОСОБА_1 втратив статус військовозобов'язаного у зв'язку із виключенням з військового обліку за станом здоров'я на підставі групи І Розкладу хвороб згідно Наказу № 260 від 09.09.1987 «Щодо введення в дію Положення про медичний огляд у збройних силах СРСР», а отже про це має бути зазначено в Єдиному державному Реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
5.12. При прийнятті рішення суд враховує, що бездіяльність - це не вчинення у встановлений законом строк дії, яку суб'єкт владних повноважень повинен вчинити.
5.13. За таких обставин, суд прийшов до висновку, що бездіяльність відповідача щодо невнесення відомостей до Єдиного державного Реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомостей про визнання ОСОБА_1 непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку, відповідно до запису у Військовому квитку серії НОМЕР_1 , є протиправною, а тому цей позов підлягає задоволенню повністю.
VІ. ВИСНОВКИ СУДУ
6.1. Статтею 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. На розвиток зазначених положень Конституції України частиною другою статті 2 КАС України визначені критерії законності рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, яким є відповідач.
6.2. Відповідно до частин 1 та 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
6.3. У цій справі судом встановлено, що 22.05.1996 року ОСОБА_1 втратив статус військовозобов'язаного у зв'язку із виключенням з військового обліку за станом здоров'я на підставі групи І Розкладу хвороб згідно Наказу № 260 від 09.09.1987 «Щодо введення в дію Положення про медичний огляд у збройних силах СРСР», а отже про це має бути зазначено в Єдиному державному Реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
6.4. Правових або фактичних передумов для включення до Єдиного державного Реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомостей про те, що ОСОБА_1 перебуває на військовому обліку, у відповідача не було.
6.5. Стаття 9 Закону №1951-VIII надає право позивачу звертатися в порядку, встановленому адміністратором Реєстру, до відповідного органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо неправомірного включення (невключення) до Реєстру запису про себе, виправлення недостовірних відомостей Реєстру, а пункт 79 Порядку №1487 зобов'язує ІНФОРМАЦІЯ_2 виключити з військового обліку позивача, який може звернутися до нього з цього приводу, як у письмовій так і електронній формі.
При цьому суд звертає увагу, що в даному разі законодавство не вимагає особистої присутності в приміщення ТЦК такого заявника.
6.6. Отже, суд задовольняє цей позов у повному обсязі.
VІІ. РОЗПОДІЛ СУДОВИХ ВИТРАТ
7.1. Статтею 139 КАС України визначені правила розподілу судових витрат.
При зверненні до суду із позовом позивач сплати судовий збір у розмірі 968,96 грн, який підлягає стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
На підставі викладеного, керуючись статтями 73-77, 90, 241-246, 250 КАС України, суд -
1. Позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії, задовольнити повністю.
2. Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо невнесення відомостей про визнання ОСОБА_1 непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку, відповідно до запису у Військовому квитку серії НОМЕР_1 до Єдиного державного Реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (“Оберіг») у відповідності із Законом України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів».
3. Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 внести відомості до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (“Оберіг») про визнання ОСОБА_1 непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку, відповідно до запису у Військовому квитку серії НОМЕР_1 .
4. Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 судові витрати у вигляді сплаченого судового збору у розмірі 968,96 грн.
У відповідності до статей 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України рішення може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його складання.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Повне найменування учасників процесу:
Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_2 );
Відповідач - ІНФОРМАЦІЯ_3 ( АДРЕСА_2 код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ).
Суддя О.В. Анісімов