Рішення від 28.10.2025 по справі 380/18498/24

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 жовтня 2025 року

справа №380/18498/24

Львівський окружний адміністративний суд

у складі головуючої судді Сподарик Н.І.,

за участю секретаря судового засідання Кудли Д.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Трафік Менеджмент Груп» до Головного управління ДПС у Львівській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним і скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява товариства з обмеженою відповідальністю «Трафік Менеджмент Груп» (79021, Львівська область, м.Львів, вул.Кульпарківська, 93; код ЄДРПОУ 39612538) до Головного управління ДПС у Львівській області (79003, Львівська область, м. Львів, вул. Стрийська, 35; код ЄДРПОУ 43143039), Державної податкової служби України (04053, м. Київ, пл. Львівська, 8; код ЄДРПОУ 43005393) із вимогами:

- визнати протиправними та скасувати:

1. Рішення ГУ ДПС у Львівській області про відмову в реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних №10709136/39612538 від 12.03.2024;

2. Рішення ГУ ДПС у Львівській області про відмову в реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних №10709135/39612538 від 12.03.2024;

3. Рішення ГУ ДПС у Львівській області про відмову в реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних №10844094/39612538 від 04.04.2024;

4. Рішення ГУ ДПС у Львівській області про відмову в реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних №10844093/39612538 від 04.04.2024;

5. Рішення ГУ ДПС у Львівській області про відмову в реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних №10844095/39612538 від 04.04.2024;

6. Рішення ГУ ДПС у Львівській області про відмову в реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних №10904195/39612538 від 16.04.2024;

7. Рішення ГУ ДПС у Львівській області про відмову в реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних №10925800/39612538 від 18.04.2024;

8. Рішення ГУ ДПС у Львівській області про відмову в реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних №10925801/39612538 від 18.04.2024;

9. Рішення ГУ ДПС у Львівській області про відмову в реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних №10925799/39612538 від 18.04.2024;

10. Рішення ГУ ДПС у Львівській області про відмову в реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних №11044502/39612538 від 14.05.2024;

11. Рішення ГУ ДПС у Львівській області про відмову в реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних №11044501/39612538 від 14.05.2024;

12. Рішення ГУ ДПС у Львівській області про відмову в реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних №10925798/39612538 від 18.04.2024;

13. Рішення ГУ ДПС у Львівській області про відмову в реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних №11398044/39612538 від 17.07.2024;

- зобов'язати Державну податкову службу України вчинити дії щодо реєстрації (зареєструвати) в Єдиному державному реєстрі податкових накладних датою їх подачі наступні податкові накладні:

1) Податкову накладну №6 від 04.10202;

2) Податкову накладну №64 від 22.12.202;

3) Податкову накладну №2 від 01.11.2021;

4) Податкову накладну №4 від 01.11.2021;

5) Податкову накладну №5 від 01.11.2021;

6) Податкову накладну №40 від 09.11.2021;

7) Податкову накладну №46 від 12.11.2021;

8) Податкову накладну №47 від 12.11.2021;

9) Податкову накладну №49 від 12.11.2021;

10) Податкову накладну №3 від 01.12.2021;

11) Податкову накладну №6 від 03.12.2021;

12) Податкову накладну №49 від 16.12.2021;

13) Податкову накладну №7 від 07.11.2022.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач посилається на те, що оскаржуваними рішеннями Комісії Головного управління ДПС у Львівській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі - Комісія Головного управління ДПС у Львівській області) відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) поданих ТзОВ «Трафік Менеджмент Груп» податкових накладних.

Позивач зазначає, що ним в електронному вигляді було надано відповідачу всі первинні документи, які підтверджують усі господарські операції, на підставі яких позивачем сформовано податкові накладні. Вказує, що жодних зауважень до цих первинних документів з боку відповідача не було. Крім цього, позивач вказує, що відповідачем в оскаржуваних рішеннях не наведено конкретного переліку документів, які не були подані.

Позивач зазначає, що в квитанціях та рішеннях про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідачем зазначено загальну інформацію про причини відмови в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, відсутні конкретні підстави для відмови у реєстрації податкових накладних.

Ухвалою суду від 09.09.2024 позовну заяву залишено без руху, а позивачеві надано строк для усунення виявлених недоліків десять днів з дня вручення цієї ухвали

Ухвалою суду від 24.09.2024 продовжено товариству з обмеженою відповідальністю «Трафік Менеджмент Груп» строк для усунення недоліків позовної заяви у справі №380/18498/24 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Трафік Менеджмент Груп» до Головного управління ДПС у Львівській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними і скасування рішень, зобов'язання вчинити дії, встановлений ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 09.09.2024, на десять днів з дня отримання копії цієї ухвали в частині подання уточненої позовної заяви, приведеної у відповідність до вимог Кодексу адміністративного судочинства України, із заявленими вимогами, що мають єдині підстави виникнення та доказування яких спирається на однакові докази, або подати до суду окремі позови у відповідності до визначеного позивачем предмета спору.

Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 10.10.2024 позовну заяву приватного товариства з обмеженою відповідальністю «Трафік Менеджмент Груп» до Головного управління ДПС у Львівській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним і скасування рішення, зобов'язання вчинити дії - повернути позивачу.

Не погоджуючись з ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 10.10.2024 про повернення позовної заяви, представник позивач подав апеляційну скаргу на вказану ухвалу.

Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 22.01.2025 апеляційну скаргу ТзОВ «Трафік Менеджмент Груп» задоволено, ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 10.10.2024 про повернення позовної заяви у справі № 380/18498/24 - скасовано та направлено справу для продовження розгляду в суд першої інстанції.

31.01.2025 адміністративна справа повернулась до Львівського окружного адміністративного суду.

Відповідно до автоматичного розподілу справ між суддями, вказану справу передано на розгляд головуючому у справі судді Сподарик Н.І.

Ухвалою суду від 05.02.2025 відкрито спрощене позовне провадження у справі. Розгляд справи здійснюється без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі доказами. Копію ухвали про відкриття провадження у справі надіслано учасникам справи, відповідачу запропоновано у п'ятнадцятиденний строк з дня одержання цієї ухвали подати суду відзив на позовну заяву, в якому вказати про визнання/заперечення позовних вимог.

Ухвалою суду від 04.04.2025 витребувано у відповідача додаткові докази.

Ухвалою суду від 07.04.2025 строк розгляду справи продовжено на шістдесят днів з метою отримання витребуваних доказів.

13.05.2025 за вх.№39927 від представника відповідача надійшло клопотання про долучення доказів.

19.05.2025 за вх.№41568 від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву. Зазначив, що відповідно до квитанцій про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зазначено, що відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація спірних податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена, оскільки коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій.

Контролюючим органом запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Відповідач чітко визначив підставу зупинення реєстрації податкової накладної, а не вжив загальне посилання на пункт 1. Критеріїв ризиковості платника податку. Пропозиція надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в податкових накладних, була викладена у відповідності до вимог пунктів 4,5 Порядку №520. Зазначив, що позивач інформацію та документи, які пропонувались відповідачем не надав. Вказав, що контролюючий орган не може повідомити платнику вичерпний перелік документів, оскільки саме платник є обізнаним зі змістом господарської операції, що відбулась за його участю, та особливостями її документального оформлення.

Зазначив також, що в даному випадку, вимоги про зобов'язання Державної податкової служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних зазначені накладні є передчасними, в той час як належним способом захисту порушеного права є зобов'язання відповідача повторно розглянути питання щодо реєстрації податкових накладних.

Ухвалою суду від 06.06.2025 вирішено перейти із спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін до розгляду адміністративної справи № 380/18498/24 за правилами спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін, призначено судове засідання на 19 червня 2025 року о 12:00 год.

В судовому засіданні, яке відбулося 19 червня 2025 року, суд ухвалив відкласти розгляд справи на 10 липня 2025 року о 13:30 год. з метою долучення додаткових доказів.

10.07.2025 за вх.№ 56806 від представника позивача надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

У судовому засіданні, що відбулося 10 липня 2025 року, суд ухвалив розгляд справи відкласти на 24 липня 2025 року об 11:00 год. у зв'язку оголошенням сигналу «повітряна тривога» у Львівській області.

В судовому засіданні, що відбулося 24 липня 2025 року, суд ухвалив розгляд справи відкласти на 04 вересня 2025 року об 11:00 год. для надання часу для долучення пояснень з доказами до матеріалів справи.

02.09.2025 за вх.№ 70741 від представника відповідача надійшло клопотання про долучення додаткових доказів.

У зв'язку із перебуванням головуючого судді Сподарик Н.І. у відпустці, розгляд справи 380/18498/24, призначений на 04.09.25, не відбувся. Наступне судове засідання призначено на 18 вересня 2025 року об 11:00 год.

18.09.2025 за вх.№74825 від представника позивача надійшли додаткові пояснення у справі. Зазначив, що податкові зобов'язання з ПДВ виникають на дату першої події. За правилами п. 187.1 ст. 187 Податкового кодексу України першою подією в операції може бути: або дата отримання передоплати від покупця на банківський рахунок або в касу, або дата відвантаження товарів, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт надання послуги. Якщо такий документ складено в електронній формі, то датою його оформлення вважається дата, зазначена в ньому як дата складання, незалежно від дати накладення електронного підпису. Отже, у позивача виникає податкове зобов'язання на дату, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше - отримання передоплати від замовника, або постачання послуг/робіт. Надано пояснення щодо реєстрації податкових накладних, які є предметом розгляду.

18.09.2025 за вх.№ 74829 від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи без його участі.

В судовому засіданні, що відбулося 18 вересня 2025 року, суд ухвалив розгляд справи відкласти на 07 жовтня 2025 року об 11:30 год з метою надання часу представнику відповідача для ознайомлення з додатковими поясненнями.

В судовому засіданні, що відбулося 07 жовтня 2025 року, суд ухвалив розгляд справи відкласти на 28 жовтня 2025 року о 14:30 год у зв'язку із неявкою сторін.

08.10.2025 за вх. №80226 від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи без його участі.

Представники сторін явки в засідання суду уповноважених представників не забезпечили, були належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи.

28.10.2025 за вх.№86361 від представника позивача надійшла заява про проведення засідання за його відсутності. Заява мотивована тим, що представник позивача не може взяти участь в судовому засіданні у зв'язку із захворюванням. Однак, суд зауважує, що будь-яких доказів у підтвердження викладеного, представником до суду не подано.

Відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

З огляду на неявку сторін, суд ухвалив здійснювати розгляд справи за відсутності сторін.

Дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.

ТзОВ «Трафік Менеджмент Груп» зареєстроване як юридична особа, код ЄДРПОУ 39612538. Місцезнаходження: 79021, м. Львів, вул. Кульпарківська, буд. 93.

Основним видом діяльності ТзОВ «Трафік Менеджмент Груп» є: 42.11 Будівництво доріг і автострад.

Інші види діяльності: Електромонтажні роботи, Надання в оренду інших машин, устатковання та товарів, н.в.і.у., Надання інших допоміжних комерційних послуг, н.в.і.у., Оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням, Неспеціалізована оптова торгівля, Вантажний автомобільний транспорт, Інші будівельно-монтажні роботи, Оптова торгівля хімічними продуктами, Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна, Діяльність у сфері архітектури, Діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах.

27.09.2021 між ТзОВ «РОАД КОНСТРАКШН» та позивачем укладено договір субпідряду №27/09 від 27.09.2021, відповідно до п. 1.1 якого, субпідрядник зобов'язується надати послуги з «Поточного середнього ремонту автомобільної дороги загального користування державного значення Т-19-18 Краснопілля-контрольно-пропускний пункт «Покровка» на ділянці км 0+200 - м 1+220»: а саме, влаштування дорожньо-горизонтальної розмітки фарбою.

Відповідно до п. 1.2 договору, склад та обсяги послуг, що доручені до виконання субпідряднику, визначені договірною ціною та технічним завданням та визначається сторонами у додатках до цього договору.

Згідно з п. 3. 2 договору, підрядник здійснює оплату за надані послуги в межах фактично отриманих коштів від замовника на даний об'єкт та на підставі актів приймання виконаних будівельних робіт (форма КБ-2в) та довідок про вартість виконаних будівельних робіт (форма КБ№3), підписаних сторонами.

Відповідно до п. 3.3 договору, розрахунки проводяться шляхом оплати підрядником після пред'явлення субпідрядником сертифікатів, що підтверджують якість матеріалів, рахунка на оплату послуг та після підписання сторонами актів приймання виконаних будівельних робіт (форма КБ-2в) та довідок про вартість виконаних будівельних робіт (форма КБ №3) в порядку встановленому даним договором.

Згідно з п. 3.4 договору, підрядних оплачує субпідряднику на його розрахунковий рахунок аванс у розмірі 30% від вартості договору.

Згідно з п. 4.1 договору, ціна встановлюється у договірній ціні (додаток №1), яка є невід'ємною частиною цього договору. Вартість договору становить 34824,10 гривень в т.ч. ПДВ 20% - 5804,02 грн.

Відповідно до п. 4.2 договору, визначення ціни (вартості) послуг проводиться згідно з ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва» СОУ 42.1-37641918-085:2018 «Автомобільні дороги. Правила визначення вартості робіт з поточного ремонту та експлуатаційного утримання» з усіма змінами і доповненнями та згідно інших діючих нормативно-кошторисних документів.

Ціна даного договору є твердою (п. 4.3 договору).

Відповідно до платіжної інструкції № 714 від 04.10.2021 ТзОВ «РОАД КОНСТРАКШН» сплатило на рахунок позивача грошові кошти в сумі 10447,23 грн (призначення платежу - «Оплата згідно рах.№186 від 01.10.2021р, у т.ч. ПДВ 20% = 1 741,21грн»).

Суд зауважує, що рахунок №186 від 01.10.2021 ні на розгляд комісії, ні до суду позивачем не подано.

Позивач стверджує, що грошові кошти в сумі 10447,23 грн сплачені в якості передоплати за договором №27/09 від 27.09.2021.

У відповідності до п.п. «б» п. 187.1 ст.187 та п.201.1 ст.201 ПКУ та на виконання податкового зобов'язання, позивачем складено податкову накладну №6 від 04.10.2021 на загальну суму 10447,23 грн в тому числі ПДВ 1741,20 грн, та відправлено на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних. Реєстрацію зазначеної податково накладної було зупинено.

22.12.2021 між позивачем та ТзОВ «РОАД КОНСТРАКШН» підписано акт №2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2021 року, вартість виконаних робіт становить 41082,95 гривень, в тому числі ПДВ 6847,16 гривень.

У відповідності до п.п. «б» п. 187.1 ст.187 та п.201.1 ст.201 ПКУ та на виконання податкового зобов'язання, позивачем складено податкову накладну №64 від 22.12.2021 на загальну суму 30635,72 грн в тому числі ПДВ 5105,95 грн, та відправлено на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно з отриманою позивачем квитанцією податкову накладну №64 від 22.12.2021 прийнято, але реєстрацію зупинено відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України. Також зазначено, що Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 42.11.10 00.00, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Додатково повідомлено: показник «D»=4.0067%, «P»=1772236. Запропоновано надати пояснення та копії документів, щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Суд встановив, що позивач надіслав пояснення від 07.03.2024 та копії документів у кількості 17 штук, пов'язані із здійсненням господарської діяльності щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, а саме позивачем подано: Письмові пояснення до ПН 6 та ПН 64; Ф. 20-ОПП Дод. 10 до Порядку обліку платників податків і зборів 04.11.2020; Ф. 20-ОПП Дод. 10 до Порядку обліку платників податків і зборів 20.12.2022; договір субпідряду 27.09 від 27.09.2021 Ч.1.; договір субпідряду 27.09 від 27.09.2021 Ч.2.; договір субпідряду 27.09 від 27.09.2021 Ч.3.; акт приймання виконаних будівельних робіт 2 від 22.12.2021; договір поставки ПП «БОСТАР» 1.3 від 03.01.2020 та Додаткова угода 1 від 30.12.2020; видаткова накладна ПП «БОСТАР» 199 від 03.09.2021; договір купівлі-продажу ДІА ЛІН 201201-1 від 01.12.2020; видаткова накладна ДІА ЛІН 169 від 03.09.2021; договір оренди складу ЦЕХ 7 45.21 від 19.04.2021; акт оренди складу та рахунок на оплату ЦЕХ 7 за грудень 2021; договір надання транспортно-експедиторських послуг Д-Т-00075782 від 22.05.2019; виписки з банківського рахунку щодо операцій з ПН 6 та ПН 64; платіжні доручення щодо операцій з ПН 6 та ПН 64; таблиця даних платника податків на додану вартість ТМГ від 14.02.2022.

Комісією Головного управління ДПС в Львівській області прийнято рішення № 10709136/39612538 від 12.04.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №6 від 44.10.2024 та рішення № 10709135/39612538 від 12.04.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №64 від 22.12.2021.

Підставою для відмови у реєстрації податкової накладної в зазначених вище рішеннях вказано: «надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства. Додаткова інформація: Первинних документів щодо постачання/придбання/виробництва товарів/послуг».

Між ТзОВ «Трафік Менеджмент Груп» (підрядник) та ТзОВ «АГРОШЛЯХБУДСЕРВІС-СТРИЙ» (замовник) укладено договір на виконання підрядних робіт (надання послуг) №1/01102021 від 01.10.2021, відповідно до п. 1.1 якого, підрядник зобов'язується на свій ризик виконати за дорученням замовника та у відповідності до умов даного договору роботи, а замовник зобов'язується прийняти ці роботи і оплатити їх.

Згідно з п. 1.2 договору, предмет договору становить: «Капітальний ремонт вул. Шевченка в с. П'ятничани Стрийського району Львівської області (нанесення дорожньої розмітки).

Відповідно до п. 1.3 договору, загальна сума на виконання робіт попередньо складає 36145,24 грн в тому чисті ПДВ 6024,21 гривень.

Згідно з п. 3.1 договору, замовник оплачує підряднику вартість виконаних робіт після їх виконання та підписання актів виконаних робіт на рахунок підрядника в грошовій формі протягом 10 банківських днів з моменту підписання сторонами акту виконаних робіт.

Відповідно до п. 3.3 договору, в разі зміни цін на сировину, енергоресурси, допускається зміна вартості послуг за письмовою згодою, про що підрядник своєчасно повідомить замовника письмово. Замовник протягом п'яти календарних днів повинен дати підряднику відповідь на пропозицію зміни цін.

01.11.2021 між ТзОВ «Трафік Менеджмент Груп» та ТзОВ «АГРОШЛЯХБУДСЕРВІС-СТРИЙ» підписано акт №1 приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2021 року на загальну вартість 36145,24 грн в тому числі ПДВ 6024,21 гривень.

У відповідності до п.п. «б» п. 187.1 ст.187 та п.201.1 ст.201 ПКУ та на виконання податкового зобов'язання, позивачем складено податкову накладну №2 від 01.11.2021 на загальну суму 36145,24 грн в тому числі ПДВ 6024,21 грн, та відправлено на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно з отриманою позивачем квитанцією податкову накладну №2 від 01.11.2021 прийнято, але реєстрацію зупинено відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України. Також зазначено, що Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 42.11.10 00.00, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Додатково повідомлено: показник «D»=4.2385%, «P»=201175.36. Запропоновано надати пояснення та копії документів, щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Суд встановив, що позивач надіслав пояснення від 01.04.2024 та копії документів у кількості 13 штук, пов'язані із здійсненням господарської діяльності щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, а саме позивачем подано: письмові пояснення до ПН №2; Ф. 20-ОПП Дод. 10 до Порядку обліку платників податків і зборів 04.11.2020; Ф. 20-ОПП Дод. 10 до Порядку обліку платників податків і зборів 20.12.2022; договір на виконання підрядних робіт №1.01112021 від 01.11.2021 р.; акт приймання виконаних будівельних робіт №1 від 01.11.2021 р.; договір поставки ПП «Бостар» - ТОВ «ТМГ» №1.3 від 03.01.2020 та Додаткова угода №1 від 30.12.2020 р.; видаткова накладна ПП «БОСТАР» № 251 від 01.11.2021 р.; договір оренди складу ЦЕХ №7 - ТМГ №45.21 від 19.04.2021; акт оренди складу та рахунок на оплату ЦЕХ №7 - ТМГ за листопад 2021 р.; договір надання транспортно-експедиторських послуг Д-Т-00075782 від 22.05.2019 р.; виписки з банківського рахунку, щодо операцій пов'язаних з ПН №2; платіжні доручення, щодо операцій пов'язаних з ПН №2; таблиця даних платника податків на додану вартість ТМГ від 14.02.2022.

Комісією Головного управління ДПС в Львівській області прийнято рішення № 10844094/39612538 від 04.04.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №2 від 01.11.2024.

Підставою для відмови у реєстрації податкової накладної в зазначеному вище рішенні вказано: «надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства. Додаткова інформація: Первинних документів щодо постачання/придбання/виробництва товарів/послуг; Відсутні дозвільні документи».

Судом встановлено також, що між ТзОВ «Трафік Менеджмент Груп» (субпідрядник) та ТзОВ «РОАД КОНСТРАКШН» (підрядник) укладено договір субпідряду №14/09-2 від 14.09.2021, відповідно до п 1.1 якого субпідрядних зобов'язується надати послуги з поточного середнього ремонту покриття автомобільної дороги загального користування місцевого значення С191510 Зацапне-Бездрик -*Н-12/, км 6+200 - км 7+400: а саме, влаштування дорожньо-горизонтальної розмітки фарбою.

Відповідно до п. 1.2 договору, склад та обсяги послуг, що доручені до виконання субпідряднику, визначені договірною ціною та технічним завданням та визначається сторонами у додатках до цього договору.

Відповідно до п. 2.1 договору, субпідрядник повинен надати передбачені цим договором послуги підряднику, якість яких відповідає наступним нормам і правилам: Єдині правила ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 30.03.1994 №198; наказ Державного агентства автомобільних доріг України від 21.01.2015 №7 «Про забезпечення якості при виконанні дорожніх робіт»; ГБН Г.1-218-182:2011 Ремонт автомобільних доріг загального користування. Види ремонтів та перелік робіт; ДСТУ 3587-97 Безпека дорожнього руху. Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди. Вимоги до експлуатаційного стану; НГ.1-218-113:2009 Технічні правила ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування України; ДСТУ2587:2010 Безпека дорожнього руху. Розмітка дорожня. Загальні технічні вимоги. Методи контролювання. Правила застосування; ДСТУ2735-94 Огородження дорожні і напрямні пристрої. Правила використання. Вимоги безпеки дорожнього руху; ДСТУ4036-2001 Безпека дорожнього руху. Вставки розмічальні дорожні. Загальні технічні вимоги; ДСТУ 4100:2014 Безпека дорожнього руху. Знаки дорожні. Загальні технічні умови. Правила застосування; ДСТУ 4100:2014 Безпека дорожнього руху. Знаки дорожні. Загальні технічні умови. Правила застосування; ДСТУ 4241-2003 Безпека дорожнього руху. Знаки дорожні та інформаційні табло зі змінною інформацією. Загальні технічні умови; СОУ45.2-00018112-006:2006 Порядок огородження та організація дорожнього руху в місцях проведення дорожніх робіт з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг; СОУ45.2-00018112-029:2008 Безпека дорожнього руху. Смуги шумові. Загальні технічні вимоги. Правила застосування» та іншим національним стандартам.

Згідно з п.3.1 договору, розрахунки за виконані роботи здійснюються підрядником після підтвердження якості (надані протоколи визначення коефіцієнтів яскравості та коефіцієнтів світло-повертання дорожньої розмітки) протягом 30 календарних днів з моменту підписання акту прийняття виконаних робіт, але в будь-якому випадку після отримання коштів від замовника, шляхом перерахування коштів на розрахунковий рахунок субпідрядника.

Відповідно до п. 3.2 договору, підрядник здійснює оплату за надані послуги в межах фактично отриманих коштів від замовника на даний об'єкт та на підставі актів приймання виконаних будівельних робіт (форма КБ-2в) та довідок про вартість виконаних будівельних робіт (форма КБ №3), підписаних сторонами.

Згідно з п. 3.3 договору, розрахунки проводяться шляхом оплати підрядником після пред'явлення субпідрядником сертифікатів, що підтверджують якість матеріалів, рахунка на оплату послуг та після підписання сторонами актів приймання виконаних робіт (форма КБ-2в) та довідок про вартість виконаних будівельних робіт (форма КБ №3) в порядку встановленому даним договором.

Відповідно до п. 3.4 договору, підрядник оплачує субпідряднику на його розрахунковий рахунок аванс у розмірі 30% від вартості договору.

Згідно з п. 3.5 договору, до рахунка додаються належним чином оформлені акти приймання виконаних будівельних робіт (форма КБ-2в) та довідки про вартість виконаних будівельних робіт т витрат (форма КБ№3) підписані сторонами, реєстри, підсумкові відомості ресурсів та інші необхідні документи.

Відповідно до п.4.1 договору, ціна цього договору встановлюється у договірній ціні (додаток №1), яка є невід'ємною частиною даного договору. Вартість договору становить 4771.00 грн.

Згідно з п. 4.2 договору, визначення ціни (вартості) послуг проводиться згідно з ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва», СОУ 42.1-37641918-085:2018 «Автомобільні дороги. Правила визначення вартості робіт з поточного ремонту та експлуатаційного утримання» з усіма змінами і доповненнями та згідно інших діючих нормативно-кошторисних документів.

Відповідно до п. 4.3 договору, ціна даного договору є твердою.

Замовник здійснив попередню оплату 01.11.2021 в сумі 3339,70 грн (з ПДВ), що підтверджується копією платіжної інструкції №905 від 01.11.2021. Призначення платежу: Оплата згідно рах.№195 від 15.09.2021р, , у т.ч. ПДВ 20% = 556.62грн.

У відповідності до п.п. «б» п. 187.1 ст.187 та п.201.1 ст.201 ПКУ та на виконання податкового зобов'язання, позивачем складено податкову накладну №4 від 01.11.2021 на загальну суму 3339,70 грн в тому числі ПДВ 556,62 грн, та відправлено на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно з отриманою позивачем квитанцією податкову накладну №4 від 01.11.2021 прийнято, але реєстрацію зупинено відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України. Також зазначено, що Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 42.11.10 00.00, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Додатково повідомлено: показник «D»=4.2385%, «P»=201175.36. Запропоновано надати пояснення та копії документів, щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Суд встановив, що позивач надіслав пояснення від 29.04.2024 та копії документів у кількості 17 штук, пов'язані із здійсненням господарської діяльності щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, а саме позивачем подано: письмові пояснення до ПН 4; Ф. 20-ОПП Дод. 10 до Порядку обліку платників податків і зборів 04.11.2020; Ф. 20-ОПП Дод. 10 до Порядку обліку платників податків і зборів 20.12.2022; договір субпідряду 14.09-2 від 14.09.2021 Ч.1.; договір субпідряду 14.09-2 від 14.09.2021 Ч.2.; акт приймання виконаних будівельних робіт 1 від 05.11.2021; договір поставки ПП «Бостар» 1.3 від 03.01.2020 та Додаткова угода 1 від 30.12.2020; видаткова накладна ПП «Бостар» 244 від 19.10.2021; договір поставки ТОВ «БФ Кепітал» 09.06.21 ТМГ від 09.06.2021; видаткова накладна БФ «Кепітал» 178 від 20.10.2021; договір оренди складу ЦЕХ 7 45.21 від 19.04.2021; акт оренди складу та рахунок на оплату ЦЕХ 7 за листопад 2021; договір надання транспортно-експедиторських послуг Д-Т-00075782 від 22.05.2019; виписки з банківського рахунку щодо операцій з ПН 4; платіжні доручення щодо операцій з ПН 4; таблиця даних платника податків на додану вартість ТМГ від 14.02.2022.

Комісією Головного управління ДПС в Львівській області прийнято рішення №10844093/39612538 від 04.04.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №4 від 01.11.2021.

Підставою для відмови у реєстрації податкової накладної в зазначеному вище рішенні вказано: «надання платником податку копій документів складених/оформлених із порушенням законодавства. Додаткова інформація: Первинних документів щодо постачання/придбання/виробництва товарів/послуг; Відсутні дозвільні документи».

Між позивачем та ТзОВ «РОАД КОНСТРАКШН» укладено договір субпідряду №14/09-1 від 14.09.2021, відповідно до п. 1.1 якого, субпідрядник зобов'язується надати послуги з поточного середнього ремонту покриття автомобільної дороги загального користування місцевого значення О191505 Хотінь-межа росії, км 2+500-км 4+500, а саме, влаштування дорожньо-горизонтальної розмітки фарбою.

Відповідно до п. 1.2 договору, склад та обсяги послуг, що доручені до виконання субпідряднику, визначені договірною ціною та технічним завданням та визначається сторонами у додатках до цього договору.

Згідно з п.3.1 договору, розрахунки за виконані роботи здійснюються підрядником після підтвердження якості (надані протоколи визначення коефіцієнтів яскравості та коефіцієнтів світло-повертання дорожньої розмітки) протягом 30 календарних днів з моменту підписання акту прийняття виконаних робіт, але в будь-якому випадку після отримання коштів від замовника, шляхом перерахування коштів на розрахунковий рахунок субпідрядника.

Відповідно до п. 3.2 договору, підрядник здійснює оплату за надані послуги в межах фактично отриманих коштів від замовника на даний об'єкт та на підставі актів приймання виконаних будівельних робіт (форма КБ-2в) та довідок про вартість виконаних будівельних робіт (форма КБ №3), підписаних сторонами.

Згідно з п. 3.3 договору, розрахунки проводяться шляхом оплати підрядником після пред'явлення субпідрядником сертифікатів, що підтверджують якість матеріалів, рахунка на оплату послуг та після підписання сторонами актів приймання виконаних робіт (форма КБ-2в) та довідок про вартість виконаних будівельних робіт (форма КБ №3) в порядку встановленому даним договором.

Відповідно до п. 3.4 договору, підрядник оплачує субпідряднику на його розрахунковий рахунок аванс у розмірі 30% від вартості договору.

Згідно з п. 3.5 договору, до рахунку додаються належним чином оформлені акти приймання виконаних будівельних робіт (форма КБ-2в) та довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрат (форма КБ№3) підписані сторонами, реєстри, підсумкові відомості ресурсів та інші необхідні документи.

Відповідно до п.4.1 договору, ціна цього договору встановлюється у договірній ціні (додаток №1), яка є невід'ємною частиною даного договору. Вартість договору становить 7960,34 грн.

Згідно з п. 4.2 договору, визначення ціни (вартості) послуг проводиться згідно з ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення будівництва», СОУ 42.1-37641918-085:2018 «Автомобільні дороги. Правила визначення вартості робіт з поточного ремонту та експлуатаційного утримання» з усіма змінами і доповненнями та згідно інших діючих нормативно-кошторисних документів.

Замовник здійснив попередню оплату 01.11.2021 в сумі 5572,24 грн (з ПДВ), що підтверджується копією платіжної інструкції №906 від 01.11.2021. Призначення платежу: Оплата згідно рах.№194 від 15.09.2021р, , у т.ч. ПДВ 20% = 928,71грн.

У відповідності до п.п. «б» п. 187.1 ст.187 та п.201.1 ст.201 ПКУ та на виконання податкового зобов'язання, позивачем складено податкову накладну №5 від 01.11.2021 на загальну суму 5572,24 грн в тому числі ПДВ 928,71 грн, та відправлено на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно з отриманою позивачем квитанцією податкову накладну №5 від 01.11.2021 прийнято, але реєстрацію зупинено відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України. Також зазначено, що Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 42.11.10 00.00, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Додатково повідомлено: показник «D»=4.2385%, «P»=258.56. Запропоновано надати пояснення та копії документів, щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Суд встановив, що позивач надіслав пояснення від 01.04.2024 та копії документів у кількості 16 штук, пов'язані із здійсненням господарської діяльності щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, а саме позивачем подано: письмові пояснення до ПН 5; Ф. 20-ОПП Дод. 10 до Порядку обліку платників податків і зборів 04.11.2020; Ф. 20-ОПП Дод. 10 до Порядку обліку платників податків і зборів 20.12.2022; договір субпідряду 14.09-1 від 14.09.2021 Ч.1.; договір субпідряду 14.09-1 від 14.09.2021 Ч.2.; акт приймання виконаних будівельних робіт 1 від 17.11.2021; договір поставки ПП БОСТАР 1.3 від 03.01.2020 та Додаткова угода 1 від 30.12.2020; видаткова накладна ПП БОСТАР 244 від 19.10.2021; договір поставки ТОВ БФ «Кепітал» 09.06.21 ТМГ від 09.06.2021; видаткова накладна БФ «Кепітал» 178 від 20.10.2021; договір оренди складу ЦЕХ 7 45.21 від 19.04.2021; акт оренди складу та рахунок на оплату ЦЕХ 7 за листопад 2021; договір надання транспортно-експедиторських послуг Д-Т-00075782 від 22.05.2019; виписки з банківського рахунку щодо операцій з ПН 5; платіжні доручення щодо операцій з ПН 5; таблиця даних платника податків на додану вартість ТМГ від 14.02.2022.

Комісією Головного управління ДПС в Львівській області прийнято рішення №10844095/39612538 від 04.04.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №5 від 01.11.2021.

Підставою для відмови у реєстрації податкової накладної в зазначеному вище рішенні вказано: «надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства. Додаткова інформація: Первинних документів щодо постачання/придбання/виробництва товарів/послуг; Відсутні дозвільні документи».

Між позивачем (підрядник) та товариством з обмеженою відповідальністю «СЕПІА РЕНТ» (замовник) укладено договір на виконання підрядних робіт №1/01112021 від 01.11.2021, відповідно до п. 1.1 якого, підрядник зобов'язується на свій ризик виконати за дорученням замовника та у відповідності до умов даного договору роботи з нанесення горизонтальної дорожньої розмітки на об'єкті замовника, а замовник зобов'язується прийняти ці роботи і оплатити їх.

Згідно з п. 1.2 договору, роботи виконуються на об'єкті замовника, що знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Панаса Мирного, 24.

Відповідно до п. 1.3 договору, загальна сума на виконання робіт попередньо складає 12206,00 грн.

Згідно з п. 3.1 договору, замовник оплачує підряднику вартість виконаних робіт після їх виконання та підписання акту виконаних робіт на рахунок підрядника шляхом банківського переказу коштів на поточний рахунок підрядника протягом 10 банківських днів з моменту підписання сторонами акту виконаних робіт.

Відповідно до п. 3.2 договору, в разі зміни цін на сировину, енергоресурси, допускається зміна вартості послуг за письмовою згодою сторін, про що підрядник своєчасно повідомить замовника письмово. Замовник протягом п'яти календарних днів повинен дати підряднику відповідь на пропозицію зміни цін.

У підтвердження факту виконання робіт за даним договором позивачем долучено копію акту здачі-приймання робіт (надання послуг) №1 від 09.11.2021 на загальну суму 12206,00 грн в т.ч. ПДВ 2034,33 гривень.

У відповідності до п.п. «б» п. 187.1 ст.187 та п.201.1 ст.201 ПКУ та на виконання податкового зобов'язання, позивачем складено податкову накладну №40 від 09.11.2021 на загальну суму 12206,00 грн в тому числі ПДВ 2034,33 грн, та відправлено на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Реєстрацію податкової накладної №40 від 09.11.2021 зупинено.

Суд встановив, що позивач надіслав пояснення від 10.04.2024 та копії документів у кількості 13 штук, пов'язані із здійсненням господарської діяльності щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, а саме позивачем подано: письмові пояснення до ПН 40; Ф. 20-ОПП Дод. 10 до Порядку обліку платників податків і зборів 04.11.2020; Ф. 20-ОПП Дод. 10 до Порядку обліку платників податків і зборів 20.12.2022; договір на виконання підрядних робіт 1.01112021 від 01.11.2021; акт здачі-прийняття робіт 1 від 09.11.2021; договір купівлі-продажу ДІА ЛІН 201201.1 від 01.12.2020; видаткова накладна 146 від 26.08.2021; договір оренди складу ЦЕХ 7 45.21 від 19.04.2021; акт оренди складу та рахунок на оплату ЦЕХ 7 за листопад 2021; договір надання транспортно-експедиторських послуг Д-Т-00075782 від 22.05.2019; виписки з банківського рахунку, щодо операцій пов'язаних з ПН 40; платіжні доручення, щодо операцій пов'язаних з ПН 40; таблиця даних платника податків на додану вартість ТМГ від 14.02.2022.

Комісією Головного управління ДПС в Львівській області прийнято рішення №10904195/39612538 від 04.04.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №40 від 09.11.2021.

Підставою для відмови у реєстрації податкової накладної в зазначеному вище рішенні вказано: «надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавств. Додаткова інформація: Розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків надані без заповнення/не повністю заповнені передбачені реквізити».

Між позивачем (підрядник) та Воловецьким колективним підприємством «АГРОШЛЯХБУД» (замовник) укладено Договір на виконання підрядних робіт №01 від 01.11.2021, відповідно до п.1.1 якого, підрядник зобов'язується на свій ризик виконати за дорученням замовника та у відповідності до умов даного договору роботи, а замовник зобов'язується прийняти ці роботи і оплатити їх.

Згідно з п. 1.2 договору, предмет договору становить: «Капітальний ремонт мосту на автомобільній дорозі О 071207 Ужгород-Демечі км 18+046 Закарпатської області».

Відповідно до п. 1.3 договору, загальна сума на виконання робіт попередньо складає 578,17 грн в т.ч. ПДВ 96,36 гривень.

Відповідно до п. 3.1 договору, замовник оплачує підряднику вартість виконаних робіт після їх виконання та підписання актів виконаних робіт на рахунок підрядника в грошовій формі протягом 10 банківських днів з моменту підписання сторонами акт виконаних робіт.

Згідно з п. 3.3 договору, в разі зміни ці на сировину, енергоресурси, допускається зміна вартості послуг за письмовою згодою, про що підрядник своєчасно повідомить замовника письмово. Замовник протягом п'яти календарних днів повинен дати підряднику відповідь на пропозицію зміни цін.

12.11.2021 сторони підписали акт приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2021 року на загальну суму 578,17 грн в тому числі ПДВ 96,36 гривень.

У відповідності до п.п. «б» п. 187.1 ст.187 та п.201.1 ст.201 ПКУ та на виконання податкового зобов'язання, позивачем складено податкову накладну №46 від 12.11.2021 на загальну суму 578,17 грн в тому числі ПДВ 96,36 грн, та відправлено на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно з отриманою позивачем квитанцією податкову накладну №46 від 12.11.2021 прийнято, але реєстрацію зупинено відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України. Також зазначено, що Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 42.11.10 00.00, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Додатково повідомлено: показник "D"=4.2385%, "P"=63806.17. Запропоновано надати пояснення та копії документів, щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Суд встановив, що позивач надіслав пояснення від 15.04.2024 та копії документів у кількості 13 штук, пов'язані із здійсненням господарської діяльності щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, а саме позивачем подано: письмові пояснення до ПН 46; Ф. 20-ОПП Дод. 10 до Порядку обліку платників податків і зборів 04.11.2020; Ф. 20-ОПП Дод. 10 до Порядку обліку платників податків і зборів 20.12.2022; договір на виконання підрядних робіт 01 від 01.11.2021; акт приймання виконаних будівельних робіт 1 від 12.11.2021; договір купівлі-продажу ДІА ЛІН 201201.1 від 01.12.2020; видаткова накладна 188 від 05.10.2021; договір оренди складу ЦЕХ 7 45.21 від 19.04.2021; акт оренди складу та рахунок на оплату ЦЕХ 7 за листопад 2021; договір надання транспортно-експедиторських послуг Д-Т-00075782 від 22.05.2019; виписки з банківського рахунку, щодо операцій пов'язаних з ПН 46; платіжні доручення, щодо операцій пов'язаних з ПН 46; таблиця даних платника податків на додану вартість ТМГ від 14.02.2022.

Комісією Головного управління ДПС в Львівській області прийнято рішення №10925800/39612538 від 18.04.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №46 від 12.11.2021.

Підставою для відмови у реєстрації податкової накладної в зазначеному вище рішенні вказано: «надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавств. Додаткова інформація: Первинні документи щодо постачання/придбання/виробництва/транспортування товарів/послуг відсутні дозвільні документи та/або ліцензії».

Між позивачем (підрядник) та Воловецьким колективним підприємством «АГРОШЛЯХБУД» (замовник) укладено Договір на виконання підрядних робіт №01/21 від 01.11.2021, відповідно до п. 1.1 якого, підрядник зобов'язується на свій ризик виконати за дорученням замовника та у відповідності до умов даного договору, роботи, а замовник зобов'язується прийняти ці роботи і оплатити їх.

Відповідно до п. 1.2 договору, предмет договору становить: «Поточний середній ремонт мосту на автомобільній дорозі С071204 (Львів-Самбір-Ужгород) - ММТ «Верховина» км 0+105.

Згідно з п. 1.3, загальна сума на виконання робіт попередньо складає 1909,20 грн в тому числі ПДВ - 318,20 гривень.

12.11.2021 сторони договору підписали акт приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2021 року, відповідно до якого, загальна вартість виконаних робіт становить 1909,20 гривень в т.ч. ПДВ 318,20 гривень.

У відповідності до п.п. «б» п. 187.1 ст.187 та п.201.1 ст.201 ПКУ та на виконання податкового зобов'язання, позивачем складено податкову накладну №47 від 12.11.2021 на загальну суму 1909,20 грн в тому числі ПДВ 318,20 грн, та відправлено на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно з отриманою позивачем квитанцією податкову накладну №47 від 12.11.2021 прийнято, але реєстрацію зупинено відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України. Також зазначено, що Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 42.11.10 00.00, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Додатково повідомлено: показник "D"=4.2385%, "P"=50687.88. Запропоновано надати пояснення та копії документів, щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Суд встановив, що позивач надіслав пояснення від 15.04.2024 та копії документів у кількості 13 штук, пов'язані із здійсненням господарської діяльності щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, а саме позивачем подано: письмові пояснення до ПН 47; Ф. 20-ОПП Дод. 10 до Порядку обліку платників податків і зборів 04.11.2020; Ф. 20-ОПП Дод. 10 до Порядку обліку платників податків і зборів 20.12.2022; договір на виконання підрядних робіт 01.21 від 01.11.2021; акт приймання виконаних будівельних робіт 1 від 12.11.2021; договір купівлі-продажу ДІА ЛІН 201201.1 від 01.12.2020; видаткова накладна 188 від 05.10.2021; договір оренди складу ЦЕХ 7 45.21 від 19.04.2021; акт оренди складу та рахунок на оплату ЦЕХ 7 за листопад 2021; договір надання транспортно-експедиторських послуг Д-Т-00075782 від 22.05.2019; виписки з банківського рахунку, щодо операцій пов'язаних з ПН 47; платіжні доручення, щодо операцій пов'язаних з ПН 47; таблиця даних платника податків на додану вартість ТМГ від 14.02.2022.

Комісією Головного управління ДПС в Львівській області прийнято рішення № 10925801/39612538 від 18.04.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №47 від 12.11.2021.

Підставою для відмови у реєстрації податкової накладної в зазначеному вище рішенні вказано: «надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавств. Додаткова інформація: Первинні документи щодо постачання/придбання/виробництва/транспортування товарів/послуг Відсутні дозвільні документи та/або ліцензії».

Між позивачем (підрядник) та товариством з обмеженою відповідальністю «ДОРСПЕЦТЕХНІКА» (замовник) укладено Договір на виконання підрядних робіт №11/11 від 11.11.2021, відповідно до п. 1.1 якого, підрядник зобов'язується на свій ризик виконати за дорученням замовника та у відповідності до умов даного договору роботи, а замовник зобов'язується прийняти ці роботи і оплатити їх.

Відповідно до п. 1.2 договору, предмет договору становить: ГБН Г.1-218-182:2011 Поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення Т-19-14 Змелів-Чернеча Слобода-Буринь на ділянці км 0+000 - км 25+540 (45230000-8 Будівництво трубопроводів, ліній зв'язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь), а саме послуг з нанесення горизонтальної дорожньої розмітки акриловими фарбами.

Відповідно до п. 4.1 договору, вартість договору становить 75897,21 грн в т. ч. ПДВ 12649,54 гривень.

Згідно з п.4.2 договору, оплата повної вартості робіт здійснюється після підписання даного договору в грошовій формі протягом 5 банківських днів.

Замовник здійснив оплату 12.11.2021 в сумі 75897,21 грн (з ПДВ), що підтверджується копією платіжної інструкції №414 від 12.11.2021. Призначення платежу: оплата за послуги зг. рах. 258 від 12.11.2021 У сумi 63247.68 грн., ПДВ - 20 % 12649,54 грн.

01.04.2022 сторонами підписано акт здачі-приймання робіт (наданих послуг) №72 від 01.04.2022 на загальну суму 75897,21 грн в т.ч. ПДВ 12649,54 гривень.

У відповідності до п.п. «б» п. 187.1 ст.187 та п.201.1 ст.201 ПКУ та на виконання податкового зобов'язання, позивачем складено податкову накладну №49 від 12.11.2021 на загальну суму 75897,22 грн в тому числі ПДВ 12 649,54 грн, та відправлено на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно з отриманою позивачем квитанцією податкову накладну №49 від 12.11.2021 прийнято, але реєстрацію зупинено відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України. Також зазначено, що Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 42.11.10 00.00, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Додатково повідомлено: показник "D"=4.2385%, "P"=311983.34. Запропоновано надати пояснення та копії документів, щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Суд встановив, що позивач надіслав пояснення від 15.04.2024 та копії документів у кількості 13 штук, пов'язані із здійсненням господарської діяльності щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, а саме позивачем подано: письмові пояснення до ПН 49; Ф. 20-ОПП Дод. 10 до Порядку обліку платників податків і зборів 04.11.2020; Ф. 20-ОПП Дод. 10 до Порядку обліку платників податків і зборів 20.12.2022; договір на виконання підрядних робіт 11.11 від 11.11.2021; акт здачі-приймання робіт 72 від 01.04.2022; договір купівлі-продажу ДІА ЛІН 201201.1 від 01.12.2020; видаткова накладна 258 від 22.12.2021; договір оренди складу ЦЕХ 7 42.22 від 10.01.2022; акт оренди складу та рахунок на оплату ЦЕХ 7 за березень 2023; акт оренди складу та рахунок на оплату ЦЕХ 7 за квітень 2023; договір надання транспортно-експедиторських послуг Д-Т-00075782 від 22.05.2019; виписки з банківського рахунку, щодо операцій пов'язаних з ПН 49; платіжні доручення, щодо операцій пов'язаних з ПН 49; таблиця даних платника податків на додану вартість ТМГ від 14.02.2022.

Комісією Головного управління ДПС в Львівській області прийнято рішення №10925799/39612538 від 18.04.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №49 від 12.11.2021.

Підставою для відмови у реєстрації податкової накладної в зазначеному вище рішенні вказано: «надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавств. Додаткова інформація: Первинні документи щодо постачання/придбання/виробництва/транспортування товарів/послуг Відсутні дозвільні документи та/або ліцензії».

Між позивачем (субпідрядник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ПРОГРЕСТЕХБУД» (генпідрядник) укладено договір субпідряду № 1/20072021 від 20.07.2021, відповідно п. 2.1 якого, субпідрядник зобов'язується на свій ризик виконати роботи на об'єкті будівництва відповідно до переліку та обсягів, відображених у додатках (договірних цінах) до даного договору та згідно і затвердженою проектною документацією, а також зобов'язується передати закінчені роботи (результат виконаних робіт) генпідряднику у встановлений цим договором термін (строк).

Відповідно до п. 5.1 договору, ціна цього договору складається з витрат субпідрядника на придбання матеріалів та обладнання для виконання робіт передбачених цим договором, витрат субпідрядника на тимчасове використання джерел електропостачання, водопостачання тощо та вартості самих робіт, що виконуються субпідрядником за цим договором. Ціна цього договору визначається на підставі погодженої сторонами твердої договірної ціни (додаток №1), поданої в спеціалізованому програмному продукті.

Сторони за взаємною згодою вправі збільшити обсяги виконуваних робіт (в. ч. асортимент матеріалів, обладнання) з внесенням відповідних змін до договірної ціни, або складанням нової договірної ціни, шляхом підписання додаткових додатків до цього договору, що підтверджується службою технагляду замовника.

Обсяги робіт, матеріалів та обладнання, визначаються відповідно до фактично виконаних робіт.

Відповідно до п. 5.2 договору, остаточна ціна цього договору не підлягає додатковому узгодженню сторонами в процесі виконання робіт згідно проектної документації.

Згідно з п. 5.3 договору, вартість (ціна) виконання робіт за цим договором, та порядок її визначення відображається у додатку №1 до цього договору.

Відповідно додатку №1 до договору субпідряду №1/20072021 від 20.07.2021, договірна ціна становить 69926,67 гривень в т.ч. ПДВ 11654,45 грн.

30.07.2021 генпідрядником здійснено передоплату на користь позивача у розмірі 34963,34 грн, що підтверджується копією платіжної інструкції №0100050304 від 30.07.2021. Призначення платежу: Аванс для виконання робiт згiдно дог.№ 1/20072021 в т.ч. ПДВ 5827,22 грн.

07.06.2023 сторони підписали акт здачі-приймання робіт (надання послуг) №01

У відповідності до п.п. «б» п. 187.1 ст.187 та п.201.1 ст.201 ПКУ та на виконання податкового зобов'язання, позивачем складено податкову накладну №3 від 01.12.2021 на загальну суму 42597,49 грн в тому числі ПДВ 7099,58 грн, та відправлено на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно з отриманою позивачем квитанцією податкову накладну №3 від 01.12.2021прийнято, але реєстрацію зупинено відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України. Також зазначено, що Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 42.11.10 00.00, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Додатково повідомлено: показник "D"=4.0087%, "P"=203865.96. Запропоновано надати пояснення та копії документів, щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Суд встановив, що позивач надіслав пояснення від 29.04.2024 та копії документів у кількості 17 штук, пов'язані із здійсненням господарської діяльності щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, а саме позивачем подано: Ф. 20-ОПП Дод. 10 до Порядку обліку платників податків і зборів 04.11.2020; Ф. 20-ОПП Дод. 10 до Порядку обліку платників податків і зборів 20.12.2022; договір субпідряду 1.20072021 від 20.07.2021 (Ч.1.); договір субпідряду 1.20072021 від 20.07.2021 (Ч.2.); договір субпідряду 1.20072021 від 20.07.2021 (Ч.3.); договір субпідряду 1.20072021 від 20.07.2021 (Ч.4.); договір субпідряду 1.20072021 від 20.07.2021 (Ч.5.); акт здачі-приймання робіт 1 від 07.06.2023; договір купівлі-продажу 201201.1 від 01.12.2020; видаткова накладна 188 від 05.10.2021; договір оренди складу ЦЕХ 7 45.21 від 19.04.2021; акт оренди складу та рахунок на оплату ЦЕХ 7 за червень 2021; договір надання транспортно-експедиторських послуг Д-Т-00075782 від 22.05.2019; виписки з банківського рахунку щодо операцій з ПН 3; платіжні доручення щодо операцій з ПН 3; таблиця даних платника податків на додану вартість ТМГ від 14.02.2022.

02.05.2024 відповідачем надіслано повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №10993374/39612538 відповідно до яких запропоновано надати копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податкових накладних/розрахунку коригування, а саме: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних; первинних документів щодо придбання, товарів, розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків, інших документів, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Повідомлено, що у разі неподання додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних протягом 5 робочих днів, що настають за днем граничного строку їх подання, визначеного абзацом шостим пункту 9 цього Порядку.

Комісією Головного управління ДПС в Львівській області прийнято рішення № 11044502/39612538 від 14.05.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №3 від 01.12.2021.

Підставою для відмови у реєстрації податкової накладної в зазначеному вище рішенні вказано: «ненадання/часткове надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку».

01.12.021 між ТзОВ «ЮПІДЖІ» (замовник) та ТзОВ «Трафік менеджмент груп» (підрядник) укладено договір на виконання підрядних робіт (надання послуг) №01/12-01, відповідно до п. 1.1 якого, підрядник зобов'язується на свій ризик виконати за дорученням замовника та у відповідності до умов даного договору роботи, а замовник зобов'язується прийняти ці роботи і оплатити їх.

Відповідно до п. 1.2 договору, предмет договору становить: Надання послуг з монтажу бар'єрного огородження з матеріалів замовника на об'єкті: Нове будівництва багатопаливної автозаправної станції з пунктом сервісного обслуговування водіїв та пасажирів по вулиці Свободи в м. Яремче Івано-Франківської області.

Згідно з п. 4.1 договору, вартість договору становить 41400,00 грн в тому числі ПДВ 6900,00 грн.

Відповідно до п. 4.2 договору, замовник оплачує підряднику на його розрахунковий рахунок аванс в розмірі 15000,00 грн з ПДВ від вартості договору.

Згідно з п. 4.3 договору, оплата повної вартості виконаних робіт замовник оплачує підряднику після їх виконання та підписання актів виконаних робіт на рахунок підрядника в грошовій формі протягом 5 банківських днів з моменту підписання сторонами акту виконаних робіт на розрахунковий рахунок підрядника.

03.12.2021 замовник здійснив авансовий платіж в розмірі 15000,00 грн, що підтверджується копією платіжної інструкції №1551 від 03.12.2021. Призначення платежу: Оплата надання послуг з монтажу згiдно рахунку №285 вiд 01.12.2021р. ПДВ (20%) 2500,00.

У відповідності до п.п. «б» п. 187.1 ст.187 та п.201.1 ст.201 ПКУ та на виконання податкового зобов'язання, позивачем складено податкову накладну №6 від 03.12.2021 на загальну суму 15000,00 грн в тому числі ПДВ 2500,00 грн, та відправлено на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно з отриманою позивачем квитанцією податкову накладну №3 від 01.12.2021 прийнято, але реєстрацію зупинено відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України. Також зазначено, що Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 42.11.10 00.00, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Додатково повідомлено: показник "D"=4.0087%, "P"=203865.96. Запропоновано надати пояснення та копії документів, щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Суд встановив, що позивач надіслав пояснення від 29.04.2024 та копії документів у кількості 17 штук, пов'язані із здійсненням господарської діяльності щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, а саме позивачем подано: Ф. 20-ОПП Дод. 10 до Порядку обліку платників податків і зборів 04.11.2020; Ф. 20-ОПП Дод. 10 до Порядку обліку платників податків і зборів 20.12.2022; договір на виконання підрядних робіт 01.12-01 від 01.12.2021; акт здачі-приймання робіт 103 від 07.12.2021; договір поставки 1.3 від 03.01.2020 та Додаткова угода від 01.08.2020; видаткова накладна 138 від 22.09.2020; видаткова накладна 25 від 12.04.2021; договір оренди складу ЦЕХ 7 45.21 від 19.04.2021; акт оренди складу та рахунок на оплату ЦЕХ 7 за грудень 2021; договір надання транспортно-експедиторських послуг Д-Т-00075782 від 22.05.2019; виписки з банківського рахунку щодо операцій з ПН 6; платіжні доручення щодо операцій з ПН 6; таблиця даних платника податків на додану вартість ТМГ від 14.02.2022.

02.05.2024 відповідачем надіслано повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №10993375/39612538 відповідно до яких запропоновано надати копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податкових накладних/розрахунку коригування, а саме: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних; первинних документів щодо придбання, товарів, розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків, інших документів, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Повідомлено, що у разі неподання додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних протягом 5 робочих днів, що настають за днем граничного строку їх подання, визначеного абзацом шостим пункту 9 цього Порядку.

Комісією Головного управління ДПС в Львівській області прийнято рішення №11044501/39612538 від 14.05.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №6 від 03.12.2021.

Підставою для відмови у реєстрації податкової накладної в зазначеному вище рішенні вказано: «ненадання / часткове надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку».

Між позивачем (підрядник) та Воловецьким колективним підприємством «АГРОШЛЯХБУД» (замовник) укладено Договір на виконання підрядних робіт №01/21-1 від 01.12.2021, відповідно до п. 1.1 якого, підрядник зобов'язується на свій ризик виконати за дорученням замовника та у відповідності до умов даного договору роботи, а замовник зобов'язується прийняти ці роботи і оплатити їх.

Згідно з п. 1.2 договору, предмет договору становить: «Поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення О070201 В.Березний - Чорноголова - Дубриничі км 0+000-29+700 Закарпатської області.

Відповідно до п. 1.3 договору, загальна сума на виконання робіт попередньо складає 9456,08 гривень в тому числі ПДВ 1576,01 гривень.

16.12.2021 сторони підписали акт №1 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2021 року на загальну суму 9456,08 гривень в тому числі ПДВ 1576,01 гривень.

У відповідності до п.п. «б» п. 187.1 ст.187 та п.201.1 ст.201 ПКУ та на виконання податкового зобов'язання, позивачем складено податкову накладну №49 від 16.12.2021 на загальну суму 9456,08 грн в тому числі ПДВ 1576,01 грн, та відправлено на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно з отриманою позивачем квитанцією податкову накладну №49 від 16.12.2021 прийнято, але реєстрацію зупинено відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України. Також зазначено, що Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 42.11.10 00.00, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Додатково повідомлено: показник "D"=4.0067%, "P"=1772236.2. Запропоновано надати пояснення та копії документів, щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Суд встановив, що позивач надіслав пояснення від 15.04.2024 та копії документів у кількості 15 штук, пов'язані із здійсненням господарської діяльності щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, а саме позивачем подано: письмові пояснення до ПН 49; Ф. 20-ОПП Дод. 10 до Порядку обліку платників податків і зборів 04.11.2020; Ф. 20-ОПП Дод. 10 до Порядку обліку платників податків і зборів 20.12.2022; договір на виконання підрядних робіт 01.21-1 від 01.12.2021; акт приймання виконаних будівельних робіт 1 від 16.12.2021; договір поставки ПП БОСТАР 1.3 від 03.01.2020 та Додаткова угода 1 від 30.12.2020; видаткова накладна ПП БОСТАР 302 від 12.12.2021; договір поставки ТОВ БФ Кепітал 09.06.21 ТМГ від 09.06.2021; видаткова накладна БФ Кепітал 229 від 14.12.2021; договір оренди складу ЦЕХ 7 45.21 від 19.04.2021; акт оренди складу та рахунок на оплату ЦЕХ 7 за грудень 2021; договір надання транспортно-експедиторських послуг Д-Т-00075782 від 22.05.2019; виписки з банківського рахунку, щодо операцій пов'язаних з ПН 49; платіжні доручення, щодо операцій пов'язаних з ПН 49; таблиця даних платника податків на додану вартість ТМГ від 14.02.2022.

Комісією Головного управління ДПС в Львівській області прийнято рішення №10925798/39612538 від 18.04.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №49 від 16.12.2021.

Підставою для відмови у реєстрації податкової накладної в зазначеному вище рішенні вказано: «надання платником податку копій документів, складених / оформлених із порушенням законодавства. Додаткова інформація: Первинні документи щодо постачання/придбання/виробництва/транспортування товарів/послуг Відсутні дозвільні документи та/або ліцензії».

Між позивачем (підрядник) та ТзОВ «Будівельна компанія «ПРЕСТИЖ БУД-ІНДУСТРІЯ» (замовник) укладено Договір на виконання підрядних робіт (надання послуг) №24/10-22 від 24.10.2022, відповідно до п. 1.1 якого, підрядник зобов'язується на свій ризик виконати за дорученням замовника та у відповідності до умов даного договору роботи, а замовник зобов'язується прийняти ці роботи і оплатити їх.

Відповідно до п.1.2 договору, предмет договору становить: «Послуги з нанесення горизонтальної дорожньої розмітки».

Згідно з п. 1.3 договору, загальна сума на виконання робіт попередньо складає 11248,00 грн в т.ч. ПДВ 1874,67 гривень.

Відповідно до п. 3.1 договору, замовник оплачує підряднику вартість виконаних робіт після їх виконання та підписання актів виконаних робіт на рахунок підрядника в грошовій формі протягом 10 банківських днів з моменту підписання сторонами акту виконаних робіт.

07.11.2022 сторонами складено та підписано акт здачі-приймання робіт (надання послуг) №1 від 07.11.2022 на загальну суму 11248,00 грн в т.ч. ПДВ 1874,67 гривень.

10.11.2022 контрагентом позивача здійснено оплату на користь позивача в розмірі 11248,00 гривень, що підтверджується копією платіжної інструкції №3852 від 10.11.2022. Призначення платежу: оплата за роботи по розмiтцi паркiнгу зг.б/н вiд 10.11.2021р., В т. ч. ПДВ - 1874,67~757701199.

У відповідності до п.п. «б» п. 187.1 ст.187 та п.201.1 ст.201 ПКУ та на виконання податкового зобов'язання, позивачем складено податкову накладну №7 від 07.11.2022 на загальну суму 11248,00 грн в тому числі ПДВ 1874,67 грн, та відправлено на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно з отриманою позивачем квитанцією податкову накладну №7 від 07.11.2022 прийнято, але реєстрацію зупинено відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України. Також зазначено, що Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 42.11.10 00.00, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Додатково повідомлено: показник "D"=4. 9103%, "P"=93753.84. Запропоновано надати пояснення та копії документів, щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Суд встановив, що позивач надіслав пояснення від 15.04.2024 та копії документів у кількості 15 штук, пов'язані із здійсненням господарської діяльності щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, а саме позивачем подано: Ф. 20-ОПП Дод. 10 до Порядку обліку платників податків і зборів 04.11.2020; Ф. 20-ОПП Дод. 10 до Порядку обліку платників податків і зборів 20.12.2022; договір на виконання підрядних робіт 24.10.22 від 24.10.2022; акт здачі-прийняття робіт 1 від 07.11.2022; договір купівлі-продажу 201201.1 від 01.12.2020; видаткова накладна 56 від 31.05.2022; договір оренди складу ЦЕХ 7 42.22 від 10.01.2022; акт оренди складу та рахунок на оплату ЦЕХ 7 за листопад 2022; договір надання транспортно-експедиторських послуг Д-Т-00075782 від 22.05.2019; виписки з банківського рахунку щодо операцій з ПН 7; платіжні доручення щодо операцій з ПН 7; таблиця даних платника податків на додану вартість ТМГ від 14.02.2022; довідка про ліцензування основного виду діяльності ТМГ від 08.07.2024.

Комісією Головного управління ДПС в Львівській області прийнято рішення №11398044/39612538 від 11.07.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №7 від 07.12.2022.

Підставою для відмови у реєстрації податкової накладної в зазначеному вище рішенні вказано: «надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства. Додаткова інформація: Первинні документи щодо постачання/придбання/виробництва/транспортування товарів/послуг Підприємство та/або контрагент задіяні у проведенні ризикових операцій».

Вважаючи оскаржувані рішенні протиправними, позивач звернувся з вказаним позовом до суду.

При вирішенні спору суд керувався таким.

За правилами абзацу першого пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України (далі - ПК України) на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Відповідно до абзаців першого та другого пункту 201.10 статті 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів / послуг платник податку - продавець товарів / послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів / послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

На виконання означених вимог податкового законодавства позивачем складено і подано на реєстрацію до ЄРПН спірну податкову накладну.

За змістом пункту 201.16 ПК України реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Механізм зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов'язки їх членів визначено Порядком № 1165 (тут і далі - в редакції, чинній станом на дату зупинення реєстрації спірних податкових накладних).

Відповідно до пункту 7 Порядку № 1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування (крім податкової накладної/розрахунку коригування, у яких відображена операція з вивезення за межі митної території України товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 19-2 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність") встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Відповідно до пункту 8 Порядку № 1165 платник податку отримує інформацію щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, через електронний кабінет.

Пункт 10 Порядку № 1165 передбачає, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

За правилами, встановленими пунктом 11 Порядку № 1165, у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:

1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;

2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;

3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.

Абзац другий пункту 25 Порядку № 1165 встановлює, що комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Комісія регіонального рівня діє в межах повноважень, визначених цим Порядком та Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим Мінфіном (пункт 26 Порядку № 1165).

Механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України, визначено Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим наказом Міністерства фінансів України 12 грудня 2019 року № 520 (далі - Порядок № 520).

Відповідно до пункту 2 Порядку №520 прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі - комісія регіонального рівня).

Пункт 4 Порядку № 520 встановлює, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.

Згідно із пунктом 5 Порядку №520 перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати:

договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;

розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 12 січня 2023 року № 19 «Зміни до Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», який набрав чинності з 08 березня 2023 року (тобто вже був чинний під час прийняття оскаржуваних у цій справі рішень), пункт 9 Порядку № 520 викладено у наступній редакції:

«Письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.

За результатами розгляду поданих письмових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку:

або приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 глави 1 розділу II Кодексу, за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку;

або направляє повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та / або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі - Повідомлення), за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку з пропозицією щодо надання платником податку додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/ розрахунку коригування;

або приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі у разі надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства, та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 глави 1 розділу II Кодексу, за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Платник податку має право подати до контролюючого органу додаткові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення.

Додаткові письмові пояснення та копії документів, зазначені в абзаці шостому цього пункту, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв'язку з урахуванням вимоги Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «;Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06 червня 2017 року № 557, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03 серпня 2017 року за № 959/30827 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 01 червня 2020 року № 261).

За результатами розгляду поданих додаткових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем їх отримання, приймає рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Якщо платник податку не надав додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі протягом 5 робочих днів, що настають за днем граничного строку їх подання, визначеного абзацом шостим цього пункту».

Пункт 10 Порядку № 520, з 08 березня 2023 року, також було викладено у новій редакції: «Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:

ненадання/часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення;

та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства».

Відповідно до пункту 12 Порядку № 520 рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.

Наказом Міністерства фінансів України від 12 січня 2023 року № 19 також було затверджено форми Рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (Додаток 1) та Повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (Додаток 2).

Отже, з аналізу наведених вище норм (з урахуванням внесених до них змін) слідує, що з метою вирішення питання про наявність/відсутність підстав для реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних з 08 березня 2023 року було встановлено наступний алгоритм взаємодії платника податків та контролюючого органу.

За наслідками отримання квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної в ЄРПН пункт 4 Порядку № 520 надає право платнику податків подати на розгляд комісії регіонального рівня письмові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у такій податковій накладній/розрахунку коригування. Загальний перелік таких документів визначений пунктом 5 Порядку № 520.

Якщо платник податків скористався правом подання письмових пояснень та копій документів, то за результатами розгляду останніх комісія регіонального рівня приймає одне із трьох наступних рішень:

1) рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН - якщо надані платником податків документи та письмові пояснення підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній/розрахунку коригування;

2) про направлення Повідомлення - якщо наданих платником податків документів та письмових пояснень недостатньо для підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування. При цьому зміст форми указаного Повідомлення (Додаток 2 до Порядку № 520) свідчить, що у ньому мають бути вказані конкретні документи, які пропонується надати платнику податків;

3) рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН - якщо платник податків надав письмові пояснення та достатній обсяг документів, передбачених пунктом 5 Порядку № 520, але вони не відповідають вимогам законодавства, внаслідок чого не можуть вважатися такими, що підтверджують інформацію, зазначену в податковій накладній / розрахунку коригування.

У випадку направлення платнику податків Повідомлення, такий платник має право подати контролюючому органу додаткові пояснення та копії документів, зазначені у Повідомленні, за результатами розгляду яких комісія регіонального рівня приймає одне з рішень: 1) про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН; 2) про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН. Реалізація такого права має бути здійснена протягом п'яти робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення. Неподання платником податків додаткових пояснень та копій документів, зазначених у Повідомленні, або їх неповне подання протягом означеного строку має наслідком прийняття комісією регіонального рівня рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН.

При цьому із змісту пункту 10 Порядку № 520 та форми Рішення (Додаток 1 до Порядку №520) слідує, що комісія регіонального рівня у випадку, якщо подані платником податків пояснення / додаткові пояснення та копії документів не підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній/ розрахунку коригування, проставляє відмітку у графі «надання платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства».

У випадку ж ненадання платником податків у встановлені строки додаткових пояснень і копій документів, встановлених абзацом шостим пункту 9 Порядку № 520, комісія регіонального рівня проставляє відмітку у графі «ненадання / часткове надання додаткових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку».

Верховний Суд у постанові від 24 березня 2025 року у справі № 140/32696/23 сформував висновок, якщо за результатами розгляду письмових пояснень та копій документів, наданих платником податків внаслідок отримання квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, комісія регіонального рівня дійде висновку, що таких пояснень і документів недостатньо для підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, вона направляє платнику податків повідомлення, в якому зазначає конкретний перелік документів та інформації, які слід надати. Протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання повідомлення, платник податків може скористатися правом на подання додаткових пояснень та копій документів згідно із змістом Повідомлення. Якщо платник податків не скористався таким правом, то комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.

Щодо податкових накладних №2 від 01.11.2021, №4 від 01.11.2021, №5 від 01.11.2021, №40 від 09.11.2021, №46 від 12.11.2021, №47 від 12.11.2021, №49 від 12.11.2021, №49 від 16.12.2021, №7 від 07.11.2022.

Так, судом встановлено, що після отримання квитанцій про зупинення реєстрації податкових накладних №2 від 01.11.2021, №4 від 01.11.2021, №5 від 01.11.2021, №40 від 09.11.2021, №46 від 12.11.2021, №47 від 12.11.2021, №49 від 12.11.2021, №49 від 16.12.2021, №7 від 07.11.2022 позивачем було надіслано до контролюючого органу повідомлення щодо кожної податкової накладної про подання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, до якого долучено копії документів щодо підтвердження інформації зазначеної у податкових накладних.

За результатами розгляду поданих документів, комісією Головного управління ДПС в Львівській області прийнято рішення про відмову в реєстрації податкових накладних №2 від 01.11.2021, №4 від 01.11.2021, №5 від 01.11.2021, №40 від 09.11.2021, №46 від 12.11.2021, №47 від 12.11.2021, №49 від 12.11.2021, №49 від 16.12.2021, №7 від 07.11.2022.

При цьому, як слідує зі змісту оскаржуваних рішень, підставою для відмови податковим органом позивачу у реєстрації податкової накладної є «надання платником податку копій документів ,складених / оформлених із порушенням законодавств. Додаткова інформація: Первинні документи щодо постачання/придбання/виробництва/транспортування товарів/послуг Відсутні дозвільні документи та/або ліцензії».

Суд звертає увагу, що контролюючим органом не сформовано конкретних вимог щодо необхідності подання вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкових накладних, не зазначено яких саме документів не надано та яких саме документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних №2 від 01.11.2021, №4 від 01.11.2021, №5 від 01.11.2021, №40 від 09.11.2021, №46 від 12.11.2021, №47 від 12.11.2021, №49 від 12.11.2021, №49 від 16.12.2021, №7 від 07.11.2022.

При цьому, суд наголошує, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення контролюючим органом конкретного критерію оцінки ступеня ризиків, а також зазначення у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної чіткого переліку документів, чого зроблено не було.

З аналізу матеріалів справи судом встановлено, що позивачем надавались відповідачу копії документів, які підтверджують здійснення господарських операцій по яких складено податкові накладні. Вказані документи долучені позивачем також до матеріалів справи.

Більше того, судом встановлено, що повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, як це перебачено Порядком позивачу не скеровувалось.

Відтак, на переконання суду, надіслані позивачем копії первинних та інших документів повністю відображають зміст господарських операцій позивача, за результатами яких, складено податкові накладні №2 від 01.11.2021, №4 від 01.11.2021, №5 від 01.11.2021, №40 від 09.11.2021, №46 від 12.11.2021, №47 від 12.11.2021, №49 від 12.11.2021, №49 від 16.12.2021, №7 від 07.11.2022 та були достатніми для прийняття податковим органом рішення про реєстрацію податкових накладних.

Суд також зазначає, що факт зупинення реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних не спростовує факту здійснення платником податків господарської операції, що підтверджується первинними документами, на підставі яких складається податкова накладна/розрахунок коригування.

Таким чином, зважаючи на наявність достатніх документів для спростування сумнівів щодо ризиковості здійснення операцій, та на те, що наданих контролюючому органу документів та письмових пояснень було достатньо для прийняття рішень про реєстрацію податкових накладних, останній не мав правових підстав для відмови позивачу у реєстрації податкових накладних №2 від 01.11.2021, №4 від 01.11.2021, №5 від 01.11.2021, №40 від 09.11.2021, №46 від 12.11.2021, №47 від 12.11.2021, №49 від 12.11.2021, №49 від 16.12.2021, №7 від 07.11.2022.

Суд звертає увагу на те, що всі надані позивачем як суду, так і відповідачу-1 первинні документи не мають дефекту форми, змісту або походження, які у силу частини другої статті 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність», пункту 2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 №88, спричинили б втрату первинними документами юридичної сили, а тому підтверджують факт здійснення господарських операцій.

Отже, відповідність обсягу реалізованих позивачем товарів/послуг підтверджується належними та допустимими письмовими доказами, які були надіслані позивачем Державній податковій службі України для врахування під час вирішення питання про реєстрацію податкових накладних.

При цьому, відповідачі в оскаржуваних рішеннях, а також і представник відповідача під час розгляду справи не навів доводи щодо порушень законодавства при складенні поданих документів.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про обґрунтованість та наявність підстав для задоволення позовних вимог позивача у цій частині.

Щодо позовної вимоги про зобов'язання ДПС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних №2 від 01.11.2021, №4 від 01.11.2021, №5 від 01.11.2021, №40 від 09.11.2021, №46 від 12.11.2021, №47 від 12.11.2021, №49 від 12.11.2021, №49 від 16.12.2021, №7 від 07.11.2022, які сформовані та подані позивачем на реєстрацію суд зазначає таке.

Відповідно до вимог п.п.201.1, 201.10 ст.201 ПК України від 02.12.2010 №2755-VI, реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних віднесено до обов'язків платника податків.

У той же час, наведені норми розраховані на відсутність спірних правовідносин, позаяк у випадку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування механізм її подальшої реєстрації в ЄРПН є іншим.

Згідно з нормами п.п.19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246 (надалі по тексту - Порядок №1246), податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

У разі надходження до ДПС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

Отже, реєстрація в ЄРПН податкових накладних/розрахунку коригування, реєстрацію яких попередньо було зупинено, є повноваженням ДПС України.

Як вже встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, надані позивачем документи складені з дотриманням вимог законодавства були достатніми для реєстрації податкових накладних №2 від 01.11.2021, №4 від 01.11.2021, №5 від 01.11.2021, №40 від 09.11.2021, №46 від 12.11.2021, №47 від 12.11.2021, №49 від 12.11.2021, №49 від 16.12.2021, №7 від 07.11.2022 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Обставин, які б унеможливлювали реєстрацію податкових накладних/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, судом не встановлено.

Відповідно ч.3 ст.245 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), у разі скасування нормативно-правового або індивідуального акта суд може зобов'язати суб'єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.

Водночас суд враховує, що спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним і таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, а у випадку невиконання або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення. За таких обставин, суд вважає, що в даному випадку ефективним способом захисту порушених прав, свобод чи інтересів позивача буде зобов'язання ДПС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкові накладні зазначено вище, датою їх подання на реєстрацію.

Висновки суду у даній справі узгоджуються із висновками Верховного Суду, викладеними в його постановах від 02.04.2019 (справа №822/1878/18) та від 18.07.2019 (справа №1740/2004/18).

Щодо податкових накладних №3 від 01.12.2021 №6 від 03.12.2021.

У справі, що розглядається, мали місце наступні обставини:

в Квитанціях про зупинення реєстрації податкових накладних податковий орган в загальному сформулював вимогу про необхідність надання пояснень та копій документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в податкових накладних, у зв'язку з чим позивач на власний розсуд надав відповідні пояснення та документи;

за результатами розгляду наданих позивачем пояснень і документів щодо податкових накладних №3 від 01.12.2021, №6 від 03.12.2021 податковий орган 02.05.2024 надіслав позивачу Повідомлення №10993374/39612538 №10993375/39612538;

з огляду на ненадання у строки, встановлені абз.6 п.9 Порядку № 520 додаткових пояснень і документів, ГУ ДПС у Львівській області прийняло оскаржувані у цій справі рішення.

Отже, з установлених у цій справі обставин у взаємозв'язку з вищенаведеними висновками щодо застосування Порядку № 520 (в редакції, чинній з 08.03.2023) слідує, що податковий орган, проаналізувавши надані позивачем пояснення і документи, але не знайшовши підстав для прийняття рішення про реєстрацію відповідних податкових накладних в ЄРПН, забезпечив позивачу право на подання додаткових пояснень та документів щодо спірних податкових накладних, реєстрацію яких було зупинено. Зміст Повідомлення свідчить, що шляхом проставлення відмітки у відповідній графі та заповнення графи «Додаткова інформація» податковий орган повідомив позивача про те, яких саме документів йому не вистачає для остаточного вирішення питання про реєстрацію/відмову в реєстрації спірної податкової накладної, а також повідомив про наслідки ненадання додаткових пояснень і документів протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення.

Будь-яких доводів, які б стосувались неотримання позивачем вказаних Повідомлень, впродовж розгляду справи позивачем не наводилось.

Отже, наявні підстави вважати, що в цій справі позивач не скористався правом надання додаткових пояснень і копій документів за наслідками отримання Повідомлень від ГУ ДПС у Львівській області. Наслідком невиконання платником податків вимог п.9 Порядку № 520 в частині подання додаткових документів протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення, є прийняття рішення про відмову в реєстрації податкової накладної в ЄРПН.

Такий висновок викладено у постанові Верховного Суду від 24.03.2025 у справі № 140/32696/23, який судом враховується при прийнятті рішення у даній справі.

Позивач протягом судового розгляду справи доводив суду, що у Квитанціях відповідач - ГУ ДПС у Львівській області не конкретизував належним чином документи, які слід було надати для підтвердження інформації, зазначеної у спірних податкових накладних. Проте такі доводи не є змістовними. Законодавець передбачив, що у разі недостатності пояснень та документів, наданих за наслідками отримання Квитанції, податковий орган саме у Повідомленні повинен конкретизувати той перелік документів та інформації, яку додатково слід надати платнику податків. У спірному випадку в Повідомленні зазначений відповідач чітко вказав, які саме документи слід надати щодо зупинених податкових накладних, але позивач таким правом не скористався.

В частині решти доводів позивача суд наголошує на тому, що нормативно-правовими актами встановлено саме такий алгоритм дії для податкового органу під час розгляду наданих платником податків пояснень та копій документів. Та обставина, що позивач не згоден із переліком документів, визначених у Повідомленні, не свідчить про нівелювання обов'язку із надання таких документів або додаткових пояснень із обґрунтуванням причин неможливості їх надання чи необґрунтованості їх витребування.

Обґрунтованість та достатність конкретизації необхідних додаткових документів, які наводилися у зазначених Повідомленнях, не є предметом оцінки у цій справі, оскільки позивачем у відповідь на Повідомлення не було вчинено жодних дій.

За таких обставин наявні підстави вважати, що позивач у цій справі не проявив належної сумлінності у користуванні наданими податковим законодавством правами. З огляду на неподання додаткових пояснень та/або документів за результатами отримання Повідомлень (з урахуванням того, що позивач не заперечує факт їх отримання) посилання на неправомірність висунутих податковим органом вимог у таких Повідомленнях є безпідставними, а прийняття відповідачем ГУ ДПС у Львівській області рішень про відмову в реєстрації спірних податкових накладних, щодо яких надсилались Повідомленнях, є правомірним та відповідає приписам п.9 Порядку № 520.

Суд вважає, що комісія з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН (регіонального рівня) діяла на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), оскаржуване рішення про відмову в реєстрації податкової накладної є правомірним, а позовні вимоги про його скасування є безпідставними, необґрунтованими та задоволенню не підлягають.

У зв'язку з тим, що судом встановлено правомірність винесення оскаржуваних рішень, відсутні правові підстави для зобов'язання ДПС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних спірні податкові накладні №3 від 01.12.2021 та №6 від 03.12.2021.

Щодо податкових накладних №6 від 04.10.2021 та №64 від 22.12.2021.

Позивач зазначив, що 27.09.2021 між ТзОВ «РОАД КОНСТРАКШН» та позивачем укладено договір субпідряду №27/09 від 27.09.2021, відповідно до п. 1.1 якого, субпідрядник зобов'язується надати послуги з «Поточного середнього ремонту автомобільної дороги загального користування державного значення Т-19-18 Краснопілля-контрольно-пропускний пункт «Покровка» на ділянці км 0+200 - м 1+220»: а саме, влаштування дорожньо-горизонтальної розмітки фарбою.

Відповідно до п. 1.2 договору, склад та обсяги послуг, що доручені до виконання субпідряднику, визначені договірною ціною та технічним завданням та визначається сторонами у додатках до цього договору.

Згідно з п. 3. 2 договору, підрядник здійснює оплату за надані послуги в межах фактично отриманих коштів від замовника на даний об'єкт та на підставі актів приймання виконаних будівельних робіт (форма КБ-2в) та довідок про вартість виконаних будівельних робіт (форма КБ№3), підписаних сторонами.

Відповідно до п. 3.3 договору, розрахунки проводяться шляхом оплати підрядником після пред'явлення субпідрядником сертифікатів, що підтверджують якість матеріалів, рахунка на оплату послуг та після підписання сторонами актів приймання виконаних будівельних робіт (форма КБ-2в) та довідок про вартість виконаних будівельних робіт )форма КБ №3) в порядку встановленому даним договором.

Згідно з п. 3.4 договору, підрядних оплачує субпідряднику на його розрахунковий рахунок аванс у розмірі 30% від вартості договору.

Згідно з п. 4.1 договору, ціна встановлюється у договірній ціні (додаток №1), яка є невід'ємною частиною цього договору. Вартість договору становить 34824,10 гривень в т.ч. ПДВ 20% - 5804,02 грн.

Ціна даного договору є твердою (п. 4.3 договору).

Відповідно до платіжної інструкції № 714 від 04.10.2021 ТзОВ «РОАД КОНСТРАКШН» сплатило на рахунок позивача грошові кошти в сумі 10447,23 грн. (призначення платежу - «Оплата згідно рах.№186 від 01.10.2021р, , у т.ч. ПДВ 20% = 1 741.21грн.»).

Суд зауважує, що рахунок №186 від 01.10.2021 ні на розгляд комісії, ні до суду позивачем не подано.

Позивач стверджує, що грошові кошти в сумі 10447,23 грн сплачені в якості передоплати за договором №27/09 від 27.09.2021. Доказів у підтвердження викладеного позивачем також не подано.

Судом встановлено, що позивачем складено податкову накладну №6 від 04.10.2021 на загальну суму 10447,23 грн в тому числі ПДВ 1741,20 грн, та відправлено на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних. Реєстрацію зазначеної податково накладної було зупинено.

Крім цього, 22.12.2021 між позивачем та ТзОВ «РОАД КОНСТРАКШН» підписано акт №2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2021 року, вартість виконаних робіт становить 41082,95 гривень, в тому числі ПДВ 6847,16 гривень.

Також судом встановлено, що позивачем складено податкову накладну №64 від 22.12.2021 на загальну суму 30635,72 грн в тому числі ПДВ 5105,95 грн, та відправлено на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Комісією Головного управління ДПС в Львівській області прийнято рішення № 10709136/39612538 від 12.04.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №6 від 04.10.2021 та рішення № 10709135/39612538 від 12.04.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №64 від 22.12.2021.

Підставою для відмови у реєстрації податкових накладних в зазначених вище рішеннях вказано: «надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавств. Додаткова інформація: Первинних документів щодо постачання/придбання/виробництва товарів/послуг».

Суд погоджується з твердженням відповідача про відсутність підстав для визнання протиправними та скасування рішень про відмову у реєстрації податкових накладних №6 від 04.10.2021 та №64 від 22.12.2021, оскільки в ході судового розгляду судом не встановлено на підставі чого такі були складені позивачем.

Так як зазначено судом вище, відповідно до договору №27/09 від 27.09.2021, вартість договору становить 34824,10 гривень в т.ч. ПДВ 20% - 5804,02 грн, при цьому, податкова накладна №6 від 04.10.2021 складена на загальну суму 10447,23 грн в тому числі ПДВ 1741,20 грн, а податкова накладна №64 від 22.12.2021 на загальну суму 30635,72 грн в тому числі ПДВ 5105,95 грн, що в сукупності становить 41082,95 грн, що значно перевищує вартість, яка встановлена договором №27/09 від 27.09.2021.

Більше того, як судом встановлено, податкова накладна №6 від 04.10.2021 була складена за результатами отримання грошових коштів відповідно до платіжної інструкції № 714 від 04.10.2021.

У графі призначення платежу вказано - «Оплата згідно рах.№186 від 01.10.2021р, , у т.ч. ПДВ 20% = 1 741.21грн.»). Суд зауважує, що рахунок №186 від 01.10.2021 не подано, а тому у суду відсутня можливість пересвідчитись у правильності тверджень представника позивача щодо вказаного.

Також, представник позивача стверджує, що 22.12.2021 між позивачем та ТзОВ «РОАД КОНСТРАКШН» підписано акт №2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2021 року, вартість виконаних робіт становить 41082,95 гривень, в тому числі ПДВ 6847,16 гривень.

На підставі зазначеного акту, позивачем складено податкову накладну №64 від 22.12.2021 на загальну суму 30635,72 грн в тому числі ПДВ 5105,95 грн, що не відповідає сумі зазначеній у акті приймання виконаних будівельних робіт.

Суд зауважує, що в засіданні суду було запропоновано надати пояснення щодо зазначених обставин, в тому числі бухгалтером товариства з обмеженою відповідальністю «Трафік Менеджмент Груп», однак таким правом позивач не скористався.

З огляду на зазначене, суд вважає, що рішення податкового органу про відмову в реєстрації податкових накладних №6 від 04.10.2021 та №64 від 22.12.2021 є обґрунтованими та не підлягають скасуванню. Тому у задоволенні позовних вимог про визнання таких протиправними слід відмовити, та відповідно похідні вимоги також не підлягають задоволенню.

Частиною 1 ст.77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно ч.2 ст.77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України, доказів, наявних у матеріалах справи, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають частковому задоволенню.

Відповідно до ч.3 ст. 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог..

Керуючись ст. ст. 2, 6, 8-10, 13, 14, 72-77, 139, 241-247, 250, 255, 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «Трафік Менеджмент Груп» (79021, Львівська область, м.Львів, вул.Кульпарківська,93; код ЄДРПОУ 39612538) до Головного управління ДПС у Львівській області (79003, Львівська область, м. Львів, вул. Стрийська, 35; код ЄДРПОУ 43968090), Державної податкової служби України (04053, м. Київ, пл. Львівська, 8; код ЄДРПОУ 43005393) про визнання протиправним рішення, зобов'язання вчинити дії задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Львівській області № 10844094/39612538 від 04.04.2024 про відмову у реєстрації податкової накладної №2 від 01.11.2021 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №2 від 01.11.2021, що складена товариством з обмеженою відповідальністю «Трафік Менеджмент Груп» датою її подання на реєстрацію.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Львівській області №10844093/39612538 від 04.04.2024 про відмову у реєстрації податкової накладної №4 від 01.11.2021 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №4 від 01.11.2021, що складена товариством з обмеженою відповідальністю «Трафік Менеджмент Груп» датою її подання на реєстрацію.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Львівській області №10844095/39612538 від 04.04.2024 про відмову у реєстрації податкової накладної №5 від 01.11.2021 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №5 від 01.11.2021, що складена товариством з обмеженою відповідальністю «Трафік Менеджмент Груп» датою її подання на реєстрацію.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Львівській області №№10904195/39612538 від 04.04.2024 про відмову у реєстрації податкової накладної №40 від 09.11.2021 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №40 від 09.11.2021, що складена товариством з обмеженою відповідальністю «Трафік Менеджмент Груп» датою її подання на реєстрацію.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Львівській області №10925800/39612538 від 18.04.2024 про відмову у реєстрації податкової накладної №46 від 12.11.2021 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №46 від 12.11.2021, що складена товариством з обмеженою відповідальністю «Трафік Менеджмент Груп» датою її подання на реєстрацію.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Львівській області № 10925801/39612538 від 18.04.2024 про відмову у реєстрації податкової накладної №47 від 12.11.2021 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №47 від 12.11.2021, що складена товариством з обмеженою відповідальністю «Трафік Менеджмент Груп» датою її подання на реєстрацію.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Львівській області №10925799/39612538 від 18.04.2024 про відмову у реєстрації податкової накладної №49 від 12.11.2021 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №49 від 12.11.2021, що складена товариством з обмеженою відповідальністю «Трафік Менеджмент Груп» датою її подання на реєстрацію.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Львівській області №10925798/39612538 від 18.04.2024 про відмову у реєстрації податкової накладної №49 від 16.12.2021 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №49 від 16.12.2021, що складена товариством з обмеженою відповідальністю «Трафік Менеджмент Груп» датою її подання на реєстрацію.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Львівській області №11398044/39612538 від 11.07.2024 про відмову у реєстрації податкової накладної №7 від 07.11.2021 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №7 від 07.11.2022, що складена товариством з обмеженою відповідальністю «Трафік Менеджмент Груп» датою її подання на реєстрацію.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути з Державної податкової служби України за рахунок бюджетних асигнувань на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Трафік Менеджмент Груп» судовий збір в сумі 10900 (десять тисяч дев'ятсот) гривень 80 копійок.

Стягнути з Головного управління ДПС у Львівській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Трафік Менеджмент Груп» судовий збір в сумі 10900 (десять тисяч дев'ятсот) гривень 80 копійок..

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційного оскарження, а у разі його апеляційного оскарження з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з для складення повного судового рішення за правилами, встановленими ст. ст. 293, 295-297 КАС України.

Повний текст рішення виготовлено та підписано 03.11.2025.

Суддя Сподарик Наталія Іванівна