04 листопада 2025 року м. Рівне №460/16779/25
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Зозулі Д.П., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи, адміністративну справу за позовом
ОСОБА_1
доУправління архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства та земельних відносин Дубенської міської ради
про визнання протиправною та скасування вимоги, зобов'язання вчинення певних дій, -
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Управління архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства та земельних відносин Дубенської міської ради, в якому просить:
визнати протиправною та скасувати відмову Управління архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства та земельних відносин Дубенської міської ради у наданні ОСОБА_2 Пастуху будівельного паспорта на забудову земельної ділянки кадастровий номер 5610300000:02:001:3894, площею 0,10 га за адресою АДРЕСА_1 , категорія земель - землі житлової та громадської забудови, код цільового призначення - 02.01. Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), викладену у повідомленні від 16.06.2025 , реєстраційний номер документу в ЄДЕССБ - BP01:6122-6367-9616-7370;
зобов'язати Управління архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства та земельних відносин Дубенської міської ради видати ОСОБА_2 Пастуху будівельний паспорт на забудову земельної ділянки кадастровий номер 5610300000:02:001:3894, площею 0,10 га за адресою АДРЕСА_1 , категорія земель - землі житлової та громадської забудови, код цільового призначення - 02.01. Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).
В обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що 11 березня 2025 року між ОСОБА_3 та ОСОБА_4 було укладено договір купівлі-продажу земельної ділянки площею 0,10 га, кадастровий номер 5610300000:02:001:3894 із цільовим призначенням для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) (місце розташування: АДРЕСА_1 ). Даний договір посвідчено приватним нотаріусом Дубенського районного нотаріального округу Рівненської області Шмигою М.В. та зареєстровано в реєстрі за № 212. Як зазначено в тексті договору купівлі-продажу від 11.03.2025: «Право власності Продавця на цю земельну ділянку зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно державним реєстратором Дубенської міської ради Дубенського району Рівненької області Літовінською Т.В. 30 грудня 2021 року за номером запису 46080529, що підтверджується витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності № 293851731 від 06 січня 2022 року». Як вбачається із рішення Дубенської міської ради № 1250 від 10.09.2021 та № 1867 від 14.12.2021 гр. ОСОБА_5 вказана земельна ділянка передавалась саме для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка). Отже, земельна ділянка, що була предметом договору купівлі продажу була сформована 2021-му році. Правомірно розраховуючи на будівництво житлового будинку, позивач звернувся до Дубенської міської ради із заявою на видачу будівельного паспорта, додавши при цьому до останньої весь пакет документів. Однак, 16.06.2025 листом № ВР01:6122 6367-9616-7370 Управління архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства та земельних відносин Дубенської міської ради відмовило позивачу в наданні будівельного паспорта забудови земельної ділянки відповідно до пункту 2.4 Порядку видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлового-комунального господарства України № 103 від 05.07.2011, а саме: невідповідність намірів забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації на місцевому рівні, детальним планам територій, планувальним рішенням проектів садівницьких та дачних товариств, державним будівельним нормам, стандартам і правилам. Обґрунтування підстави для другого пункта: відсутній проект детального планування території на не сформований житловий квартал забудови (зона Ж-1п садибної забудови перспективна). Такі дії відповідача позивач вважає незаконними та протиправними, у зв'язку з чим звернувся до суду з даним позовом, просить позовні вимоги задовольнити повністю.
Відповідач заперечуючи проти позову значив, що позивачеві було правомірно відмовлено у видачі будівельного паспорту оскільки відповідно до вимог частин 4, 5 ст. 26 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" право на забудову земельної ділянки реалізується її власником або користувачем за умови використання земельної ділянки відповідно до вимог містобудівної документації на місцевому рівні. Вказав, що відповідно до п. 2.10 Порядку видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлового-комунального господарства України № 103 від 05.07.2011 (далі - Порядок № 103) у схемі забудови земельної ділянки, сформованій уповноваженим органом з питань містобудування та архітектури, визначається місце розташування запланованих об'єктів будівництва, червоні лінії, лінії регулювання забудови, під'їзди до будівель і споруд, відстань від об'єкта будівництва до вулиць (доріг), мінімальні відстані від об'єкта будівництва до меж земельної ділянки, а також будівель і споруд, розташованих на суміжних земельних ділянках, місця підключення до інженерних мереж (за наявності). Разом з тим, зазначає, що містобудівною документацією «Внесення змін до Генерального плану м. Дубно Рівненської області», затвердженої рішенням Дубенської міської ради № 4190 від 26.12.2024 «Про затвердження містобудівної документації Внесення змін до Генерального плану м. Дубно Рівненської області» зазначена територія призначена для перспективної забудови, розміщення садибної забудови не деталізовано, відсутні під'їзди, проїзди, а також не визначені червоні лінії, згідно яких можливо розмістити проектні житлові будинки. Таким чином, уповноваженому органу з питань містобудування та архітектури визначити параметри, які необхідно вказати в Схемі забудови земельної ділянки, передбачені Порядком № 103, без розроблення проекту детального планування є неможливим, а тому, на думку відповідача ним було правомірно застосовано норми чинного законодавства під час розгляду звернення позивача.
Ухвалою від 22.09.2025 суд відкрив провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) осіб.
Оскільки розгляд справи здійснюється в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, відповідно до ч.4 ст.229 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), то фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши доводи та аргументи сторін, на яких ґрунтуються їх вимоги та заперечення, перевіривши їх дослідженими доказами, оцінивши їх у сукупності на підставі чинного законодавства, суд встановив та врахував таке.
ОСОБА_1 є власником земельної ділянки площею 0,10 га, кадастровий номер 5610300000:02:001:3894, цільове призначення для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), яка розташована у АДРЕСА_1 , що підтверджується Договором купівлі-продажу №212 від 11.03.2025, посвідченим приватним нотаріусом Дубенського районного нотаріального округу Рівненської області Шмигою М.В.
Право приватної власності позивача на вказану земельну ділянку зареєстровано у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 11.03.2025 за № 58949208.
Разом з тим, як зазначено в тексті договору купівлі-продажу від 11.03.2025: «Право власності Продавця на цю земельну ділянку зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно державним реєстратором Дубенської міської ради Дубенського району Рівненької області Літовінською Т.В. 30 грудня 2021 року за номером запису 46080529, що підтверджується витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності № 293851731 від 06 січня 2022 року».
Крім того, судом встановлено, що рішення Дубенської міської ради № 1250 від 10.09.2021 та № 1867 від 14.12.2021 громадянину ОСОБА_5 (продавцю (попередньому власнику) земельної ділянки) вказана земельна ділянка передавалась для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).
З метою будівництва житлового будинку і господарських споруд на власній земельній ділянці відповідно до її цільового призначення, 11.06.2025 позивач звернувся до Управління архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства та земельних відносин Дубенської міської ради із заявою про надання йому будівельного паспорта.
Відповідач, повідомленням від 16.06.2025 № BP01:6122-6367-9616-7370 повідомив позивача що за результатом розгляду його заяви управління не має можливості надати будівельний паспорт відповідно до п. 2.4 Порядку № 103, оскільки необхідно розробити та затвердити детальний план території, а також не сформовано житловий квартал забудови (зона Ж-1п - зона садибної забудови перспективна).
Вважаючи такі дії відповідача протиправними, позивач звернувся до суду із даним позовом за захистом порушених прав.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам суду слід зазначити наступне.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Так, правові та організаційні основи містобудівної діяльності, а також розвиток територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів, визначаються Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності" (далі - Закон).
Згідно статті 26 вказаного Закону забудова територій здійснюється шляхом розміщення об'єктів будівництва.
Суб'єкти містобудування зобов'язані додержуватися містобудівних умов та обмежень під час проектування і будівництва об'єктів.
Виконавчий орган сільської, селищної, міської ради вживає заходів щодо організації комплексної забудови територій відповідно до вимог цього Закону.
Право на забудову земельної ділянки реалізується її власником або користувачем за умови використання земельної ділянки відповідно до вимог містобудівної документації.
Проектування та будівництво об'єктів здійснюється власниками або користувачами земельних ділянок у такому порядку: отримання замовником або проектувальником вихідних даних; розроблення проектної документації та проведення у випадках, передбачених статтею 31 цього Закону, її експертизи; затвердження проектної документації; отримання права на виконання підготовчих та будівельних робіт у випадках, визначених цим Законом; виконання підготовчих та будівельних робіт; державна реєстрація спеціального майнового права на об'єкт незавершеного будівництва та майбутній об'єкт нерухомості у випадках, визначених законом; проведення контрольного геодезичного знімання закінчених будівництвом об'єктів (крім об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)) та здійснення їх технічної інвентаризації (крім об'єктів, перелік яких визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування); прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів; державна реєстрація права власності на закінчений будівництвом та прийнятий в експлуатацію у випадках, визначених цим Законом, об'єкт (його складову).
Відповідно до статті 27 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", Забудова присадибних, дачних і садових земельних ділянок може здійснюватися на підставі будівельного паспорта забудови земельної ділянки (далі - будівельний паспорт).
Будівельний паспорт визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального (садибного) житлового будинку, садового, дачного будинку не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху) з площею до 500 квадратних метрів, господарських будівель і споруд, гаражів, елементів благоустрою та озеленення земельної ділянки.
Будівельний паспорт складається з текстових та графічних матеріалів.
За наявності плану зонування території розроблення будівельного паспорта здійснюється на його підставі.
Проектування на підставі будівельного паспорта здійснюється без отримання містобудівних умов та обмежень. Для об'єктів, зазначених у частині першій цієї статті, розроблення проекту будівництва здійснюється виключно за бажанням замовника.
Надання будівельного паспорта здійснюється уповноваженим органом містобудування та архітектури на безоплатній основі протягом десяти робочих днів з дня надходження відповідної заяви та пакета документів, перелік яких визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
Порядок видачі будівельного паспорта визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
Пунктом 1.2 Порядку № 103 передбачено, що будівельний паспорт забудови земельної ділянки (далі - будівельний паспорт) визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального (садибного) житлового, садового, дачного будинку не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху) з площею до 500 квадратних метрів, господарських будівель, споруд, гаражів, елементів інженерного захисту, благоустрою та озеленення на земельній ділянці.
Згідно пункту 2.1 Порядку № 103, будівельний паспорт видається уповноваженим органом з питань містобудування та архітектури на безоплатній основі протягом десяти робочих днів з дня надходження заяви на видачу будівельного паспорта за формою, наведеною у додатку 1 до цього Порядку, до якої додаються:
копія документа, що засвідчує право власності або користування земельною ділянкою, або договір суперфіцію, або заповіту, у разі якщо речове право на земельну ділянку не зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно;
копія документа, що посвідчує право власності на об'єкт нерухомого майна, розташований на земельній ділянці, у разі якщо право власності на об'єкт нерухомого майна не зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (у разі здійснення реконструкції, капітального ремонту);
згода співвласника (співвласників) об'єкта нерухомого майна, розташованого на земельній ділянці (у разі здійснення реконструкції, капітального ремонту) (за умови перебування у спільній власності);
схема намірів забудови земельної ділянки (місце розташування будівель та споруд на земельній ділянці, відстані до меж сусідніх земельних ділянок та розташованих на них об'єктів, інженерних мереж і споруд, фасади та плани поверхів об'єктів із зазначенням габаритних розмірів, перелік систем інженерного забезпечення, у тому числі автономного, що плануються до застосування, тощо), за формою, наведеною у додатку 2 до цього Порядку;
проектна документація (за наявності);
згода співвласника (співвласників) земельної ділянки на забудову (у разі розміщення нових об'єктів) (за умови перебування у спільній власності);
інформація про наявність у межах земельної ділянки режимоутворюючих об'єктів культурної спадщини та обмеження у використанні земельної ділянки у разі здійснення нового будівництва об'єкта (за наявності).
Копії документів, що подаються для отримання будівельного паспорта, засвідчуються замовником (його представником).
Пунктом 2.4 Порядку № 103 передбачено, що пакет документів для видачі будівельного паспорта або внесення змін до нього повертається уповноваженим органом з питань містобудування та архітектури замовнику з таких підстав:
неподання повного пакета документів, визначених пунктом 2.1 або 2.2 цього розділу;
невідповідність намірів забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації на місцевому рівні, будівельним нормам і правилам;
подання замовником заяви в довільній формі про відмову від отримання будівельного паспорта.
Як встановлено судом, відповідь Управління архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства та земельних відносин Дубенської міської ради, викладена в повідомленні від 16.06.2025 № BP01:6122-6367-9616-7370 щодо відмови у наданні ОСОБА_2 Пастуху будівельного паспорта на забудову земельної ділянки кадастровий номер 5610300000:02:001:3894, площею 0,10 га за адресою АДРЕСА_1 обґрунтована п. 2.4 Порядку № 103, а саме невідповідність намірів забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації на місцевому рівні, оскільки відсутній проект детального планування території та не сформовано житловий квартал забудови (зона Ж-1п - зона садибної забудови перспективна).
Відповідно до ч. 1 статті 19 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" детальний план території деталізує положення генерального плану населеного пункту або комплексного плану та визначає планувальну організацію і розвиток частини території населеного пункту або території за його межами без зміни функціонального призначення цієї території. Детальний план території розробляється з урахуванням обмежень у використанні земель, у тому числі обмежень використання приаеродромної території, встановлених відповідно до Повітряного кодексу України.
Детальний план території розробляється за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради з метою визначення планувальної організації, просторової композиції і параметрів забудови та ландшафтної організації кварталу, мікрорайону, іншої частини території, призначених для комплексної забудови чи реконструкції, та підлягає стратегічній екологічній оцінці.
Детальні плани територій одночасно з їх затвердженням стають невід'ємними складовими генерального плану населеного пункту та/або комплексного плану.
Аналізуючи вказану норму закону, суд вважає, що розробка вказаної документації покладається на суб'єкта владних повноважень, в даному випадку - міську раду. Враховуючи те, що позивач звернувся із заявою про надання будівельного паспорта для будівництва житлового будинку, а не комплексної забудови частини території населеного пункту, а також враховуючи бездіяльність міської ради щодо реалізації вказаної функції, суд дійшов висновку, що такі обставини не можуть перешкоджати реалізації прав громадян, які гарантовані Конституцією України.
Всупереч нормам вищезазначеного законодавства, Управління архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства та земельних відносин Дубенської міської ради відмовило ОСОБА_1 у видачі будівельного паспорта з підстав, які не передбачені вищевказаним Порядком №130, в зв'язку з чим позивач позбавлений права вільно використовувати належну йому на праві власності земельну ділянку.
Таким чином, суд приходить до висновку, що дії Управління архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства та земельних відносин Дубенської міської ради щодо відмови ОСОБА_1 у наданні будівельного паспорту є протиправними, тому у цій частині позовні вимоги необхідно задовольнити.
Щодо позовних вимог про зобов'язання відповідача надати позивачу будівельний паспорт, суд зазначає наступне.
Так, суд не погоджується з висновком відповідача про наявність у нього дискреційних повноважень, оскільки у разі настання визначених законодавством умов, відповідач зобов'язаний до вчинення конкретних дій - розглянути заяву позивача у встановленому законом порядку, а за умови відповідності заяви та доданих до неї документів вимогам законодавства - прийняти рішення про задоволення заяви. Підставою для відмови у задоволенні заяви (повернення заяви) позивача можуть бути лише визначені законом обставини. Відповідач не наділений повноваженнями за конкретних фактичних обставин діяти на власний розсуд - розглянути заяву, або ж ні; прийняти рішення про задоволення заяви, або ж рішення про (повернення) відмову у її задоволенні. Визначальним є те, що у кожному конкретному випадку звернення особи із заявою, з урахуванням фактичних обставин, згідно із законом існує лише один правомірний варіант поведінки суб'єкта владних повноважень.
Вказане узгоджується з правовими висновками Верховного Суду викладеними у постановах від 20.08.2019 у справі №813/2273/18 та від 29.08.2019 у справі №540/2441/18.
Отже, повноваження відповідача у спірних правовідносинах не є дискреційними, у зв'язку з чим такі його висновки помилкові.
Разом з тим, суд зазначає, що такий спосіб захисту, як зобов'язання відповідача прийняти конкретне рішення, як і будь-які інші способи захисту застосовується лише за наявності необхідних підстав, з урахуванням фактичних обставин справи.
При цьому, адміністративний суд, з урахуванням фактичних обставин, зобов'язаний здійснити ефективне поновлення порушених прав, а не лише констатувати факт наявності неправомірних дій чи протиправної бездіяльності. Для цього адміністративний суд наділений відповідними повноваженнями, зокрема, частиною четвертою статті 245 КАС України визначено, що у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.
Аналіз зазначених норм, у їх взаємозв'язку зі статтями 2, 5 Кодексу адміністративного судочинства України, свідчить про те, що такі повноваження суд реалізує у разі встановленого факту порушення прав, свобод чи інтересів позивача, що зумовлює необхідність їх відновлення належним способом у тій мірі, у якій вони порушені. Зміст вимог адміністративного позову, як і, відповідно, зміст постанови, має виходити з потреби захисту саме порушених прав, свобод та інтересів у цій сфері.
Однак, як і будь-який інших спосіб захисту, зобов'язання відповідача прийняти рішення може бути застосовано судом за наявності необхідних та достатніх для цього підстав.
Згідно пункту 1.3. Порядку № 103 параметри забудови визначаються з урахуванням будівельних норм, що встановлюють вимоги до планування та забудови територій, а також встановлених чи визначених в установленому порядку режимів використання об'єктів всесвітньої спадщини, їх територій та буферних зон, пам'яток культурної спадщини, їх територій та зон охорони, історичних ареалів населених місць, історико-культурних заповідників, історико-культурних заповідних територій та їх зон охорони, охоронюваних археологічних територій.
Як встановив суд, подані позивачем із заявою ескізи намірів забудови не розглядались відповідачем та не перевірялись на відповідність державним будівельним нормам. Вказані дії є компетенцією відповідача, який не здійснював перевірку наданих позивачем документів на відповідність державним будівельним нормам, а тому суд не може перебирати на себе ці повноваження. В той же час без такої перевірки питання видачі будівельного паспорту вирішено бути не може.
З огляду на це, з метою захисту прав позивача та використовуючи передбачене статтею 9 КАС України право суду виходити за межі позовних вимог, суд вважає необхідним зобов'язати Управління архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства та земельних відносин Дубенської міської ради повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 11.06.2025 № П-869/АП про надання будівельного паспорту на забудову земельної ділянки у відповідності до вимог законодавства з урахуванням вищенаведених висновків суду. За наведених обставин підстав для зобов'язання відповідача видати будівельний паспорт судом не встановлено.
Відповідно до частин першої та другої статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи зазначене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають частковому задоволенню.
Відповідно до ч. 3 ст.139 КАС України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Згідно з частиною першою статті 132 КАС України, судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Як встановлено судом з матеріалів справи, позивачем за подання даного позову сплачено судовий збір в сумі 968,96 грн., що підтверджується наявною в матеріалах справи квитанцією № 0248-6760-2031-9790 від 15.09.2025.
Відтак, судові витрати позивача підлягають відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Керуючись статтями 241-246, 255, 257-262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов ОСОБА_1 до Управління архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства та земельних відносин Дубенської міської ради про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії задовольнити частково.
Визнати протиправною та скасувати відмову Управління архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства та земельних відносин Дубенської міської ради у наданні ОСОБА_2 Пастуху будівельного паспорта на забудову земельної ділянки кадастровий номер 5610300000:02:001:3894, площею 0,10 га за адресою АДРЕСА_1 , категорія земель - землі житлової та громадської забудови, код цільового призначення - 02.01. Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), викладену у повідомленні від 16.06.2025 , реєстраційний номер документу в ЄДЕССБ - BP01:6122-6367-9616-7370.
зобов'язати Управління архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства та земельних відносин Дубенської міської ради видати ОСОБА_2 Пастуху будівельний паспорт.
Зобов'язати Управління архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства та земельних відносин Дубенської міської ради повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 11.06.2025 № П-869/АП про надання будівельного паспорту на забудову земельної ділянки кадастровий номер 5610300000:02:001:3894, площею 0,10 га за адресою АДРЕСА_1 , категорія земель - землі житлової та громадської забудови, код цільового призначення - 02.01. Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у відповідності до вимог законодавства з урахуванням вищенаведених висновків суду.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 768 (сімсот шістдесят вісім) грн. 40 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Управління архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства та земельних відносин Дубенської міської ради.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Повний текст рішення складений 04 листопада 2025 року
Учасники справи:
Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , ЄДРПОУ/РНОКПП НОМЕР_1 )
Відповідач - Управління архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства та земельних відносин Дубенської міської ради (вул. Замкова, 4, м. Дубно, Дубенський р-н, Рівненська обл., 35603, ЄДРПОУ/РНОКПП 25675957)
Суддя Д.П. Зозуля