03 листопада 2025 р. м. Чернівці Справа № 600/5907/24-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Боднарюка О.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити дії,-
ОСОБА_1 (далі - позивач), звернулась в суд з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (далі - відповідач), в якому просить (з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог):
- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області № 977260191763 від 08.07.2024 року «Про перерахунок пенсії» в частині визначення розміру пенсійної виплати у розмірі 4914,34 грн.;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області здійснити з 27.03.2024 року перерахунок пенсії ОСОБА_1 у зв'язку із втратою годувальника, обчисливши розмір пенсії виходячи із 50 % пенсії за вислугу років, призначеної ОСОБА_2 відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення», яку отримував годувальник на дату смерті;
- стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області на користь ОСОБА_1 витрати зі сплати судового збору у розмірі 1211,20 грн. та інші судові витрати.
АРГУМЕНТИ УЧАСНИКІВ СПРАВИ.
1. Позивач в обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідно до рішення органу пенсійного фонду останній переведений на пенсію по втраті годувальника, пенсія визначена у розмірі 4914,34 грн. Позивач не погоджується із законністю та обґрунтованістю вказаного рішення в частині визначення розміру пенсійної виплати з розрахунку пенсії по віку померлого годувальника, оскільки на день смерті отримував пенсію за вислугою років в більшому розмірі.
Вказує, що станом на дату смерті годувальника, пенсія за вислугу років померлого складала 23610,00 грн, а тому розмір 4914,34 грн розрахованої пенсії по віку, не відповідає 50% пенсії за вислугу років померлого годувальника. Зважаючи на те, що покійний чоловік позивача отримував пенсію саме за вислугу років, а не за віком, позивач вважає, що пенсія по втраті годувальника їй має бути обчислена у розмірі 50 відсотків пенсії за вислугу років, яку отримував померлий годувальник на день його смерті.
2. Відповідач подав до суду відзив на адміністративний позов, в обґрунтування якого заперечив щодо задоволення позовних вимог, з огляду на наступне.
Заперечуючи проти позову зазначив, що згідно матеріалів пенсійної справи встановлено, що померлий ОСОБА_2 одержував пенсію за вислугу років як працівник льотного складу цивільної авіації, обчислену на умовах постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.1992 №418 з урахуванням змін, внесених постановою Кабінету Міністрів України від 09.08.2005 №713 (далі - Постанова 418).
Звертав увагу суду на те, що пенсію за вислугу років ОСОБА_2 призначено з 13.04.1979. До заяви про призначення пенсії додана довідка від 16.03.1979 про заробітну плату за період з січня 1977 року по лютий 1979 року, пізніше була долучена довідка від 23.01.1986 про заробітну плату за періоди з березня 1979 року по грудень 1985 року. Пенсія за вислугу років обчислювалась виходячи з заробітної плати за період роботи з 01.11.1977 по 31.10.1978. Згідно з випискою з льотної книжки пілота про наліт годин по типах і роках, виконував такі роботи у 1953-1978 роках. Згідно з даними персоніфікованого обліку працював по вересень 2002 року.
Звертав увагу суду на те, що статтею 37 Закону №1058 визначено, що пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається, зокрема, на одного непрацездатного члена сім'ї в розмірі 50 відсотків пенсії за віком померлого годувальника, обчисленої відповідно до статей 27, 28 Закону №1058.
Чинним законодавством не передбачено обчислювати пенсію у зв'язку з втратою годувальника виходячи з розміру пенсії за вислугу років.
Також не передбачено призначення/переведення на пенсію у зв'язку з втратою годувальника виходячи з розміру пенсії за вислугу років, призначеної працівникам льотних екіпажів повітряних суден цивільної авіації по Постанові 418.
Відтак, відповідач вважає, що розмір пенсії призначений і обчислений на підставі документів, що знаходяться у пенсійній справі, відповідно до норм чинного законодавства і нормативно-правових актів України.
ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ У СПРАВІ.
1.Ухвалою суду відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін за наявними у справі матеріалами.
2. Ухвалою суду витребувано від Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області рішення (належним чином засвідчену копію) № 977260191763 від 08.07.2024 року «Про перерахунок пенсії».
ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ ОБСТАВИНИ ТА ВІДПОВІДНІ ПРАВОВІДНОСИНИ.
1. Позивачка отримує пенсію у зв'язку з втратою годувальника обчисленої відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон №1058) з 27.03.2024. Розмір пенсії становить - 4914,34 грн. (згідно рішення № 977260191763 від 08.07.2024 року ).
2. Згідно матеріалів пенсійної справи встановлено, що померлий ОСОБА_2 одержував пенсію за вислугу років як працівник льотного складу цивільної авіації, обчислену на умовах постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.1992 №418 з урахуванням змін, внесених постановою Кабінету Міністрів України від 09.08.2005 №713 .
3. Пенсію за вислугу років ОСОБА_2 призначено з 13.04.1979. До заяви про призначення пенсії додана довідка від 16.03.1979 про заробітну плату за період з січня 1977 року по лютий 1979 року, пізніше була долучена довідка від 23.01.1986 про заробітну плату за періоди з березня 1979 року по грудень 1985 року. Пенсія за вислугу років обчислювалась виходячи з заробітної плати за період роботи з 01.11.1977 по 31.10.1978. Згідно з випискою з льотної книжки пілота про наліт годин по типах і роках, виконував такі роботи у 1953-1978 роках. Згідно з даними персоніфікованого обліку працював по вересень 2002 року.
Страховий стаж годувальника для обчислення пенсії за віком складає 47 років 27 днів.
4. Пенсія за вислугу років ОСОБА_2 обчислювалась із заробітку, скоригованого згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 20 липня 1992 року № 395 "Про додаткове коригування рівнів державних пенсій" (заробіток за 1977 рік на коефіцієнт 7,04, за 1978 рік - на 6,88) та з урахуванням наказу Міністерства соціального захисту населення від 31.05.1996 №° 89 "Про внесення змін до порядку призначення і виплати пенсій за вислугу років працівникам льотно-випробного складу цивільної авіації", згідно з якими за нормами Постанови 418 зі змінами у разі призначення (перерахунку) пенсії, яка обчислена із заробітку до 1992 року, скоригований відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 липня 1992 року № 395 середньомісячний заробіток підвищується за коефіцієнтом, який визначається як частка від ділення середньої заробітної плати працівників народного господарства за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням (перерахунком) пенсії, на 1005 карбованців.
Так, пенсія за вислугу років за нормами Постанови № 418 обчислена із скоригованого заробітку 568,61316 грн.
ДО ВКАЗАНИХ ПРАВОВІДНОСИН СУД ЗАСТОСОВУЄ НАСТУПНІ ПОЛОЖЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ТА РОБИТЬ ВИСНОВКИ ПО СУТІ СПОРУ.
1. Надаючи оцінку доводам позивача про протиправність рішення відповідача в частині визначення розміру пенсії у сумі 4914,34 грн, суд зазначає наступне.
2. Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел визначено Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 № 1058-IV (далі - Закон № 1058-IV), який набув чинності з 01.01.2004.
Особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором (ст. 10 Закону № 1058-IV).
Непрацездатними членами сім'ї вважаються: чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону (п. 1 ч. 2 ст. 36 Закону № 1058-IV).
За правилами ч. 3 ст. 36 Закону № 1058-IV до членів сім'ї, які вважаються такими, що були на утриманні померлого годувальника, відносяться особи, зазначені в частині другій цієї статті, якщо вони: 1) були на повному утриманні померлого годувальника; 2) одержували від померлого годувальника допомогу, що була для них постійним і основним джерелом засобів до існування.
Члени сім'ї померлого годувальника, для яких його допомога була постійним і основним джерелом засобів до існування, але які й самі одержували пенсію, мають право, за бажанням, перейти на пенсію у зв'язку з втратою годувальника.
Відповідно до ч. 1 ст. 37 Закону № 1058-IV пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається в розмірі: на одного непрацездатного члена сім'ї - 50 відсотків пенсії за віком померлого годувальника; на двох та більше непрацездатних членів сім'ї - 100 відсотків пенсії за віком померлого годувальника, що розподіляється між ними рівними частками.
Частиною 3 ст. 45 Закону № 1058-IV визначено, що переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.
Таким чином, із наведених вище правових норм слідує, що члени сім'ї померлого годувальника, для яких його допомога була постійним і основним джерелом засобів до існування, та які одержували пенсію, мають право, за бажанням, перейти на пенсію у зв'язку з втратою годувальника. Пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається із заробітку чи пенсії годувальника, тобто в залежності від того доходу чи розміру пенсії, який годувальник отримував до дня настання смерті.
2. Суд зазначає, що підставою для відмови у призначенні позивачу пенсії по втраті годувальника, виходячи із розміру пенсії годувальника, яку останній отримував до смерті, слугувало те, що померлий годувальник отримував пенсію за вислугу років, а пенсія у зв'язку з втратою годувальника розраховується у процентному відношенні до пенсії за віком відповідно до ч. 1 ст. 37 Закону № 1058-IV.
Разом з тим, у силу ч. 1 ст. 37 Закону № 1058-ІV пенсія у зв'язку з втратою годувальника на одного непрацездатного члена сім'ї призначається в розмірі 50% пенсії за віком померлого годувальника.
Тобто, вказаною нормою передбачено розрахунок пенсії у зв'язку з втратою годувальника здійснювати з пенсії за віком, яку померлий чоловік позивача фактично не отримував на день смерті.
3. Матеріалами справи підтверджується, що ОСОБА_2 (померлий годувальник) отримував пенсію за вислугу років, призначену йому як працівнику льотно-випробного складу відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення" № 1788-ХІІ.
При цьому, суд зауважує, що померлому чоловіку позивача пенсія за віком ніколи не призначалася, враховуючи таке.
Законом України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 № 1788-ХІІ (далі Закон № 1788-ХІІ, зокрема, статтею 2 передбачено такі види пенсій: а) трудові пенсії: за віком; по інвалідності; в разі втрати годувальника; за вислугу років; б) соціальні пенсії (стаття 2 Закону).
Статтею 6 Закону № 1788-ХІІ визначено, що особам, які мають одночасно право на різні державні пенсії, призначається одна пенсія за їх вибором, за винятком пенсій інвалідам внаслідок поранення, контузії або каліцтва, що їх вони дістали при захисті Батьківщини чи при виконанні інших обов'язків військової служби, або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті чи з виконанням інтернаціонального обов'язку.
Звернення за призначенням пенсії може здійснюватися у будь-який час після виникнення права на пенсію (ст. 7 Закону № 1788-ХІІ ).
Пенсія в разі втрати годувальника встановлюється на весь період, протягом якого член сім'ї померлого вважається непрацездатним згідно з статтею 37 цього Закону, а членам сім'ї, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", - довічно (ст. 47 Закону № 1788-ХІІ).
Відповідно до ст. 51 Закону № 1788-ХІІ пенсії за вислугу років встановлюються окремим категоріям громадян, зайнятих на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком.
Частинами 1 та 2 ст. 53 Закону № 1788-ХІІ, зокрема, передбачений порядок обчислення розміру пенсії за вислугою років працівникам льотно-випробного складу, за змістом яких пенсії за вислугу років (крім пенсій працівникам льотно-випробного складу авіації та особам льотних екіпажів повітряних суден цивільної авіації (пілотам, штурманам, бортінженерам, бортмеханікам, бортрадистам, льотчикам-наглядачам) і бортоператорам, які виконують спеціальні роботи в польотах) призначаються в розмірах, встановлених статтями 19 і 21 цього Закону для пенсій за віком.
Пенсії обчислюються з середньомісячного заробітку (статті 64-67, 69), одержуваного перед припиненням роботи, яка дає право на пенсію за вислугу років (статті 54 і 55), крім пенсій працівникам льотно-випробного складу та особам льотних екіпажів повітряних суден цивільної авіації (пілотам, штурманам, бортінженерам, бортмеханікам, бортрадистам, льотчикам-наглядачам) і бортоператорам, які виконують спеціальні роботи в польотах.
Згідно з ч. 1, ч. 2 ст. 65 Закону 1788-ХІІ середньомісячний заробіток для обчислення пенсій береться за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд протягом усієї трудової діяльності незалежно від перерв у роботі та за період роботи починаючи з 1 липня 2003 року до моменту звернення за пенсією. Заробіток за період роботи до 1 липня 2003 року враховується на підставі документів про нараховану заробітну плату (виплати, дохід), виданих у встановленому законодавством порядку, а за період роботи починаючи з 1 липня 2003 року - за даними персоніфікованого обліку відомостей у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.
У разі відсутності відомостей про заробітну плату (виплати, дохід) у системі персоніфікованого обліку подаються документи про нараховану заробітну плату (виплати, дохід), видані в установленому законодавством порядку.
4.Аналогічний порядок обчислення пенсії за вислугою років працівникам льотно-випробного складу відображений, зокрема й у Порядку призначення і виплати пенсій за вислугу років працівникам авіації та льотно-випробного складу цивільної авіації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.05.1996 № 550.
При цьому, умови визначення дати, з якої призначається пенсія за віком регламентуються положеннями Закону № 1058-ІV, відповідно до ч. 1 ст. 45 якого пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, як зокрема: пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.
Пенсія за віком, що призначається автоматично (без звернення особи), - з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, крім випадків відсутності в системі персоніфікованого обліку відомостей про страховий стаж застрахованої особи, необхідний для призначення пенсії за віком при досягненні пенсійного віку, передбаченого частиною першою статті 26 цього Закону. У разі якщо документи про страховий стаж не подані протягом трьох місяців з дня досягнення застрахованою особою пенсійного віку, передбаченого частиною першою статті 26 цього Закону, вважається, що застрахована особа виявила бажання одержувати пенсію з більш пізнього віку.
5.Судом встановлено, що пенсія за віком за життя годувальника ОСОБА_2 призначена не була, відповідно бажання одержувати такий вид пенсії останній не виявляв.
Натомість, як слідує із матеріалів справи розмір пенсії за вислугу років, призначеної ОСОБА_2 відповідно становив 23610,00 грн.
6. Вирішуючи це спір, суд зауважує, що порядок обчислення пенсії за віком відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону № 1058-ІV кардинально відрізняється від порядку обчислення пенсії за вислугою років працівникам авіації та льотно-випробного складу, передбаченого ст. 65 Закону 1788-ХІІ. Зокрема, для обчислення пенсії за віком враховується весь страховий стаж особи, заробітна плата за період страхового стажу з 01 липня 2000 року, та за бажанням за 60 календарних місяців до 01 липня 2000 року. При цьому, для обчислення пенсії за вислугою років враховується обмежений не тривалий період заробітної плати такої особи.
Суд зазначає, що порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 (далі - Порядок № 22-1), відповідно до якого для обчислення пенсії за віком особою, яка претендує на таку пенсію подаються документи як про особу, вік, так і про страховий стаж та заробітну плату.
Отже, без надання документів про стаж та заробітну плату особи об'єктивне обчислення розміру пенсії за віком не є можливим.
Відповідно до ч. 1, ч. 4 ст. 25 Цивільного кодексу України здатність мати цивільні права та обов'язки (цивільну правоздатність) мають усі фізичні особи.
Цивільна правоздатність фізичної особи виникає у момент її народження.
Цивільна правоздатність фізичної особи припиняється у момент її смерті.
Зазначене свідчить на користь того, що право на призначення та обчислення пенсії за віком має особа лише протягом її життя та виключно у разі надання відповідних документів, які є підставою для призначення такої пенсії. Чинним законодавством не передбачено можливості обчислення розміру пенсії за віком особі, яка померла, за документами, наданими іншими особами.
7.Разом з тим, судом встановлено, що померлий годувальник за життя із заявою про призначення пенсії за віком не звертався, документів, встановлених Порядком № 22-1 для обчислення пенсії не надавав, а тому, й права на виплату такої пенсії у нього не виникло.
Таким чином, виходячи з системного аналізу положень Законів № 1788-ХІІ та №1058-ІV суд дійшов висновку, що пенсія за віком та пенсійне забезпечення за вислугу років мають однакову правову природу та є конституційним правом на соціальний захист.
За загальновизнаним правилом "пенсією" вважається регулярна щомісячна грошова виплата, яка призначається у встановленому державою порядку як захід матеріального забезпечення у зв'язку з настанням певної обставини: досягнення пенсійного віку, за вислугу років, інвалідності, смерті годувальника.
Виходячи з правової та соціальної природи пенсійного забезпечення, суд вважає, що у пенсійного органу відсутні правові підстави для відмови позивачу у призначенні їй пенсії у зв'язку з втратою годувальника, виходячи із розміру пенсії, яку годувальник отримував до дня смерті.
Зокрема, пенсійне законодавство, у тому числі Закон № 1058-IV, не містять норм, які б надавали підстави відповідачу здійснювати обчислення чи перерахунок пенсії після смерті будь-якої особи, або право на розрахунок розміру пенсії за віком померлому, яку останній за життя не отримував.
Відтак, суд відхиляє доводи відповідача про розрахунок пенсії позивача по втраті годувальника, виходячи із розрахунку пенсії за віком померлого годувальника.
8. У даному випадку, з урахуванням приписів абзацу 1 пункту 16 Прикінцевих положень Закону № 1058-IV, який прийнятий пізніше Закону № 1788-XII та яким чітко встановлено, що до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом закони України та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону, пенсії у зв'язку з втратою годувальника призначаються із пенсії годувальника, тобто в залежності від того доходу (пенсії), який мав годувальник на час настання смерті.
Така правова позиція висловлена Верховним Судом у справі № 636/2100/16-а (адміністративне провадження № К/9901/21612/18), зокрема, пенсії у зв'язку з втратою годувальника призначаються із заробітку годувальника або із пенсії годувальника, тобто в залежності від того доходу, який мав годувальник на час настання смерті (заробітну плату чи пенсію).
У чинному законодавстві передбачено призначення пенсії у зв'язку зі втратою годувальника за документами пенсійної справи померлого годувальника, тому беззаперечним є факт того, що позивач може скористатись своїм правом на обчислення пенсії у зв'язку зі втратою годувальника за матеріалами пенсійної справи померлого чоловіка.
При цьому, пенсійний орган при обчисленні позивачу пенсії по втраті годувальника зобов'язаний брати до уваги спеціальний пільговий стаж працівника авіації по Закону України "Про пенсійне забезпечення", та визначати пенсію у зв'язку з втратою годувальника позивачу, виходячи з розміру пенсії померлого годувальника, яку він отримував на день смерті з огляду на положення частину першу статті 74 Закону України "Про пенсійне забезпечення", якою чітко визначено, що сім'ям пенсіонерів пенсії в разі втрати годувальника обчислюються з того ж заробітку, з якого обчислювалась пенсія годувальника, що узгоджується з приписами абзацу 1 пункту 16 Прикінцевих положень Закону № 1058-IV.
Отже, право позивача на отримання пенсії по втраті годувальника стало залежним від місця роботи годувальника лише на тій підставі, що годувальнику була призначена пенсія за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення" № 1788-ХІІ, яку орган пенсійного безпідставно не врахував при розрахунку.
9. Проте, оскільки пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається із заробітку чи пенсії годувальника, тобто в залежності від того доходу, який мав годувальник на час настання смерті, а тому спірне рішення в частині визначення розміру пенсії позивачеві у сумі 4914,34 грн є протиправним та підлягає скасуванню.
10. Частиною 1 статті 2 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Беручи до уваги наведені вище обставини, суд дійшов висновку про захист порушеного права позивача шляхом зобов'язання відповідача здійснити з 27.03.2024 перерахунок пенсії позивача у зв'язку з втратою годувальника, обчисливши розмір такої пенсії, виходячи із 50% пенсії за вислугою років, призначеної відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення", яку отримував годувальник на день смерті.
11. Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідач, як суб'єкт владних повноважень не обґрунтував обставини, на яких ґрунтуються їхні заперечення, а позивач довела ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги, відтак адміністративний позов підлягає задоволенню.
РОЗПОДІЛ СУДОВИХ ВИТРАТ.
1. Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа, відтак слід стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судовий збір в сумі 1211,20 грн.
Керуючись статтями 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-
1. Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області - задовольнити повністю.
2. Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області № 977260191763 від 08.07.2024 року «Про перерахунок пенсії» в частині визначення розміру пенсійної виплати у розмірі 4914,34 грн.
3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області здійснити з 27.03.2024 року перерахунок пенсії ОСОБА_1 , у зв'язку із втратою годувальника, обчисливши розмір пенсії виходячи із 50 % пенсії за вислугу років, призначеної ОСОБА_2 відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення», яку отримував годувальник на дату смерті.
4. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 1211,20 грн.
У відповідності до статей 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України рішення може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його складання.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Повне найменування учасників процесу:
Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код РНОКПП: НОМЕР_1 );
Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (площа Центральна, 3, м. Чернівці, Чернівецький р-н, Чернівецька обл., 58002, код ЄДРПОУ: 40329345).
Суддя О.В. Боднарюк