Рішення від 03.11.2025 по справі 340/5732/25

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 листопада 2025 року м. Кропивницький Справа № 340/5732/25

Кіровоградський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Пасічника Ю.П. розглянув у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Вінницькій, Черкаській та Кіровоградській областях (філія ГСЦ МВС) (вул. Ботанічна, 24, м. Вінниця, Вінницький район, Вінницька область, 21010, код ЄДРПОУ 45400935) про визнання дій протиправними та зобов'язати вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач), через представника - адвоката Єрьоміну В.А., звернувся до суду з позовом до РСЦ ГСЦ МВС у Вінницькій, Черкаській та Кіровоградській областях (філія ГСЦ МВС) (далі - відповідач), у якому просить:

- визнати протиправними дії відповідача щодо зменшення в довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача від 19.06.2025 №6870/3 та №6870/4 щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії у відсотковому розмірі;

- зобов'язати відповідача скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2022 року та 01 січня 2023 року, у яких на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" та Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні військовослужбовцям Національної гвардії України, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 15.03.2018 № 200, визначити розміри надбавки за особливості проходження служби та премії, у середньому розмірі, що фактично виплачений за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію, обчислених з урахуванням розмірів встановлених окладів станом на 2022 та 2023 та розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлених ст.7 ЗУ Про Державний бюджет України, для перерахунку пенсії з 01 лютого 2022 та 01 лютого 2023 року.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що відповідач, на виконання рішення суду, склав довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2022 та 01.01.2023 рр., у яких надбавка за особливості проходження служби та премія визначені не в належному розмірі у відсотках. Вважаючи такі дії відповідача протиправними позивач звернувся до суду з даним позовом.

Ухвалою судді від 26.08.2025 відкрито провадження, а справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін (а.с.15).

Представник відповідач подав відзив, у якому просив суд відмовити у задоволенні позову, оскільки надбавка за особливості проходження служби та премія не є складовими грошового забезпечення, конкретний розмір яких установлений Кабінетом Міністрів України. Розмір цих складових грошового забезпечення не є постійним і визначається керівником в залежності від певних обставин, зокрема виходячи з наявного фонду грошового забезпечення на відповідний рік. Чинне нормативне регулювання не встановлює фіксованих розмірів спірних додаткових видів грошового зобов'язання, які враховуються для перерахунку пенсії, а лише передбачає мінімальні або ж граничні розміри вказаних складових грошового забезпечення. Крім того, позивач як особа, яка перебуває на обліку в Головному Управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області та отримує пенсію, призначену відповідно до Закону № 2262-XII не може розраховувати на зазначення у довідці про розмір грошового забезпечення відомостей про середній розмір фактично виплачених надбавок, оскільки згідно правових позицій викладених у постанові Великої Палати Верховного Суду від 13.05.2020 у справі № 592/5164/16-а, Верховного Суду від 23.02.2023 у справі №420/26816/21, від 28.02.2023 у справі № 420/21377/21 премія та надбавка за особливості проходження служби є індивідуальним показником, який не може бути поширеним на вже звільнених працівників (а.с.19-23).

Дослідивши письмові докази у справі, судом встановлено таке.

Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області та отримує пенсію за вислугою років, призначену відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду від 21.03.2024 у справі № 340/9737/23, яке набрало законної сили 23.04.2024, зобов'язати ДУ "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Кіровоградській області" підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01 січня 2022 року та 01 січня 2023 року у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 року №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" щодо визначення посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2022 та на 1 січня 2023 календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01 лютого 2022 року та 01 лютого 2023 року пенсії відповідно.

Ухвалою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 09.04.2025 у справі № 340/9737/23, залишеною без змін постановою Третього апеляційного суду від 17.06.2025, було замінено боржника у виконавчому листі, виданому 09.09.2024 у справі - ДУ "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Кіровоградській області" (код ЄДРПОУ 087343937) на Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС у Вінницькій, Черкаській та Кіровоградській областях (філія ГСЦ МВС) (код ЄДРПОУ 45400935).

На виконання рішення суду по справі № 340/9737/23 відповідачем було складено довідки від 19.06.2025 № 6870/3 та № 6870/4 про розмір грошового забезпечення позивача, у яких вказано, що розмір грошового забезпечення становить:

1) станом на 01 січня 2022 року усього 13313,46 грн, в тому числі: посадовий оклад - 6350,00 грн, оклад за військовим (спеціальним) старший прапорщик - 1440,00 грн, надбавка за вислугу років (45%) - 3505,50 грн, надбавка за особливості проходження служби (1%) - 112,96 грн, надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15%) - 952,50 грн, надбавка за класну кваліфікацію або кваліфікацій категорію (5%) - 317,50 грн, премія (10%) - 635,00 грн;

2) станом на 01 січня 2023 року усього 14406,74 грн, в тому числі: посадовий оклад - 6870,00 грн, оклад за військовим (спеціальним) старший прапорщик - 1560,00 грн, надбавка за вислугу років (45%) - 3793,50 грн, надбавка за особливості проходження служби (1%) - 122,24 грн, надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15%) - 1030,50 грн, надбавка за класну кваліфікацію або кваліфікацій категорію (5%) - 343,50 грн, премія (10%) - 687,00 грн (а.с.7-8).

Вважаючи, що відповідач протиправно у вказаних довідках зменшив розміри надбавки за особливості проходження служби та премії у відсотках, позивач звернувся до суду.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Так, в силу положень частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правовою основою для реалізації гарантії перерахунку призначених пенсій у зв'язку зі збільшенням рівня грошового забезпечення діючих військовослужбовців, є положення частини третьої статті 43 та частини четвертої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-XII (далі - Закон №2262-XII).

Згідно до частини 3 статті 43 Закону № 2262-XII пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до частин 1, 2, 4 статті 63 Закону № 2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Механізм проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-XII, визначений Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 (далі - Порядок № 45).

Згідно з пунктом 1 Порядку № 45 пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30.08.2017 № 704 (далі - Постанова № 704) затверджено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 1; схему тарифних коефіцієнтів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 14.

Пунктом 2 Постанови № 704 установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Пунктом 4 Постанови № 704 (в первинній редакції на дату прийняття постанови) було встановлено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14.

Так, Додатки 1, 12, 13, 14 до Постанови № 704 також містять примітки., відповідно до яких, зокрема, посадові оклади за розрядами тарифної сітки та оклади за військовим (спеціальним) званням визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт.

Постанова № 704 набрала чинності з 01.03.2018 року.

21.02.2018 року Кабінет Міністрів України прийнято постанову "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21.02.2018 № 103 (далі - Постанова № 103), пунктом 6 якої внесено зміни до постанов Кабінету Міністрів України, що додаються. Зокрема, у Постанові № 704 пункт 4 було викладено в такій редакції:

"4. Установити, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 р., на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14.".

Постанова № 103 набрала чинності 24.02.2018 року.

Отже, з 24.02.2018 року було змінено розрахункову величину, з якої обчислюються розміри посадових окладів та окладів за військовими (спеціальними) званнями, а саме: замість розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року) передбачено використання розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року.

Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 року у справі № 826/6453/18 визнано протиправним та скасовано пункт 6 Постанови № 103 і саме з цієї дати фактично відновлено дію пункту 4 Постанови № 740 у первісній редакції, тобто розрахунковою величиною є розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року).

Із урахуванням вищевикладених норм, з дня набрання законної сили судовим рішенням у справі № 826/6453/18, виникли підстави для визначення розмірів посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14.

Аналіз приписів п.5 Порядку № 45, дає підстави для висновку, що для перерахунку пенсії щомісячні надбавки, доплати та премія враховуються у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Порядок, умови та розміри виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Національної гвардії України (далі - військовослужбовці), які обіймають посади в Головному управлінні Національної гвардії України, територіальних управліннях, з'єднаннях, військових частинах (підрозділах), вищих військових навчальних закладах, навчальних військових частинах (центрах), базах, закладах охорони здоров'я та установах Національної гвардії України (далі - військові частини) визначає Інструкція про порядок виплати грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні військовослужбовцям Національної гвардії України та іншим особам, затверджена Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 15.03.2018 № 200 (далі - Інструкція № 200).

Пунктом 2 Розділ І Інструкції № 200 визначено, що грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.

До складу грошового забезпечення військовослужбовців (крім курсантів вищих військових навчальних закладів із числа осіб, які не перебували на військовій службі перед зарахуванням на навчання) входять:

посадовий оклад, оклад за військовим званням;

щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія);

одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Відповідно до пунктів 1, 2, 3 Розділ VIII Інструкції № 200, військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), які проходять військову службу в Національній гвардії України, виплачується надбавка за особливості проходження служби в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років.

Командувач Національної гвардії України виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Національної гвардії України, щороку визначає у відсотках мінімальний розмір надбавки за особливості проходження служби.

Військовослужбовцям залежно від якості, складності, інтенсивності, обсягу, умов проходження військової служби мінімальний розмір надбавки за особливості проходження служби може збільшуватися до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років.

Перелік посад (підрозділів), за яким встановлюється і виплачується надбавка за особливості проходження служби, установлюється наказом командувача Національної гвардії України.

Розмір надбавки за особливості проходження служби кожному військовослужбовцю встановлюється наказом командира військової частини, командиру військової частини - наказом вищого командира (начальника).

Пунктами 1, 2 Розділу XVII Інструкції № 200 також передбачено, що командири (начальники) військових частин Національної гвардії України мають право преміювати осіб офіцерського складу, осіб рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, за їх особистий внесок у загальні результати служби.

Преміювання здійснюється відповідно до положення про преміювання, розробленого, враховуючи специфіку та особливості виконання покладених завдань на військову частину.

Розміри премії встановлюються за рішенням командувача Національної гвардії України з урахуванням наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Національної гвардії України, та особливостей проходження служби.

Встановлено, що на день звільнення зі служби позивач обіймав посаду старшого техніка технічно-експлуатаційної частини 51 окремої вертолітної бригади ВВ МВС України (а.с.11).

При цьому, з довідки ДУ "ТМО МВС України по Кіровоградській області" від 07.06.2021 № 6870 убачається, що станом на березень 2019 року за посадою, з якої позивача звільнено зі служби, надбавка за особливості проходження служби становила 50 %, а премія - 85 %, що підтверджує можливість нарахування грошового забезпечення за цією посадою на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".

Підставою для звернення до суду з даним позовом стала незгода позивача з відсотковими розмірами надбавки за особливості проходження служби (1%) та премії (10%), визначеними відповідачем у довідках від 19.06.2025 № 6870/3 та № 6870/4 (а.с.7-8).

Водночас, із матеріалів справи вбачається, що на момент складання спірних довідок відповідач не володів достовірною інформацією про середні розміри зазначених складових грошового забезпечення, які фактично виплачувалися військовослужбовцям відповідної або аналогічної посади станом на 01.01.2022 та 01.01.2023.

Зокрема, запит до військової частини НОМЕР_2 Національної гвардії України щодо надання таких відомостей було направлено відповідачем лише 28.08.2025 року, тобто після оформлення спірних довідок, що свідчить про відсутність у відповідача на момент їх складення необхідних даних для об'єктивного визначення розмірів надбавки та премії (а.с.36, 49, 49зв.).

Таким чином, суд дійшов висновку, що відповідач при визначенні у спірних довідках про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2022 та 01.01.2023 надбавки за особливості проходження служби (1%) та премії (10%) діяв неправомірно, оскільки на момент їх складання не володів достовірною інформацією про фактичні середні розміри зазначених виплат, які фактично були виплачені військовослужбовцям відповідної або аналогічної посади станом на 01.01.2022 та 01.01.2023.

Тому, для повного, всебічного та об'єктивного з'ясування усіх обставин справи, ухвалою від 23.10.2025 року суд зобов'язав Міністерство внутрішніх справ України, протягом п'яти днів з дня вручення даної ухвали, надати до суду відомості про:

- посадові обов'язки за посадою "старшого техніка технічно-експлуатаційної частини окремої вертолітної бригади внутрішніх військ МВС України", яку займав позивач на день звільнення зі служби, а також інформацію про назву прирівняної (відповідної або аналогічної) до зазначеної посади, передбаченої у чинних штатах (структурі) військових частин або відповідних органах системи МВС України (зокрема, Національної гвардії України), чи, у разі її відсутності, про посаду (або категорію посад), яка наразі виконує подібні (аналогічні) функціональні обов'язки;

- середній відсотковий розмір надбавки за особливості проходження служби та середній відсотковий розмір щомісячної премії, установлені і фактично виплачені військовослужбовцям, які обіймають відповідну (аналогічну) до посади "старшого техніка технічно-експлуатаційної частини окремої вертолітної бригади внутрішніх військ МВС України" посаду, чи, у разі її відсутності, посаду (або категорію посад), яка наразі виконує подібні (аналогічні) функціональні обов'язки, за січень 2022 року та січень 2023 року (а.с.63).

За дорученням МВС України Головним управлінням Національної гвардії України на виконання ухвали від 23.10.2025 повідомлено суд, що за аналогічною посадою, з якої ОСОБА_1 звільнявся зі служби, виплачувались:

1) за січень 2022 року:

- надбавка за особливості проходження служби у розмірі 50% від посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та процентної надбавки за вислугу років;

- премія у середньому розмірі 130% від посадового окладу;

2) за січень 2023 року:

- надбавка за особливості проходження служби у розмірі 60% від посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та процентної надбавки за вислугу років;

- премія у середньому розмірі 205% від посадового окладу (а.с.70-76).

Верховний Суд у постанові від 05.03.2024 у справі № 380/19324/23 як зразкової, дійшов висновку, що підхід щодо зазначення у довідках про розмір грошового забезпечення різних відсоткових показників надбавки за особливості проходження служби та премії особам, які проходять службу (кадровим військовим) у розмірі фактично виплачених сум, та пенсіонерам з числа військовослужбовців, яким довідки видаються на виконання рішень судів, у гарантовано мінімальних розмірах, є протиправним та таким, що не ґрунтується на нормі закону.

Отже, проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов висновку, що дії відповідача щодо зменшення розміру надбавок у довідках 19.06.2025 № 6870/3 та № 6870/4 про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2022 та 01.01.2023 таких, як надбавка за особливості проходження служби та премії, є протиправними.

З метою відновлення порушеного права позивача, суд вважає за необхідне зобов'язати відповідача, з урахуванням рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 21.03.2024 у справі № 340/9737/23, скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області нові довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2022 року та 01.01.2023 року, із зазначенням відомостей про розміри: посадового окладу (за 20 тарифним розрядом), окладу за військовим (спеціальним) званням (старший прапорщик), надбавки за вислугу років (45%), надбавки за особливості проходження служби (50% та 60%), надбавки за службу в умовах режимних обмежень (15%), доплати за класну кваліфікацію або кваліфікаційну категорію - 1 клас (5%) та премії (130% та 205%), для обчислення та перерахунку пенсії з 01.02.2022 року та 01.02.2023 року.

Підсумовуючи викладене, суд дійшов до висновку про задоволення позову частково.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.

Згідно до частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Відповідно до частини 3 ст. 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

В даному випадку, часткове задоволення позовну пов'язано із встановленням відмінного від заявленого позивачем порядку відновлення порушеного права, тому на переконання суду, не впливає на розмір судових витрат, що підлягає відшкодуванню позивачу.

При зверненні до суду позивач сплатив судовий збір у розмірі 2422,40 грн, який підлягає стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 139, 143, 242-246, 255, 260, 295 КАС України, суд,

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Вінницькій, Черкаській та Кіровоградській областях (філія ГСЦ МВС) щодо зменшення розміру надбавки за особливості проходження служби та премії у довідках від 19.06.2025 № 6870/3 та № 6870/4 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2022 та 01.01.2023.

Зобов'язати Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС у Вінницькій, Черкаській та Кіровоградській областях (філія ГСЦ МВС), з урахуванням рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 21.03.2024 у справі № 340/9737/23, скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01 січня 2022 року, із зазначенням відомостей про розміри: посадового окладу (за 20 тарифним розрядом), окладу за військовим (спеціальним) званням (старший прапорщик), надбавки за вислугу років (45%), надбавки за особливості проходження служби (50%), надбавки за службу в умовах режимних обмежень (15%), доплати за класну кваліфікацію або кваліфікаційну категорію - 1 клас (5%) та премії (130%), для обчислення та перерахунку пенсії з 01.02.2022.

Зобов'язати Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС у Вінницькій, Черкаській та Кіровоградській областях (філія ГСЦ МВС), з урахуванням рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 21.03.2024 у справі № 340/9737/23, скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01 січня 2023 року, із зазначенням відомостей про розміри: посадового окладу (за 20 тарифним розрядом), окладу за військовим (спеціальним) званням (старший прапорщик), надбавки за вислугу років (45%), надбавки за особливості проходження служби (60%), надбавки за службу в умовах режимних обмежень (15%), доплати за класну кваліфікацію або кваліфікаційну категорію - 1 клас (5%) та премії (205%), для обчислення та перерахунку пенсії з 01.02.2023.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Вінницькій, Черкаській та Кіровоградській областях (філія ГСЦ МВС) (код ЄДРПОУ 45400935) судовий збір в розмірі 2422,40 грн.

Рішення суду набирає законної сили в порядку, встановленому ст.255 КАС України та може бути оскаржено до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення за правилами, встановленими ст.ст.293, 295-297 КАС України.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду Ю.П. ПАСІЧНИК